Forum Poronienie Brak pęcherzyka żółtkowego - puste jajo,brak szans??
Odpowiedz

Brak pęcherzyka żółtkowego - puste jajo,brak szans??

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anula1985 Debiutantka

Wysłany: 14 kwietnia 2017, 15:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny
    Tydzień temu byłam na usg (5t3d), wielkość pęcherzyka też wskazywała na taki wiek ciąży. Kolejne usg miałam mieć w przyszłym tygodniu, ale zwolniło się miejsce, poszłam dzisiaj. Na usg widoczny pęcherzyk, ale brak pęcherzyka żółtkowego i zarodka. Pęcherzyk trochę urósł od ostatniego badania, ale nie jakoś znacznie. Na początku (w 4tc) robiłam betę, i przyrost był prawidłowy.
    Wg wyliczeń, dzisiaj jest 6t6d, owulacja była w 17 dc, więc jakiegoś wielkiego przesunięcia nie ma.
    czy jest jakakolwiek szansa, że coś jeszcze z tego będzie?
    Kolejne usg dopiero za dwa tygodnie, do tego czasu chyba osiwieję :(

• Kingulla Autorytet

Wysłany: 14 kwietnia 2017, 16:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 7 tygodniu powinno być już coś widać, ale może jednak owulacja była trochę później. A co na to lekarz?

Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

V 2019 IVF - 😭

III 2020 😭

Czekam na cud..

HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • anula1985 Debiutantka

Wysłany: 14 kwietnia 2017, 18:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz stwierdził, że to nie za dobrze, widać, że nie chciał mnie załamywać, ale delikatnie dał do zrozumienia, że ciemne chmury się pojawiają nad tą ciążą :(
    kazał być dobrej myśli, ale jakoś mi trudno :( tym bardziej, że już raz poroniłam, z tym, że wtedy nie było nawet pęcherzyka widać...

• Kingulla Autorytet

Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę trzymać kciuki. Na tym etapie ciąży każdy dzień może przesądzić :) czytałam dziś wypowiedź pewnej Pani u której też stwierdzili puste jajo, i to dwóch lekarzy a na trzeciej wizycie pokazał się piękny maluszek :) także być dobrej myśli :)

anula1985 lubi tę wiadomość

Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

V 2019 IVF - 😭

III 2020 😭

Czekam na cud..

HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • anula1985 Debiutantka

Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :) postaram się myśleć pozytywnie. Przeszukuje Internet w poszukiwaniu jakuś pozytywnych, podobnych historii, bo nie chce się jeszcze bardziej załamywać

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.