X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Nadzieja przy kryptozoospermii
Odpowiedz

Nadzieja przy kryptozoospermii

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Semrfetka82 Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 18 października 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie:)
    długo myślałam czy napisać, ale ostatecznie pomyślałam, że skoro tu zaglądacie to tak jak ja oprócz konkretnych informacji potrzebujecie słów ku pokrzepieniu:)

    Jesteśmy 2.5 roku po ślubie, starania zaczęliśmy od razu, po 4 miesiącach ja trafiłam do ginekologa: niewydolność fazy lutealnej i hiperprolaktynemia. Kolejne miesiące badań i prób różnych leków - niby dobrze. Minęła pierwsza rocznica ślubu - magiczny rok dla starania bez efektu. Zalecenia ginekologa - wykonać badanie nasienia męża.
    Mój mąż podchodzi konkretnie do tematu - więc: telefon, termin, badanie. I pamiętam jak dziś 13.08 ja odbieram wynik, pani oddaje mi pieniądze, bo nie wykonali wszystkiego i... już wiedziałam, że nie jest dobrze.
    Oto wynik:
    objętość 4.5
    czas upłynnienia 15min
    pH 7.5
    wygląd prawidłowy, lepkość +
    aglutynacja -
    HOS 56,7
    żywe plemniki 51%
    koncentracja 0,8mln/ml!!!! i 3,6mln/ejakulacie !!!!
    Plemniki ruchliwe 50% w tym ruch postępowy 30%
    Nie wykonali morfologii bo za mało plemników

    Załamanie, poszukiwanie co teraz? Zgodnie z informacjami dostępnymi wykonaliśmy badania hormonalne i... kolejne załamanie FSH 22,25 (według niektórych nie powinien mieć wogóle plemników mój mąż), LH 5,6, Testosteron 607, prolaktyna 29,04;

    Na wizycie omawiającej wynik badania przynależnej do badania stwierdzono, że możemy jedynie wykonać in vitro i to musimy się spieszyć, bo za chwilę pewnie nie będzie plemników:( My zgodnie z mężem nie chcemy tej procedury, po kilku rozmowach doszliśmy wspólnie do przekonania, ze najpierw spróbujemy naprawić co się da i jeśli nie wyjdzie to spróbujemy podejść do tematu adopcji.

    Rozmowy z teściami o wywiad chorobowy, rodzinny i... kolejny cios: mąż w wieku dojrzewania przyjmował przewlekle niewielkie dawki sterydów anabolicznych zaleconych przez endokrynologa (ówcześnie tak próbowano przyspieszyć i zwiększyć wzrost u chłopców) - przecież to mogło trwale zablokować spermatogenezę:(

    Wizyta u urologa - usg jądra - żylaki III stopnia - październik przeznaczyniowe zamknięcie - kontrola po miesiącu - prawidłowy efekt zamknięcia

    Grudzień - wizyta u naprotechnologa - zalecono poszukiwanie ognisk infekcji: stomatolog - nie ma, laryngolog - bingo migdałki podniebienne mają stan zapalny przewlekły i mogą siać po ogranizmie, więc do wyciachania

    Styczeń - ciężkie zapalenie płuc - 3 tygodnie antybiotyku

    marzec - wycinanie migdałków

    Stale walka z prolaktyną - obecnie przyjmuje Diostinex (na Bromergonie miał duże wahania i bezsenność)

    Oprócz tego faszerowany: wit C 1000, wit D3 1000, wit A+E, Androwit, Diostnex, Hitaxa i Aerius (ma alergię) a od niedawna również Geriavit :) (urolog zalecił gdyż ma podobny skład do tych suplementów męskich a jest tańszy) i pozostaje na diecie bezmlecznej

    Generalnie jest osobą żyjącą zdrowo: bez używek, uprawia czynnie rekreacyjnie sport, nie ma nadwagi, a ja staram się zdrowo gotować (ale to było od początku)

    Po roku w sierpniu zgodnie z zaleceniami: naprotechnologa, urologa i mojego ginekologa kontrolne badanie (miałam niezłego stracha i chyba nie chciałam wiedzieć - brak wiedzy nie pozbawia nadziei)

    sierpień - umówienie terminu - badania - i znów ja odbieram wynik, ale... pani nie chce oddawać pieniędzy:))) ręce mi się trzęsły, a obiecałam mężowi, że otworzymy razem i...
    oniemieliśmy z wrażenia:
    objętość 5.5
    czas upłynnienia 15min
    pH 7.5
    wygląd prawidłowy, lepkość ++
    aglutynacja -
    HOS 73,3
    żywe plemniki 75%
    koncentracja 12mln/ml!!!! i 66mln/ejakulacie !!!!
    Plemniki ruchliwe 75% w tym ruch postępowy 65%
    Morfologia 3%

    To jeszcze niezupełna norma - no ale mieliśmy według słów wielu profesjonalistów stracić szybko wszystkie plemniki a tu proszę:)

    Niestety hormony nadal porównywalne - FSH 23,1 LH7,89, Testosteron 550, Prolaktyna 24,11 (pobrane tego samego dnia co badanie nasienia).

    Obecnie oczekujemy na rezonans przysadki męża i kontynuację diagnostyki endokrynologicznej, a do zestawu diety;))) męża doszło ACC w dniach płodnych:)
    No i musimy wyjaśnić skąd wzrost lepkości - tu diagnostyka infekcyjna i test MAR przed nami

    W ciąży jeszcze nie jesteśmy (choć mam nadzieję, ze i taką informacją będę za jakiś czas mogła Was podbudować), ale na pewno mamy o niebo lepsze wyniki, mąż jest zdrowszy i przez to bezpieczniejszy i... kochamy i rozumiemy się lepiej niż kiedykowiek:)

    Pozdrawiam

    tanka, EmWu, bizona lubią tę wiadomość

    Smerfetka
  • dziewczynaAnia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 lutego 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Smerfetka,

    czy możesz napisać coś o aktualnej sytuacji u was?
    jak starania?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ