X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki męża: Wysoki testosteron LH i FSH
Odpowiedz

Wyniki męża: Wysoki testosteron LH i FSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • joannak20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 29 marca 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię, zobaczymy co wyjdzie.

  • S&T Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie proszę o interpretację wyników mojego męża i czy da się obniżyć i podwyższyć niektóre parametry i czy jest szansa na dziecko .....
    E2 36.2pg/ml (27.1-52.2)
    Testosteron 4.520 ng/ml (2.490-8.360)
    TSH 1.49 uU/ml (0.30-4.00)
    FSH 15.07 mU/ml (1.50-12.40)
    LH 6.7 mU/ml (1.7-8.6)

    Stwierdzono kryptozospermie

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S&T wrote:
    Witam serdecznie proszę o interpretację wyników mojego męża i czy da się obniżyć i podwyższyć niektóre parametry i czy jest szansa na dziecko .....
    E2 36.2pg/ml (27.1-52.2)
    Testosteron 4.520 ng/ml (2.490-8.360)
    TSH 1.49 uU/ml (0.30-4.00)
    FSH 15.07 mU/ml (1.50-12.40)
    LH 6.7 mU/ml (1.7-8.6)

    Stwierdzono kryptozospermie

    Dopóki są plemniki zawsze jest szansa na dziecko... Bo czasem jeden plemnik wystarczy. No ale nie będzie to łatwa droga niestety.
    W przypadku kryptozoospermii tylko in vitro wchodzi w grę.
    Natomiast zacząć powinniście od wizyty u dobrego androloga. Skąd jesteście? Ja osobiście polecam dr Wolskiego w nOvum w Warszawie. To jest specjalista od przypadków trudnych jeżeli chodzi o męskie problemy.
    Jeżeli to jest pierwsze badanie nasienia to do potwierdzenia diagnozy trzeba zrobić kolejne, najlepiej z posiewem. Przy takim wyniku nasienia, trzeba poza hormonami zrobić USG jąder, badania genetyczne (kariotyp, AZF, CFTR).
    Ja nie próbowałabym sama leczenia, czy brania suplementów, tylko poszła jak najszybciej do lekarza androloga w klinice leczenia niepłodności. Bo dobrze nie jest i trzeba zacząć działać.
    Powodzenia!

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joannak20 wrote:
    Tak zrobię, zobaczymy co wyjdzie.

    Jak u Ciebie? Robiłaś betę?

  • S&T Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkamy w wiedniu .....spermiogram 2gi w następny piatek .....do lekarza chodzimy który pracuje w klinice bezpłodności..... dziękuję za wsparcie pozdrawiam

  • ania14 Autorytet
    Postów: 1026 457

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam . Zagląda ktoś tu jeszcze ? Szukam przypadku ze partner miał zero plemników . FSH i LH również zero . Czy dało coś się z tym zrobić ?

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • Patryniak Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy przypadek gdzie FSH na poziomie 44 lh:11 testosteron w normie. Plemniki są ale mało: ilość 3,80ml. 3% morfologi. Dziś maż wyszedł od androloga i dostał leki na jeszcze zwiąkszenie FSH i nic z tego nie rozumiem, czy spotkałyście się z takim leczeniem? Androlog chce sprawdzić czy dzięki temu wytworzy się więcej plemników.

  • joannak20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patryniak: liczba 3,6 mln i 3% morfologii to też nie taki zły wynik.
    Mój mąż miał co prawda niższe FSH niż twój ale plemnikow praktycznie nie miał żadnych.
    Po kuracji lekiem clostilbegyt (czyli też takim który podnosi FSH) i kilkoma innymi specyfikami + zero alkoholu i zero papierosów oraz siłownia 4 razy w tygodniu wczoraj świętowałam roczek naszego synka!
    Kilka miesięcy po skończeniu kuracji udało się. Także trzeba wierzyć że się uda!
    Jeżeli chcesz to wieczorkiem napisze Ci co dokładnie i w jakich ilościach brał mąż dodatkowo oprócz tego leku clostilbegyt.
    Co pomoglo, czy ten lek czy inne suplementy, czy ruch i zmiana trybu życia na zdrowszy, tego nie wiem, ale wiem że trzeba próbować z całych sił.
    Powodzenia i wytrwałości wszystkim!

  • Patryniak Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie to będzie zażywał mój mąż. Oprócz tego przepisał mu coś( nie pamietam nazwy w tym momencie) na lepsze krążenie tętnicze ponieważ ma żylaki powrózka. Dodatkowo zażywał i dalej ma zażywać mace i androvit. A w jakiej wysokości Twój masz miał FSH ??

    joannak20 wrote:
    Patryniak: liczba 3,6 mln i 3% morfologii to też nie taki zły wynik.
    Mój mąż miał co prawda niższe FSH niż twój ale plemnikow praktycznie nie miał żadnych.
    Po kuracji lekiem clostilbegyt (czyli też takim który podnosi FSH) i kilkoma innymi specyfikami + zero alkoholu i zero papierosów oraz siłownia 4 razy w tygodniu wczoraj świętowałam roczek naszego synka!
    Kilka miesięcy po skończeniu kuracji udało się. Także trzeba wierzyć że się uda!
    Jeżeli chcesz to wieczorkiem napisze Ci co dokładnie i w jakich ilościach brał mąż dodatkowo oprócz tego leku clostilbegyt.
    Co pomoglo, czy ten lek czy inne suplementy, czy ruch i zmiana trybu życia na zdrowszy, tego nie wiem, ale wiem że trzeba próbować z całych sił.
    Powodzenia i wytrwałości wszystkim!

  • joannak20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH miał niewiele ponad normę. Po rozpoczęciu kuracji lekami FSH wyskoczyło bardzo wysoko.
    Mąż brał dokładnie:

    XYVELAM 500mg – 1 tabletka rano przez 1 miesiąc

    Polfilin prolongatum 400mg – 1 tabletka rano i 1 wieczorem przez 3 miesiące

    Clostilbegyt 50 mg – 1 tabletka rano przez 3 miesiące

    androvit plus ( 1 tabletka),

    Pyłek kwiatowy - 2 łyżeczki

    Koenzym Q10 ( 1 tabletka),

    Parenton ( 2 tabletki),

    Witamina C 1000mg

    witamina E 500 mg - 3 razy dziennie.

    Dużo tego, wiem. Ale warto spróbować się pomęczyć te 3 miesiące żeby sprawdzić czy jest jakiś efekt.

    Patryniak lubi tę wiadomość

  • Patryniak Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ta kuracja ma jakiś sens :) a byłam już przerażona. W takim razie zobaczymy czy na nas również to podziała. Dzięki za listę !
    joannak20 wrote:
    FSH miał niewiele ponad normę. Po rozpoczęciu kuracji lekami FSH wyskoczyło bardzo wysoko.
    Mąż brał dokładnie:

    XYVELAM 500mg – 1 tabletka rano przez 1 miesiąc

    Polfilin prolongatum 400mg – 1 tabletka rano i 1 wieczorem przez 3 miesiące

    Clostilbegyt 50 mg – 1 tabletka rano przez 3 miesiące

    androvit plus ( 1 tabletka),

    Pyłek kwiatowy - 2 łyżeczki

    Koenzym Q10 ( 1 tabletka),

    Parenton ( 2 tabletki),

    Witamina C 1000mg

    witamina E 500 mg - 3 razy dziennie.

    Dużo tego, wiem. Ale warto spróbować się pomęczyć te 3 miesiące żeby sprawdzić czy jest jakiś efekt.

  • An19 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 3 lutego 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joannak20 wrote:
    FSH miał niewiele ponad normę. Po rozpoczęciu kuracji lekami FSH wyskoczyło bardzo wysoko.
    Mąż brał dokładnie:

    XYVELAM 500mg – 1 tabletka rano przez 1 miesiąc

    Polfilin prolongatum 400mg – 1 tabletka rano i 1 wieczorem przez 3 miesiące

    Clostilbegyt 50 mg – 1 tabletka rano przez 3 miesiące

    androvit plus ( 1 tabletka),

    Pyłek kwiatowy - 2 łyżeczki

    Koenzym Q10 ( 1 tabletka),

    Parenton ( 2 tabletki),

    Witamina C 1000mg

    witamina E 500 mg - 3 razy dziennie.

    Dużo tego, wiem. Ale warto spróbować się pomęczyć te 3 miesiące żeby sprawdzić czy jest jakiś efekt.
    gratuluje. Moj maz tez dostal od androloga CLO 1/2 tabletki dziennie. do tego zazywa androvit, cynk witamine c, l-karnityne, ACC na rozrzedzenie. Takie ma wyniki. Zastanawiamy sie czy CLO cos moze pomoc a czy nie pogorszy jeszce wyników. Urlog zalecil znow proviron. I mamy dylemat. Robil mąz badanie po zakonczeniu leczenia CLO? po jakim czasie zaszlas w ciaze? od zakonczenia leczenia
    FSH 9.16
    LH 3,8
    testosteron 3,67
    koncentracja 8,3
    calkowita liczba w ejakulacie 21,7
    zywotnosc 84
    ruch postepowy 10%
    morfologia 2%.
    lepkosc 3 (+++)

  • joannak20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 6 lutego 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania były robione w trakcie kuracji i po zakończeniu, ale tylko hormony takie jak LH, FSH i testosteron.

    W trakcie kuracji testosteron poszedł mocno w górę, LH było na podobnym poziomie ale FSH też wystrzeliło w górę.

    Około miesiąca po zakończeniu kuracji testosteron trochę spadł, LH było dalej na podobnym poziomie ale FSH spadło sporo, na tyle że już mieściło się w normie.

    Spermiogram był robiony też około miesiąca po zakończonej kuracji lekami.
    Wyniki wyszły ogólnie słabe, bo liczba plemników w 1ml - 8.00 mln/ml (>15.00) ale to itak niesamowity wynik w porównaniu do badania kilka miesięcy wcześniej, które wykazało pojedyncze plemniki.

    Dwa miesiące później udało się zajść w ciąże :)

    Życze powodzenia i wytrwałości.

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 13 lutego 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też zaczynamy przygode z CLO
    wyniki przed terapią :
    LH 2,7
    FSH 6,6
    testosteron z 250 od grudnia urósł do 400 aktualnie
    od poniedziałku M będzie brało CLO 50mg po 1 tabletce dziennie

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ