X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania genetyczne po poronieniu
Odpowiedz

Badania genetyczne po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 25 stycznia 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam:)założyłam nowy wątek bo mamy z mężem udać się na badania genetyczne po poronieniu,czy któraś z Was miała już takie badania?jeśli tak to niech opisze na czym one polegają i i czy wniosły coś nowego do sprawy:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 26 stycznia 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli nikt mi nie udzieli odpowedzi- naprawdę żadna nie miała takich badań?:)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 26 stycznia 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dowiesz się sama najlepiej po badaniach:)

    mychowe lubi tę wiadomość

  • milola86 Autorytet
    Postów: 1153 1108

    Wysłany: 27 stycznia 2013, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my mieliśmy je robione.to badanie kariotypów twojego i partnera.badanie z krwi.u nas były prawidlowe.w razie nieprawidłowych kariotypów jest wieksze prawdopodobienstwo wystepowania wad genetycznych u dziecka, co jest przyczyna poronien

    atdcvcqgb9ua249c.png
    3i49df9h2ksxxkie.png

    Bóg mówi prosto o krzywych liniach naszego życia...
    Adaś Ewa Róża i Piotr-moje maleńkie aniołki
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 27 stycznia 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milola a czy oprócz badania kariotypu mieliście jakieś inne też czy tylko to jedno?

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • milola86 Autorytet
    Postów: 1153 1108

    Wysłany: 28 stycznia 2013, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z genetycznych to tylko kariotypy, teraz po trzecim poronieniu bede miala bad w kierunku wrodzonych trombofilii

    atdcvcqgb9ua249c.png
    3i49df9h2ksxxkie.png

    Bóg mówi prosto o krzywych liniach naszego życia...
    Adaś Ewa Róża i Piotr-moje maleńkie aniołki
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinno być tak,że jak już kierują na badania genetyczne to powinni już przebadać tych partnerów dokładnie a nie tylko jedno badanie zrobić!

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 13 lutego 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem mieliśmy badania genetyczne, Oboje na kariotypy i ja dodatkowo na trombocyty. Czyli jemu pobrali krew 1 a mi 2.
    Wniosły u nas to że nie ma żadnych wad genetycznych i przeciwskazań do tego abyśmy mieli maluszka a to dodatkowe że nie mam problemów z krzepliwością -co też powoduje poronienie.

    Effcia28 lubi tę wiadomość

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 7 marca 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na badanie kariotypów i badanie przeciwciał antyfosfolipidowych trzeba mieć skierowanie od lekarza? Czy ze skierowaniem są refundowane? Bo nie wiem czy warto czekać do maja na wizytę u lekarki. Jak płatne to zrobimy je szybciej.

    zfxga33.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 7 marca 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam skierowanie dla siebie i męża na badanie kariotypu od ginekologa i zrobili mi je na NFZ takie badanie można zrobić prywatnie ale koszt to ok 500zł jedno .
    Bluberry nie wiedziałam ,że znowu poroniłaś przykro mi:(

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 7 marca 2013, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na badanie badanie przeciwciał antyfosfolipidowych nie trzeba mieć skierowania, robiłam prywatnie i płaciłam za Igm i Igg 166 zł. Chodzę prywatnie więc za wszystko płacę, ale pewnie na NFZ też można je zrobić tym bardziej po 2 poronieniach.
    Ja robiłam 8 dni po poronieniu, gdzieś czytałam ze powinno się je zrobić jak najszybciej po poronieniu-do miesiąca, ale nie wiem czy to prawda. Mi nic lekarz nie mówił o terminie.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 7 marca 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effcia a długo czekałaś na samo badanie i na wyniki? Bo czytałam na stronkach różnych, że po pół roku ludzie czekają na badanie i ponad miesiąc na wyniki. Strasznie długo :(

    Zozol, a to wystarczy pójść do zwykłego laboratorium na przeciwciała?

    zfxga33.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 7 marca 2013, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzałam w dwóch laboratoriach w moim mieście i w obu była możliwość ich wykonania.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 7 marca 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc chyba raczej będą w każdym labo do wykonania

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 7 marca 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w mieścinie w szpitalnym laboratorium na stronie napisali, że robią badania w zakresie analityki ogólnej, hematologii, biochemii, koaguologii, immunochemii, badania hormonalne. Cokolwiek to znaczy :) Jutro do nich zadzwonię i się dowiem dokładnie heh. Jakby co to zostaje mi Warszawa, tam na pewno coś znajdę. Dzięki wielkie za pomoc serduszka

    zfxga33.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 8 marca 2013, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zapisałam do Genesis w Poznaniu i czekałam 6 tygodni na wizytę w ramach NFZ teraz obecnie czekam na wyniki 3 tygodnie(odbieram je w poniedziałek)

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 8 marca 2013, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo szybko. Szok. Trzymam kciuki za dobre wyniki. A ja dalej mam mętlik w głowie. Najbardziej wkurza mnie wizyta u ginekologa dopiero w maju... Chyba jak mi się skończy krwawienie pójdę "na chama" do przychodni, licząc na lukę między pacjentkami... Nie wytrzymam do maja.

    zfxga33.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 8 marca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ??poronilas teraz i nie mozesz zobaczyc lekarza?pojedz na izbe przyjec tam cie zawsze ktos obejrzy

  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 8 marca 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba pójdę do gin. dopiero po pierwszej miesiączce, no i wyniki badań już będę miała. Robiłam też 8 dni po poronieniu Beta HCG i wynik miałam 30 myślę, że jest dość niski (przed poronieniem miałam 12 000)więc myślę, że jest ok i nic tam nie zostało.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 8 marca 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy poprzednim poronieniu jak pojawiłam się w szpitalu to obsłużyli mnie tylko dlatego, że w mojej przychodni nie było aparatu usg, więc za bardzo nie mieli wyjścia. Ale za każdą moją wizytą było tłumaczenie, dlaczego zgłosiłam się do nich a nie do przychodni. Teraz w przychodni już jest usg, więc powątpiewam, że szpital mnie obsłuży. Poza tym, mi chodzi o wizytę u lekarza, w celu konsultacji co dalej. Jakieś badania etc.

    zfxga33.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ