X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy MSOME
Odpowiedz

MSOME

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Mój mąż miał cukier w normie ale doktor powiedział że im niższa glukoza na czczo tym lepiej dla plemników i wtedy te jakość w tej defragmacji drgnęła.. muszę powiedzieć że nasze wyniki były bardziej tragiczne niż to ty piszesz.ten 1% ten drugiej klasy spokojnie starczy do invitro metodą imsi najlepiej +fertel chip...My mieliśmy taką metodę jak wyniki były takie jak u Was dopóki mąż niepoprawił i ciąża była tylko przez to że niezrobiłam badania na trombofilie wrodzoną i niestety dzidzia padła Bo niebyło prawdłowych przepływów...

    Bardzo mi przykro z powodu Waszej straty 😞. Jest nadzieja, że kolejny raz zakończenie będzie szczęśliwe jak już wiesz, że masz trombofilię.

    My staramy się naturalnie.

  • Magdaos87 Przyjaciółka
    Postów: 87 47

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy z takimi wynikami męża jest szansa ma powodzenie inseminacji, za tydzień miałam podchodzić ale okazuje się chyba ze nie ma to sensu…ja 35 lat teraz jestem na cleo wszystkie wyniki dobre, jajniki udrożnione owulka potwierdzona. Staramy się mocno juz 3 lata …

    Badanie msome
    Koncentracja 39,5mln/ml
    Ruch postępowy 52%
    Ruch calkowity 54%
    Brak ruchu 46%

    Plemniki klasa 1 ~ 0%
    Plemniki klasa 2~ 4%
    Plemniki klasa 3 ~19%
    Plemniki klasa 4 ~77%
    Dodatkowo fragmentacja 21%
    Muszę szykować się na in vitro …prawda ?

    👩🏼36l Amh 0,99
    /Kir BX gorsza wersja /NK✅kariotypy✅
    Wariant II czynnika V hetero
    Pai 4G/5G hetero / reszta w teombofili ✅
    🧑🏻‍🦱 35l Słabe nasienie
    (6 lat starań )
    2017 konizacja szyjki macicy
    01.2022 laparoskopia udrożnienie jajowodow udane🍀
    Histeroskopia wszystko ok
    Allo mrl 0%❌

    stymulacja CLO + Ovitrelle
    3x IUI 05.06.08.2023 ❌
    Punkcja01.23 pobrano tylko 3🥚🥚🥚 AA AA AB🙏
    Krwawienie po punkcji z jajnika laparotomia jajnik uratowany 🙏

    11.05.23 KET/cykl sztuczny/blastkaAA /EmbrioGlue /Heparyna :Beta/11dpt-406,4 13dpt-1318 16dpt-4000 19dpt 💔😭6tc poronienie samoistne
    Czekają blastki ❄️AA 🍀❄️AB🍀
    CD138 6/10 HPF❌ przewlekły stan zapalny endometrium
    07/23 taravid+metronidazol
    09/23biopsja kontr 0/10HPF❤️🍀
    11/23 Transfer - cykl sztuczny Encorton/accofill/embrioGlue/
    heparyna/intralipid /🍀🤞🤞🤞
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to jest w końcu z tym MSOME? Mój mąż też ma złe wyniki MSOME. Ale już dwóch andrologów powiedziało mu, żeby nie patrzeć na ten wynik, tylko na zwykłą morfologię (którą ma już dobrą). Jeden z nich pracuje w klinice in vitro, gdzie to badanie jest wykonywane. Drugi nie pracuje w klinice, ale jest cenionym lekarzem. Czy mówią nam tak, bo staramy się naturalnie i nie planujemy podchodzić do in vitro?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ