X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Wisena" przeslalam Ci prywatną wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziewczyny czy wiecie jak można uzyskać lek Prograf na refundacje? Z góry dziękuję

  • Chcieć to móc Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 27 listopada 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich:) do tej pory anonimowo przestudiowałem cały wątek. Jestem po trzech stratach, wszystkie od 5-9 tyg. Właśnie się okazało że ponownie jestem w ciąży. Jestem również pacjentka dr. Jerzak. Wiem że są tu dziewczyny które przyjmowały prograf. Chyba że stresu głupie. Mimo że mam zalecenia od profesor i od 16dc biorę 1x1mg a w ciąży kontynuacja z tym że 2x1 trochę panikuję. Jeśli któraś z Was chciałaby się podzielić doświadczeniami z prografem i ewentualnie tym jak to może wpłynąć na maleństwo bardzo proszę o poradę. Będę wdzięczna, może stres się trochę zmniejszy...;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcieć to móc wrote:
    Witam wszystkich:) do tej pory anonimowo przestudiowałem cały wątek. Jestem po trzech stratach, wszystkie od 5-9 tyg. Właśnie się okazało że ponownie jestem w ciąży. Jestem również pacjentka dr. Jerzak. Wiem że są tu dziewczyny które przyjmowały prograf. Chyba że stresu głupie. Mimo że mam zalecenia od profesor i od 16dc biorę 1x1mg a w ciąży kontynuacja z tym że 2x1 trochę panikuję. Jeśli któraś z Was chciałaby się podzielić doświadczeniami z prografem i ewentualnie tym jak to może wpłynąć na maleństwo bardzo proszę o poradę. Będę wdzięczna, może stres się trochę zmniejszy...;)

    Hej.
    U mnie bardzo dużo emocji wywołał i nadal wywołuje ten lek, ale wiem, że bez niego nie udało by się utrzymać ciąży po 3 poronieniach. Jestem w 17 tygodniu na tej samej dawce co Ty i nie zauważyłam nic niepokojącego. Myślałam, że wywołuje u mnie senność, ale to były bardziej dolegliwości ciążowe.
    Lekarze, z którymi rozmawiałam nie widzieli nic złego w tym leku, publikacje podają wiele badań na noworodkach, które nie miały żadnych skutków ubocznych. To mnie troche uspokoilo.

  • Chcieć to móc Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 27 listopada 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za ciekawość, bierzesz go cały czas? I czy prof. Jerzak mówi coś na temat tego do którego tygodnia trzeba go przyjmować? Gdzieś czytałam na forach że inni lekarze odstawiają go po zagnieżdżeniu zarodka, aczkolwiek w moim przypadku nie wiem czy to dobra opcja. Moje ciąże utrzymywały się trochę dłużej. Dopiero będę się umawiać na powtórną wizytę do profesor.
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź ;) podnosi na duchu 😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, cały czas przyjmuję ten preparat. Ciągle dopytuje czy mam to brać i czy w tej samej dawce oraz jak długo i niestety zawsze slysze, że jest to leczenie na cały okres ciazy:(

  • Chcieć to móc Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 27 listopada 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo😘

  • MaryMaja Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 listopada 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy którejś z Was może Profesor zapisała Berberyne 500 mg z adnotacja ‚nie ekstrakt’? Czy ktoś wie, o który preparat dokładnie może chodzić ? Wszystkie suplementy berberyny, które znajduję są w formie ekstraktu… z góry dziękuję za odpowiedzi!

  • Chcieć to móc Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 28 listopada 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zaleceniach też mam berberynę ale bez uwag🤔

  • Chcieć to móc Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 28 listopada 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyne co znalazłam co nie jest ekstraktem to: Berberyna MedFuture proszek 100g, w zaleceniach: ZALECANE DZIENNE SPOŻYCIE: Spożywać 500 mg proszku raz dziennie, popijając dużą ilością wody. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
    Ale nie wiem czy to się przekłada na ilość zalecaną przez J.

  • MaryMaja Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 listopada 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Ja też dotychczas miałam w zaleceniach po prostu Berberyna 500 mg 2x1 (i tak brałam), a po ostatniej wizycie Profesor napisała Berberyna 500mg 2x1 nie ekstrakt. 2x1 nie brzmi jakby chodziło o proszek, może to pomyłka hmmmmm.

  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 28 listopada 2021, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Ja już na ostatniej prostej w ciąży po leczeniu u profesor, do rozwiązania został miesiąc. Jestem na heparynie, ktorą prof. na początku ciąży kazała przyjmować między 14:00 a 16:00. Im bliżej terminu tym bardziej zastanawiam się czy nie przenieść pory zastrzyków na wcześniejsze godziny, bo jak dowiedziałam się na szkole rodzenia, porody statystycznie zaczynają się częściej po południu, więc jeśli ostatni zastrzyk przyjmę rano to większa szansa na zzo w porodzie (musi upłynąć 12h). Czy któraś z Was wie w ogóle dlaczego prof. zleca zastrzyki w godzinach, o których pisałam wyżej? Czy to rzeczywiście ma znaczenie?

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 29 listopada 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię porządki w lekach po przygotowaniu do ciąży pod okiem prof. Jerzak. Oddam za darmo (tylko koszt wysyłki - 13 zł). Wysyłam kurierem DPD.

    1. Resvega - 1 nieotwarte pudełko (60 kapsułek) i napoczęte pudełko (8 kapsułek). Data: 04/2022
    2. Koenzym Q10 100mg Pharma Nord - napoczęte opakowanie - 23 kapsułki. Data: 03/2022
    3. Melatonina 1mg - napoczęte opakowanie, około 30 tabletek. Data: 01/2022
    4. Berberyna firmy Kenay - napoczęte opakowanie, została około połowa z 60 kapsułek. Data: 10/2024
    5. Kwas alfa liponowy firmy Swanson, 600mg - napoczęte opakowanie - 7 kapsułek. Data: 12/2021
    6. Progesteron Besins 100mg - 2 opakowania po 30 kapsułek. Data: 04/2023

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • Wisena Koleżanka
    Postów: 55 15

    Wysłany: 30 listopada 2021, 03:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Maria wrote:
    Cześć Dziewczyny! Ja już na ostatniej prostej w ciąży po leczeniu u profesor, do rozwiązania został miesiąc. Jestem na heparynie, ktorą prof. na początku ciąży kazała przyjmować między 14:00 a 16:00. Im bliżej terminu tym bardziej zastanawiam się czy nie przenieść pory zastrzyków na wcześniejsze godziny, bo jak dowiedziałam się na szkole rodzenia, porody statystycznie zaczynają się częściej po południu, więc jeśli ostatni zastrzyk przyjmę rano to większa szansa na zzo w porodzie (musi upłynąć 12h). Czy któraś z Was wie w ogóle dlaczego prof. zleca zastrzyki w godzinach, o których pisałam wyżej? Czy to rzeczywiście ma znaczenie?


    Czesc,
    Osobiście nie wiem dlaczego Twobie zleciła w tych konkretnych godzinach. Ja pamietam, że brałam po śniadaniu. Myślę,że bez problemu możesz zmienić. A jadąc rano do szpitala tez juz nie przyjęłam heparyny w tym dniu.

    Pozdrawiam i powodzenia

    Anna Maria lubi tę wiadomość

  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 30 listopada 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    Jeżeli aktualne chętnie przyjmę.

    Emily, aktualne. Napisz proszę tutaj na priv lub na maila: [email protected] swój adres do wysyłki :)

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 30 listopada 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wisena wrote:
    Czesc,
    Osobiście nie wiem dlaczego Twobie zleciła w tych konkretnych godzinach. Ja pamietam, że brałam po śniadaniu. Myślę,że bez problemu możesz zmienić. A jadąc rano do szpitala tez juz nie przyjęłam heparyny w tym dniu.

    Pozdrawiam i powodzenia

    Wisena, dziękuję za odpowiedź, tak zrobię :)))

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 30 listopada 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Czytam Wasze wątek i mam parę pytań- jestem pacjentka dr P z Łodzi, ale pomimo obstawy lekami dwa razy poronienie zatrzymane - pierwsze 10tc, drugie 7 tc
    Brałam accofil, encorton, heparynę, acard i mnóstwo suplementacji.
    Mam wykonać kolejny raz allo mlr i zapewne zlecone szczepienia ale nie jestem przekonana do nich.

    Czytam u was o progrfie- w jakich sytuacjach się go stosuje ?
    Jakie zalecenia dostajecie jeszcze od prof w sytuacji poronień nawykowych?

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka90 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Czytam Wasze wątek i mam parę pytań- jestem pacjentka dr P z Łodzi, ale pomimo obstawy lekami dwa razy poronienie zatrzymane - pierwsze 10tc, drugie 7 tc
    Brałam accofil, encorton, heparynę, acard i mnóstwo suplementacji.
    Mam wykonać kolejny raz allo mlr i zapewne zlecone szczepienia ale nie jestem przekonana do nich.

    Czytam u was o progrfie- w jakich sytuacjach się go stosuje ?
    Jakie zalecenia dostajecie jeszcze od prof w sytuacji poronień nawykowych?

    Cześć. Ja dostałam Prograf na zaburzone cytokiny (test CBA). Dokładnie na te same wyniki plus badanie allo mlr docent P. zalecal nam 2 szczepienia limfocytami. Nie zdecydowałam się. Po wdrożeniu Prografu, clexanu i innych jestem w 18 tygodniu po 3 wcześniejszych poronieniach. Encorton, clexane wczesniej nie pomagaly

    Aguś93 lubi tę wiadomość

  • Śnieżka90 Autorytet
    Postów: 1091 836

    Wysłany: 30 listopada 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwinka wrote:
    Cześć. Ja dostałam Prograf na zaburzone cytokiny (test CBA). Dokładnie na te same wyniki plus badanie allo mlr docent P. zalecal nam 2 szczepienia limfocytami. Nie zdecydowałam się. Po wdrożeniu Prografu, clexanu i innych jestem w 18 tygodniu po 3 wcześniejszych poronieniach. Encorton, clexane wczesniej nie pomagaly
    Cześć,
    A możesz powiedzieć o dawkach i innych ? Oczywiście możesz w prywatnej wiadomości.
    Do dr P dostać się to cud, a mam jeszcze dr Janosz z Katowic ktora także zajmuje się immunologią.
    Szukam alternatywy dla accofilu i encortonu

    Śnieżka
    Aniołek- 10 tc [*] 2019
    Aniołek- 7 tc [*]2021
    Aniołek- cb 2022
    Starania od 08.2016

    I dla Nas zaświeci słońce...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam Ci zaproszenie

    Śnieżka90 lubi tę wiadomość

‹‹ 264 265 266 267 268 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ