X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród - ogólnie - pytania, Co? Jak? Dlaczego? Jak lepiej...
Odpowiedz

Poród - ogólnie - pytania, Co? Jak? Dlaczego? Jak lepiej...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Reniiata Ekspertka
    Postów: 210 522

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie bellybestfriendki...
    Mam za sobą 4 porody (5 ciąż).
    Można powiedzieć, znam temat od podszewki.
    - porod wywoływany
    - fizjologiczny od a do z
    - cc nagłe
    - oraz SN po cc, tzw vbac.

    Do rzeczy.
    Potrzebuje parę (naście, dziesiąt 😁) kobiet, które ożywiłyby to moje miejsce i nie bały się udzielać na tablicy.
    Oczywiście nie namawiam do porzucenia belly, bo to cudowna strona na ktorej sama trochę czasu spędziłam.
    Planuje zostać doulą (kobieta wspierająca przy porodzie i w połogu). Założyłam grupę na fb, dotyczącą ciąży, porodu i połogu. Wiadomo, że to nie bajka i czasami jest ciężko. Mam na niej 7 osób w ciąży (grupę założyłam 26 mają). Dziewczyny chętnie pytają mnie o różne rzeczy, ale prywatnie. Na tablicy wstawiam posty, o które najczęściej mnie proszą. Ale przez algorytmy na fb grupa, która jest słabo komentowana, nie wyświetla się w wyszukiwarce. Nikt jej nie znajdzie.
    Ciąża i poród to moja pasja, chce w to iść. Ale wiadomo, to współpraca. Sama nic nie zdziałam.
    Gdyby ktoś chciał pomóc, pogadać, popytać, zapraszam. Link mam w stopce.

    Zapraszam też, do ogólnych rozmów tutaj. Co was męczy, czego się boicie, a może w ogóle się nie boicie 😊
    Jeśli ktoś woli pozostać anonimowy, tutaj też możemy o tym pogadac.

    Ciąża - poród, połóg - grupa fb
    Witek ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g i 56cm ❤️ vbac
    Mama czterech ❤️
    Mama aniołka 9.2018r
  • Reniiata Ekspertka
    Postów: 210 522

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam 😊

    Ciąża - poród, połóg - grupa fb
    Witek ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g i 56cm ❤️ vbac
    Mama czterech ❤️
    Mama aniołka 9.2018r
  • Lovestory Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pierwszy poród miałam CC, bardzo źle wspominam, nie mogli mi wbić tego znieczulenia w kręgosłup, potem panika bo nie mogłam się ruszyć u tą głupią świadomość że ruszasz nogami a one leżą.. no masakra. Ogólnie to mam skoliozę, strasznie krzywy kręgosłup i chyba nie powinnam mieć takiego znieczulenia. Drugi poród bardzo chciałabym sn. (Różnica między dwoma porodami to 4,5 roku) Ale wiadomo czasem się nie udaje tym bardziej,że prawdopodobnie znowu będę miała wcześniaka. Czy mogłabym poporstu w razie nagłego CC poprosić o znieczulenie ogólne? Czy na siłę będą mi podawać znieczulenie w kręgosłup? Jeżeli już mam mieć CC to tylko pod narkozą inaczej tego nie dam rady przeżyć.. może uda się załatwić jakieś zaświadczenie aby mieć znieczulenie ogólne tylko gdzie i jak to załatwić?

  • Reniiata Ekspertka
    Postów: 210 522

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O takich sprawach musisz rozmawiać z lekarzem. Jeśli miałoby to być cc przy próbie SN (więc na cito) to rozmowa z lekarzem dyżurującym powinna wystarczyć. Znieczulenie ogólne wcale nie jest aż tak lepsze od tego, które miałaś. Możesz czuć się jeszcze gorzej.
    Najlepiej przygotować się do porodu SN i wierzyć, że tak się uda. A podczas porodu, porozmawiać z lekarzem, że gdyby coś się działo, to chciałabyś mieć narkozę. Zaświadczenia żadnego raczej nikt Ci nie da. Chyba, że wada kręgosłupa jest naprawdę duża, to wtedy możesz próbować zdobyć zaświadczenie od ortopedy, ale myślę, że zwykła rozmowa z lekarzem wystarczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2021, 18:48

    Ciąża - poród, połóg - grupa fb
    Witek ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g i 56cm ❤️ vbac
    Mama czterech ❤️
    Mama aniołka 9.2018r
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ