X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród herbata z liści malin i wiesiołek
Odpowiedz

herbata z liści malin i wiesiołek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 25 listopada 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Czy któraś z Was stosowała? Czy rzeczywiście picie tej herbatki i łykanie wiesiołka daje zamierzone rezultaty? Powiem szczerze, że powoli zaczynam się stresować przed porodem i próbuję znaleźć sposoby na to żeby jego przebieg był łatwiejszy. Położna na szkole rodzenia również mówiła o ich dobroczynnym działaniu. Tylko czy to prawda czy ściema?


    Herbata z liści malin (to nie jest zwykła herbatka malinowa, zrobiona z suszonych owoców!) bywa uznawana za naturalny sposób na przyspieszenie porodu. Niewiele jest jednak badań, które by potwierdzały lub zaprzeczały temu przekonaniu. Uznaje się, że pomaga ona głównie w czasie porodu, ze względu na to, że ma właściwości wzmacniające mięśnie macicy. Dzięki temu skurcze są skuteczniejsze, a poród sprawniejszy.

    Olejek z wiesiołka zażywany w kapsułach pozytywnie wpływa na ciążę i poród, a także płód. Wiesiołek ma działanie wyzwalające, jeśli chodzi o produkcję hormonów płciowych. Może także skutecznie pomóc w przyspieszeniu porodu, gdyż wyraźnie poprawia ukrwienie śluzówki macicy. Działanie olejku z wiesiołka wpływa też na produkcję prostaglandyn. Substancje te w czasie porodu przyspieszają rozwieranie szyjki macicy, a przez to zdecydowanie skracają pierwszy okres porodu.

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 26 listopada 2015, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam i póki co cisza...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktoras uzywala wiesiolka i moze cos z doswiadczenia napisac?

  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla wrote:
    A ktoras uzywala wiesiolka i moze cos z doswiadczenia napisac?

    Ja pytałam o wiesiołek lekarza i powiedział, że mogę łykać ale dał do zrozumienia że w praktyce to niekoniecznie daje efekty :(
    Zabronił mi natomiast picia herbaty z liści malin, bo jest za wcześnie i nie chce żebym wywowała sobie poród :P

    FasUla lubi tę wiadomość

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży piłam trzy razy dziennie herbatę z liści malin i na miesiąc przed terminem porodu łykałam kpsułki z olejem z wiesiołka. Gdy trafiłam na porodówkę pani doktor była zdziwiona, że to pierwszy poród, stwierdziła, że szyjka macicy wygląda jakby był to co najmniej drugi poród;). Akcja porodowa postępowała bardzo szybko i nie było aż tak ciężko. Obecnie na dniach przyjdzie na świat druga córeczka i ja tę kurację ponownie stosuję. Także polecam. A z tego co się orientuję zioła te nie przyśpieszą porodu, po prostu odpowiednio przygotowują mięśnie i sluzówkę.

    FasUla, Viki26, hopee, TheForfie, kark lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleczka wrote:
    Ja w pierwszej ciąży piłam trzy razy dziennie herbatę z liści malin i na miesiąc przed terminem porodu łykałam kpsułki z olejem z wiesiołka. Gdy trafiłam na porodówkę pani doktor była zdziwiona, że to pierwszy poród, stwierdziła, że szyjka macicy wygląda jakby był to co najmniej drugi poród;). Akcja porodowa postępowała bardzo szybko i nie było aż tak ciężko. Obecnie na dniach przyjdzie na świat druga córeczka i ja tę kurację ponownie stosuję. Także polecam. A z tego co się orientuję zioła te nie przyśpieszą porodu, po prostu odpowiednio przygotowują mięśnie i sluzówkę.

    Ale fajnie że ktoś potwierdza działanie tych specyfików :) też mi się wydaje że ta herbata ma usprawnić poród a nie przyspieszyć. Mimo to jakoś boję się ją pić chociaż bym chciała. A od którego tygodnia ciąży ją piłas?

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiesiołek jak często mozna i od kiedy? Ja wiesiołka używałam przy staraniach;) usprawnić poród bym chciała, ale przyspieszyć absolutnie nie;)

  • Maleczka Przyjaciółka
    Postów: 62 69

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatę piłam zdaje się już po 32 tyg. a wiesiołek tak miesiąc przed planowana datą porodu 3 x 2 kaps. Nie odczuwałam kompletnie żadnych wcześniejszych skurczy itp. po prostu nad ranem odeszły mi wody i tyle:)

    FasUla lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg8hesuicn.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pilam herbatkę z liści malin od 36tyg a o wiesiolka zapytałam lekarza to się tylko popatrzal i uśmiechnął...wiec nie kupowałam hehe poród wywoływany i szybki a na zgladzenie szyjki dostałam zaszczyk..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobieta w zielarskim powiedziała ze herbatkę można pic cala.ciaze...potwierdzila to artykułem z amerykańskiej prasy..bo się bardzo zdziwilam jak to powiedziała he

    FasUla lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz łykam wiesiołek ale dostałam to niby na zatrzymanie wody w organizmie, mam nadzieję, że pomoże i przy porodzie. Na SR położna mówiła, że jakoś od 38 tygodnia można te kapsułki brać dopochwowo po 4 kapsułki bo uelastyczniają wszystko tam.
    O herbacie z liści malin też słyszałam różnie jedni mówią, że tylko pod koniec ciąży brać bo może wywołać skurcze natomiast w Ameryce polecają ją pacjentkom przez całą ciąże.

    Viki26, kark lubią tę wiadomość

    age.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie na początku ciąży kupiłam herbatę z liści malin i babka w zielarskim powiedziała, żeby jej nie pić jeszcze na początku tylko właśnie na koniec ciąży. Teraz już do porodu tuż, tuż a ja totalnie zapomniałam o tej herbacie i leży w szafce. Ciekawe czy jest sens ja teraz zacząć pić?! No ale jak nie teraz to kiedy ja ją wypiję?! ;)

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pij Biedron teraz jest idealny czas na taką herbatę zazwyczaj się ją pije własnie ok 36 tyg jak juz jest donoszona ciąża, jeżeli chodzi o ilość to jak najwięcej :) nie żartuję tak mi położna mówiła

    80e684ff13.png
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Jaką dawkę wiesiołka łykacie? Ja biorę raz dziennie dwie tabletki, zastanawiam się czy nie za mało...

    Mimo, że lekarz ostatnio kręcił nosem to zdecydowałam sama i od dzisiaj piję herbatę z liści malin :) nie wiem czy nie za późno i czy jeszcze coś da, ale trudno, zaszkodzić nie zaszkodzi (tak myślę! :)). Pozdrawiam.

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe pomysły tu macie... Na pewno spróbuję. Bo choć to nie pierwszy mój poród to sie boję jak cholera...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 37tc zaczelam pic liscie malin i biore wiesiolka, zobaczymy czy pomoze:)

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 31 marca 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki, Tova- stosowałyście tą herbatkę i wiesiołek? w jakich dawkach? :) ktoś jeszcze potwierdzi efekt? :)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie piłam i nie słyszałam o takiej herbacie. W którym tygodniu najlepiej zacząć ją pić?

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wychodzi na to, ze najlepiej pod koniec

  • zosia-ktosia Autorytet
    Postów: 3055 2513

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zaaplikowałam sobie kapsułki dopochwowo. Jestem w 40 tyg ciąży i szczerze już chciałabym urodzić a na ktg nie widać skurczów...

    0b20b16b995f24a8cb229af77491f63c.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ