Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • WannaBe Ekspertka

Wysłany: 5 grudnia 2021, 12:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Dziewczyny a czy wcześniej wasi faceci mieli jakaś bardzo zła dietę? Bo my zawsze zdrowo a teraz to już turbo zdrowo i już nie mam więcej pomysłów 😔. Zastanawia mnie też jaki wpływ na nasienie ma przebyta swinka w dzieciństwie bo mój ja miał w wieku 8 lat.

Z dietą bywało różnie, chociaż od jakichś 5 lat bardzo tego pilnuje. Mąż zawsze był aktywny, kiedyś dużo grał w siatkę, do tego ćwiczy na siłowni, brak jakichś poważniejszych chorób, rzadko łapią go przeziębienia itd. Gdyby tylko to od diety zależało, powinien mieć teraz super wyniki… Świnki nigdy nie przeszedł. Rozmawiałam ostatnio z ginekologiem i niestety praca biurowa robi swoje, powiedział, ze 90% par, które mają problem, z jego doświadczenia to ludzie pracujący w IT/finansach i pokrewnych branżach, którzy siedzą cały dzień przy komputerze. 😕

29 lat, AMH 3,83
    IO, PAI-1, MTHFR heterozygotyczna

Czynnik męski: IO, oligoasthenoteratozoospermia
    2019: morfologia 2%,
    2021: morfologia 3%, MSOME 0%/1%, fragmentacja 30%

❌ IUI - 09.2021
    🍀 IVF - protokół długi - start: 01.2022
  • Karolina9 Przyjaciółka

Wysłany: 5 grudnia 2021, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też ipraca biurowa ale nie taka, ze siedzi 8 godzin bo musi też chodzić na magazyn do tego do pracy chodzi pieszo kilka kilometrów codziennie. Podobno najgorsze wyniki mają kierowcy. Jądra mają najwyższa temperaturę w pozycji siedzącej więc nawet lepsza jest taka półsiedząca. Trzeba je też wychlodzić kilka dni przed owulacja dla lepszego efektu😏. Nie wiem czy z tą swinka coś można zrobić i nie do końca rozumiem jakto wpływa na jądra ale moj bedzie musiał powiedzieć na wizycie u androloga, ze przechodził te chorobę jako dziecko i zobaczymy co lekarz na to.

• Anusia123P. Debiutantka

Wysłany: 9 grudnia 2021, 07:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o takich wynikach dziewczyny? Mamy wprowadzić jakieś suplementy czy coś? Mój mąż się załamał jak zobaczył opis na wynikach ,,teratozoospermia" i teraz mi gada, że jest bezpłodny...

DANE FIZYKO-CHEMICZNE:
    Abstynencja płciowa: 5 dni
    Kolor: opalizujący
    Objętość: 3,0 ml (≥/1,5 ml)
    Lepkość: w normie
    Upłynnienie: zupełne (≤ 60 min.)
    PH: 8,1 (≥7,2)

OCENA KONCENTRACJI:
    Koncentracja: 65,6 x10⁶/mL (≥15 x10⁶/mL)
    Całkowita liczba plemników w ejakulacie: 196,8 x10⁶ (≥39 x10⁶)

ŻYWOTNOŚĆ (test eozyna-nigrozyna) 87 (≥58%)

OCENA RUCHLIWOŚCI - Klasyfikacja WHO
    Ruch postępowy (typ a + b) : 54%
    Ruch postępowy (typ c ): 7%
    Nieruchome (typ d): 39%
    Wartości referencyjne: ≥ 32% plemników o ruchu a+b lub
    ≥ 40%plemników o ruchu a+b+c

OCENA MORFOLOGII WG WHO:
    Plemniki prawidłowe: 3% (≥ 4%)
    Plemniki nieprawidłowe: 97%
    Indeks teratozoospermii: 1,40 (<2,09)

Uwagi: Poza normą - morfologia plemników. Pozostałe parametry nasienia w normie.

• Sesyjka Autorytet

Wysłany: 9 grudnia 2021, 11:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia123P. wyniki są prawidłowe, niska morfologia wynika z dużej ilości plemników a Indeks teratozoospermii: 1,40 jest w normie, czyli jej nie ma.

👱🏼‍♀️:35
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    Hormony- ok

🙋‍♂️:38
    07.2020 operacja żylaków 1st.
    07.2021- w końcu nasienie w normie
    morfologia: 2% --> 7%
    Suplementacja

💏 starania o pierwszego maluszka
    2020- bez zabezpieczania , bez spiny
    01.2021- starania na poważnie

3.09.2021- Hsg (drożne)
    22.12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 0,7cm)
  • Anusia123P. Debiutantka

Wysłany: 9 grudnia 2021, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Anusia123P. wyniki są prawidłowe, niska morfologia wynika z dużej ilości plemników a Indeks teratozoospermii: 1,40 jest w normie, czyli jej nie ma.
    Mam nadzieje, że tak jest. Wyniki pokaże jeszcze ginekologowi, bo prosił mnie o ich zrobienie także zobaczę co on powie :) No ale rzeczywiście na chłopski rozum jak widzę, że ogólnie plemników jest dużo i obliczam z tego 3% to nie wychodzi źle, także niby taka diagnozanapisana, a nie do końca chyba tak jest.

• Ala_d Ekspertka

Wysłany: 14 grudnia 2021, 14:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wpadasz tu jeszcze czasem? Jak sytuacja u Ciebie? 😘

28 cs

👱🏻‍♀️ AMH 4,64 (08.2021) ◾️ Euthyrox 25/50, Acard 75, Glucophage 500 XR ◾️ obie MTHFR hetero, PAI-1 4G hetero ◾️ HOMA 2,9 ◾️ ANA1 dodatnie ❔

👱🏻 problem męski, wnętrostwo ◾️ FSH 19,4 (1,5-12,4)
    -05.2021: koncentracja 1,5 mln/ml, morfologia 3%, ruch 33%, żywotność 77% ➡️ suple
    -07.2021: pojedyncze, sporadycznie ruchome plemniki
    -09.2021: koncentracja 0,5 mln/ml, morfologia nieoznaczalna, ruch 57%, żywotność 80% ⏩ decyzja: IVF
    -12.2021 i 01.2022: pojedyncze plemniki - mamy odczekać z IVF...
  • Livka Ekspertka

Wysłany: 15 grudnia 2021, 21:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. W tym wątku jestem nowa. Dzisiaj odebraliśmy wyniki nasienia. Zbyt dużo nasienia, i 0% prawidłowych plemników. Proszę doradźcie jakie suplementy zakupić dla mojego partnera. Wiem że to trochę potrwa,ale chcemy walczyć.

Starania od 08.21.
    👱‍♀️24. Regularne cykle.
    Ginekologicznie ok.
    💊Omega med optima start.
    💊Cynk,wit. B
    💊Niepokalanek
    👨34.
    ❌ Morfologia 0%.
    💊Tenfertil On.
    🫒Olej z czarnuszki.
    28.12 Rozpoczynamy leczenie w klinice
    niepłodności.
    2022- dalsza diagnostyka
  • Edith 19 Koleżanka

Wysłany: 15 grudnia 2021, 22:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livka wrote:
    Cześć dziewczyny. W tym wątku jestem nowa. Dzisiaj odebraliśmy wyniki nasienia. Zbyt dużo nasienia, i 0% prawidłowych plemników. Proszę doradźcie jakie suplementy zakupić dla mojego partnera. Wiem że to trochę potrwa,ale chcemy walczyć.

Cześć;)
    U mojego męża morfologia też 0% ... lekarz kazał brać nucleox , cyclo3 foet, Multi prosti.
    Bierze dopiero niecały miesiąc więc nie wiem czy to pomoże mam nadzieję że tak

Livka lubi tę wiadomość

• Livka Ekspertka

Wysłany: 16 grudnia 2021, 10:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź ☺️

Starania od 08.21.
    👱‍♀️24. Regularne cykle.
    Ginekologicznie ok.
    💊Omega med optima start.
    💊Cynk,wit. B
    💊Niepokalanek
    👨34.
    ❌ Morfologia 0%.
    💊Tenfertil On.
    🫒Olej z czarnuszki.
    28.12 Rozpoczynamy leczenie w klinice
    niepłodności.
    2022- dalsza diagnostyka
  • Kasiak89 Przyjaciółka

Wysłany: 18 grudnia 2021, 17:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    3 miesiące temu mój mąż miał wyniki:
    - koncentracja 22mln
    - całkowita liczba 44mln
    - ruch postępowy 26%
    - ruch całkowity 40%
    - morfologia 3%
    - żywotność 79%
    Teraz, po 3 mies. suplementów
    - koncentracja 70mln
    - całkowita liczba 154mln
    - ruch postępowy 36%
    - ruch całkowity 58%
    - żywotność 77%
    I MORFOLOGIA 1%
    czy ten 1% tzn że się pogorszyło? Mimo że reszta parametrów lepsza? Czy to może być błąd? Czy czego kwestia?

• Karolina9 Przyjaciółka

Wysłany: 21 grudnia 2021, 18:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dziewczyny,
    3 miesiące temu mój mąż miał wyniki:
    - koncentracja 22mln
    - całkowita liczba 44mln
    - ruch postępowy 26%
    - ruch całkowity 40%
    - morfologia 3%
    - żywotność 79%
    Teraz, po 3 mies. suplementów
    - koncentracja 70mln
    - całkowita liczba 154mln
    - ruch postępowy 36%
    - ruch całkowity 58%
    - żywotność 77%
    I MORFOLOGIA 1%
    czy ten 1% tzn że się pogorszyło? Mimo że reszta parametrów lepsza? Czy to może być błąd? Czy czego kwestia?
    Jakby obliczyć te procenty to ostatecznie liczba prawidlowych plemnikow podobna. W pierwszym badaniu około 1,3mln w drugim 1,5ml więc minimalna poprawa w morfologii. A badaliscie w tym samym laboratorium?

• Kasiak89 Przyjaciółka

Wysłany: 22 grudnia 2021, 12:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Jakby obliczyć te procenty to ostatecznie liczba prawidlowych plemnikow podobna. W pierwszym badaniu około 1,3mln w drugim 1,5ml więc minimalna poprawa w morfologii. A badaliscie w tym samym laboratorium?

W różnych. W pierwszym nie robili tego z chromatyną, za to było za darmo w ramach programu.

• wojaniela Koleżanka

Wysłany: 30 grudnia 2021, 23:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:

Co masz na myśli, pisząc, że niska morfologia wynika z dużej liczby plemników?

Odebraliśmy właśnie wyniki męża -w ciągu pół roku morfologia z prawie 7% spadła do 0,87%. Zalamalismy się... Indeks równy 1,36. Ogolna liczba plemników 100 mln. Ruchliwisc ponad normę. Czy według Ciebie te wyniki są ok?

• WannaBe Ekspertka

Wysłany: 11 stycznia, 22:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livka wrote:

Nam lekarz powiedział żeby spróbować z suplementacją witaminy E, D3 i B12. Do tego aktywność fizyczna i dieta (u nas akurat z niskim IG). Ale uprzedził też że wpływ suplementów na nasienie nie jest do końca potwierdzony - nie zaszkodzą, ale nie można nastawiać się na spektakularne efekty.

29 lat, AMH 3,83
    IO, PAI-1, MTHFR heterozygotyczna

Czynnik męski: IO, oligoasthenoteratozoospermia
    2019: morfologia 2%,
    2021: morfologia 3%, MSOME 0%/1%, fragmentacja 30%

❌ IUI - 09.2021
    🍀 IVF - protokół długi - start: 01.2022
  • Fioletowa11 Debiutantka

Wysłany: 12 stycznia, 13:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    WannaBe wrote:
    Ale uprzedził też że wpływ suplementów na nasienie nie jest do końca potwierdzony - nie zaszkodzą, ale nie można nastawiać się na spektakularne efekty.

Dużo zależy od przyczyny słabych wyników. Ja czytałam wiele badań gdzie lekarze potwierdzili pozytywny wpływ niektórych suplementów np l-karnityny.
    Potwierdzone naukowo masz również działanie produktów spożywczych np orzechów (brazylijskie, migdały, włoskie), oleju z czarnuszki itp.

• Ferox Nowa

Wysłany: 12 stycznia, 20:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, wszystkich na wstępie chciałbym się, przywitać ponieważ jesteśmy nowi na forum odebraliśmy z żoną wyniki nasienia, które były zrobione drugi raz pierwsze odebraliśmy 7.04.2021, natomiast drugie w dniu dzisiejszym i szczerze od dłuższego czasu przeglądam forum czytam o różnych przypadkach, lecz moje wyniki dzisiejsze nie będę ukrywał bardzo mnie dobiły, ponieważ ostatnie badania nie były tak tragiczne jak obecne, w związku z tym chciałbym dowiedzieć się od osób bardziej doświadczonych, czy przyczyną mogły być suplementy, które dotychczas stosowałem,bez jakiejkolwiek porady lekarskiej itp. Ale najpierw wrzucę wyniki badań do wglądu.

07.04.2021
    Objętość : 3,5ml
    Czas Upłynnienia: 10
    pH 7,7
    Wygląd :Prawidłowy
    Lepkość +
    Aglutynacja -
    Wynik HOS Testu (%) 65%
    Żywe Plemnik (%) 65%
    Koncentracja 37ml/ml
    Ejakulant/mln 129,5mln
    Ruchliwość : Plemniki Ruchliwe 59% (P+NP)
    Ruch postępowy P 35%
    Ruch Niepostepowy 24%
    Nieruchliwe 24%
    Morfologia 2%
    mln/ml 0,74
    mln/ejakulant 2,59
    Wady Główki 98%
    Wady wstawki 6%
    Wady wiki 4%
    Krople cytoplazmatyczme 0%
    Inne Komórki Brak

12.01.2022 Chciałbym nadmienić ze dzisiejsze badania były robione w innej klinice.

Objętość : 2,9ml
    Czas Upłynnienia : 30mim
    pH 8,3
    Lepkość : Prawidłowa
    Aglutynacja +++
    (W nasieniu obecne duże, aglutynaty oraz niewielkie agregaty plemników)
    Koncentracja : 55mln/ml
    Ejakulant 160,1 mln
    Ruch Postępowy szybki typ A 0%
    Ruch postępowy wolny typ B 21,1%
    Ruch Niepostepowy typ C 28%
    Nieruchome typ D 50,9%
    Morfologia
    Plemnik o prawidłowej budowie 0%
    O nieprawidłowej budowie :
    Główka 100%
    wstawki 66%
    Witki 4%
    Krople Cytoplazmatyczne 0%

I tu moje pytania czy suplementacja która zazywalem przez ostatnie 2msc mogła tak drastycznie wpłynąć na wyniki spermiogramu? Szczególnie ta zerowa morfologia i ruch który w pierwszym badaniu był całkiem niezły może, mam nie wielka wiedzę ale na mój chłopski rozum pomijając że te plemnik są po uszkadzane to z racji tej bardzo dużej aglutynacji są tak pozlepiane ze nie wykazują prawie ruchu i gdyby ten parametr był w normie wyniki byłby znacznie lepsze? z suplementacji stosowałem :
    Selen
    Cynk
    L-karnityna
    Astaksantyna
    Ashwaganda
    Witamina E
    witamina C
    Q10
    Witamina D
    NAC
    B Complex
    DHA

Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia, 20:44

• Fioletowa11 Debiutantka

Wysłany: 13 stycznia, 08:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ferox a jakie były okresy abstynencji seksualnej przy pierwszym a jakie przy drugim badaniu?

U mojego partnera badanie po 6 dniach abstynencji prametry były tragiczne. W kolejnym badaniu po 2 dniach całkiem dobre. Androlog powiedział że na nasienie wpływa częstotliwość uprawiania seksu. Jeśli masz problem z morfologią to lepiej jest uprawiać seks codziennie lub max 2 dni niż robić dłuższe przerwy.

• Ferox Nowa

Wysłany: 13 stycznia, 08:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fioletowa11 wrote:
    Ferox a jakie były okresy abstynencji seksualnej przy pierwszym a jakie przy drugim badaniu?

U mojego partnera badanie po 6 dniach abstynencji prametry były tragiczne. W kolejnym badaniu po 2 dniach całkiem dobre. Androlog powiedział że na nasienie wpływa częstotliwość uprawiania seksu. Jeśli masz problem z morfologią to lepiej jest uprawiać seks codziennie lub max 2 dni niż robić dłuższe przerwy.

Okres abstynencji był taki sam w obu badaniach 4 dni, natomiast sama jestem ciekawa co powie nam dzisiaj urolog ponieważ fakt sex był regularny lecz co około 4-5 dni.

• Ferox Nowa

Wysłany: 13 stycznia, 10:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tak jak sądziłem po wizycie dowiedziałem się tyle co nic oprócz tego że, wystawił skierowanie na USG jąder z zapytaniem czy włączyć flegamine albo ACC na rozrzedzenie tego nasienia stwierdził (gdyby to tak działało to ludzie nie mieli by takiego problemu wypili by syrop i po problemie ) . Zastanawiam się czy z suplemenatcji wyłączyć DHA które może mieć duży wpływ na aglutynacja

‹‹ 300 301 302 303 304
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ