X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Słaba morfologia
Odpowiedz

Słaba morfologia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewann Koleżanka
    Postów: 78 8

    Wysłany: 4 maja 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy morfologia na poziomie 2% musi oznaczać in vitro ? Staramy się z mężem od ponad 2 lat od ostatniego poronienia 😏

  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 5 maja 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama morfologia o niczym nie świadczy, jeżeli jest duża koncentracja to nie ma to aż takiego znaczenia. A reszta parametrów w normie ?

    Kookoosanka lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2354 1882

    Wysłany: 5 maja 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział, żeby morfologią 2% się nie przejmować, widział pary które i z 1% zachodziły. Dał suplementy i zobaczymy jak wyjdzie następne badanie :)

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • ewann Koleżanka
    Postów: 78 8

    Wysłany: 5 maja 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak reszta wyników jest w normie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia24 wrote:
    Mój lekarz powiedział, żeby morfologią 2% się nie przejmować, widział pary które i z 1% zachodziły. Dał suplementy i zobaczymy jak wyjdzie następne badanie :)

    Gosia24 jak poprawiliście tak pięknie morfologię ?
    Jakieś suplementy ?

  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2354 1882

    Wysłany: 29 czerwca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko Nucleox. Dość drogi, z tym że moj pil 1 opakowanie w 2 miesiące

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziękuje za informacje. Mój obecnie stosuje Fertilman Plus (3 opakowanie zaczyna) zobaczymy czy będzie poprawa… w kwietniu morfologia 0%.

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 30 czerwca 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookoosanka wrote:
    Ok, dziękuje za informacje. Mój obecnie stosuje Fertilman Plus (3 opakowanie zaczyna) zobaczymy czy będzie poprawa… w kwietniu morfologia 0%.
    U nas po trzech opakowaniach morfologia ani drgnęła. Nadal 0%. Łudzę się, że to jednak za krótki okres suplementacji jak na tak kiepskie wyniki. Zobaczymy za kolejne 3 m/s.
    Czy morfologia 0% daje szansę na powodzenie in vitro?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    U nas po trzech opakowaniach morfologia ani drgnęła. Nadal 0%. Łudzę się, że to jednak za krótki okres suplementacji jak na tak kiepskie wyniki. Zobaczymy za kolejne 3 m/s.
    Czy morfologia 0% daje szansę na powodzenie in vitro?

    Zmartwiłaś mnie trochę...
    a jak pozostałe wyniki ?
    Ja wmawiam sobie, że jak mamy koncentrację i ruchliwość w normie to nie będzie tak źle...

    Nie mam pojęcia czy morfologia 0% daje szanse na in vitro - jeszcze do takich rozmów nie zaszliśmy.

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 1 lipca 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookoosanka wrote:
    Zmartwiłaś mnie trochę...
    a jak pozostałe wyniki ?
    Ja wmawiam sobie, że jak mamy koncentrację i ruchliwość w normie to nie będzie tak źle...

    Nie mam pojęcia czy morfologia 0% daje szanse na in vitro - jeszcze do takich rozmów nie zaszliśmy.

    Czytałam kiedyś, że jak jest duża ilość plemników to są spore szanse że przy in vitro znajdzie się jakiś zdrowy plemnik :) znawcą tematu jednak nie jestem więc nie wiem ile w tym prawdy. Ale to tak na pocieszenie :)

    U nas zwiększyła się koncentracja o 5 mln (nadal sporo poniżej normy), a pozostałe parametry uległy obniżeniu (a już były fatalne). No i morfologia ani drgnęła, jak było 0% tak zostało.
    Zwiększyła się też lepkość z ++ na +++ więc możliwe że żywotność i ruch zmniejszył się przez pogorszenie lepkości - choć tu też nie wiem ile w tym prawdy.

    Za 3ms znów powtórka z badań. Kupiłam wczoraj ziarna czarnuszki i Olej z czarnuszki - podobno jest w stanie podnieść morfologię - zobaczymy.

    Daj proszę znać, jakie będziecie mieli wyniki po ponownym badaniu nasienia.

    Powodzenia!

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 1 lipca 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    U nas po trzech opakowaniach morfologia ani drgnęła. Nadal 0%. Łudzę się, że to jednak za krótki okres suplementacji jak na tak kiepskie wyniki. Zobaczymy za kolejne 3 m/s.
    Czy morfologia 0% daje szansę na powodzenie in vitro?
    U nas po 3miesiecznej suplementacji morfologia 2 na 3 i ruch też sie poprawil.
    W stopce mam ostatnie wyniki badań.

    Daisy90, Kookoosanka lubią tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Czytałam kiedyś, że jak jest duża ilość plemników to są spore szanse że przy in vitro znajdzie się jakiś zdrowy plemnik :) znawcą tematu jednak nie jestem więc nie wiem ile w tym prawdy. Ale to tak na pocieszenie :)

    U nas zwiększyła się koncentracja o 5 mln (nadal sporo poniżej normy), a pozostałe parametry uległy obniżeniu (a już były fatalne). No i morfologia ani drgnęła, jak było 0% tak zostało.
    Zwiększyła się też lepkość z ++ na +++ więc możliwe że żywotność i ruch zmniejszył się przez pogorszenie lepkości - choć tu też nie wiem ile w tym prawdy.

    Za 3ms znów powtórka z badań. Kupiłam wczoraj ziarna czarnuszki i Olej z czarnuszki - podobno jest w stanie podnieść morfologię - zobaczymy.

    Daj proszę znać, jakie będziecie mieli wyniki po ponownym badaniu nasienia.

    Powodzenia!

    My do Fertilmana Plus dorzuciliśmy: cynek, korzeń MACA w tabletkach, orzechy brazylijskie i olej z czarnuszki (codziennie jedną łyżkę). Dam znać!

    u nas:
    Koncentracja 23,0 mln/ml 46,0 mln/ejakulat - niby w normie, ale coś nie daje mi spokoju...
    Ruch postępowy 60 %








    Daisy90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii06 wrote:
    Sama morfologia o niczym nie świadczy, jeżeli jest duża koncentracja to nie ma to aż takiego znaczenia. A reszta parametrów w normie ?

    Co oznacza duża koncentracja ?

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 153 66

    Wysłany: 1 lipca 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookoosanka wrote:
    Co oznacza duża koncentracja ?
    To znaczy, że plemników jest dużo :)
    Koncentracja plemników to ich liczba przypadająca na 1 ml nasienia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    To znaczy, że plemników jest dużo :)
    Koncentracja plemników to ich liczba przypadająca na 1 ml nasienia.

    no ok, ale czy 23,0 mln to dużo ? :)

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 1 lipca 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookoosanka wrote:
    no ok, ale czy 23,0 mln to dużo ? :)
    Tak

    Kookoosanka lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ