Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Zbyt niski testosteron
Odpowiedz

Zbyt niski testosteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 11 maja, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Partner zrobił badania hormonalne. Wszystko jest w normie oprócz testosteronu. Ma przepisane leki - stosowanie tabletek (jedna na trzy dni).
    Czy miałyście może taką sytuację i w jakim czasie się polepszyło?
    Czy ma to również wpływ na morfologię, czy zauważyliście to u siebie?

    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
  • elektro96 Autorytet
    Postów: 2495 6156

    Wysłany: 11 maja, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczka20 wrote:
    Partner zrobił badania hormonalne. Wszystko jest w normie oprócz testosteronu. Ma przepisane leki - stosowanie tabletek (jedna na trzy dni).
    Czy miałyście może taką sytuację i w jakim czasie się polepszyło?
    Czy ma to również wpływ na morfologię, czy zauważyliście to u siebie?
    Jeżeli ma zalecony clo, to mój mąż też go bierze. Po 3 miesiącach miał kontrolę nasienia i koncentracja wzrosła, ale nadal jest poniżej normy. Morfologia stoi w miejscu, ale teraz dołożyliśmy sporo suplementacji. Kolejna kontrola za 3 miesiące, zobaczymy czy będzie jakiś efekt. Lekarz twierdzi, że potrzeba czasu.

    Niczka20 lubi tę wiadomość

    25 cs
    💁🏽‍♀️ badania hormonalne ✅ USG piersi ✅ HSG ✅ cytologia ✅ MTHFR A1298 homo ❌
    💁🏽 Oligoteratozoospermia

    Kwiecień 2024 - kontrola nasienia - jest mała poprawa w koncentracji, ale nadal poniżej normy… 🥺

    📅 🔜
    11.10. - naprotechnolog

    🩸31.08.
    🥚?

    Kochane Serduszko, biegniemy z Tatusiem po Ciebie… 🥺
    ___________________
    „Dobry Bóg obdarzył mnie skrzydłami,
    Więc lecę do światełka tak jak ćma.” 🦋
  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 11 maja, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Jeżeli ma zalecony clo, to mój mąż też go bierze. Po 3 miesiącach miał kontrolę nasienia i koncentracja wzrosła, ale nadal jest poniżej normy. Morfologia stoi w miejscu, ale teraz dołożyliśmy sporo suplementacji. Kolejna kontrola za 3 miesiące, zobaczymy czy będzie jakiś efekt. Lekarz twierdzi, że potrzeba czasu.


    Dziękuję za odpowiedź. Też ma clo.
    U nas koncentracja bardzo poszła w górę od samych tabletek TENfertilON. W marcu było prawie 12 milionów. Jest po zabiegu embolizacji żylaków i mam nadzieję, że to również wpłynęło pozytywnie na wyniki. Sprawdzimy za miesiąc 🥺

    Mam nadzieję, że u Was również się poprawi ☺️

    elektro96, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 13 maja, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczka20 wrote:
    Partner zrobił badania hormonalne. Wszystko jest w normie oprócz testosteronu. Ma przepisane leki - stosowanie tabletek (jedna na trzy dni).
    Czy miałyście może taką sytuację i w jakim czasie się polepszyło?
    Czy ma to również wpływ na morfologię, czy zauważyliście to u siebie?

    Jaki mieliście testosteron? :)

  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 13 maja, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Jaki mieliście testosteron? :)

    15.30 nmol/l

    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 14 maja, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczka20 wrote:
    15.30 nmol/l

    U nas 11,35 jutro endokrynolog-androlog. U nas jeszcze prolaktyna zbyt wysoka.

    A jak badania nasienia? Bo u nas tragiczne..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 08:06

  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 14 maja, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    U nas 11,35 jutro endokrynolog-androlog. U nas jeszcze prolaktyna zbyt wysoka.

    A jak badania nasienia? Bo u nas tragiczne..

    W styczniu koncentracja plemników 2.4 mln. Stosował TENfertilON i w marcu mieliśmy koncentrację 11 mln (w pierwszej klinice prawdopodobnie wyniki były nieco zaniżone, ale tak czy siak była poprawa). W morfologii 0% prawidłowych...

    Przeszedł zabieg embolizacji żylaków powrózka nasiennego pod koniec czerwca.
    Od tego czasu badań nasienia nie mieliśmy. Zobaczymy dopiero w czerwcu czy zabieg pomógł 😔

    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 14 maja, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    U nas 11,35 jutro endokrynolog-androlog. U nas jeszcze prolaktyna zbyt wysoka.

    A jak badania nasienia? Bo u nas tragiczne..

    U nas poza testosteronem hormony są w porządku. Jak mam być szczera - to sama siebie boję się sprawdzić. Boję się iść na badania, że wyjdzie coś jeszcze z moim zdrowiem, a wtedy się załamię...

    Na ten moment po prostu wmawiam sobie, że problem leży z jednej strony i staramy się go zwalczyć.

    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 14 maja, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczka20 wrote:
    U nas poza testosteronem hormony są w porządku. Jak mam być szczera - to sama siebie boję się sprawdzić. Boję się iść na badania, że wyjdzie coś jeszcze z moim zdrowiem, a wtedy się załamię...

    Na ten moment po prostu wmawiam sobie, że problem leży z jednej strony i staramy się go zwalczyć.

    To ja od momentu wyników mojego D. Też się podłamałam.. IFV się panicznie boję. Na inseminację póki co nie mamy aż tyle plemników.. wiek też nie sprzyja bo już 30.. no ale chyba muszę czekać teraz na rozwój wydarzeń bo nic innego nie wymyślę.. może jak wyniki jakimś cudem się poprawia pójdę na drożność.

  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 14 maja, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    To ja od momentu wyników mojego D. Też się podłamałam.. IFV się panicznie boję. Na inseminację póki co nie mamy aż tyle plemników.. wiek też nie sprzyja bo już 30.. no ale chyba muszę czekać teraz na rozwój wydarzeń bo nic innego nie wymyślę.. może jak wyniki jakimś cudem się poprawia pójdę na drożność.

    Dla mnie jest okropne to, jak szybko zleciał nam czas. Byliśmy przekonani, że jak tylko będziemy chcieli mieć dziecko - od razu się uda. Zawsze coś - studia, mieszkanie... Robię sobie wyrzuty, że nie sprawdziliśmy tego parę lat temu... Może po prostu przez parę lat walczylibyśmy z jakimiś problemami i już w tej chwili cieszyli się upragnionym rodzicielstwem.
    U nas co prawda 26 i 28, ale zanim cokolwiek się uda, to pewnie miną lata. O ile się uda...
    A ja powoli psychicznie opadam z sił. Współczuję każdemu, kto przez to przechodzi.
    A tak bardzo boli widok rówieśników cieszących się dziećmi. Mam wrażenie, że nam nigdy nie będzie to dane.

    Ja również się boję. Nie chciałabym nawet dopuszczać do myśli ewentualnych medycznych form zapłodnienia, ale mam przeczucie, że to nas czeka.



    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 14 maja, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczka20 wrote:
    Dla mnie jest okropne to, jak szybko zleciał nam czas. Byliśmy przekonani, że jak tylko będziemy chcieli mieć dziecko - od razu się uda. Zawsze coś - studia, mieszkanie... Robię sobie wyrzuty, że nie sprawdziliśmy tego parę lat temu... Może po prostu przez parę lat walczylibyśmy z jakimiś problemami i już w tej chwili cieszyli się upragnionym rodzicielstwem.
    U nas co prawda 26 i 28, ale zanim cokolwiek się uda, to pewnie miną lata. O ile się uda...
    A ja powoli psychicznie opadam z sił. Współczuję każdemu, kto przez to przechodzi.
    A tak bardzo boli widok rówieśników cieszących się dziećmi. Mam wrażenie, że nam nigdy nie będzie to dane.

    Ja również się boję. Nie chciałabym nawet dopuszczać do myśli ewentualnych medycznych form zapłodnienia, ale mam przeczucie, że to nas czeka.

    U Was ładnie wyniki idą do góry. Już nawet inseminacja byłaby możliwa więc głowa do góry :)

    My startujemy z 0.2 mln.. mam nadzieję że coś jutro ruszy :(

  • Niczka20 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 14 maja, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    U Was ładnie wyniki idą do góry. Już nawet inseminacja byłaby możliwa więc głowa do góry :)

    My startujemy z 0.2 mln.. mam nadzieję że coś jutro ruszy :(

    Trzymam kciuki ✊️

    Sikoreczkaaa lubi tę wiadomość

    Mamusiu... Jestem Twoim promykiem nadziei, ukrytym w gwiazdach i snach. Twoje serce mnie już zna. Niech Twoja bezgraniczna miłość przegoni każdą trudność. Aż w końcu przytulisz mnie do swojego serca.
  • Chmurka21 Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 14 maja, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    To ja od momentu wyników mojego D. Też się podłamałam.. IFV się panicznie boję. Na inseminację póki co nie mamy aż tyle plemników.. wiek też nie sprzyja bo już 30.. no ale chyba muszę czekać teraz na rozwój wydarzeń bo nic innego nie wymyślę.. może jak wyniki jakimś cudem się poprawia pójdę na drożność.

    Ja tez średnio jestem za IVF, nie wykluczam tego zupełnie, bo tez z tylu głowy mam, ze chyba się tak skończy :/

    Co do drożności, to wczoraj byłam u lekarza, żeby zrobić prywatnie, a w związku ze słabym nasieniem mi odmowil… stwierdził, ze to nie ma sensu.

    Tez jestem podłamana :/

    👩30l.
    👱‍♂️33l.
    👩🏻‍🤝‍👨🏼od 2015r.
    👰🤵2021r.

    Starania od 06.2023
    12cs

    Ona: hormony, usg- wszystko w normie
    On: kiepskie wyniki nasienia (morfologia, ilość i ruchliwość)

    Walczymy dalej!
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 14 maja, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka21 wrote:
    Ja tez średnio jestem za IVF, nie wykluczam tego zupełnie, bo tez z tylu głowy mam, ze chyba się tak skończy :/

    Co do drożności, to wczoraj byłam u lekarza, żeby zrobić prywatnie, a w związku ze słabym nasieniem mi odmowil… stwierdził, ze to nie ma sensu.

    Tez jestem podłamana :/

    :( tule mocno. Niestety na poprawę wyników nasienia trzeba czekać..

  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 423 1008

    Wysłany: 15 maja, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, mój też jest na skrajności w niektórych hormonach. Właśnie również testosteron + dodatkowo prolaktyna. Możecie zerknąć na te wyniki?

    FSH 5,28 miU/mL (0,95 - 11,95)
    LH 5,40 miU/mL (0,57 - 12,07)
    Prolaktyna 19,50 ng/mL (3,46 - 19,4)
    Testosteron 11,60 nmol/L (8,33 - 30,19)
    Progesteron 0,36 ng/mL (0,1-0,2)

    Staramy się dopiero 4 miesiące… nie wiemy czy badania nasienia na chwilę obecną są potrzebne. 🤔

    👧🏻 28
    👦🏼 26
    8cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 24 czerwca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chochlik12 wrote:
    Hmm, mój też jest na skrajności w niektórych hormonach. Właśnie również testosteron + dodatkowo prolaktyna. Możecie zerknąć na te wyniki?

    FSH 5,28 miU/mL (0,95 - 11,95)
    LH 5,40 miU/mL (0,57 - 12,07)
    Prolaktyna 19,50 ng/mL (3,46 - 19,4)
    Testosteron 11,60 nmol/L (8,33 - 30,19)
    Progesteron 0,36 ng/mL (0,1-0,2)

    Staramy się dopiero 4 miesiące… nie wiemy czy badania nasienia na chwilę obecną są potrzebne. 🤔

    Chochliku gdy jakbym mogła cofnąć czas to już przy 1cs wysłałabym chłopa na badania, żeby nie marnować czasu. A tak u na 9cs minęło i dopiero wtedy poszliśmy na badania nasienia..

  • magnife Koleżanka
    Postów: 44 21

    Wysłany: 24 czerwca, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Chochliku gdy jakbym mogła cofnąć czas to już przy 1cs wysłałabym chłopa na badania, żeby nie marnować czasu. A tak u na 9cs minęło i dopiero wtedy poszliśmy na badania nasienia..
    Zdecydowanie mam to samo zdanie! Czasami wychodzi na początku, że u kobiety są jakieś odchyły od normy i ginekolog/endokrynolog skupia się na tym a po czasie, gdy kobieta ma wszystko wyrównane pojawia się myśl, co jest nie tak. Wtedy okazuje się, że i czynnik męski jest do poprawy i znowu leci czas. A u faceta nie jak u kobiety, że co miesiąc to nowe rozdanie kart, ale zawsze powtarzane te 3 miesiące 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca, 18:45

    elektro96 lubi tę wiadomość

    🙍🏾‍♀️28 🧔🏽‍♂️34

    starania od 2022
    ja: niedoczynność, hiperprolaktynemia (uregulowana)
    06.2024 hsg - drożne ✔️

    02.2024 leczenie ureaplasmy

    on: 02.2023 morfologia 4%
    05.2024 morfologia 0%
    testosteron poniżej normy
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 27 czerwca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Niczka20 co u Was? Robiliście kontrolne badanie nasienia? :)

    elektro96 lubi tę wiadomość

  • Ania1096 Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 30 czerwca, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chochlik12 wrote:
    Hmm, mój też jest na skrajności w niektórych hormonach. Właśnie również testosteron + dodatkowo prolaktyna. Możecie zerknąć na te wyniki?

    FSH 5,28 miU/mL (0,95 - 11,95)
    LH 5,40 miU/mL (0,57 - 12,07)
    Prolaktyna 19,50 ng/mL (3,46 - 19,4)
    Testosteron 11,60 nmol/L (8,33 - 30,19)
    Progesteron 0,36 ng/mL (0,1-0,2)

    Staramy się dopiero 4 miesiące… nie wiemy czy badania nasienia na chwilę obecną są potrzebne. 🤔
    Może warto od razu zrobić badania nasienia z testem HBA i posiewami? Mój parnter miał bardzo podobne wyniki i tutaj diagnostyki od razu zlecono mu dużo

  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 423 1008

    Wysłany: 5 lipca, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1096 wrote:
    Może warto od razu zrobić badania nasienia z testem HBA i posiewami? Mój parnter miał bardzo podobne wyniki i tutaj diagnostyki od razu zlecono mu dużo

    A jak wyszły badania nasienia? Parametry były do poprawy?

    👧🏻 28
    👦🏼 26
    8cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ