X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Plemników 0,2 ml w 1 ml i 1,12mln w ejakulacie
Odpowiedz

Plemników 0,2 ml w 1 ml i 1,12mln w ejakulacie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sylwia 30 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy takich ilościach jest jaka kolwiek szansa na zapłodnienie ? 😭 Czekamy na wizytę u specjalisty..

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak to wychodzi % morfologia? Jak inne parametry? Są obecne leukocyty? I jakie są normy w labie gdzie robiłaś?
    Robiliście badania hormonów i posiew na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby?

    Na pewno wdrożenie diagnostyki wina może być w hormonach, może być zapalenie gruczołu krokowego lub jakieś inne zapalenie, może być bakteria/grzyb, mogą być żylaki powrózka nasiennego itp. - wszystko to wpływa na ilość i jakoś nasienia, a po wyleczeniu/dopracowaniu się poprawia.

    Zróbcie:
    - badania hormonów męża (nieprawidłowości mają wpływ na morfologię)
    - posiew w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów (obniżona morfologia może być ich wynikiem)
    - konsultacja z dobrym andrologiem, który oceni wyniki całościowo
    - zastosujcie suplementy dla mężczyzn - tu polecam celinowy notes (w sekcji pamiętniki) gdzie celina wszystko rozpisała i zrobiła kawał dobrej roboty (dla mnie dostaje za tu puchar) lub u szony "przepis na dobre jajka" ewentualnie gotowe suplementy (możecie poczekać do wizyty u androloga on też coś poleci)
    - luźna gacie u faceta - PODSTAWA :)
    - rezygnacja z gorących kąpieli i jeżeli praca siedząca to okłady chłodzące na jądra - działają cuda
    - więcej ruchu
    - zdrowa dieta
    - ograniczenie alkoholu, papierosów

    Nadzieja jest, forum widziało już przypadki ciąży z 0% morfologią, u nas 3% i objętość ejakulatu 0,7ml plus kilka innych parametrów w dole.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki jak w stopce i do tej pory ani razu się nie udało. Znamy przyczynę małej ilości plemników, każdy lekarz z którym bylo to konsultowane mówi od razu: in vitro. Możemy czekać na naturalny cud, ale dają na to mniej niz 1% szans, nie chcemy czekać. Ale to nasz przypadek.
    A jaka jest przyczyna takich wyników u Was? Jakie dodatkowe badania były zrobione? Czy to jest dopiero pierwszy seminogram? Czy mąż miał zabiegi, a może ostatnio chorował? Jak wyglądają wyniki hormonów? Podejdźcie do tego spokojnie, choc wiem jakie emocje czujecie - na forum są przypadki, które nie z takich parametrów wyszły na prostą ;)

  • Sylwia 30 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    a jak to wychodzi % morfologia? Jak inne parametry? Są obecne leukocyty? I jakie są normy w labie gdzie robiłaś?
    Robiliście badania hormonów i posiew na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby?

    Na pewno wdrożenie diagnostyki wina może być w hormonach, może być zapalenie gruczołu krokowego lub jakieś inne zapalenie, może być bakteria/grzyb, mogą być żylaki powrózka nasiennego itp. - wszystko to wpływa na ilość i jakoś nasienia, a po wyleczeniu/dopracowaniu się poprawia.

    Zróbcie:
    - badania hormonów męża (nieprawidłowości mają wpływ na morfologię)
    - posiew w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów (obniżona morfologia może być ich wynikiem)
    - konsultacja z dobrym andrologiem, który oceni wyniki całościowo
    - zastosujcie suplementy dla mężczyzn - tu polecam celinowy notes (w sekcji pamiętniki) gdzie celina wszystko rozpisała i zrobiła kawał dobrej roboty (dla mnie dostaje za tu puchar) lub u szony "przepis na dobre jajka" ewentualnie gotowe suplementy (możecie poczekać do wizyty u androloga on też coś poleci)
    - luźna gacie u faceta - PODSTAWA :)
    - rezygnacja z gorących kąpieli i jeżeli praca siedząca to okłady chłodzące na jądra - działają cuda
    - więcej ruchu
    - zdrowa dieta
    - ograniczenie alkoholu, papierosów

    Nadzieja jest, forum widziało już przypadki ciąży z 0% morfologią, u nas 3% i objętość ejakulatu 0,7ml plus kilka innych parametrów w dole.
    Przy takiej ilości plemników nie można było zrobić szerszych badań laboratorium stwierdziło że jest ich za mało przy tym badaniu jedyni ilość i ruchliwość 12% z czego 7%ruch postępowy... 5%niepostepowy i 88% brak ruchu...
    pH 7,9.
    Tylko tyle wyczytano z takiej ilości plemników...
    Czy to może być wrodzone czy mogło pokazać się z czasem ?
    Żadnych innych badań narazie nie było. Czekamy na wizytę i dalsze informacje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2022, 14:23

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wizytę to moim zdaniem warto już iść z wynikami hormonów i posiewem żeby wykluczyć problemu z tej strony od razu - ale to moje zdanie.

    No to najważniejsze udać się do specjalisty i oddać w jego ręce, diagnozować krok po kroku żeby znaleźć przyczynę wyników.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Sylwia 30 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Na wizytę to moim zdaniem warto już iść z wynikami hormonów i posiewem żeby wykluczyć problemu z tej strony od razu - ale to moje zdanie.

    No to najważniejsze udać się do specjalisty i oddać w jego ręce, diagnozować krok po kroku żeby znaleźć przyczynę wyników.
    Tak zrobimy.. a myślisz że takich wyników mógł się nabawić czy że to raczej coś od zawsze tak?

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia 30 wrote:
    Tak zrobimy.. a myślisz że takich wyników mógł się nabawić czy że to raczej coś od zawsze tak?
    Wyniki mocno może obniżyć przebyta choroba/gorączka w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy

  • Sylwia 30 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Wyniki mocno może obniżyć przebyta choroba/gorączka w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy
    Nic takiego nie było w ciągu ostatniego nawet roku może jakiś katar lekkie przeziębienie to wszystko nic więcej ... 😭

  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2336 2362

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, u nas przy pierwszym badaniu wynik był podobny: 0,8mln/1ml i 2,4mln w całości. Też nie zrobili morfologii ze względu na tak małą ilość. Obecnie po 9 miesiącach mamy 176 milionów plemników z dobrym ruchem i żywotnością (postępy mam w stopce 😉). Na ten moment z tych głównych parametrów tylko morfologia jest poniżej normy.

    Przede wszystkim idźcie z wynikami do androloga. Na pewno przed wizytą warto zrobić badania hormonów i posiewy, a ogólnie później te rzeczy o których pisze Izi.

    Poza tym: czy mąż ostatnio chorował? U nas na pewno pośrednią przyczyną jest późno zoperowane jednostronne wnęrostwo, ale przed pierwszym badaniem mąż był przeziębiony, miał lekkie zapalenie gardła, nie miał gorączki, ale wydaje, że i tak to miało wpływ. Wdrożyliśmy tonę suplementów, ułożyłam mężowi samodzielnie zestaw, który bierze cały czas i mamy znaczną poprawę.

    Najważniejsze na ten moment to znaleźć przyczynę i za jakiś czas powtórzyć badanie 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2022, 18:24

    ⏳Starania od 12.2020
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️
    ❌ AMH 13,04/ PCOS/ IO/ PAI-1 hetero/ MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny↕️/ cross-match 44-46%⬆️ - immunosupresja
    ✔️IMK/ alloMLR 31,6%/ wycinki CD138 i CD56/ kariotyp ok/ histeroskopia i sono-hsg

    🧔🏻‍♂️
    ❌ teratozoospermia: morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny 👎🏼
    ✔️ilość i ruchliwość plemników/ DFI w normie (21%)/ kariotyp ok
    ▪️HLA: C1C2
    ——————————————————
    💎 9 cykli stymulowanych ✖️
    💎 2 x IUI ✖️
    💎 05.2023 I IVF- 10 komórek zapłodnionych- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️ 4BB (EG, AH, encorton, accofil, acard)- beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6 komórek zapłodnionych- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️ 4BA (EG, encorton, acard, neoparin, accofil, atosiban, relanium, akupunktura)- bhcg 4dpt 4,85; 6dpt ⏸️ 33,3; 8dpt 106; 12dpt 129💔
  • Sylwia 30 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Sylwia, u nas przy pierwszym badaniu wynik był podobny: 0,8mln/1ml i 2,4mln w całości. Też nie zrobili morfologii ze względu na tak małą ilość. Obecnie po 9 miesiącach mamy 176 milionów plemników z dobrym ruchem i żywotnością (postępy mam w stopce 😉). Na ten moment z tych głównych parametrów tylko morfologia jest poniżej normy.

    Przede wszystkim idźcie z wynikami do androloga. Na pewno przed wizytą warto zrobić badania hormonów i posiewy, a ogólnie później te rzeczy o których pisze Izi.

    Poza tym: czy mąż ostatnio chorował? U nas na pewno pośrednią przyczyną jest późno zoperowane jednostronne wnęrostwo, ale przed pierwszym badaniem mąż był przeziębiony, miał lekkie zapalenie gardła, nie miał gorączki, ale wydaje, że i tak to miało wpływ. Wdrożyliśmy tonę suplementów, ułożyłam mężowi samodzielnie zestaw, który bierze cały czas i mamy znaczną poprawę.

    Najważniejsze na ten moment to znaleźć przyczynę i za jakiś czas powtórzyć badanie 🙂
    Żadnych chorób gorączki przeziębień nic nie było ...
    Po niedzieli mamy wizyty umówione i zobaczę co dalej.
    Nurtuje mnie pytanie czy to nabyte wyniki czy może je mieć takie od zawsze ? Jak myślicie ? Czy wogole jest szansa naturalnie począć? Czy inne metody przy takich wynikach?
    W dzieciństwie przechodził świnkę ale bez powikłań.

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Sylwia, u nas przy pierwszym badaniu wynik był podobny: 0,8mln/1ml i 2,4mln w całości. Też nie zrobili morfologii ze względu na tak małą ilość. Obecnie po 9 miesiącach mamy 176 milionów plemników z dobrym ruchem i żywotnością (postępy mam w stopce 😉). Na ten moment z tych głównych parametrów tylko morfologia jest poniżej normy.

    Przede wszystkim idźcie z wynikami do androloga. Na pewno przed wizytą warto zrobić badania hormonów i posiewy, a ogólnie później te rzeczy o których pisze Izi.

    Poza tym: czy mąż ostatnio chorował? U nas na pewno pośrednią przyczyną jest późno zoperowane jednostronne wnęrostwo, ale przed pierwszym badaniem mąż był przeziębiony, miał lekkie zapalenie gardła, nie miał gorączki, ale wydaje, że i tak to miało wpływ. Wdrożyliśmy tonę suplementów, ułożyłam mężowi samodzielnie zestaw, który bierze cały czas i mamy znaczną poprawę.

    Najważniejsze na ten moment to znaleźć przyczynę i za jakiś czas powtórzyć badanie 🙂
    Możesz napisać jakie to suple I w jakich dawkach?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2336 2362

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza jasne, już wklejam bo akurat ostatnio komuś podsyłałam. Tylko ostrzegam jest tego dużo 😅

    Rano:
    - L-karnityna 1000mg
    - L-arginina 500mg
    - Koenzym Q10 100mg
    - cynk Zincas forte
    - kwas foliowy lub witamina B z kwasem foliowym
    - astaksantyna 4mg
    - NAC 600 (tak średnio co 2 dzień)
    - resweratrol 250 (to dopiero od teraz)

    Do obiadu:
    - witamina D
    - selen
    - witamina E (obecnie swanson)
    - omega 3
    - astaksantyna 4mg
    - glutation 200mg co drugi dzień

    Wieczorem teraz jeszcze resweratrol, wcześniej tego nie dawałam.
    Przez ostatni miesiąc mąż pił też Fertistim dla mężczyzn i wtedy nie dawałam mu osobno cynku, kwasu foliowego, selenu 🙂

    Ala_d, Esperanza05 lubią tę wiadomość

    ⏳Starania od 12.2020
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️
    ❌ AMH 13,04/ PCOS/ IO/ PAI-1 hetero/ MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny↕️/ cross-match 44-46%⬆️ - immunosupresja
    ✔️IMK/ alloMLR 31,6%/ wycinki CD138 i CD56/ kariotyp ok/ histeroskopia i sono-hsg

    🧔🏻‍♂️
    ❌ teratozoospermia: morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny 👎🏼
    ✔️ilość i ruchliwość plemników/ DFI w normie (21%)/ kariotyp ok
    ▪️HLA: C1C2
    ——————————————————
    💎 9 cykli stymulowanych ✖️
    💎 2 x IUI ✖️
    💎 05.2023 I IVF- 10 komórek zapłodnionych- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️ 4BB (EG, AH, encorton, accofil, acard)- beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6 komórek zapłodnionych- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️ 4BA (EG, encorton, acard, neoparin, accofil, atosiban, relanium, akupunktura)- bhcg 4dpt 4,85; 6dpt ⏸️ 33,3; 8dpt 106; 12dpt 129💔
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Esperanza jasne, już wklejam bo akurat ostatnio komuś podsyłałam. Tylko ostrzegam jest tego dużo 😅

    Rano:
    - L-karnityna 1000mg
    - L-arginina 500mg
    - Koenzym Q10 100mg
    - cynk Zincas forte
    - kwas foliowy lub witamina B z kwasem foliowym
    - astaksantyna 4mg
    - NAC 600 (tak średnio co 2 dzień)
    - resweratrol 250 (to dopiero od teraz)

    Do obiadu:
    - witamina D
    - selen
    - witamina E (obecnie swanson)
    - omega 3
    - astaksantyna 4mg
    - glutation 200mg co drugi dzień

    Wieczorem teraz jeszcze resweratrol, wcześniej tego nie dawałam.
    Przez ostatni miesiąc mąż pił też Fertistim dla mężczyzn i wtedy nie dawałam mu osobno cynku, kwasu foliowego, selenu 🙂
    Dzięki :) mamy bardzo podobny zestaw. U nas też ilość idzie ładnie w górę i dosyć szybko ale morfologia ciągle 0 i ruch też poniżej normy. Ciekawe że na niektóre parametry te suple dzialaja a na inne nie. Androlog proponuję tylko stymulacje clo ale narazie się nie zdecydujemy bo słyszałam że wielu mężczyznom to zaszkodziło zamiast pomóc i parametry poszły w dół.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Dzięki :) mamy bardzo podobny zestaw. U nas też ilość idzie ładnie w górę i dosyć szybko ale morfologia ciągle 0 i ruch też poniżej normy. Ciekawe że na niektóre parametry te suple dzialaja a na inne nie. Androlog proponuję tylko stymulacje clo ale narazie się nie zdecydujemy bo słyszałam że wielu mężczyznom to zaszkodziło zamiast pomóc i parametry poszły w dół.
    U nas przy podobnych suplach ilość i koncentracja w dół, a marfologia i ruchliwość w górę. Poprawianie wyników męskiego nasienia to jak jakaś loteria po prostu 🙄

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bindweef wrote:
    U nas przy podobnych suplach ilość i koncentracja w dół, a marfologia i ruchliwość w górę. Poprawianie wyników męskiego nasienia to jak jakaś loteria po prostu 🙄
    No naprawdę nie wiadomo już co robić i co brać a co nie. Mam nadzieję że nam wszystkim się uda :)

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2336 2362

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Dzięki :) mamy bardzo podobny zestaw. U nas też ilość idzie ładnie w górę i dosyć szybko ale morfologia ciągle 0 i ruch też poniżej normy. Ciekawe że na niektóre parametry te suple dzialaja a na inne nie. Androlog proponuję tylko stymulacje clo ale narazie się nie zdecydujemy bo słyszałam że wielu mężczyznom to zaszkodziło zamiast pomóc i parametry poszły w dół.

    No właśnie o clo słyszałam mieszane opinie 😕 Jeden androlog też pytał męża o tą kurację i już rozważaliśmy czy nie spróbować jeśli te wyniki wyszłyby kiepskie. Najgorsze, że taka kuracja to aż 3-6 miesięcy.

    ⏳Starania od 12.2020
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️
    ❌ AMH 13,04/ PCOS/ IO/ PAI-1 hetero/ MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny↕️/ cross-match 44-46%⬆️ - immunosupresja
    ✔️IMK/ alloMLR 31,6%/ wycinki CD138 i CD56/ kariotyp ok/ histeroskopia i sono-hsg

    🧔🏻‍♂️
    ❌ teratozoospermia: morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny 👎🏼
    ✔️ilość i ruchliwość plemników/ DFI w normie (21%)/ kariotyp ok
    ▪️HLA: C1C2
    ——————————————————
    💎 9 cykli stymulowanych ✖️
    💎 2 x IUI ✖️
    💎 05.2023 I IVF- 10 komórek zapłodnionych- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️ 4BB (EG, AH, encorton, accofil, acard)- beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6 komórek zapłodnionych- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️ 4BA (EG, encorton, acard, neoparin, accofil, atosiban, relanium, akupunktura)- bhcg 4dpt 4,85; 6dpt ⏸️ 33,3; 8dpt 106; 12dpt 129💔
  • Pati85 Autorytet
    Postów: 269 347

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz z kliniki niepłodności odradził stymulacje Clo. Stwierdził, że bardzo często po chwilowej poprawie później obserwuje się pogorszenie nawet poniżej wartości wyjściowych, na skutek przeciążenia jąder.
    Z kolei lekarz, który nam Clo zaproponował stwierdził, że w momencie poprawy musielibyśmy zamrozić nasienie czyli też liczył się z późniejszymi gorszymi wynikami. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tej stymulacji. Mąż bierze suple, ale też niewiele to daje. Mam nadzieje, że mimo wszystko do in vitro wystarczą te plemniki które są.

    Starania od 2016r.
    0d października 2020 roku pod opieką lekarza👩‍⚕️

    Ja👩 37l, niedoczynność tarczycy. AMH 2,46
    On👨‍💼: 39l, IO, otyłość olbrzymia (zgubione 50kg), bardzo mała liczba plemników w nasieniu

    2021 rok: 3xIUI😭 przy poprawionych parametrach nasienia, niestety 2022 ponowne pogorszenie😭

    2022 IVF
    07.03. - punkcja, pobranych i zapłodnionych 11 🥚, mamy ❄❄ 4.3.3
    02.05. - FET 1 ❄🙏 - beta hcg 18 - cb💔
    02.07. - FET 1❄️ - beta 0
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati85 wrote:
    Nam lekarz z kliniki niepłodności odradził stymulacje Clo. Stwierdził, że bardzo często po chwilowej poprawie później obserwuje się pogorszenie nawet poniżej wartości wyjściowych, na skutek przeciążenia jąder.
    Z kolei lekarz, który nam Clo zaproponował stwierdził, że w momencie poprawy musielibyśmy zamrozić nasienie czyli też liczył się z późniejszymi gorszymi wynikami. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tej stymulacji. Mąż bierze suple, ale też niewiele to daje. Mam nadzieje, że mimo wszystko do in vitro wystarczą te plemniki które są.

    My też zrezygnowaliśmy na razie z clo. Za dużo historii słyszałam że wlansie pogorszyło nasienie I potem trzeba było bardzo dużo czasu żeby wróciły do normy. My dopiero po 4 mies supli widzieliśmy pierwsza poprawe. Są badania naukowe że codzienna porcja orzechów (włoskich, brazylijskich i migdalow) bardzo poprawia parametry. No i codziennie łyżka oleju z czarnuszki popijając to sokiem pomidorowym bo wtedy się lepiej wchlania. I jak najwięcej antyoksydantów.

    Pati85 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Pepsi Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 7 marca 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    U mnie wyniki jak w stopce i do tej pory ani razu się nie udało. Znamy przyczynę małej ilości plemników, każdy lekarz z którym bylo to konsultowane mówi od razu: in vitro. Możemy czekać na naturalny cud, ale dają na to mniej niz 1% szans, nie chcemy czekać. Ale to nasz przypadek.
    A jaka jest przyczyna takich wyników u Was? Jakie dodatkowe badania były zrobione? Czy to jest dopiero pierwszy seminogram? Czy mąż miał zabiegi, a może ostatnio chorował? Jak wyglądają wyniki hormonów? Podejdźcie do tego spokojnie, choc wiem jakie emocje czujecie - na forum są przypadki, które nie z takich parametrów wyszły na prostą ;)


    Jakiemu leczeniu poddaje się Pani Partner?
    W stopce widzę spektakularną poprawe wyników.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 7 marca 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sami nie wiemy skąd ta poprawa. W listopadzie mieliśmy covid i tuż po było fatalnie, a po 3 miesiącach takie polepszenie :) Dodatkowo od nowego roku mąż odstawił wszystko co brał i został tylko przy witaminie D, foliku, oleju z czarnuszki i sporadycznie cynku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ