X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie czy potrzebny zabieg?
Odpowiedz

czy potrzebny zabieg?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Natka 24 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 14 lipca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , mam problem ponieważ nie wiem jak odebrać mój wynik beta hCG
    Przedstawiam moją sytuację i objawy:

    1 czerwiec - miesiączka
    15 czerwiec - owulacja
    29 czerwiec - termin kolejnej miesiączki (brak)
    11 lipiec - krwawienie "czarna krew ", grudki, ból podbrzusza, ból pleców
    12 lipiec - krwawienie było już skąpe, ból podbrzusza (jak na miesiączkę )
    13 lipiec - wizyta u ginekologa ( USG nie wykazało ciąży, jajniki też ok)
    wynik beta hcg z dnia wczorajszego- 203,2

    normy wg laboratorium :
    4 tydz. - 9,5-750
    5 tydz. - 217-7138
    6 tydz. - 158-31795

    ciąża ( gdyby prawidłowo się rozwijała do dn. dzisiejszego)
    -6 tydz. licząc od daty ostatniej
    miesiączki 1 czerwca
    4 tydz. licząc od owulacji

    W poście na temat interpretacji wyników beta hcg wyczytałam że wynik określa ciążę od dn owulacji.
    Nie wiem jak odbierać mój wynik bo mieści się w normie 4,5,6 tygodnia . Czy jeżeli poroniłam tak jak stwierdziła ginekolog to wynik ten nie powinien być mniejszy? Czy jest możliwość że ciąża ektopowa występuje w innym miejscu i czy moja pani doktor mogła coś przeoczyć? W czasie badania krwawiłam , czy to nie zmniejsza widoczności podczas USG?
    Proszę o pomoc

  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 14 lipca 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Natka!
    Czy wyniki bety pokazalas gin?11 lipiec to rzeczywiscie ok 6tc,wiec na usg byloby juz widac.Skoro krwawilas to byc moze doszlo do samoistnego poronienia,co niestety czesto bywa.Beta ma to do siebie ,ze dosc dlugo utrzymuje sie i powoli spada.Ja poronilam w 8tc,bete mialam tez odpowiednia do tc,a w dniu kolejnej mczki (po ok 5 tyg),mialam jeszcze obecna bete.lekarz mowil ,ze tak juz jest.Powtorz po tyg,jesli to poronieine bylo,to beta bedzie spadac.Mam nadzieje,ze troche pomoglam :)dużo wytrwałości!

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Natka 24 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 14 lipca 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu23l wrote:
    Witaj Natka!
    Czy wyniki bety pokazalas gin?11 lipiec to rzeczywiscie ok 6tc,wiec na usg byloby juz widac.Skoro krwawilas to byc moze doszlo do samoistnego poronienia,co niestety czesto bywa.Beta ma to do siebie ,ze dosc dlugo utrzymuje sie i powoli spada.Ja poronilam w 8tc,bete mialam tez odpowiednia do tc,a w dniu kolejnej mczki (po ok 5 tyg),mialam jeszcze obecna bete.lekarz mowil ,ze tak juz jest.Powtorz po tyg,jesli to poronieine bylo,to beta bedzie spadac.Mam nadzieje,ze troche pomoglam :)dużo wytrwałości!


    Dzięki za odp.
    Bete robiłam wczoraj po badaniu u gin- dostałam skierowanie. Dla świętego spokoju zrobię też jutro i zobaczę . Dam znac co i jak :)

  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 14 lipca 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka,wg mnie powinnas poczekać kilka dni,bo beta tak drastycznie chyba Ci nie skoczy/spadnie.Wiem,że korci,ale zaczekaj te kilka dni.

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 14 lipca 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos ,czy gin.kazal zglosic sie z wynikami bety,lub chociaz poinformowac tel.?

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Natka 24 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 16 lipca 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej tak miałam zanieść jej wyniki. kiedy zobaczyła że jest 203,2 to utwierdziła mnie ze to byla ciaża biochemiczna i takie rzeczy się zdażają . Dała skierowanie na powtórne badanie które juz wykazało 644,5. Moja gin jest juz na urlopie wiec nie mam jak z nią tego skonsultowac , jutro jadę prywatnie do innego lekarza może on coś wymyśli bo chyba oszaleje. Nadal krwawie brzuch lekko ćmi a do tego szyjka macicy jest zamknięta, mam mdłości . Sama już nie wiem co jest grane

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka ale jak beta rosnie to raczej ciaza jest.
    Tylko przy takim wyniku jeszcze nic nie bedzie widac,beta musi przekroczyc 1000 aby zobacyc zarodek a serduszko bedzie raczej później.
    Dobrze,ze jedziesz do ginekologa powinien dac CI jakies leki chociazby progesteron.
    A krwawienia czasami sie zdarzają na poczatku ciaży. Życze aby ciaża pieknie sie utrzymała i była już dalej spokojna.
    Zycza abys trafiła na madrego lekarza! Niech Maluch bedzie mega silny!!!!

    Natka 24 lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ