X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Nadzieja przy kryptozoospermii
Odpowiedz

Nadzieja przy kryptozoospermii

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Semrfetka82 Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 18 października 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie:)
    długo myślałam czy napisać, ale ostatecznie pomyślałam, że skoro tu zaglądacie to tak jak ja oprócz konkretnych informacji potrzebujecie słów ku pokrzepieniu:)

    Jesteśmy 2.5 roku po ślubie, starania zaczęliśmy od razu, po 4 miesiącach ja trafiłam do ginekologa: niewydolność fazy lutealnej i hiperprolaktynemia. Kolejne miesiące badań i prób różnych leków - niby dobrze. Minęła pierwsza rocznica ślubu - magiczny rok dla starania bez efektu. Zalecenia ginekologa - wykonać badanie nasienia męża.
    Mój mąż podchodzi konkretnie do tematu - więc: telefon, termin, badanie. I pamiętam jak dziś 13.08 ja odbieram wynik, pani oddaje mi pieniądze, bo nie wykonali wszystkiego i... już wiedziałam, że nie jest dobrze.
    Oto wynik:
    objętość 4.5
    czas upłynnienia 15min
    pH 7.5
    wygląd prawidłowy, lepkość +
    aglutynacja -
    HOS 56,7
    żywe plemniki 51%
    koncentracja 0,8mln/ml!!!! i 3,6mln/ejakulacie !!!!
    Plemniki ruchliwe 50% w tym ruch postępowy 30%
    Nie wykonali morfologii bo za mało plemników

    Załamanie, poszukiwanie co teraz? Zgodnie z informacjami dostępnymi wykonaliśmy badania hormonalne i... kolejne załamanie FSH 22,25 (według niektórych nie powinien mieć wogóle plemników mój mąż), LH 5,6, Testosteron 607, prolaktyna 29,04;

    Na wizycie omawiającej wynik badania przynależnej do badania stwierdzono, że możemy jedynie wykonać in vitro i to musimy się spieszyć, bo za chwilę pewnie nie będzie plemników:( My zgodnie z mężem nie chcemy tej procedury, po kilku rozmowach doszliśmy wspólnie do przekonania, ze najpierw spróbujemy naprawić co się da i jeśli nie wyjdzie to spróbujemy podejść do tematu adopcji.

    Rozmowy z teściami o wywiad chorobowy, rodzinny i... kolejny cios: mąż w wieku dojrzewania przyjmował przewlekle niewielkie dawki sterydów anabolicznych zaleconych przez endokrynologa (ówcześnie tak próbowano przyspieszyć i zwiększyć wzrost u chłopców) - przecież to mogło trwale zablokować spermatogenezę:(

    Wizyta u urologa - usg jądra - żylaki III stopnia - październik przeznaczyniowe zamknięcie - kontrola po miesiącu - prawidłowy efekt zamknięcia

    Grudzień - wizyta u naprotechnologa - zalecono poszukiwanie ognisk infekcji: stomatolog - nie ma, laryngolog - bingo migdałki podniebienne mają stan zapalny przewlekły i mogą siać po ogranizmie, więc do wyciachania

    Styczeń - ciężkie zapalenie płuc - 3 tygodnie antybiotyku

    marzec - wycinanie migdałków

    Stale walka z prolaktyną - obecnie przyjmuje Diostinex (na Bromergonie miał duże wahania i bezsenność)

    Oprócz tego faszerowany: wit C 1000, wit D3 1000, wit A+E, Androwit, Diostnex, Hitaxa i Aerius (ma alergię) a od niedawna również Geriavit :) (urolog zalecił gdyż ma podobny skład do tych suplementów męskich a jest tańszy) i pozostaje na diecie bezmlecznej

    Generalnie jest osobą żyjącą zdrowo: bez używek, uprawia czynnie rekreacyjnie sport, nie ma nadwagi, a ja staram się zdrowo gotować (ale to było od początku)

    Po roku w sierpniu zgodnie z zaleceniami: naprotechnologa, urologa i mojego ginekologa kontrolne badanie (miałam niezłego stracha i chyba nie chciałam wiedzieć - brak wiedzy nie pozbawia nadziei)

    sierpień - umówienie terminu - badania - i znów ja odbieram wynik, ale... pani nie chce oddawać pieniędzy:))) ręce mi się trzęsły, a obiecałam mężowi, że otworzymy razem i...
    oniemieliśmy z wrażenia:
    objętość 5.5
    czas upłynnienia 15min
    pH 7.5
    wygląd prawidłowy, lepkość ++
    aglutynacja -
    HOS 73,3
    żywe plemniki 75%
    koncentracja 12mln/ml!!!! i 66mln/ejakulacie !!!!
    Plemniki ruchliwe 75% w tym ruch postępowy 65%
    Morfologia 3%

    To jeszcze niezupełna norma - no ale mieliśmy według słów wielu profesjonalistów stracić szybko wszystkie plemniki a tu proszę:)

    Niestety hormony nadal porównywalne - FSH 23,1 LH7,89, Testosteron 550, Prolaktyna 24,11 (pobrane tego samego dnia co badanie nasienia).

    Obecnie oczekujemy na rezonans przysadki męża i kontynuację diagnostyki endokrynologicznej, a do zestawu diety;))) męża doszło ACC w dniach płodnych:)
    No i musimy wyjaśnić skąd wzrost lepkości - tu diagnostyka infekcyjna i test MAR przed nami

    W ciąży jeszcze nie jesteśmy (choć mam nadzieję, ze i taką informacją będę za jakiś czas mogła Was podbudować), ale na pewno mamy o niebo lepsze wyniki, mąż jest zdrowszy i przez to bezpieczniejszy i... kochamy i rozumiemy się lepiej niż kiedykowiek:)

    Pozdrawiam

    tanka, EmWu, bizona lubią tę wiadomość

    Smerfetka
  • dziewczynaAnia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 lutego 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Smerfetka,

    czy możesz napisać coś o aktualnej sytuacji u was?
    jak starania?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ