X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Nadzieja przy kryptozoospermii
Odpowiedz

Nadzieja przy kryptozoospermii

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Semrfetka82 Nowa
  Postów: 1 3

  Wysłany: 18 października 2015, 17:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie:)
  długo myślałam czy napisać, ale ostatecznie pomyślałam, że skoro tu zaglądacie to tak jak ja oprócz konkretnych informacji potrzebujecie słów ku pokrzepieniu:)

  Jesteśmy 2.5 roku po ślubie, starania zaczęliśmy od razu, po 4 miesiącach ja trafiłam do ginekologa: niewydolność fazy lutealnej i hiperprolaktynemia. Kolejne miesiące badań i prób różnych leków - niby dobrze. Minęła pierwsza rocznica ślubu - magiczny rok dla starania bez efektu. Zalecenia ginekologa - wykonać badanie nasienia męża.
  Mój mąż podchodzi konkretnie do tematu - więc: telefon, termin, badanie. I pamiętam jak dziś 13.08 ja odbieram wynik, pani oddaje mi pieniądze, bo nie wykonali wszystkiego i... już wiedziałam, że nie jest dobrze.
  Oto wynik:
  objętość 4.5
  czas upłynnienia 15min
  pH 7.5
  wygląd prawidłowy, lepkość +
  aglutynacja -
  HOS 56,7
  żywe plemniki 51%
  koncentracja 0,8mln/ml!!!! i 3,6mln/ejakulacie !!!!
  Plemniki ruchliwe 50% w tym ruch postępowy 30%
  Nie wykonali morfologii bo za mało plemników

  Załamanie, poszukiwanie co teraz? Zgodnie z informacjami dostępnymi wykonaliśmy badania hormonalne i... kolejne załamanie FSH 22,25 (według niektórych nie powinien mieć wogóle plemników mój mąż), LH 5,6, Testosteron 607, prolaktyna 29,04;

  Na wizycie omawiającej wynik badania przynależnej do badania stwierdzono, że możemy jedynie wykonać in vitro i to musimy się spieszyć, bo za chwilę pewnie nie będzie plemników:( My zgodnie z mężem nie chcemy tej procedury, po kilku rozmowach doszliśmy wspólnie do przekonania, ze najpierw spróbujemy naprawić co się da i jeśli nie wyjdzie to spróbujemy podejść do tematu adopcji.

  Rozmowy z teściami o wywiad chorobowy, rodzinny i... kolejny cios: mąż w wieku dojrzewania przyjmował przewlekle niewielkie dawki sterydów anabolicznych zaleconych przez endokrynologa (ówcześnie tak próbowano przyspieszyć i zwiększyć wzrost u chłopców) - przecież to mogło trwale zablokować spermatogenezę:(

  Wizyta u urologa - usg jądra - żylaki III stopnia - październik przeznaczyniowe zamknięcie - kontrola po miesiącu - prawidłowy efekt zamknięcia

  Grudzień - wizyta u naprotechnologa - zalecono poszukiwanie ognisk infekcji: stomatolog - nie ma, laryngolog - bingo migdałki podniebienne mają stan zapalny przewlekły i mogą siać po ogranizmie, więc do wyciachania

  Styczeń - ciężkie zapalenie płuc - 3 tygodnie antybiotyku

  marzec - wycinanie migdałków

  Stale walka z prolaktyną - obecnie przyjmuje Diostinex (na Bromergonie miał duże wahania i bezsenność)

  Oprócz tego faszerowany: wit C 1000, wit D3 1000, wit A+E, Androwit, Diostnex, Hitaxa i Aerius (ma alergię) a od niedawna również Geriavit :) (urolog zalecił gdyż ma podobny skład do tych suplementów męskich a jest tańszy) i pozostaje na diecie bezmlecznej

  Generalnie jest osobą żyjącą zdrowo: bez używek, uprawia czynnie rekreacyjnie sport, nie ma nadwagi, a ja staram się zdrowo gotować (ale to było od początku)

  Po roku w sierpniu zgodnie z zaleceniami: naprotechnologa, urologa i mojego ginekologa kontrolne badanie (miałam niezłego stracha i chyba nie chciałam wiedzieć - brak wiedzy nie pozbawia nadziei)

  sierpień - umówienie terminu - badania - i znów ja odbieram wynik, ale... pani nie chce oddawać pieniędzy:))) ręce mi się trzęsły, a obiecałam mężowi, że otworzymy razem i...
  oniemieliśmy z wrażenia:
  objętość 5.5
  czas upłynnienia 15min
  pH 7.5
  wygląd prawidłowy, lepkość ++
  aglutynacja -
  HOS 73,3
  żywe plemniki 75%
  koncentracja 12mln/ml!!!! i 66mln/ejakulacie !!!!
  Plemniki ruchliwe 75% w tym ruch postępowy 65%
  Morfologia 3%

  To jeszcze niezupełna norma - no ale mieliśmy według słów wielu profesjonalistów stracić szybko wszystkie plemniki a tu proszę:)

  Niestety hormony nadal porównywalne - FSH 23,1 LH7,89, Testosteron 550, Prolaktyna 24,11 (pobrane tego samego dnia co badanie nasienia).

  Obecnie oczekujemy na rezonans przysadki męża i kontynuację diagnostyki endokrynologicznej, a do zestawu diety;))) męża doszło ACC w dniach płodnych:)
  No i musimy wyjaśnić skąd wzrost lepkości - tu diagnostyka infekcyjna i test MAR przed nami

  W ciąży jeszcze nie jesteśmy (choć mam nadzieję, ze i taką informacją będę za jakiś czas mogła Was podbudować), ale na pewno mamy o niebo lepsze wyniki, mąż jest zdrowszy i przez to bezpieczniejszy i... kochamy i rozumiemy się lepiej niż kiedykowiek:)

  Pozdrawiam

  tanka, EmWu, bizona lubią tę wiadomość

  Smerfetka
 • dziewczynaAnia Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 9 lutego 2016, 15:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej Smerfetka,

  czy możesz napisać coś o aktualnej sytuacji u was?
  jak starania?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ