X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Zwiększenie ilości plemników
Odpowiedz

Zwiększenie ilości plemników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Witam dziewczyny. Mam pytanie odnośnie parametrów nasienia męża. Wizyta u androloga dopiero na 8 kwietnia 2020r.
    Mąż ma 30 lat. Pije sporadycznie, pali papierosy, pracę ma siedzącą, nie lubi się zdrowo odżywiać.
    Morfologię ma na poziomie 4%, niestety plemników w ejakulacie ma tylko 490 tysięcy. Do tego ruch postępowy szybki 0%.
    Dodam, że jako dziecko był odczulany sterydami.
    Czy jest jakaś szansa na poprawę jego parametrów? Jakie suplementy może i powinien brać zanim nadejdzie czas wizyty? Jakie badania z krwi powinien zrobić?
    Chcemy już coś zacząć działać. Mąż chce zrobić podstawowe badania przed wizytą, żeby nie tracić czasu.

    Zaplątana, ja bym dołożyła na pewno jeszcze pakiet na chlamydię, mycoplasmę i ureaplasmę metodą PCR. I koniecznie z krwi testosteron. Mój m miał badaną inhibinę B żeby sprawdzić jak pracują jądra. Z supli polecam profertil. Mój mąż miał za niski testosteron (wspomniana na innym wątku dr Cygal) próbowała podnieść anrotopem. Ilość wzrosła z 30 mln do 60 mln w 1 ml, ruch całkowity poprawił się z 0% do 5%. Ponadto dna zmniejszyło się z 43% do 33%.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ