X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki nasienia - niska morfologia i test MAR
Odpowiedz

Wyniki nasienia - niska morfologia i test MAR

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Prosiłabym o pomoc i wskazówki co możemy zrobić na już by poprawić poniższe wyniki. Powiem szczerze, że trochę mnie podłamała morfologia i test MAR. Wiem, że plemników jest dużo, tylko co z tego :(.

    koncentracja plemników - 180 mln/ml
    całkowita liczba plemników w ejakulacie 500 mln
    ruch postępowy - 24% (norma powyżej 32), mln/ejakulat - 128
    ruch niepostępowy - 46%;
    brak ruchu - 54%

    Plemniki żywe - 48% (norma powyżej 58%); mln/ejakulat- 250
    Plemniki o prawidłowej budowie - 1% (norma powyżej 4%); mln/ejakulat - 5

    Aglutynacja (stopień) - 1 (norma brak)
    Agregacja -obecna (norma brak)

    Koncentracja komórek okrągłych - 3,1 mln/ml (poniżej 5)
    Koncentracja leukocytów per-dodatnich - 0 (poniżej 1)

    Test mar Ig g -30 (gdzie pisze,że 10-39% to wynik wątpliwy sugerujący podejrzenie niepłodność immunologicznej :()

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. U mnie są duże problemy, miałam nadzieję, że choć u męża będzie ok, a jednak też pod górę :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lutego 2020, 07:10

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 26 lutego 2020, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba zrobić posiewy. Leukocyty wskazują na bakterie. Poszukaj na wątku "badanie nasienia". Pozostałe odpowiedzi na wątku "morfologia 0%".

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Trzeba zrobić posiewy. Leukocyty wskazują na bakterie. Poszukaj na wątku "badanie nasienia". Pozostałe odpowiedzi na wątku "morfologia 0%".

    Dziękuję za odpowiedź. Posiew był robiony razem z badaniem, więc za tydzień będziemy mieć wiedzę czy to jakaś dziad bakteria :)

  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 26 lutego 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologię z powodzeniem poprawicie :) Mój brał supramen przez co najmniej kwartał i pomogło.

    Niestety nie wiem nic o teście MAR. Więc nie pomogę.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ