X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie czy potrzebny zabieg?
Odpowiedz

czy potrzebny zabieg?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agulka0629 Przyjaciółka
    Postów: 86 52

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, przez moment byłam juz na stronie belly, niestety wczoraj wszystko się zaczęło. Piersi przestały bolec, krwawienie, bol brzucha. Beta dzisiaj potwierdziła ,ze moja ciąża skończyła się w 5 tygodniu. Mam do Was pytanie czy organizm przy tak młodej ciąży oczysci się sam czy potrzebny zabieg, jakieś tabletki?

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj! Bardzo mi przykro, że spotkało to Ciebie. Uważam, że Twoje wątpliwości powinno rozwiać usg,jeśli nie wykształcił się jeszcze pęcherzyk płodowy i zarodek to organizm powinien sobie naturalnie poradzić z oczyszczeniem. Ale widzę, że krwawienie nastąpiło tydzień po teście więc można uznać, że to ciąża biochemiczna. Na tak wczesnym etapie nie decydowałabym się na zabieg łyżeczkowania ponieważ on także nie jest obojętny dla organizmu. Polecam jednak wizytę u ginekologa i konsultację

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • agulka0629 Przyjaciółka
    Postów: 86 52

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili dziękuje za odpowiedz. Jutro ide na wizytę u gin , która miała być pierwsza w ciąży . pewnie wszystko się okaże.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mi przykro... ja swoją ciąże straciłam w 10 tc a lekarze powiedziali mi, że przestała się rozwijać na 6/7 tc ;/ wiem co czujesz. Ciąża wczesna, ale tak jak pisała Lili wizyta u gina potrzebna. Odezwij się później co gin Ci powiedział . 3maj się *.*

  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulka przykro mi bardzo..
    Myślę że lekarz Ci powie na wizycie, ale wydaje mi się że nie trzeba będzie zabiegu przy tak wczesnej ciąży. Sciskam mocno i tulę :*

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykro mi ja tez 5 tc straciłam ciąze samoistnie poroniłam dostałam leki jeszcze ale niestety nie poszło wszystko musiałam isc na zabieg też nie chciałam ..:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulka0629 wrote:
    Witajcie, przez moment byłam juz na stronie belly, niestety wczoraj wszystko się zaczęło. Piersi przestały bolec, krwawienie, bol brzucha. Beta dzisiaj potwierdziła ,ze moja ciąża skończyła się w 5 tygodniu. Mam do Was pytanie czy organizm przy tak młodej ciąży oczysci się sam czy potrzebny zabieg, jakieś tabletki?
    Gin po usg zadecyduje czy potrzebna jest jakakolwiek ingerencja na pewno wybierze najlepszą . Ja w 11 tyg dostałam 2x tabletki w szpitalu ale organizm oczyszczał się prawie 1.5 miesiąca lekarz chciał uniknąć zabiegu i udało się . Wiemy przez co przechodzisz słowa są zbędne przytulam i zapraszam na nasz wątek ciąża po poronieniu są tam bardzo fajne dziewczyny pełne optymizmu. Przytulam

    hiacynta99 lubi tę wiadomość

  • agulka0629 Przyjaciółka
    Postów: 86 52

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    USG pokazuje, ze się wszystko ładnie samo oczyszcza . nie ide do szpitala. Czy to krwawienie jest traktowane jako nowy cykl? Jestem na tyle silna zeby rozpocząć starania na nowo.tylko pytanie kiedy? Wszystkim Wam wspolczuje ogromnie i wierze,ze każda z nas urodzi zdrowa dzidzie. Jesteście kochane, dziękuje za wsparcie..

  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwszy dzień krwawienia należy traktować jako nowy początek nowego cyklu. Trzymam kciuki :*

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulka0629 wrote:
    USG pokazuje, ze się wszystko ładnie samo oczyszcza . nie ide do szpitala. Czy to krwawienie jest traktowane jako nowy cykl? Jestem na tyle silna zeby rozpocząć starania na nowo.tylko pytanie kiedy? Wszystkim Wam wspolczuje ogromnie i wierze,ze każda z nas urodzi zdrowa dzidzie. Jesteście kochane, dziękuje za wsparcie..


    Miałam taka sama sytuacje. Poroniłam w 6tc i dostałam krwawienie które było pierwszym dniem@. Na USG tez było czyściutko i lekarka kazała sie od razu starać. Powodzenia i trzymam kciuki:)

  • sue135 Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tydzien temu poronilam w 16 tygodniu, wiedzialam z usg ze ciaza przestala sie rozwijac ale moj organizm nie odbieral chyba sygnalow... w szpitalu dostalam 4 tabletki dopochwowe i wszystko poszlo samo... bez zabiegow, praktycznie tego samego dnia ustaly duze krwawienia, dzisiaj mija tydzien od tego i bardziej plamie niz krwawie takze oczyszczanie sie konczy. w szpitalu powiedzieli ze moge zaczac sie starac po pierwszej normalnej miesiaczce. Tlumaczyli mi, ze np jesli po poronieniu bede krwawic 2 tygodnie potem, dwa nie i znow pojawi sie krwawienie to juz jest normalna miesiaczka i po niej mozemy zaczac. Wazne zeby odczekac do pierwszej normalnej, ktora moze sie pojawic w bardzo roznych dla kazdej z nas terminach...

    Adas 4.9.12 r.
    Aniolek... 2.06.2015 - 16 tydzien...
    Kubus 18.06.16r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poronilam ciaze biochemiczna w 5t. Wszystko samo sie oczyscilo. Lekarz Kazal mi czekac 3mc ale skonsultowalam z innym I mozemy sie starac od razu. To zdarza sie bardzo czesto chociaz to boli.
    Lekarz polecil mi robic test najwczesniej 7 dni po spodziewanej miesiaczce zeby sobie oszczedzic stresu..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 20:27

  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej no lekarzem nie jestem, ale czytalam ginekologiczne artykuły że do 8 tyg raczej farmakologicznie się 'leczy'
    Ja poroniłam w 11 tyg i się bez zabiegu obeszło!
    całe szczęscie bo moge starac sie odrazu

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa i tak niby dzień poronienia jak pierwszy @, ale np u mnie owulacja nastąpiła kilka dni później niż zwykle, więc nie zdziwi mnie jak i okres przyjdzie pare dni później

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • kiara12006 Koleżanka
    Postów: 155 16

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja miałam zabieg dwa dni temu byłam w 10 tyg ciąża zatrzymala sie w 6 w piątek miałam bete jeszcze 16000 w poniedziałek juz 12000 gdy zapytałam lekarza czy mogę czekac na naturalne poronienie powiedział ze nie ma mowy bo nie wyczyszcze sie sana bo za wysoka beta tajze niewiem od czego to jest zależne

    Kiara12006
  • sue135 Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez nie wiem... ale na wlasnym przykladzie widzialam jak to moze wygladac, 16 tydzien, 4 tabletki dopochwowe i oczyscilam sie sama bez zadnego zabiegu, nie poronilam samoistnie, w szpitalu to wywolali i nie bylo zadnego lyzeczkowania. Wczoraj bylam na kontroli u ginekologa, 2 tygodnie po wszystkim i jestem czysta. Macica jeszcze tylko lekko powiekszona. Czyli jak widac da sie to zrobic bardziej naturalnie :)

    Adas 4.9.12 r.
    Aniolek... 2.06.2015 - 16 tydzien...
    Kubus 18.06.16r.
  • Stópka Autorytet
    Postów: 556 766

    Wysłany: 6 lipca 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam ten sam problem. W sobotę trafiłam o 6:00 do jednego szpitala z silnym bólem brzucha i plamieniem, lekarz stwierdził, że wszystko ok i odesłał nas do domu. W domu po 4 godzinach zaczęłam krwawić, szybko z mężem pojechaliśmy do innego szpitala gdzie od razu przyjęto mnie na oddział z podejrzeniem poronienia. No i stało się... Beta spadła do 392. Teraz leżę w szpitalu, wczoraj podali mi tabletki na oczyszczenie, jeszcze do końca się nie rozpuściła, narazie wstrzymują się z zabiegiem, prawdopodobnie podadzą je jeszcze raz. Rano pobrali mi krew powtórnie na betę. Wiecie może, jak długo mogę się wstrzymać z zabiegiem tak żeby nie zaszkodzić sobie na przyszłość? I czy jest szansa, że macica oczyści się po kolejnych tabletkach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2015, 08:32

    Stópka
    Aniołek [*] 04.07.2015 r.
    Aniołek [*| 15.03.2016 r.
    Mutacja MTHFR C677T, A1298C.
  • sue135 Znajoma
    Postów: 28 7

    Wysłany: 6 lipca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest szansa, mi podali 4 tabletki i powiedzieli ze jak nie zadzialaja to podadza koljne dwie, na szczescie ruszylo juz po pierwszej dawce

    Adas 4.9.12 r.
    Aniolek... 2.06.2015 - 16 tydzien...
    Kubus 18.06.16r.
  • Stópka Autorytet
    Postów: 556 766

    Wysłany: 6 lipca 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi najpierw podali dwie, nie poszło... dzisiaj poprawili cztery, jutro rano mam mieć USG jeśli dalej nic to zabieg. Chociaż macica juz jest czysta, ale w szyjce zalega... I boję się jak cholera.
    _________________________________________
    Aniołek 04.07.2015

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2015, 22:06

    Stópka
    Aniołek [*] 04.07.2015 r.
    Aniołek [*| 15.03.2016 r.
    Mutacja MTHFR C677T, A1298C.
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ