X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Obecność przeciwciał przeciw plemnikom ??
Odpowiedz

Obecność przeciwciał przeciw plemnikom ??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekajcie no, czyli te przeciwciała to jest ten wrogi śluz, który laska produkuje i jest niefajny dla plemników? dobrze kojarzę?

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Shilla Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja walczyłam z wrogim śluzem 1,5 roku. Od 6 miesiący o nim wiem a od 11 tygodni noszę pod sercem upragnione dziecię :). Na wrogi śluz nie ma lekarstwa, pozostaje inseminacja domaciczna. U mnie 3cia okazała się skuteczna :) Dziewczyny, nie traćcie wiary, musi się udać..ja miałam takie dni,że nie wychodziłam z łóżka pogrążona w okresowym smutku...

  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shilla, a powiedz mi, czy są jakieś oznaki, podejrzenia, symptomy, że to właśnie o ten wrogi śluz może chodzić? Czy jest to po prostu jedno z badań diagnozujących przyczyny niepłodności?

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • Shilla Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz, łącząc fakty to np. po stosunku gdy to wszystko wycieka ;) to delikatnie podrażniało mi uda od wewnątrz - taka mała wysypka uczuleniowa. Zanim poznaliśmy przyczynę codziennie obserwowałam śluz i w ciągu cyklu miał on idealne parametry tj . w okolicach dni płodnych i owulacji był ciągliwy, szklisty i było go duuużo. Nic nie wskazywało, że, może on być winowajcą naszej niepłodności. Lekarz skierował mnie na testy MAR pośrednie i bezpośrednie oraz test PCT czyli postkoitalny. Test pct był pozytywny: BRAK RUCHU POSTĘPOWEGO W ŚLUZIE, na szczęście testy mar okazały się negatywne tj. informowały o tym, że nie mam przeciwciał we krwi, bo jeśli takowe by były to nawet in vitro nie pomoże... zarodek zawsze będzie odrzucony. Jeśli masz pytania to śmiało.... ja też drążyłam.....

  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że z chęcia zapytam :) drążę temat, bo u nas na przestrzeni 3 lat miałam wiele różnych badań i zabiegów i każde z dobrym wynikiem. A takiego badania na przeciwciała nigdy nie miałam. Możesz opisać na czym polegały te testy MAR i PCT? Jutro zajrzę i chętnie się dowiem. Dobrej nocki dziewczyny :)

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • Shilla Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Historia mi znana... my też kilkakrotnie robiliśmy profile hormonalne i za każdym razem książkowo, przeżyłam hsg tj badanie drożności jajowodów...ból niemiłosierny...+ 3 razy zmiany lekarza( ten pierwszy poklepywał po plecach i po 3 min badań mówił cyt. "cierpliwości, uda się"). Mąż nasienie oddawał do badań co 3 mc. Mieliśmy dość...Wreszcie trafiłam do kobiety gin. specjalistki od niepłodności i zaczął się progres. Jeśli jesteś z wlkp to moge dać Ci jej namiary- sama je otrzymałam od życzliwej koleżanki, która mówiła, że cyt" nie jedną parę z bagna wyciągnęła" i faktycznie ma za sobą liczne sukcesy, a ten największy ma już 11 tygodni :)
    Test MAR – służy do oznaczania przeciwciał przeciwplemnikowych w nasieniu. Z pomocą tego testu można wykryć przeciwciała zarówno klasy IgA jak i IgG. Oznaczenie polega na dodaniu do badanej próbki kuleczek z lateksem, które „przyklejają” się do plemników z przyłączonymi przeciwciałami. Następnie bada się próbkę pod mikroskopem i liczy ilość plemników związanych z lateksem.Do tego badania pobierali mi krew i mojego męża nasienie
    Test PCT- Test po stosunku – ocenie poddawana jest ruchliwość plemników w śluzie szyjki macicy w kilka godzin po stosunku. Nie jest to w ścisłym sensie test na przeciwciała przeciwplemnikowe, jednak jego nieprawidłowy wynik może sugerować ich obecność w śluzie szyjkowym.Po 7 godz. od stosunku jechaliśmy do kliniki na "wyciągnięcie" ze mnie mieszkanki plemnników i śluzu. Sprawdzali czy jest ruch postępowy....no i tu był klops :/
    Badaliśmy także przeciwciała we krwi, test immunofluorescencji pośredniej ( test mar pośredni). badania te umożliwiają wykrycie przeciwciał przeciwplemnikowych u kobiet.
    Pamiętam, żę wykosztowaliśmy się z tymi badaniami bo żadne nie jest refundowane :/ dziadoskie państwo... Na szczęście inseminacje udało się refundować ufff :P

    JaJaga lubi tę wiadomość

  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...ja na razie jestem zadowolona z mojej lekarki, jest bardzo rzetelna, zawsze ma czas no i naprawdę widać, że zależy jej tak jak mnie (co chwilkę jakieś badania mi zleca...). Ale namiar możesz wysłać, zawsze można się skonsultować :)

    Ja jestem z bliskich okolic Poznania. Czyli jeśli chcielibyśmy takie badania wykonać, trzeba poszukać klinikę, w której takie coś wykonują... No to już coś wiem.... POdpytam też moją gin.

    Serdecznie Ci dziękuję!!!

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem z Poznania i tez chętnie się dowiem o tej lekarce, prawie 4 lata wszelkie badania wszystkie dobre i nadal nic :(

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama jeszcze nie dostałam :) czekam aż Shilla się tu zjawi :)

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • JaJaga Ekspertka
    Postów: 380 87

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście dostałam też namiar do dr Paweł Rzymski, który (i to wiem na 100%) pomógł 3 znajomym parom (jedna para po 4 latach zmieniła na niego i po roku leczenia właśnie u pana dr "zaszli"). Na razie nie myślę o zmianie, ale może przyjdzie w końcu taki czas....

    Starania pod okiem lekarza od lipca 2012
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shilla to ja mam pytanie...Jak jest z kolejnością tych badań? No bo ja myślę o PCT.bo śluzu plodnego nie mam prawie wcale. No ale założmy, że jest ok- to czy wtedy robić kolejne badania, czy dopiero przed inseminacją? (żeby sprawdzić czy ma sens) no i jak przedstawiają się koszta? bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć, a chodzi mi o wartości orientacyjne

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno tu nie wchodziłam. A więc tak; sprawa MAR wygląda u mnie tak, że w sumie na razie nic się nie wyjaśniło. Na ostatniej wizycie (było to w marcu) pani doktor poprosiła abym zrobiła badania jeszcze raz ale w innym laboratorium, ponieważ tamten wynik tak na prawdę nie mówi jej nic konkretnego. Badania zrobiłam dopiero dzisiaj i wyniki powinny być po 25.06 (22.06 idę do lekarza). W między czasie zrobiliśmy też badania nasienia męża, u niego chyba wyszło wszystko ok (w poniedziałek pani doktor zweryfikuje) i pewnie będziemy szukały u mnie przyczyny.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie do Shilii - jak się Wam udało zrefundować inseminację? Co trzeba zrobić, żeby zostać taką refundację i gdzie to robią?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ