X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligozoospermia jakie szanse?
Odpowiedz

Oligozoospermia jakie szanse?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak w temacie - Jakie szanse na ciąże lub na inseminacje? Czy pozostaje tylko inseminacja nasieniem dawcy? A może coś na zwiększenie ilości żołnieżyków?

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem, zadajesz tak nie kompletne pytanie i oczekujesz odpowiedzi czy wróżby?????Oligozoospermii są 3 rodzaje nie piszesz, której to dotyczy, po drugie oprócz ilości nasienia bardzo ważny jest ruch przy inseminacji, po trzecie co chcesz dać na zwiększenie ilości plemników skoro nie wdrożyliście diagnostyki....

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wynikach nie ma napisane który to rodzaj. W każdym bądz razie ok 1 mln plemników. Pojedyncze plemniki ruchome a,b,c oraz nieruchome typ d. Tak jest napisane na wynikach. Wizyta u Andro dopiero za ok 2 tyg. A nasz Andro niestety nie jest zbyt kumaty i wysyła tylko co 3mies na badania. Lekarza zmieniamy dopiero w przyszłym mies bo musimy sporo dojechać na wizyte a do tego mąż w delegacji. Pytanie zadałam z czystej ciekawości by zorientować się przed wizytą co gdzie i jak. Tak więc nie orientuje się jeszcze co z czym się je więc proszę nie pisać "nie miłych kom".

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zadałaś pytanie , jak toś ma ci podpowiedzieć jakie są szanse na inseminację nie widząc informacji o męskim problemie? jeśli macie 1 mln w 1 ml to jest to postać bardzo ciężka, prawdopodobnie nie ma cie szans na inseminacje.Ważne jest jaką macie ruchliwość a+b, jaka jest morfologia , aglutynacja nasienia, jesli masz tylko takie info na wynikach to jest ono niekompletne, radzę robić wyniki w klinikach specjalistycznych...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 18:38

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy 1 milionie plemników z czego tylko pojedyńcze są ruchliwe postępowo ( a i b) to nie ma mowy o inseminacji z waszym nasieniem.

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedynym problemem jest mała ilość plemników (ok 1mln). Badania krwi ok. Parametry makroskopowe nasienia w normie. Więc jakie info jeszcze podać????

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba ruch też jest problemem, jeśli dobrze rozumiem " Pojedyncze plemniki ruchome a,b,c" :(

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzednim badaniu było 2800000mln . Ruch a 68% Ruch b 5% Ruch c 2% i Ruch d 25%. Morfologia; O prawidłowej budowie 86%.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania robione w 2 różnych klinikach. I różne wyniki.

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Błędny wynik dotyczącej morfologi.. nie ma morfologi 86% jak jest 25% to jest mega a 4% norma....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 18:50

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało możliwe, by w jednym badaniu były tylko pojedyńcze ruchliwe a w drugim tak dużo... Zbyt duże rozbieżności ...

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to dziwi. Nie mam pojęcia jak to wgl możliwe że aż takie różnice.. Hymm chyba trzeba będzie powtórzyć badanie tym razem jeszcze gdzie indziej.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuje za odpowiedzi. Będziemy działać.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey. W Przyszły tydz planujemy zrobić wszystkie badania mężowi. Co oprócz komputerowego badania nasienia i usg żylaków powrozka nasiennego warto wykonać?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH, Prolaktynę, testosteron, LH i FSH

    Torunianka, JagnaaJankowskaa lubią tę wiadomość

    M&M
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzałam na te darmowe badania nasienia ale wszędzie daleko.. A tak ogólnie to już z pół roku temu miał robione hormony i było wszystko ok ale i tak jeszcze raz zrobimy ;) Tylko czy są jeszcze jakieś ważne badania?

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wyniki mojego M. A więc; Posiew nasienia Ujemny (Nie wyhodowano patogenów. Grzybów nie wyhodowano). Czy to dobrze?
    Wynik nasienia było 14,9 mln/ejakulacie A JEST 25,7 mln/ejakulacie.
    FSH 3,14
    LH 2,41
    Prolaktyna 8,35
    Testosteron 371,32
    Pozostałe badania krwi i usg powrózka nasiennego itp ok

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie badaliście TSH?

    M&M
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bo to wyniki męża. Napisałam tak jak jest w dokumentach.

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 21 marca 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, dołączam do tematu.
    Borykamy się z ciężką oligozoospermią. Jesteśmy po pierwszym ICSI, niestety zakończonym porażką.
    Jeśli przystąpimy do kolejnego, chcielibyśmy wzmocnić jakoś plemnieki (mimo, iż lekarze mówią, że nie ma leku) chcemy spróbować, choćby do takiego stopnia, aby tym razem Embriolog miał w czym wybierać. (teraz przy pierwszym oddaniu plemników było 4 sztuki z czego 3 nie ruszały się)
    Embriolog powiedziała, że można np chodzić na basen w celu obniżenia temperatury
    witamina C, L-kartynina? może przerabiałyście ze swoimi mężczyznami problem i możecie coś podpowiedzieć?
    Wiem, że ostatnie badania donoszą iż wiek u mężczyzny również ma znaczenie, mój ma 44 lata, wierzę, że w końcu nam się uda....

    Dziękuje z góry za wszelkie wskazówki

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ