X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie czy to bylo poronienie?
Odpowiedz

czy to bylo poronienie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 25 lutego 2013, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wyraźcie swoje zdanie na ten temat: we wrześniu w piatek zrobiłam sobie test, wyszła druga jasna kreska, okres powinnam dostać w sobote, ale skoro test wyszedł pozytywny więc nie zostało mi nic innego jak się cieszyć z drugiej kreseczki, a tu jak nic w niedziele przyszła @, pojechałam do szpitala zbadali mnie lekarze, jeden stwierdził, ze skoro test wyszedł pozytywny to ciąża była, drugi powiedział, że testy kłamią i nic nie było skoro okres przyszedł, zrobili mi b-hcg i wyszła 0(dla nieciężarnej). Do dziś nie wiem, czy mam to traktować jako poronienie, czy też test był do "dupy" :-/ Co wy na to. Miała może któraś z was podobną sytuację????? Pomóżcie proszę.

  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 25 lutego 2013, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka miała podobną sytuację. Tyle, że była tydzień po spodziewanej @. Zrobiła test właśnie po tygodniu i wyszły dwie czerwone krechy. Tymi kreskami cieszyła się tak z 3-4 dni. Później dostała krwawienia. Była noc i na dodatek była na wyjeździe więc pojechała do najbliższego szpitala. Tam lekarz, który ją zbadał powiedział, że nie jest w ciąży, że dostała zwykłej @ i że nie ma w ogóle mowy, że w ciąży była. Że test jej tak pokazał bo ma mięśniaki w macicy. Kiedy wróciła z wyjazdu do domu, poszła do swojego lekarza. Minęło parę dni, krwawienie się zmniejszyło, ale nadal z niej leciało. Jej lekarska zbadała ją i powiedziała, że nie ma żadnych mięśniaków i że poroniła. Wydaje mi się, że testy się nie mylą, tylko, że w tych początkowych etapach ciąży to wszystko wygląda tak, że w jednej chwili możesz ją stracić. Niestety :(

    fifi, Anka81 lubią tę wiadomość

    zfxga33.png
  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I bądź tu mądry, jeden lekarz obala diagnozę drugiego i na odwrót, szkoda gadać :-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres po paru dniach po dwóch kreseczkach na teście swiadczy o ciązy biochemicznej i żaden lekarz na tak wczesnym etapie nie potwierdzi ciąży. A testy nie raz robią psikusy :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2013, 18:36

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym testom tak na 100% nie ufała..mi w dniu silnego krwawienia..parę dni po tym jak się zaczęły plamienia betę miałam ponad 150..więc nie 0.

  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 25 lutego 2013, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny

  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 26 lutego 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też testom bym nie ufała. Beta w przypadku ciąży wynosiłabym napewno więcej niż 0

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • Catherine Koleżanka
    Postów: 40 53

    Wysłany: 2 marca 2013, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że to mogła być ciąża biochemiczna. Wiesz testy nieraz kłamią to fakt, ale lekarze też się mylą.

    Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano , weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.Niestety ale do Was dolacze.Opowiem wam moj przypadek.
    W grudniu 2011 dokladnie w wigilie dostalam okres tyle ze on trwal 3 dni a tego 3 dnia juz nic nie lecialo.Przez pierwsze 2 dni normalnie leci ze mnie chocby ktos kran odkrecil !!! a tu samo plamienie,lekko rozowawe strasznie mnie brzuch bolal ale to norma wiec myslalam,ze sie rozkreci.Niedosc ze sie nie rozkrecil to za 3 dniem calkowicie sie skonczyl.Sylwester nadchodzil wiec zrobilam test niestety negatywny wyszedl.W 18 dniu cyklu dostalam plamien myslalam ze okres ale za wczesnie bylo i to duzo az o 10 dni!!! jak nigdy.Bardzo sie wystraszylam.Pracowalam wtedy na noc i wracajac z pracy kupilam test dla pewnosci.Gdy tylko przyszlam do domu zrobilam test(wtedy jeszcze plamilam),i wyszly dwie piekne grube kreski :D szczescie a zarazem przerazenie...bo... az usiadlam na ubikacji...leciala ze mnie jasno czerwona krew i wielkie ciemne skrzepy... :( Rano gdy wstalam mialam juz tylko krwawienie.Zrobilam drugi test . . . oczywiscie byl negatywny . . . :( Moja lekarka powiedziala,ze byla to ciaza bio chemiczna i zostala wydalona z wczesniejsza miesiaczka...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde czytam i czytam o tych biochemicznych ciążach i jestem przerażona tą stratą zanim człowiek się zacznie cieszyć to tragedia... Ale może to głupie i paskudnie wredne lepiej nie wiedzieć widzieć niż widzieć swojego dzidziusia i płakać jak serduszko biło........ Moj mązż i tak powiedziałó że widze tylko swoj czubek nosa teraz.....

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 10 marca 2013, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę,że poronienie to ciężka strata dla kobiety..czy też w 5tym tyg gdy jeszcze nie widziała bijącego serduszka czy w 18tym.może troszkę łatwiej, kiedy zdarzy się to wcześniej..ale nie dla każdego. i miriam..przez chwilę jest ok być egoistycznym i "widzieć tylko swój czubek nosa"..czasem to potrzebne i pomaga!ale później trzeba się wziąć w garść.my kobiety musimy być silne:)

    Effcia28, asiank, basiulkaa_89, grosza, Anoolka lubią tę wiadomość

  • jadzia Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w zeszłym roku chyba poroniłam, spóźniałam się 4 tygodnie, zrobiłam w tym czasie z 6 testów ciążowych ale wszystkie były negatywne, przez swoją głupotę i stresującą sytuację i te negatywne testy nie poszłam do lekarza - do tej pory zastanawiam się dlaczego nie poszłam - no i miałam ciężki dzień w pracy - zapomniałam się żeby nie podnosić ciężkich rzeczy dźwignęłam ok 15 kilo i pół godziny po tym jeszcze raz tyle samo - nie minęło 15 minut i aż zabulgotało mi w brzuchu tak, jakby ktoś nastawił pełny czajnik wody która się właśnie w nim zagotowała. No i po tym 10 dni okresu. Czy to możliwe że byłam w ciąży a test tego nie wykrył? pomóżcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2013, 00:06

    jadzia
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to możemy tylko gdybać. Ale zważywszy, że brak okresu nie zawsze oznacza ciążę, a testy nic nie wykrywały to nie sądzę aby to była ciąża. Tym bardziej, że sama napisałaś, że miałaś stres, a przy stresie okres potrafi się zatrzymać. Moja mama dwa razy myślała, że jest ze mną w ciąży bo jej @ się spóźniała. I za każdym razem miała wywoływaną bo to było przeziębienie i po prostu nie dostawała okresu w tym czasie. Gdybyś wtedy zrobiła betę to byś wiedziała na 100%, ale 6 negatywnych testów...

    Anka81 lubi tę wiadomość

    zfxga33.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta bardzo szybko wzrasta i podwaja swoją wartość co 48 godzin osiągając wysokie wartości, więc wydaje mi się że w końcu test musiałby wyjść pozytywny, dlatego wydaje mi się że to jednak nie była ciąż a np. stres.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Avensis Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pytania fifi to ja miałam bardzo podobnie, w dniu, w którym miała być @, zrobiłam dwa różne testy, które wyszły pozytywnie, dwa dni później dostałam @, ale w tym samym dniu zrobiłam betę, która wyszła 0. Ja myślę, że to była ciąża i nastąpił gwałtowny spadek bety, spowodowany @.

  • jadzia Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak pisałyście, teraz mogę tylko gdybać - ale się nie poddaję - wynalazłam nowy suplement diety, dla niej i dla niego , no i poję męża codziennie sokiem ze świeżych pomarańczy odkąd przeczytałam że plemniki "żywią się" fruktozą - jak na razie jeszcze nie marudzi, ale na efekty tej kuracji muszę jeszcze ze dwa miesiące poczekać. W zeszłym tygodniu znalazłam tą stronę i nie zdawałam sobie sprawy ze tego, ile osób boryka się z problemem podobnym do mojego - dlatego trzymam za nas wszystkie kciuki - jeśli nie uda mi się do końca roku pędzę na in vitro, najważniejsze to nie tracić nadziei :)

    jadzia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Tak czytam wasze wypowiedzi i sama juz do konca nie wiem czy to co mnie spotkalo bylo poronieniemzy spoznionym okresem.

    Okres powinnam dostac 18/19 października br, zamiast tego dostalam w niedziele tak mocnych boli podbrzusza ze 3 paracetamole 500 nie pomagaly. Zaznacza ze 2 dni wczesniej wspolzylam. W tygodniu zaczely pojawiac sie nadal bole podbrzysza nie tak mocne i czeste ja te pierwsze ale rownie dokuczliwa, niby to skurcze niby hmm kopniecia... cos dziwnego w kazdym bardz razie i niespotykanego wczesniej przezemnie. Z czasem pojawilo sie czeste oddawanie mkczu czuly wech no i mdlosci a raczej checi wymiotow.. bez ich konsekwencji. W miedzy czasie zrobilam wiele testow wszystkie byly negatywne jednakgdybysieuprzec byla widzialna ledwo ledwo druga kreska.
    Teraz ta smutniejsza część. Z racji ze pracuje na noc a praca jest fizyczna czyli podnoszenie dzwiganie ciezkich skrzynek czasami do 15kg, 31pazdz przyszlo mi dzwigac wyjatkowe ciezke skrzynki i wszsytko bylo by ok gdyby nie nagly bol w podbrzuszu promieniujacy do plecow az zgielo mnie w pol, po paru h zaczelam krwawic i tak krwawilam 24h jak nie wiecej- obficie i bolesnie, na koniec krwawienia zauwazylam blone, nie w strzepach jak wygladsc by powinna w czasie okresu a w calosci dluga i 'zgrubniala'... pozniej jedynie bylo male plamienie. W kolejnych dniach byly lekkie skurcze podbrzusza i ...pustka.
    ...i co to bylo?

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 18 listopada 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że nie zrobiłaś bety-wtedy byś napewno wiedzała...a tak można domnimywać....z opisu wygląda, że mogła to być ciąża...ale tylko z opisu....ja też na poczatku mialam ledwo widoczne kreski (niektore tylko ja widzałam), dopiero po paru dniach były mocniejsze, noi beta przyrastala w odpwiednim tepie...

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:35

  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 6 lutego 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że beta tak szybko nie spada. Przy pierwszym poronieniu (już w szpitalu) miałam betę 42, na drugi dzień 37...całkowicie spadła dopiero po około 5 dniach. Teraz też już kilka dni po plamieniu i braku zarodka w jamie macicy, beta wskazywała 16.

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ