Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki nasienia- proszę o wskazówki
Odpowiedz

Wyniki nasienia- proszę o wskazówki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 29 kwietnia, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) Mąż badał nasienie i otrzymaliśmy wynik, jest kiepsko wiemy, wizytę u androloga ma w połowie maja. Czy miał ktoś podobne wyniki a udało się je poprawić? Jeśli tak to jakimi suplementami/lekami?

    Oto wyniki:
    IMG-20240429-174627.jpg
    IMG-20240429-174559.jpg

  • Noheart93 Przyjaciółka
    Postów: 105 113

    Wysłany: 29 kwietnia, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się przez 2 miesiące poprawiły następująco :
    Koncentracja z 0.7 na 1.4mln +ilość z 3mln ma 7mln.
    Bralisky profertil (mam Na sprzedaż) olej z czarnuszki, sok pomidorowy.
    Ogólnie jest tu mój wpis na forum "oligospermia"

    Meeegi12 lubi tę wiadomość

    Syn z 3 cyklu. - 07.21 <3

    2021 rok:
    10.21- bezskuteczne Starania o rodzeństwo

    2022 rok:
    07.22 PCOS⛔-leczenie clo, ovitrelle - są piękne owulacje ✅

    2023 rok:
    02.23 koncentracja plemnikow 0.7mln 😭
    03.23 Drożność jajowodów, ok✅
    20.04.23 upragnione 2‼️ kreski - CUD naturalny!
    22.04 beta 160
    24.04 beta 327 (przyrost 104%)
    27.04 - koncentracja 1.4mln
    06.05 - 6t3d jest bicie ❤️
    24.06- 13+5tc prawdopodobnie dziewczynka 🩷

    preg.png
  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 29 kwietnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sok pomidorowy już pije, z suplementów bierze Fertistim MEN, Maca, Wit D, NAC i teraz będziemy zamawiać tej olej z czarnuszki bo słyszałam wiele dobrego o nim ;)

    Widzę, że masz pcos- ja też. Czy jak dostaliście wyniki to była przerwa w stymulacji?

  • Noheart93 Przyjaciółka
    Postów: 105 113

    Wysłany: 30 kwietnia, 05:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tego miesiacs jeszcze wzięłam ostatnie clo, bo wynik męża pojawił się później.
    Ale ovitrelle nie brałam, tego miesiąca też chyba pęcherzyk nie pękł, gdyż bardzo się przesunął cykl.
    Na drugi clo już nie brałam, ale poszłam na zas na drożność jajowodów, okazało się, że mam drożne.
    Przy okazji musiałam przyjść na kontrolę po drożności.
    Widzieliśmy dominujący pęcherzyk - bez clo. Więc super. Ale zastrzyku nie brałam. Miałam zjawić się jak wyniki męża się poprawią..

    Meeegi12 lubi tę wiadomość

    Syn z 3 cyklu. - 07.21 <3

    2021 rok:
    10.21- bezskuteczne Starania o rodzeństwo

    2022 rok:
    07.22 PCOS⛔-leczenie clo, ovitrelle - są piękne owulacje ✅

    2023 rok:
    02.23 koncentracja plemnikow 0.7mln 😭
    03.23 Drożność jajowodów, ok✅
    20.04.23 upragnione 2‼️ kreski - CUD naturalny!
    22.04 beta 160
    24.04 beta 327 (przyrost 104%)
    27.04 - koncentracja 1.4mln
    06.05 - 6t3d jest bicie ❤️
    24.06- 13+5tc prawdopodobnie dziewczynka 🩷

    preg.png
  • Martinasek Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 10 maja, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki naprawdę nie są takie złe. Mój mąż miał w styczniu 0% morfologie plemników a teraz jestem w 2 miesiącu ciąży. Sok pomidorowy jak najbardziej.
    Z całego serca polecam konto na Instagramie Strefa płodności. Ola działa cuda i wrzuca dużo darmowych rad jeśli chodzi o dietę i suplementację. Poleca dobrej jakości magnez, omegę i witaminę D.

    Chmurka21, Meeegi12 lubią tę wiadomość

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 maja, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi12 wrote:
    Hej ;) Mąż badał nasienie i otrzymaliśmy wynik, jest kiepsko wiemy, wizytę u androloga ma w połowie maja. Czy miał ktoś podobne wyniki a udało się je poprawić? Jeśli tak to jakimi suplementami/lekami?

    Oto wyniki:
    IMG-20240429-174627.jpg
    IMG-20240429-174559.jpg


    Dużo komórek okrągłych, w tym leukocytów, wiec może być jakaś infekcja
    Robiliście posiew nasienia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja, 17:32

    Meeegi12 lubi tę wiadomość

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 10 maja, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinasek dziękuję, za Twoją wiadomość 🫶 zaobserwowałam własnie to konto na ig i będę szukać wskazówek dla męża ;)

    Chmurka21 właśnie mam nadzieję, że to infekcja i przez nią obniżone parametry ;) Sam seminogram miał, bez posiewu. W poniedziałek idzie do lekarza więc zobaczymy co dalej ;)

  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 13 maja, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mąż po lekarzu więc śpieszę z tym co się dowiedział ;) Na lewym jądrze ma malutkiego żylaka ale lekarz kazał się nim nie przejmować.
    Polecił do łykania Ten Fertil One, i wszystko co już wiemy typu zdrowiej jeść, zrezygnować na tyle na ile się da z używek, nie przegrzewać jąder a nawet brać chłodniejsze kąpiele. Za 2-3 miesiące powtórzyć badanie nasienia.

    Ale trochę niesmak bo lekarz nie zwrócił uwagi na podwyższone leukocyty ;( a skądś te parametry obniżone są. I teraz nie wiem jakie badanie powinien zrobić żeby się coś rozjaśniło w tej sprawie ;(

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 14 maja, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi12 wrote:
    Dziewczyny, mąż po lekarzu więc śpieszę z tym co się dowiedział ;) Na lewym jądrze ma malutkiego żylaka ale lekarz kazał się nim nie przejmować.
    Polecił do łykania Ten Fertil One, i wszystko co już wiemy typu zdrowiej jeść, zrezygnować na tyle na ile się da z używek, nie przegrzewać jąder a nawet brać chłodniejsze kąpiele. Za 2-3 miesiące powtórzyć badanie nasienia.

    Ale trochę niesmak bo lekarz nie zwrócił uwagi na podwyższone leukocyty ;( a skądś te parametry obniżone są. I teraz nie wiem jakie badanie powinien zrobić żeby się coś rozjaśniło w tej sprawie ;(

    A robiliście hormony? FSH,LH, prolaktyna, testosteron?

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 14 maja, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meeegi12 wrote:
    Dziewczyny, mąż po lekarzu więc śpieszę z tym co się dowiedział ;) Na lewym jądrze ma malutkiego żylaka ale lekarz kazał się nim nie przejmować.
    Polecił do łykania Ten Fertil One, i wszystko co już wiemy typu zdrowiej jeść, zrezygnować na tyle na ile się da z używek, nie przegrzewać jąder a nawet brać chłodniejsze kąpiele. Za 2-3 miesiące powtórzyć badanie nasienia.

    Ale trochę niesmak bo lekarz nie zwrócił uwagi na podwyższone leukocyty ;( a skądś te parametry obniżone są. I teraz nie wiem jakie badanie powinien zrobić żeby się coś rozjaśniło w tej sprawie ;(


    Tez mamy ten suplement.
    Ogółem to nie chce Cię martwić, ale nie wiem czy sam suplement dużo zmieni… hormony macie ok?

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 14 maja, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie badał hormonów, lekarz też nie zalecił wczoraj ale chyba będzie musiał, co?

    Poza suplementem robi dużo innych rzeczy które mogłyby przynieść poprawę ☺️

    Chmurka21 jak długo Twój facet je już bierze? ☺️

  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 14 maja, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sami z siebie zrobiliśmy hormony i maz ma stymulację.
    Ten konkretny suplement bierze miesiąc, ale wcześniej suplementowalam go supłami z forum od października, wiec No nie wiem czy to coś daje.

    Mój również sport, dieta, sok pomidorowy, ale zobaczymy. Nie mam dużych nadziei szczerze mówiąc :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 19:33

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Meeegi12 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 14 maja, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszliście z wynikami z krwi do androloga i on przepisał stymulację? ☺️

    Trzymam kciuki żeby była jakaś poprawa bo z każdej strony działacie, i pamiętaj, że wystarczy jeden plemnik żeby zapłodnić 🙏🙏♥️

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ