Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Pierwszy poród wywoływany, jak z drugim?
Odpowiedz

Pierwszy poród wywoływany, jak z drugim?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3441

    Wysłany: 5 lutego 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) Mam pytanie do mam które są już co najmniej po drugim porodzie, a pierwszy miały wywoływany. Ja pierwszego synka przenosiłam 11 dni, położyli mnie 7 dni po terminie i dostałam kroplówkę na wywołanie - niestety nie ruszyło. Miałam kilkukrotny masaż szyjki że myślałam , że ducha wyzionę - tak mnie masowali , że miałam rozwarcie 3-4 cm bez skurczy ! 10 dni po terminie dostałam znów kroplówkę, męczyłam się 16 godzin ciągle z kroplówką i mocnymi regularnymi skurczami co 4- 6 min.

    A jak było u Was ? Jak przy drugiej ciąży ? ZNów wywoływanie czy ruszyło samo ?

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Teta Koleżanka
    Postów: 42 57

    Wysłany: 7 lutego 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy wywolywany.. silne bole od razu ci 2 min.. po 7 godzinach mieliśmy nasze Szczęście; ) teraz sam początek drugiej ciąży i też się zastanawiam czy uda sie bez oxy...

    Dziewczyny piszcie jak bylo u Was;)

    Paula222 lubi tę wiadomość

    9.06.2014 :) Nasza Kruszynka 55cm i 3200g szczęścia; )

    Czekamy na nasze drugie Szczęście ... ♥
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy poród - pęknięcie wód płodowych samoistnie - 10 godzin porodu z tego 2 godziny to męczarnia. Parcie 15 minut.

    A drugi poród - sukrcze regularne - niecałe 4 godziny od pierwszego KTG z tego 30 minut męczarni. Parcie chyba ze 2 minuty.

    Oba porody wspomagane kroplówką. Ogólne wrażenie - bardzo dobre.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3441

    Wysłany: 10 lutego 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn nie chodzi mi o porody wspomagane kroplówką , bo to coś innego.

    Chodzi o to , że u mnie nie było nic, zero skurczów. Wywoływali cały poród kroplówką myślałam że ducha wyzionę, a te skurcze nic postępu nie dawały - po prostu skurcze były tylko od kroplówki. :(

    Oby się udało przy drugim bez..

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3441

    Wysłany: 11 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belladonna żebyś Ty wiedziała ile ja się nachodziłam przed terminem i po... Nic nie pomagało ! Potrafiłam wyjść z domu chodzić 4 godziny i jeszcze targać siaty ze sklepu 3-4 km... I nic ! Męża wykorzystywałam, podłogi szorowałam, nawet piłam ten koktajl położnych ... No i NIC ! W sumie co się dziwić jak nawet kroplówka oxy ruszyć tego mojego brzdąca nie mogła..

    A termin w 1 ciąży jak i teraz mam z różnicą 1 dnia więc czy tak czy tak dużej ...

    Hmm no zobaczymy :) Mam nadzieję, że w czerwcu się pochwalę nie wywoływanym porodem.

    Termin wg owulacji mam na 15 czerwca, wg usg na 16 czerwca

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ