X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak
Odpowiedz

1 poziom wtajemniczenia: poronienia, badania, Jerzak

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2023, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Hej,

    U mnie podobna historia. Wszystkie ciążę się zatrzymywały na tym samym etapie.
    Odwiedziłam wszystkich, dr J, M oraz P. Za każdym razem traciłam ciążę.
    W końcu trafiłam do lekarza, który powiedział " u pani jest czynnik maciczny" i okazało się, że mam wadę macicy w postaci przegrody. Potwierdzona na rezonansie.
    Czy jesteś pewna, że u Ciebie ta diagnostyka została przeprowadzona prawidłowo ?
    Cześć, dzięki za podpowiedz! Miałam tylko usg. Teraz umówiłam się na histeroskopie. Ta przegroda jest widoczna w tym badaniu? Czy tylko rezonans? No właśnie mam wrażenie ze czegoś u mnie po prostu brakuje i nikt nie umie mi pomoc. To badanie u męża tez zrobię. Już sobie zapisałam. A u Ciebie po zdiagnozowaniu tej przegrody co się zmieniło w leczeniu?

  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3100 6197

    Wysłany: 14 lipca 2023, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja histeroskopie mialam (usuwanie polipa) i nic takiego nie wyszlo :/

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to, ze same musimy szukać. Mam żal do swojego lekarza. Prosiliśmy o kompleksowe podejście i wszystkie potrzebne badania.

  • Clausix Autorytet
    Postów: 5265 3167

    Wysłany: 14 lipca 2023, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mógłby ktoś mi pomóc w interpretacji wyników cytokin? :) oczywiście będę konsultować z lekarzem (dr Jerzak) jak dostanę komplet innych badań.

    7f976b98f8c60.png

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 14 lipca 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaK wrote:
    Cześć, dzięki za podpowiedz! Miałam tylko usg. Teraz umówiłam się na histeroskopie. Ta przegroda jest widoczna w tym badaniu? Czy tylko rezonans? No właśnie mam wrażenie ze czegoś u mnie po prostu brakuje i nikt nie umie mi pomoc. To badanie u męża tez zrobię. Już sobie zapisałam. A u Ciebie po zdiagnozowaniu tej przegrody co się zmieniło w leczeniu?


    Zależy pewnie jak duża jest wada. Czasami ja widać w samym usg 3d. W histeroskopii tez powinni ja znalesc, bo tym zabiegiem sie ją usuwa.
    U mnie w histero jej nie widzieli. A na rezonansie to wszystko jak na dłoni.

    Jestem po usunięciu w kwietniu tego roku. Przy okazji był pobierany materiał na przewlekły stan zapalny. Jestem po leczeniu i kontrolnej biopsji. Do starań wracam w sierpniu.

    Leczenie się nie zmieni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2023, 21:55

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Nie miałam usg 3D. Zrobię najpierw rezonans, później histeroskopie. Miałam biosje z badaniem cd138 i cd56 i tu jest Ok. Ale budowy anatomicznej nikt nie sprawdził. Nie chce się zgadzać na kolejny transfer w ciemno. 3 poronienia to zdecydowanie zbyt wiele….

  • Wisena Koleżanka
    Postów: 55 15

    Wysłany: 15 lipca 2023, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Może jest ktoś zainteresowany prografem 1mg ważny do września lub października ? Mi na razie się nie przydadzą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2023, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wisena wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Może jest ktoś zainteresowany prografem 1mg ważny do września lub października ? Mi na razie się nie przydadzą.
    Wysłałam zaproszenie 🙂

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 19 lipca 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Ja histeroskopie mialam (usuwanie polipa) i nic takiego nie wyszlo :/


    Kasiu,

    Ja przed rezonansem też miałam histeroskopie i dostałam ifo, macica prawidłowa.
    A po kilku latach dopiero lekarz kazał mi iść na rezonans i jednak wyszło , że poprzednie histero było wykonane niestarannie.
    Bo usuwałam przegrodę również metoda histeroskopii, czyli znalesc ja można było.

    Niestety poszłam pierwszym razem do szpitala zrobić to na NFZ, a okazuje się, że tu trzeba też się znać na niepłodności, żeby wiedzieć czego szukać.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 19 lipca 2023, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaK wrote:
    Najgorsze jest to, ze same musimy szukać. Mam żal do swojego lekarza. Prosiliśmy o kompleksowe podejście i wszystkie potrzebne badania.

    Niestety, po tylu latach przekonałam się, że jedyna osoba której zależy jesteśmy my same.
    Szkoda tylko, że tracimy lata na poszukiwanie na własną rękę.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 19 lipca 2023, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaK wrote:
    Dzięki. Nie miałam usg 3D. Zrobię najpierw rezonans, później histeroskopie. Miałam biosje z badaniem cd138 i cd56 i tu jest Ok. Ale budowy anatomicznej nikt nie sprawdził. Nie chce się zgadzać na kolejny transfer w ciemno. 3 poronienia to zdecydowanie zbyt wiele….


    Ten rezonans to w protokole dla endometriozy robiłam, dzień przed pije się plyn przeczyszczający jelita, więc chyba potrzebna jest recepta od lekarza.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3100 6197

    Wysłany: 20 lipca 2023, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Kasiu,

    Ja przed rezonansem też miałam histeroskopie i dostałam ifo, macica prawidłowa.
    A po kilku latach dopiero lekarz kazał mi iść na rezonans i jednak wyszło , że poprzednie histero było wykonane niestarannie.
    Bo usuwałam przegrodę również metoda histeroskopii, czyli znalesc ja można było.

    Niestety poszłam pierwszym razem do szpitala zrobić to na NFZ, a okazuje się, że tu trzeba też się znać na niepłodności, żeby wiedzieć czego szukać.

    Dziękuję za odpowiedź. Zobaczę jak u mnie będzie przy drugim podejściu... Robiłaś to gdzieś w Warszawie może ?
    Bardzo, bardzo trzymam za Ciebie kciuki. Dużo przeszłaś :(

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1439 1002

    Wysłany: 21 lipca 2023, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita, widziałam, że była ciąża z brakiem serduszka - tu wbrew pozorom może być też odpowiedzialny czynnik męski. Niestety, nie podam Ci źródła, bo wypadłam trochę z wiedzy niepłodnościowej. Natomiast ślęcząc nad swoim przypadkiem dotarłam do takich inf., że czynnik męski to nie tylko kwestia zapłodnienia, ale również prawidłowego rozwoju Zarodka.

    Emily0723, Kasiek789 lubią tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Martita, widziałam, że była ciąża z brakiem serduszka - tu wbrew pozorom może być też odpowiedzialny czynnik męski. Niestety, nie podam Ci źródła, bo wypadłam trochę z wiedzy niepłodnościowej. Natomiast ślęcząc nad swoim przypadkiem dotarłam do takich inf., że czynnik męski to nie tylko kwestia zapłodnienia, ale również prawidłowego rozwoju Zarodka.
    Dziękuje za odpowiedz! Dziś dostaliśmy wyniki kariotypow - komentarz- oba prawidłowe. I co dalej….

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 25 lipca 2023, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaK wrote:
    Dziękuje za odpowiedz! Dziś dostaliśmy wyniki kariotypow - komentarz- oba prawidłowe. I co dalej….

    To bardzo dobry wynik.

    Trzeba tylko pamiętać, że są wady genetyczne niedziedziczone po rodzicach a powstające podczas tworzenia zarodka. Tu żeby mieć pewność, że przyczyną poronienia nie była wada trzebaby badać materiał.

    Przejrzałam Twoje wpisy i widziałam, że pisałaś o słabych parametrach nasienia.
    Wg mnie te gotowe preparaty nie mają racji bytu bo mają niewystarczające dawki poszczególnych substancji, albo nawet wzajemnie się wykluczace.
    Lepiej samemu kupić oddzielnie.
    Podpowiem również że wsparcie wątroby ładnie wpływa na nasienie. Bardzo dobry produkt to hepaset pro.
    Może warto rozważyć wymazy, posiew moczu u męża żeby spr czy parametry nie są słabe właśnie że względu na jakąś infekcje?

    Czy Ty miałaś kiedyś badane wymazy na chlamydie, ureaplazme, mykoplazme ?

    Obstawę lekami miałaś zapewniona bardzo mocna więc ja bym szukała dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2023, 12:23

    Krąsi lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 25 lipca 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Zobaczę jak u mnie będzie przy drugim podejściu... Robiłaś to gdzieś w Warszawie może ?
    Bardzo, bardzo trzymam za Ciebie kciuki. Dużo przeszłaś :(

    Rezonans robiłam we Wrocławiu bo było mi najbliżej. I to miejsce było polecane właśnie pod kątem tego badania. Z tego co wiem warszawa również ma takie miejsce rekomendowane, ale nie pamiętam adresu.

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Wisena Koleżanka
    Postów: 55 15

    Wysłany: 25 lipca 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Zainteresował mnie Twój post na temat suplementacji mężczyzn. Tyle się mówi i pisze o suplementacji dla kobiet a lekarze, w tym profesor, nie sugerują nic dla mężczyzn.

    Czy sądzisz ze hepaset Pro może brać mąż „ w ciemno”? Czy mogłabyś doradzić czy coś więcej powinien mąż suplementowac. Dodam, ze nigdy nie robił badań pod swoim kontem, ponieważ nie mam problemu z zachodzenie w ciąże wiec od razu było stwierdzone ze problem leży po mojej stronie ….

    Będę wdzięczna za każda wskazówkę.




    Astereae wrote:
    To bardzo dobry wynik.

    Trzeba tylko pamiętać, że są wady genetyczne niedziedziczone po rodzicach a powstające podczas tworzenia zarodka. Tu żeby mieć pewność, że przyczyną poronienia nie była wada trzebaby badać materiał.

    Przejrzałam Twoje wpisy i widziałam, że pisałaś o słabych parametrach nasienia.
    Wg mnie te gotowe preparaty nie mają racji bytu bo mają niewystarczające dawki poszczególnych substancji, albo nawet wzajemnie się wykluczace.
    Lepiej samemu kupić oddzielnie.
    Podpowiem również że wsparcie wątroby ładnie wpływa na nasienie. Bardzo dobry produkt to hepaset pro.
    Może warto rozważyć wymazy, posiew moczu u męża żeby spr czy parametry nie są słabe właśnie że względu na jakąś infekcje?

    Czy Ty miałaś kiedyś badane wymazy na chlamydie, ureaplazme, mykoplazme ?

    Obstawę lekami miałaś zapewniona bardzo mocna więc ja bym szukała dalej.

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 26 lipca 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ten hepaset pro ma m.in wit z gr B więc fajnie będzie działał też na homocysteine.
    My robiliśmy badania żeby mieć obraz wysycenia organizmu.

    Na pewno podstawowa suplementacja to
    Omega 3
    Witamina D
    Magnez

    Wątroba odpowiada za detoks organizmu więc jeśli wyniki laboratoryjne są słabe to właśnie dbamy o jej pracę. Cholina, DIM, albo np hepaset pro czy inne.

    Polecam profil na insta dietetyka hormonalna, bardzo dużo wiedzy o mężczyznach
    Był ostatnio post że np u nas inozytol w dawce 4g może robić robotę a u mężczyzn już 2 g.

    MartitaK, Kasiek789 lubią tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Wisena Koleżanka
    Postów: 55 15

    Wysłany: 26 lipca 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuje za polecajke.

    Widzę,ze macie długa historie za sobą. Czy lekarze postawili diagnozę ?

    U mnie 3 poronienia, ciąża i kolejne poronienie.

    Jestem po kolejnej wizycie u dr Jerzak, znowu mnóstwo suplementów po ktorych nie czuje się najlepiej. Mam wrażenie, ze eksperymentujemy nie znając przyczyny.

    Dopiero teraz zaczęłam się zastanawiać nad suplementacja męża. Oczywiście podstawowe witaminy bierze. Ale nigdy nikt o to nie pytał….



    Astereae wrote:
    Hej,

    Ten hepaset pro ma m.in wit z gr B więc fajnie będzie działał też na homocysteine.
    My robiliśmy badania żeby mieć obraz wysycenia organizmu.

    Na pewno podstawowa suplementacja to
    Omega 3
    Witamina D
    Magnez

    Wątroba odpowiada za detoks organizmu więc jeśli wyniki laboratoryjne są słabe to właśnie dbamy o jej pracę. Cholina, DIM, albo np hepaset pro czy inne.

    Polecam profil na insta dietetyka hormonalna, bardzo dużo wiedzy o mężczyznach
    Był ostatnio post że np u nas inozytol w dawce 4g może robić robotę a u mężczyzn już 2 g.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    To bardzo dobry wynik.

    Trzeba tylko pamiętać, że są wady genetyczne niedziedziczone po rodzicach a powstające podczas tworzenia zarodka. Tu żeby mieć pewność, że przyczyną poronienia nie była wada trzebaby badać materiał.

    Przejrzałam Twoje wpisy i widziałam, że pisałaś o słabych parametrach nasienia.
    Wg mnie te gotowe preparaty nie mają racji bytu bo mają niewystarczające dawki poszczególnych substancji, albo nawet wzajemnie się wykluczace.
    Lepiej samemu kupić oddzielnie.
    Podpowiem również że wsparcie wątroby ładnie wpływa na nasienie. Bardzo dobry produkt to hepaset pro.
    Może warto rozważyć wymazy, posiew moczu u męża żeby spr czy parametry nie są słabe właśnie że względu na jakąś infekcje?

    Czy Ty miałaś kiedyś badane wymazy na chlamydie, ureaplazme, mykoplazme ?

    Obstawę lekami miałaś zapewniona bardzo mocna więc ja bym szukała dalej.
    Eh te gotowe podpowiedział mi lekarz 😞 posiew kiedyś robiliśmy i bylo Ok. Ale z tego co kojarzę to niestety nue przed punkcja. U mnie chlamydia, ureaplazma i mykoplazma wykluczone. Badałam. Coś jest nie tak i mam żal do siebie ze posłuchałam lekarza i nie zbadałam zarodków 😞

‹‹ 293 294 295 296 297 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ