X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 8 listopada 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny melduje, że po wprowadzeniu zdrowej diety, orzechów brazylijskich, czarnuszki, soku pomidorowego itd. Morfologia po 3 miesiącach poprawiła się z 2%na 3%. Niestety ruch postępowy spadł z 31 na 23 co mnie mega dziwi.

    Fruzia84 lubi tę wiadomość

  • Madziamadziam Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 9 listopada 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża stwierdzona została azoospermia. Musi brać clostilbegyt co dwa dni, apo-pantox codziennie. Wcześniej clo brał dwa razy w tygodniu i to nic nie pomogło, wręcz przeciwnie bo pogorszył wynik testosteronu. Stąd moje pytanie czy której parze z azoospermią pomógł ten clo czy mam się nie nastawiać na naturalne zajście w ciążę ?

  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 234 150

    Wysłany: 9 listopada 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wiecie co jest/może być przyczyną azoospermii?

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • Domistr Autorytet
    Postów: 430 421

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziamadziam wrote:
    U mojego męża stwierdzona została azoospermia. Musi brać clostilbegyt co dwa dni, apo-pantox codziennie. Wcześniej clo brał dwa razy w tygodniu i to nic nie pomogło, wręcz przeciwnie bo pogorszył wynik testosteronu. Stąd moje pytanie czy której parze z azoospermią pomógł ten clo czy mam się nie nastawiać na naturalne zajście w ciążę ?
    A jaki macie wynik jeśli chodzi o ilość plemnikow? U nas clo pomogło tzn. Przed braniem mąż miał 2,3 mln/ ml a w całości niecałe 7mln, po braniu clo codziennie przez 2 miesiące ilosc zmieniła się na 7mln/ml i 21mln w całości. Reszta parametrów tez się poprawiła, badania z września wiec zobaczymy jak październikowe starania hehe, aktualnie mam 9dpo. 😉

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • Aga10 Ekspertka
    Postów: 130 58

    Wysłany: 9 listopada 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    A jaki macie wynik jeśli chodzi o ilość plemnikow? U nas clo pomogło tzn. Przed braniem mąż miał 2,3 mln/ ml a w całości niecałe 7mln, po braniu clo codziennie przez 2 miesiące ilosc zmieniła się na 7mln/ml i 21mln w całości. Reszta parametrów tez się poprawiła, badania z września wiec zobaczymy jak październikowe starania hehe, aktualnie mam 9dpo. 😉

    Domistr jaki kolor spermy mial Twoj mąż przy 2,3 mln/ml? Czy byla/jest przezroczysta i wodnista? Moj mąż ma przezroczysta sperme, idzie w przyszlym tygodniu na badania ale bardzo sie boje wyniku. Dziewczyny w innym wątku pisaly ze przezroczysta sperma nie wroży nic dobrego...Z gory dziekuje za odpowiedz

  • Domistr Autorytet
    Postów: 430 421

    Wysłany: 9 listopada 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga10 wrote:
    Domistr jaki kolor spermy mial Twoj mąż przy 2,3 mln/ml? Czy byla/jest przezroczysta i wodnista? Moj mąż ma przezroczysta sperme, idzie w przyszlym tygodniu na badania ale bardzo sie boje wyniku. Dziewczyny w innym wątku pisaly ze przezroczysta sperma nie wroży nic dobrego...Z gory dziekuje za odpowiedz
    Mój miał barwę prawidłową- opalizująca, praktycznie wszystkie parametry miał prawidłowe i powyżej normy jedynie z tą ilością jest problem 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 18:02

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • Apka Ekspertka
    Postów: 215 231

    Wysłany: 9 listopada 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziamadziam wrote:
    U mojego męża stwierdzona została azoospermia. Musi brać clostilbegyt co dwa dni, apo-pantox codziennie. Wcześniej clo brał dwa razy w tygodniu i to nic nie pomogło, wręcz przeciwnie bo pogorszył wynik testosteronu. Stąd moje pytanie czy której parze z azoospermią pomógł ten clo czy mam się nie nastawiać na naturalne zajście w ciążę ?
    A jaki był pierwszy wynik testosteronu i na jaki się zmienił?

    2021: 2x IUI - nieudane :(
    ________________________________________
    12.2021 ICSI -> 1 zarodeczek 5.1.1
    17.02.2022 FET; cykl naturalny
    23.02 6dpt: beta 23.07; prog 14.60
    24.02 7dpt: beta 51.19; prog 32.35 (po wdrozeniu Cyclogest + Prolutex)
    26.02 9 dpt: beta 115.9; prog 40.72
    02.03 beta 824.3; prog 33.54
    Pierwsze USG 14.03 6w1d CRL 0.57 cm i <3 bije
    27.10.2022 urodził sie zdrowy Synek 💙
    _______________________________________
    Wrzesien 2023 -wracamy po rodzeństwo, II procedura, 07.09 punkcja
    30.01.2024 FET cykl naturalny zarodek 3.1.1
    6dpt beta 49.83
    8dpt beta 122
    10 dpt beta 345.18
    13 dpt beta 1385.65
    17 dpt beta 7032.83

    12t1dc usg 1trym, ryzyka niskie, dziewczynka?


    age.png


    preg.png
    Drugi Bobasek w drodze
  • Madziamadziam Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 9 listopada 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apka wrote:
    A jaki był pierwszy wynik testosteronu i na jaki się zmienił?
    Pierwsze były ok. 300 później skoczyło na ok.810 i ostatnio jak robił zmniejszyli się na 734

  • Karolcik Ekspertka
    Postów: 154 91

    Wysłany: 11 listopada 2021, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy 🥺 czy te wyniki są bardzo złe? Za duża lepkość, za mała ruchliwość i ilość prawidłowych plemników…. 😭😭😭😭😭😭

    Ph 8,2 (norma od 7,2)
    Lepkość 3 cm (norma DO 2 cm)
    Aglutynacja - I
    Ruch postępowy 11% (norma od 32%); 12,5 mln/ejakulat (norma od 12,5 mln/ejakulat)
    Ruch całkowity 40%
    Brak ruchu 60%
    Plemniki o prawidłowej budowie 2% (norma od 4%); 2,3 mln/ejakulat (norma od 1,6 mln/ejakulat)
    Całkowita liczba plemników 113,4 mln/ejakulat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2021, 03:43

    ONA: 30 lat
    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
    Niezidentyfikowany płyn za macicą
    PCOS

    ON: 35 lat
    Nadciśnienie,
    Teratozoospermia

    Starania od 8 lat,
    Ciąża biochem w 2019 r.,
    IVF: 2024 r.
    Transfer: 18.03.2024 r. 🤞🍀
    4dpt: Beta <0,1000 😭
    Zostały nam ❄️3BB x2
  • Oprtmista Nowa
    Postów: 2 3

    Wysłany: 11 listopada 2021, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z góry uprzedzam, że jestem facetem:)

    Jeśli ktoś czyta ten wpis , dodac chce wiary osobom ze złymi wynikami nasienia .

    Ponad rok temu zdecydowaliśmy się na dziecko, po dosyć krótkim okresie prób postanowiliśmy zrobić badania, w razie w , żeby czas prób nie okazał się straconym. Sprawa się rypła, wyniki mojego nasienia dno.

    Morfologia 0%, żywotność 47, ruchliwość 25% , ilość w 1ml - 16mln. hba 51% itd. Jednym słowem było źle , badania miałem wykonywane w grudniu 2020.
    Niestety zdziwienie było duże, nie wiem jak ale bardzo wątpiłem w te wyniki a wykonywane były w jednej z lepszych klinik w kraju.

    Od razu zapisałem się na konsultacje do lekarza - ok tydzień czasu po otrzymaniu wyników. Niestety przyczyna była nieznana dostałem informację o poprawniu trybu życia i tabletek suplementu jacy ch.

    I teraz najlepsze , jak się okazało już przed tym jak zaczęliśmy robić te badania . Żona była w ciąży , dowiedzieliśmy się w drugim miesiącu. Lekarze nie dawali żadnych szans przy takim nasieniu, a chodząc do nich maluch już rosl sobie w brzuszku😆 Teraz ma dwa miesiące jest cudownym dzieckiem.

    Sam szukałem wsparcia i informacji o ciąży przy takich wynikach w tamtym okresie. Nie wiem czy to badania były naprowadzane na ściąganie z nas pieniędzy za leczenie , czy to mały cud. W kaDym razie panie i panowie naprawdę da się , nawet przy magicznej diagnozie - morfologia 0%, pozdrawiam 🙂

    Ala_d, WannaBe, Mas lubią tę wiadomość

  • Karolcik Ekspertka
    Postów: 154 91

    Wysłany: 12 listopada 2021, 03:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję i baaardzo zazdroszczę!!!!! ☺️ Mam nadzieję, że i nam się w końcu uda 🙈

    ONA: 30 lat
    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
    Niezidentyfikowany płyn za macicą
    PCOS

    ON: 35 lat
    Nadciśnienie,
    Teratozoospermia

    Starania od 8 lat,
    Ciąża biochem w 2019 r.,
    IVF: 2024 r.
    Transfer: 18.03.2024 r. 🤞🍀
    4dpt: Beta <0,1000 😭
    Zostały nam ❄️3BB x2
  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 12 listopada 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprtmista wrote:
    Z góry uprzedzam, że jestem facetem:)

    Jeśli ktoś czyta ten wpis , dodac chce wiary osobom ze złymi wynikami nasienia .

    Ponad rok temu zdecydowaliśmy się na dziecko, po dosyć krótkim okresie prób postanowiliśmy zrobić badania, w razie w , żeby czas prób nie okazał się straconym. Sprawa się rypła, wyniki mojego nasienia dno.

    Morfologia 0%, żywotność 47, ruchliwość 25% , ilość w 1ml - 16mln. hba 51% itd. Jednym słowem było źle , badania miałem wykonywane w grudniu 2020.
    Niestety zdziwienie było duże, nie wiem jak ale bardzo wątpiłem w te wyniki a wykonywane były w jednej z lepszych klinik w kraju.

    Od razu zapisałem się na konsultacje do lekarza - ok tydzień czasu po otrzymaniu wyników. Niestety przyczyna była nieznana dostałem informację o poprawniu trybu życia i tabletek suplementu jacy ch.

    I teraz najlepsze , jak się okazało już przed tym jak zaczęliśmy robić te badania . Żona była w ciąży , dowiedzieliśmy się w drugim miesiącu. Lekarze nie dawali żadnych szans przy takim nasieniu, a chodząc do nich maluch już rosl sobie w brzuszku😆 Teraz ma dwa miesiące jest cudownym dzieckiem.

    Sam szukałem wsparcia i informacji o ciąży przy takich wynikach w tamtym okresie. Nie wiem czy to badania były naprowadzane na ściąganie z nas pieniędzy za leczenie , czy to mały cud. W kaDym razie panie i panowie naprawdę da się , nawet przy magicznej diagnozie - morfologia 0%, pozdrawiam 🙂


    Serdecznie gratuluję , u nas też morfologia 0% i tydzień po otrzymaniu wynikow mieliśmy z mężem iść do urologa, ale pech chciał że mąż się rozchorowal ma zapalenie płuc i antybiotyki ....
    Więc wszystko przesuwa się w czasie i teraz jeszcze te antybiotyki mogą doprowadzić do pogorszenia się innych parametrów nasienia które są w normie .. bardzo się martwię.
    Jak już wiemy co jest najprawdopodobniej przyczyna naszych niepowodzeń wkradla się choroba i dalej stoimy w miejscu bo musi się wyleczyć 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2021, 13:01

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • Madziamadziam Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 12 listopada 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    A czy wiecie co jest/może być przyczyną azoospermii?

    Nie znamy przyczyny. Czekamy na ostatnie wyniki badań genetycznych.

  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 234 150

    Wysłany: 12 listopada 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziamadziam, wydaje mi się, ze jak zdiagnozujecie przyczynę będzie łatwiej.
    Parametry nasienia są bardzo zmienne.
    Po pierwsze styl życia, masa ciała, dieta, alkohol, papierosy, aktywność fizyczna, praca zawodowa maja wpływ na parametry nasienia. Do tego może obecność bakterii w wykładzie moczowo-płciowym.
    Genetyka,na która nie mamy wpływu.
    Z relacji różnych osób części clo pomogło, części nie. Są tez dziewczyny, które są w ciąży a parametry nasienia były kiepskie. Ciezko wyrokować. Jednak trzymam kciuki za Was. 🤞🏻🤞🏻
    Daj znać, jak po wynikach. Powtórzcie i porównajcie tez badania za ok. 3 miesiące.

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • Bubu Koleżanka
    Postów: 36 39

    Wysłany: 14 listopada 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka suplementacja zeby poprawić nasienie przy teratozospermii?
    Co polecacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już tu pisałam jakie suplementy brał mój partner. Ponowiliśmy badania w zeszłym tygodniu i morfologia podskoczyła nam do 2% a ruchliwość do 44%. Niestety, ilość spadła do 50 mln a koncentracja do 9, ale i tak się cieszę, że coś ruszyło.

  • Milva Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 19 listopada 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim!

    Mąż zrobił badania nasienia i sami nie wiemy jak je prawidłowo zinterpretować. Piszę w tym wątku, bo nieprawidłowa wyszła morfologia. Ilościowo jest bardzo dobrze - plemników dużo, ruchliwość mieści się w normie (podobnie jak większość parametrów) - ale tylko 1% plemników o prawidłowej budowie. 🙁 Jednak zaraz pod tym wynikiem jest drugi, który wskazuje aż 4,54 mln/ejakulat plemników o prawidłowej budowie, co jest dużo lepszym wynikiem niż referencyjny, który wynosi więcej lub równo 1,6 mln/ejakulat.


    108 mln/ml - koncentracja
    453 mln/ejakulat plemników
    32% ruch postępowy
    75% żywe

    Czy w związku z tym, że tych plemników jest tak dużo, to ten niewielki odsetek o prawidłowej budowie nie stanowi potencjalnego problemu? Ja już naczytałam się o tej teratozoospermii i tym, że wtedy szanse na ciąże naturalną są niewielkie...

    Kiepskie w wyniku jest też to, że wyszła agregacja i aglutynacja I stopnia, ale w Internecie niewiele na ten temat informacji i nawet nie wiem czy można coś zrobić żeby poprawić te parament. I czy to też jest duży problem przy takiej ilości plemników?

    Już sama nie wiem jak to interpretować i czy się martwić. Zaczynamy oczywiście suplementację i dietę, ale chciałabym wiedzieć czy ogólnie wynik jest dobry, zły czy taki sobie.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 20 listopada 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milva jeśli pozostałe parametry są tak dobre, to gorszą morfologią nie przejmujcie się 😉 ta ogólna ilość rekompensuje wynik. Możecie wdrożyć suplementy. Poczytaj poprzednie strony wątku, jest tu dużo informacji. A na zwiększoną lepkość kojarzę że dziewczyny piszą o flegaminie lub acc.

  • Milva Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 21 listopada 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pocieszenie :)
    Lepkość jest akurat prawidłowa. Chodzi o aglutynację i agregację, a z wyniku wychodzi, że to nie to samo co lepkość.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 3 grudnia 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn, których partnerzy byli na wizycie u androloga dajcie proszę znać jakie badania oprócz nasienia warto zrobić przed wizytą ?

‹‹ 300 301 302 303 304 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ