X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Wywoływanie porodu
Odpowiedz

Wywoływanie porodu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • kkarolina89 Autorytet
  Postów: 387 240

  Wysłany: 9 sierpnia 2018, 23:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja wspominam nie tak źle wywolywanie, bardziej przez strach, bo nie wiedziałam, co będzie, a też naczytalam sie różnych rzeczy ;)

  U mnie zaczęło się od balonika na dobę, następnie oksytocyna, w miedzyczasie jak ona nie dawała rady, to przebicie pęcherza i potem już poszło ;) czy boli bardziej? Nie wiem, bo to pierwszy poród, ale bezbolesne nie było ;)

  qb3c20mm6mszqqpm.png
 • terka Autorytet
  Postów: 9694 1966

  Wysłany: 10 sierpnia 2018, 05:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  kkarolina89 wrote:
  Ja wspominam nie tak źle wywolywanie, bardziej przez strach, bo nie wiedziałam, co będzie, a też naczytalam sie różnych rzeczy ;)

  U mnie zaczęło się od balonika na dobę, następnie oksytocyna, w miedzyczasie jak ona nie dawała rady, to przebicie pęcherza i potem już poszło ;) czy boli bardziej? Nie wiem, bo to pierwszy poród, ale bezbolesne nie było ;)

  Tak, u mnie też balonik (nawet o nim zapomniałam i nie wspomniałam bo tez mi nic nie dał) na dobę byl założony. Ale totalnie nic nie ruszył. Nic a nic.
  Później jeden dzień kroplowka, nic. Nic poza okropnym bólem ręki od wenflonu. Chcieli mi go zostawić na następny dzień ale kazałam im ściągnąć bo bym nie wytrzymała... Powrót na oddział i na drugi dzień znów kroplówki ale już 3.
  Ogólnie zle wspominam poród. Nie jako cos naturalnego, fizjologicznego. Tylko z wenflonami, kroplówkami itd.
  Personel starał się jak mógł ale i tak będzie mi się kojarzyć z tym.
  Jedynie co dobrze kojarzę z porodu to faze parta już. Ale ona bardzo krótko trwała (12minut) wiec na 22h męczarni 12 minut miłych wspomnień to slaby wynik...
  Ale najważniejsze ze ten nasz brzdąc już z nami. Reszta przestaje mieć znaczenie

  https://www.maluchy.pl/li-73421.png
  Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
  21.01 69cm :)
 • Lyanna Autorytet
  Postów: 863 489

  Wysłany: 3 września 2018, 13:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja wywoływanie wspominam źle. Poród wywoływany w 37t+6d.

  Plan był taki, że założą mi na dobę cewnik foleya i jak nie ruszy, to następnego dnia kroplówka z oxy. W takcie zakładania cewnika odeszły wody, trafiłam na porodówkę, rozwarcie 3 cm. Po 6 godzinach (o 16) zapadła decyzja o oxy, bo nic nie ruszyło. Po podaniu oxy od razu zaczęły się skurcze, najpierw co 7 minut, w ciągu godziny już coraz mocniejsze co 4 minuty, a około 19 silne bóle krzyżowe co minutę, nie czułam nic oprócz tego bólu. Myślałam, że nie będę krzyczeć w czasie porodu ale okazało się to niemożliwe. Cały czas tylko mówiłam mężowi, że nie dam już rady, a rozwarcie praktycznie stało w miejscu. Kiedy o 21 rozwarcie doszło tylko do 4cm (z 3cm przy przyjęciu), lekarka zapytała czy zgadzam się na cc ze względu na brak postępu. Zgodziłam się od razu i zgodziłabym się na wszystko, byle przestało mnie boleć. Kiedy dostałam znieczulenie poczułam tak niesamowitą ulgę, że było mi już wszystko jedno co się ze mną dzieje. Nie miałam nawet siły, żeby popatrzeć na córkę. Chciałam tylko, żeby wszyscy dali mi spokój. Nie byłam w stanie się cieszyć, że nasza wyczekana córeczka jest już na świecie, nie myślałam o niej, jak leżałam na sali pooperacyjnej. Jedyne o czym byłam w stanie myśleć, to ten ból.

  Nie wyobrażam sobie kolejnego wywoływania, zrobię wszystko żeby mieć cc.

  km5s8rib3rydlnmr.png
  iv099vvj9qnut7rh.png
  06.2016 [*] Aniołek 6 tc
 • Buba88 Koleżanka
  Postów: 40 21

  Wysłany: 4 września 2018, 09:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czy ktoś miał wywoływany poród w Krakowie?

  AMH 2.9, subkliniczne Hashimoto, ana3 ujemne.
  MTHFR heterozygota w CT(kwas foliowy i homocysteina w normie)
  Przeciwciała przeciw plemnikowe, jajnikowe, kardiolipinowe, LA, leiden, protrombina, łożyskowe - ujemne
  Kir Bx, allo-mlr 1%, NK 1%
  OGGT 0' - 4,72 1' - 9,26 2' - 8,96 mmol/l
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ