X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża na clexan acard duphaston i luteina
Odpowiedz

Ciąża na clexan acard duphaston i luteina

Oceń ten wątek:
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4608 3073

    Wysłany: 21 listopada 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Musi się udać!!!
    I tego życzę.
    :)
    Ja nawet nie marzyłam że będę miała tyle szczęścia i urodzę po raz drugi zdrowe dziecko. A tu proszę....
    Nie była to łatwa ciąża. Było ciężko i dwa pobyty w szpitalu ale profesor dawała mi poczucie bezpieczeństwa. Wiedziała co robi a ja jej słuchałam. Kazała do szpitala to szłam. Kazała leżeć to leżałam. Kazała wyluzować to próbowałam hehe.
    Także zaufanie do lekarza to podstawa wg mnie.
    Dlatego też zmieniam lekarza bo do tego co poszłam teraz nie mam w ogóle zaufania, gość niby szanowany uczony wychwalany A jak poszłam pierwszy raz to nawet nie zajrzał w wyniki moje nic! Powiedzial że jestem zdrowa i mam przyjść w ciazy pff..
    A co do szpitala i trudnej ciazy to ja też zdaje sobie sprawę z tego że jeśli się uda to będzie to ciaza wysokiego ryzyka i jestem też gotowa na to że będę musiała być w szpitalu , że może się tak zdarzyć że będzie potrzeba, lub będzie trzeba leżeć. Czego się nie robi dla efektu końcowego 😊😊

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 22 listopada 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dla dziecka zrobi się wiele....
    Powiem Ci szczerze żebyś szukała lekarza aż znajdziesz takiego który poważnie Cię potraktuje.
    Bo tekst że jesteś zdrowa jest bez sensu. Zwłaszcza że straty były i to już w wyższej ciąży. Nie wiem czy Encorton 10 to nie mało trochę....

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4608 3073

    Wysłany: 23 listopada 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Tak dla dziecka zrobi się wiele....
    Powiem Ci szczerze żebyś szukała lekarza aż znajdziesz takiego który poważnie Cię potraktuje.
    Bo tekst że jesteś zdrowa jest bez sensu. Zwłaszcza że straty były i to już w wyższej ciąży. Nie wiem czy Encorton 10 to nie mało trochę....
    No dlatego powiedzialam że więcej do gościa nie pójdę chociażby nie wiem jak mi go zachwalali!
    No niby mam już toczeń długo w remisji to nie wiem czy potrzebuje większej dawki ale jutro na wizycie u Reumatologa będę się o to dopytywac, czy jakieś badania zrobić jak sytuacja teraz się ma czy trzeba zwiekszyc dawke. Ale powiem Ci że jakoś tak czuje wkoncu że jestem krok do przodu A nie ciągle w miejscu bądź do tylu...

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • calandraa Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 30 listopada 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja mogę się podzielić tylko, że moja ostatnia ciąża była właśnie na clexane 0,6 ; acardzie najpierw 75 a w trakcie zmieniona na 150 mg, luteinie i duphastonie.
    I niestety skończyło się jak poprzednio poronieniem zatrzymanym w tym samym tygodniu co poprzednio (7).

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4608 3073

    Wysłany: 30 listopada 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calandraa wrote:
    Hej.
    Ja mogę się podzielić tylko, że moja ostatnia ciąża była właśnie na clexane 0,6 ; acardzie najpierw 75 a w trakcie zmieniona na 150 mg, luteinie i duphastonie.
    I niestety skończyło się jak poprzednio poronieniem zatrzymanym w tym samym tygodniu co poprzednio (7).
    A chorujesz na coś??? No wszystkie wiemy że ten zelazny zestaw nie zawsze da rade niestety 😔

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • calandraa Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    A chorujesz na coś??? No wszystkie wiemy że ten zelazny zestaw nie zawsze da rade niestety 😔

    Hej. Na nic nie choruję.

    Poza MTHFR homozygota i PAI 1 heterozygota wszystkie badania mam w normie.
    Cokolwiek bym nie sprawdzała to jest ok.

    Niestety nie zawsze.
    Szkoda, że mi nie pomógł i przekonałam się o tym na własnej skórze.

    Mam nadzieję że innym pomoże ;)

    Mama8latka lubi tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calandraa wrote:
    Hej.
    Ja mogę się podzielić tylko, że moja ostatnia ciąża była właśnie na clexane 0,6 ; acardzie najpierw 75 a w trakcie zmieniona na 150 mg, luteinie i duphastonie.
    I niestety skończyło się jak poprzednio poronieniem zatrzymanym w tym samym tygodniu co poprzednio (7).

    Moja trzecia stracona ciąża też była na clexane i acardzie i Duphastonie i też się nie udało.....
    ostatnia udana ciąża dodatkowo steryd Encorton i plaquenil. Kto wie które z tych dwóch opcji pomogło? Może obie plus wszystko razem?
    A może nic? I to był po prostu ten zarodek? Tego się już nie dowiem. Wiem jedno. Gdybym miała mieć jeszcze dzieci to ponownie bym wzięła tonę leków żeby mieć choć cień nadziei że znowu się udam

    Mama8latka, calandraa, Anuchaa lubią tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • dot123 Przyjaciółka
    Postów: 255 39

    Wysłany: 23 lutego 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Musi się udać!!!
    I tego życzę.
    :)
    Ja nawet nie marzyłam że będę miała tyle szczęścia i urodzę po raz drugi zdrowe dziecko. A tu proszę....
    Nie była to łatwa ciąża. Było ciężko i dwa pobyty w szpitalu ale profesor dawała mi poczucie bezpieczeństwa. Wiedziała co robi a ja jej słuchałam. Kazała do szpitala to szłam. Kazała leżeć to leżałam. Kazała wyluzować to próbowałam hehe.
    Także zaufanie do lekarza to podstawa wg mnie.

    a jak dawkowałaś plaquenil?

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4608 3073

    Wysłany: 4 marca 2021, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dot123 wrote:
    a jak dawkowałaś plaquenil?
    Ja mam 1x dziennie.
    Niektórzy biorą raz w tygodniu, zależy na co konkretnie.
    Bierzesz ??

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 20 marca 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dot123 wrote:
    a jak dawkowałaś plaquenil?

    Brałam 1 tabletkę dziennie.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2021, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Dziewczyny czy któraś z zespołem antyfosfolipidowy i zestawem leków na rozrzedzenie krwi musiała leżeć w ciąży czy były aktywne?

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4608 3073

    Wysłany: 4 maja 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuchaa wrote:
    Witam! Dziewczyny czy któraś z zespołem antyfosfolipidowy i zestawem leków na rozrzedzenie krwi musiała leżeć w ciąży czy były aktywne?
    Anuchaa zespół antyfosfolipidowy A co za tym idzie zastrzyki z heparyny i acard nie są powodem do leżenia w ciazy 👍 można być aktywna.

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ