Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekając na poronienie - styczeń 2023
Odpowiedz

Czekając na poronienie - styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lia. wrote:
    To wszystko to jedna wielka niewiadoma. Wyniki słabe - to niedobrze, trzeba poprawić, o ile w ogóle można. Wyniki dobre - to co jest nie tak? Nie ma idealnego wyjścia. Dla mnie jednak chyba najgorsza była diagnoza "niepłodność idiopatyczna" i wmawianie mi po wykonaniu podstawowych badań, że wszystko jest super, podczas gdy wszyscy naokoło zachodzili w ciążę, tylko nie ja.
    My za podstawowe badania genetyczne zapłacimy koło 800 zł. Gdyby nie udało się przebadać chromosomow, a jedynie płeć, zwrócą nam połowę. Płeć ponoć udaje się ustalić prawie zawsze.
    My w pierwszej kolejności zleciliśmy badanie histopatologiczne i immunohistochemiczne - czekaliśmy 6 lub nawet 7 tygodni 🤯 a wyniki genetyczne mają być do 7 kwietnia - niby niedługo, a jak cała wieczność..
    Bardzo mnie to męczy, że nie ma z tej sytuacji dobrego wyjścia. Można zrobić pełno badań, a i tak zawsze coś zostanie, zawsze można coś przeoczyć. Dziewczyny obstawione kompletem leków, też ronią. To co wtedy może pomóc? A znowu słyszę historie, gdzie kobiety miały nieprawidłowe wyniki, a mimo to urodziły bez leczenia. Do tego rozbieżne opinie lekarzy na ten temat, można poczuć się całkiem skołowanym.

    Lia., Kasiek789 lubią tę wiadomość

    🍼💗
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    W tym przypadku wydaje mi się ze wiedza i niewiedza jest na tej samej szali. Z jednej strony fajnie wiedzieć. Ale mimo, że jest ta wiedza, ona nie daje spokoju.

    Ja też czuję, że pod moim sercem mieszkał chłopczyk 💙

    Dziewczyny powiedzcie ile kosztują takie badania genetyczne? My się na nie nie zdecydowaliśmy i kurczę chyba trochę żałuje

    Ja płaciłam 1200 niecałe też za ta metode mikromacierzy, była też opcja tańsza chyba za 800 - podstawowe chromosomy z najczęstszymi mutacjami.

    Ja badam, bo to moja 3 ciąża i wszystkie wyniki mam dobre - jeśli wyjdzie, że dziecko było chore - oczywiście ból będzie ten sam, ale może kasę trzeba będzie włożyć w lepsze suplementy dla mnie i męża i w in vitro z badaniem zarodków, jeśli jest duże ryzyko powtorki.
    Jeśli wyjdzie, że dziecko było zdrowe? To będzie bolało mnie bardzo, bo mówi wprost o tym, że wina jwst po mojej stronie i coś z moim organizmem jest nie tak - wtedy kasa pójdzie na badania pod kątem immunologicznym, które tanie też nie są i są studnia bez dna, bo to nowa dziedzina stosunkowo
    Więc nie, żaden wynik nie ukoi mojego bolu. Ale starania o dziecko po poronieniach to nie tylko stres ale i kupa kasy na diagnostykę, a to badanie mam nadzieję pomoże mi położyć nacisk na jeden z kierunków, który mogłabym obrać.

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Lia. Autorytet
    Postów: 935 1154

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda65 wrote:
    Bardzo mnie to męczy, że nie ma z tej sytuacji dobrego wyjścia. Można zrobić pełno badań, a i tak zawsze coś zostanie, zawsze można coś przeoczyć. Dziewczyny obstawione kompletem leków, też ronią. To co wtedy może pomóc? A znowu słyszę historie, gdzie kobiety miały nieprawidłowe wyniki, a mimo to urodziły bez leczenia. Do tego rozbieżne opinie lekarzy na ten temat, można poczuć się całkiem skołowanym.

    Przyczyn mogą być tysiące. Ja też byłam obstawiona lekami i one nie pomogły. Może one i tak by nie zadziałały, bo problem leżał gdzieś indziej, a może to kwestia zbyt małych dawek.
    To tak jak z przykładowo mutacją MTHFR, którą ma gro kobiet w Europie. Nasze mamy, ciotki, sąsiadki. I większość rodzi zdrowe dzieci, nie mając o tym pojęcia. Ja brałam heparynę i acard na moje mutacje hetero, choć wielu lekarzy uważa, że nie są to wskazania do podawania tych leków. Ale czlowiek w takiej sytuacji łapie się już naprawdę wszystkiego, wierzy, że to pomoże.. ale nie, nie tym razem.
    Moja koleżanka poroniła 3 razy, zawsze w okolicy badań prenatalnych, nigdy nie robiła żadnych badań. I 4 ciążę donosiła. Także czy to kwestia przypadku, pecha? Tego też się pewnie nie dowiemy.

    Ja (27):
    ☀️ AMH 5,7, NK 13%, ANA, APS, kariotyp, NK z krwi i maciczne, CD138 - ok
    ⛈ Kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, IO, wysoka homocysteina, zrosty
    Mąż:
    ☀️ Morfo 4%, łączna ilość 408 mln, ANA, aTPO, aTG, p. p. plemnikowe, fragmentacja, kariotyp, cytokiny - ok

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    14.01.2023 - ⏸️❤️ -> poronienie 8 tc. 💔 - córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI: 22 pęcherzyki, 13 zarodków, 1 blastka 4.2.3 - 9dpt beta 2,3
    luty '24 - 2 ICSI: 30 pęcherzyków, 13 zarodków, 1 blastka 4.3.2 - 11 dpt beta 0,6
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3163 6345

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 2 lekarzy + docent P. Jeden wierzy w leki i badania, drugi podejscie anglosaskie - za ktoryms razem sie uda, matka natura wie co robic.
    Badania genetyczne robilam bo to moja 2 ciaza, po ivf z nieprzebadanymi zarodkami i bardzo sie biczowalam ze tych badan nie zrobilisny. Czuje sie lepiej o tyle, ze jak widac nic by nie wniosly. Kropek geny mial dobre, z jakiegos innego powodu nie dal rady.

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️
    33+5 2,5 kg
    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lia. wrote:
    Przyczyn mogą być tysiące. Ja też byłam obstawiona lekami i one nie pomogły. Może one i tak by nie zadziałały, bo problem leżał gdzieś indziej, a może to kwestia zbyt małych dawek.
    To tak jak z przykładowo mutacją MTHFR, którą ma gro kobiet w Europie. Nasze mamy, ciotki, sąsiadki. I większość rodzi zdrowe dzieci, nie mając o tym pojęcia. Ja brałam heparynę i acard na moje mutacje hetero, choć wielu lekarzy uważa, że nie są to wskazania do podawania tych leków. Ale czlowiek w takiej sytuacji łapie się już naprawdę wszystkiego, wierzy, że to pomoże.. ale nie, nie tym razem.
    Moja koleżanka poroniła 3 razy, zawsze w okolicy badań prenatalnych, nigdy nie robiła żadnych badań. I 4 ciążę donosiła. Także czy to kwestia przypadku, pecha? Tego też się pewnie nie dowiemy.

    Niestety to racja. Co do mthfr mam tak jak Ty - Award i heparyna i powiem tak: coś w tym musiało być - dwie poprzednie ciążę bez tych leków skończyły się zaraz po tym jak się zaczęły. Teraz ciąża trwała znacznie dłużej i w ciąży spadło mi ciśnienie, miałam problem z pobrania mi krwi, cyrki były istne. W trakcie zwiekszalismy dawki. Nie spodziewałam się tego, bo "na codzień" Jest ok. Dopiero ciąża pokazała, że nasz organizm jednak wariuje i wszystko może się zmienić. Jeśli zajde w kolejna ciążę na pewno będę chciała tężnie razu kontrolować tarczyce - teraz mam idealna ale tydzień przed druga ciąża miałam 0,8 a tydzień po 0,5 - a ciąża była tylko biochemiczna. Teraz jej nie kontrolowalam i trochę żałuję, bo kto wie czy jakaś niedoczynność też mi się nie wkrada, bo było mi strasznie zimno, patologicznie wręcz.

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • 01lilibeth01 Ekspertka
    Postów: 152 124

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, super wiadomość! Cieszę się, że u Ciebie wszystko w porządku!

    Mam wynik bety: 0,76!! Kamień spadł mi z serca. Nie sądziłam, że tak się będę cieszyć z braku bety :D

    Jutro jeszcze wizyta kontrolna u ginekologa po łyżeczkowaniu, mam nadzieje, że na USG wszystko będzie ok, ale stresuję się trochę :(

    Lia., Magda65, Roxie_eS, Echo, Pinkflower, Butterfly23 lubią tę wiadomość

  • Lia. Autorytet
    Postów: 935 1154

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie - to coś nas łączy niestety 😔 dobrze, że obserwujesz swój organizm i następnym razem będziesz wiedziała, co zbadać.

    lilibeth - super wiadomość! Jeden rozdział zamknięty, jutro będzie dobrze i przeszłości powiesz papa 😊

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    Ja (27):
    ☀️ AMH 5,7, NK 13%, ANA, APS, kariotyp, NK z krwi i maciczne, CD138 - ok
    ⛈ Kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, IO, wysoka homocysteina, zrosty
    Mąż:
    ☀️ Morfo 4%, łączna ilość 408 mln, ANA, aTPO, aTG, p. p. plemnikowe, fragmentacja, kariotyp, cytokiny - ok

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    14.01.2023 - ⏸️❤️ -> poronienie 8 tc. 💔 - córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI: 22 pęcherzyki, 13 zarodków, 1 blastka 4.2.3 - 9dpt beta 2,3
    luty '24 - 2 ICSI: 30 pęcherzyków, 13 zarodków, 1 blastka 4.3.2 - 11 dpt beta 0,6
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syska, daj znać, co u ciebie.

    Lilibeth, jak beta spadła, to i w USG wszystko powinno być dobrze. Może ten tydzień będzie lepszy niż poprzednie.

    01lilibeth01 lubi tę wiadomość

    🍼💗
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1441 641

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem po. Wszystko dobrze, czysto, miesiączka powinna zacząć się na dniach. Jeśli nie to od piątku duphaston. Kamien z serca, wspaniałą Pani doktor. Pierwszy lekarz, który że mną porozmawiał, wypytał, zapytał co ja chce dodać, jakie badania robiłam. Bardzo ludzka, mówi że po 1 miesiączce moglibyśmy się starać. Ma podejście, że glucophage do 12 tygodnia się bierze ale wciąż powiedziała, że odstawienie nie mogło mieć znaczenia gdyby to była zdrowa ciąża. Pierwszy lekarz, który powiedział tak badania jak najbardziej jeśli mam na to środki i wypisała mi cała listę. Płakać mi się chciało bo tak mnie wysłuchała, wizyta trwała 25 minut

    Magda65, Lia., Moni89, Echo, Butterfly23, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, jestem po. Wszystko dobrze, czysto, miesiączka powinna zacząć się na dniach. Jeśli nie to od piątku duphaston. Kamien z serca, wspaniałą Pani doktor. Pierwszy lekarz, który że mną porozmawiał, wypytał, zapytał co ja chce dodać, jakie badania robiłam. Bardzo ludzka, mówi że po 1 miesiączce moglibyśmy się starać. Ma podejście, że glucophage do 12 tygodnia się bierze ale wciąż powiedziała, że odstawienie nie mogło mieć znaczenia gdyby to była zdrowa ciąża. Pierwszy lekarz, który powiedział tak badania jak najbardziej jeśli mam na to środki i wypisała mi cała listę. Płakać mi się chciało bo tak mnie wysłuchała, wizyta trwała 25 minut
    Super, cieszę się, że wszystko w porządku i że jesteś zadowolona z wizyty! Musimy teraz żyć nadzieją, że wszystko się ułoży, zaczynamy od nowa.
    Jakie badania masz zlecone?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2023, 19:52

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    🍼💗
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1441 641

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, jestem po. Wszystko dobrze, czysto, miesiączka powinna zacząć się na dniach. Jeśli nie to od piątku duphaston. Kamien z serca, wspaniałą Pani doktor. Pierwszy lekarz, który że mną porozmawiał, wypytał, zapytał co ja chce dodać, jakie badania robiłam. Bardzo ludzka, mówi że po 1 miesiączce moglibyśmy się starać. Ma podejście, że glucophage do 12 tygodnia się bierze ale wciąż powiedziała, że odstawienie nie mogło mieć znaczenia gdyby to była zdrowa ciąża. Pierwszy lekarz, który powiedział tak badania jak najbardziej jeśli mam na to środki i wypisała mi cała listę. Płakać mi się chciało bo tak mnie wysłuchała, wizyta trwała 25 minut
    Aa i była owulacja, jest widoczny plyn owulacyjny w prawym jajniku. Także super

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Moni89 Przyjaciółka
    Postów: 99 72

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, jestem po. Wszystko dobrze, czysto, miesiączka powinna zacząć się na dniach. Jeśli nie to od piątku duphaston. Kamien z serca, wspaniałą Pani doktor. Pierwszy lekarz, który że mną porozmawiał, wypytał, zapytał co ja chce dodać, jakie badania robiłam. Bardzo ludzka, mówi że po 1 miesiączce moglibyśmy się starać. Ma podejście, że glucophage do 12 tygodnia się bierze ale wciąż powiedziała, że odstawienie nie mogło mieć znaczenia gdyby to była zdrowa ciąża. Pierwszy lekarz, który powiedział tak badania jak najbardziej jeśli mam na to środki i wypisała mi cała listę. Płakać mi się chciało bo tak mnie wysłuchała, wizyta trwała 25 minut

    Super, że trafiłaś na wspaniałą panią doktor :)
    Ja byłam w czwartek na kontroli po zabiegu, mówił że wszystko ok. Wyniki hispatol. obejrzał, też wszystko ok, zasniadu nie było :)
    Teraz tylko czekam na miesiączkę (jeszcze sie nie zapowiada) i mówił, że można wznawiać starania .
    Narazie acard 75 mam brać . I oczywiscie prenatal uno :)

    Echo, Pinkflower, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    Starania 2023:
    I ciąża- poronienie 6.03- 7 tydz. (zabieg łyżeczkowania)
    II ciąża- poronienie 7.10 - 6 tydz.

    Mięśniaki macicy (śródścienne)
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1924

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczyny, jestem po. Wszystko dobrze, czysto, miesiączka powinna zacząć się na dniach. Jeśli nie to od piątku duphaston. Kamien z serca, wspaniałą Pani doktor. Pierwszy lekarz, który że mną porozmawiał, wypytał, zapytał co ja chce dodać, jakie badania robiłam. Bardzo ludzka, mówi że po 1 miesiączce moglibyśmy się starać. Ma podejście, że glucophage do 12 tygodnia się bierze ale wciąż powiedziała, że odstawienie nie mogło mieć znaczenia gdyby to była zdrowa ciąża. Pierwszy lekarz, który powiedział tak badania jak najbardziej jeśli mam na to środki i wypisała mi cała listę. Płakać mi się chciało bo tak mnie wysłuchała, wizyta trwała 25 minut

    Tak się cieszę <3 Nareszcie dobrze trafiłaś i jesteś zaopiekowana <3

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1924

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    01lilibeth01 wrote:
    Magda, super wiadomość! Cieszę się, że u Ciebie wszystko w porządku!

    Mam wynik bety: 0,76!! Kamień spadł mi z serca. Nie sądziłam, że tak się będę cieszyć z braku bety :D

    Jutro jeszcze wizyta kontrolna u ginekologa po łyżeczkowaniu, mam nadzieje, że na USG wszystko będzie ok, ale stresuję się trochę :(

    Trzymam kciuki! Daj znać po wizycie czy wszystko w porządku <3

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1924

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie czuję się doinformowana w sprawie badań , może Wy będziecie w stanie coś doradzić. W styczniu miałam badaną glukozę i była prawidłowa. Nigdy w życiu nie miałam zleconej krzywej cukrowej czy insulinowej. Konsultowałam to z internistką i ona twierdzi, że jak glukoza jest prawidłowa to nie ma wskazań żeby mi zlecić takie badania,a tutaj na forum wiele z Was mówi, że cukier ma bardzo poważny wpływ na ciążę i jej donoszenie. To samo tyczy się TSH. Miałam prawidłowe również w ciąży (wynik 1,5) i nikt mi nie zlecił FT 3 czy FT4. Czy planując ciążę powinnam się tym martwić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2023, 20:57

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh chyba jak najbliżej 1. Co do glukozy, to ja nigdy nie miałam badanej krzywej cukrowej, więc w sumie nie wiem, ale ja jestem na diecie o niskim indeksie glikemicznym i wręcz wtedy się odradza robić tego badania bo mogą wyjść kosmiczne wyniki, skoro nie mam wahań glukozy i wyrzutów insuliny w ciągu dnia normalnie. Teraz w tej ciąży wróciłam do zwykłej diety ale tego teraz żałuję, w kolejnej zostaje na swojej diecie.

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1441 641

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie i trzymanie kciuków.
    Dostałam taka listę, powiedziała że zawsze daje po 2 poronieniach ale jeśli ktoś ma środki to jak najbardziej poda:
    Czynnik V Leiden
    Białko c
    Białko s
    Antytrombina
    Gen protrombiny
    Mutacja PAI 1
    Przeciwciała przeciw glikoproteinie
    Przeciwiciala przeciw kardiolipinie
    Antykoagulat tocznia
    Mutacja MTHFR. Policzyłam na szybko, że około 1700 złotych to będzie kosztować. Mam zamiar zrobić po okresie, tak zaleciła.

    Echo lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1441 641

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dziewczyny, nie czuję się doinformowana w sprawie badań , może Wy będziecie w stanie coś doradzić. W styczniu miałam badaną glukozę i była prawidłowa. Nigdy w życiu nie miałam zleconej krzywej cukrowej czy insulinowej. Konsultowałam to z internistką i ona twierdzi, że jak glukoza jest prawidłowa to nie ma wskazań żeby mi zlecić takie badania,a tutaj na forum wiele z Was mówi, że cukier ma bardzo poważny wpływ na ciążę i jej donoszenie. To samo tyczy się TSH. Miałam prawidłowe również w ciąży (wynik 1,5) i nikt mi nie zlecił FT 3 czy FT4. Czy planując ciążę powinnam się tym martwić?

    Echo, nie wydaje mi się że musisz robić krzywa. Ja robiłam bo glukoza na czczo mi wychodziła podwyższona. Tak samo z Tsh miałam podwyższona w ciąży I po poronieniu miałam badać Tsh I Ft4.

    Echo lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie i trzymanie kciuków.
    Dostałam taka listę, powiedziała że zawsze daje po 2 poronieniach ale jeśli ktoś ma środki to jak najbardziej poda:
    Czynnik V Leiden
    Białko c
    Białko s
    Antytrombina
    Gen protrombiny
    Mutacja PAI 1
    Przeciwciała przeciw glikoproteinie
    Przeciwiciala przeciw kardiolipinie
    Antykoagulat tocznia
    Mutacja MTHFR. Policzyłam na szybko, że około 1700 złotych to będzie kosztować. Mam zamiar zrobić po okresie, tak zaleciła.
    Dziękuję, Syska. Ja te badania też robiłam, chyba wyszło nawet mniej niż 1700 😅 Ale zrobiłam wszystko wkrótce po poronieniu, ginekolog mi radziła, co zrobić i nie odradzała, żeby robić tak szybko. Mam nadzieję, że wyniki są wiarygodne.

    🍼💗
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1924

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za zadawanie głupich pytań 🙈

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ