Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • Frelka Ekspertka

Wysłany: 3 stycznia 2014, 18:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam od gina.
    W usg wszystko ok, endometrium jednolite (albo jednorodne ) - kamień z serca. Zalecił kontynuację brania kwasu foliowego a dodatkowo mam brać jod, bo nie spodobała mu się moja tarczyca - stwierdził, że wygląda na lekko powiększoną, a wyniki tsh z lipca ocenił na zbyt bliskie dolnej granicy normy. Mogą świadczyć o lekkiej nadczynności...

Dostałam też skierowanie na:
    P.ciała przeciwtarczycowe mikrosomalne - ATPO X 1;
    Tyroksyna wolna - fT4 X 1;
    P.ciała przeciw różyczce IgG X 1;
    Hormon tyreotropowy - TSH X 1;
    P.ciała przeciw tyreoglobulinie - ATG X 1;
    Prolaktyna - PRL X 1;
    Prolaktyna po teście z metoclopramidem - 1 h X 1;
    Toxoplazmoza - panel (IgG, IgM) X 1;
    P.ciała przeciw kardiolipinie (IgM i IgG) X 1;
    P.ciała przeciw różyczce IgM X 1;

Pytanie do bardziej obeznanych w temacie dziewczyn - wystarczy? Czy radziłybyście jeszcze coś zrobić?
    Aaa i mam czekać 2 cykle z kolejnymi staraniami (chyba, że wyniki będą kiepskie - wtedy dłużej).

Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • benitka Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2014, 19:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka chodzisz prywatnie czy na kase do gina bo ja też niedługo pójde na kontrole i jestem ciekawa jakie badania zleci.Ja chodze na kase ...

bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • Frelka Ekspertka

Wysłany: 3 stycznia 2014, 19:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam z pracy pakiet w medicover. Najlepiej weź sobie na wszelki wypadek listę badań jeśli lekarz sam nic nie zaproponuje i powiedz, że chcesz je zrobić. Trzymam kciuki, żeby Twój lekarz był sensowny. Po swoich ostatnich doświadczeniach wiem, że o to niełatwo niestety...

Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 3 stycznia 2014, 22:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ośmielam się prosić o przekazanie 1% podatku dla córci naszego przyjaciela Hani

Hania Bednarz mieszka w Kraśniku urodziła się 23 grudnia 2009roku w 29 tygodniu ciąży o 11 tyg za wcześnie z wagą 1020 gram. Hania ma siostrę bliźniaczkę Julke która jest w lepszej kondycji zdrowotnej lecz też potrzebuje rehabilitacji. Hania gdy przyszła na świat nie oddychała była reanimowana na sali operacyjnej dwukrotnie podano jej adrenalinę i tym sposobem uratowano jej życie. Niestety nastąpiło niedotlenienie mózgu. Pierwsze badania wykazały wylewy dokomorowe IV najwyższego stopnia przez co nie może rozwijać się teraz prawidłowo. Hania teraz walczy o to by być chociaż troszkę sprawna.
    Bartek tata dziewczynek a nasz przyjaciel od podstawówki zarówno mój jak i Czarka jest w trudnej sytuacji mama dziewczynek zostawiła je prawie 3 lata temu ma teraz nową rodzinę i nowe dziecko a dziewczynkami się nie interesuje. Tata dziewczynek z pomocą swoich rodziców stara się jak może ale to nadal za mało nie może podjąć pracy bo jeździ na turnusy rehabilitacyjne dla dziewzynek jest stałym bywalcem centrum zdrowia dziecka w Warszawie

Jeżeli tylko któraś z was może proszę o przekazanie 1% dla Hani będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc dla nich

Bartek, Hania i Julia – tata i dwie córeczki. Rodzina niezwykła i nad wiek doświadczona. Oswojona z niepełnosprawnością, ale prosząca o wsparcie. Bez niego trudno stawić czoła niełatwym dniom i nocom. I zadaniom, do których niezbędna jest determinacja i poświęcenie.

Młody tata jest pełen nadziei, że uda mu się pokonać przeszkody i zapewnić Hani jak najlepszą opiekę rehabilitacyjną. Ci, którzy chcieliby mu w tym pomóc mogą przekazać wsparcie na konto fundacji.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa nr KRS: 0000037904; cel szczegółowy 1% - „12169 Bednarz Hanna”.

a tutaj kilka linków na temat Hani

http://dzieciom.pl/film/hanna-bednarz

http://wczesniak.pl/kontakt/50

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/538604_512527638781710_1483026110_n.jpg zdjęcie Hani

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/992928_598606403507166_1928989673_n.jpg zdjęcie Julki z Bartkiem

20f3pmt.jpg

Anoolka lubi tę wiadomość

• Pismak Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2014, 23:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka wrote:
    Właśnie wróciłam od gina.
    W usg wszystko ok, endometrium jednolite (albo jednorodne ) - kamień z serca. Zalecił kontynuację brania kwasu foliowego a dodatkowo mam brać jod, bo nie spodobała mu się moja tarczyca - stwierdził, że wygląda na lekko powiększoną, a wyniki tsh z lipca ocenił na zbyt bliskie dolnej granicy normy. Mogą świadczyć o lekkiej nadczynności...

Dostałam też skierowanie na:
    P.ciała przeciwtarczycowe mikrosomalne - ATPO X 1;
    Tyroksyna wolna - fT4 X 1;
    P.ciała przeciw różyczce IgG X 1;
    Hormon tyreotropowy - TSH X 1;
    P.ciała przeciw tyreoglobulinie - ATG X 1;
    Prolaktyna - PRL X 1;
    Prolaktyna po teście z metoclopramidem - 1 h X 1;
    Toxoplazmoza - panel (IgG, IgM) X 1;
    P.ciała przeciw kardiolipinie (IgM i IgG) X 1;
    P.ciała przeciw różyczce IgM X 1;

Pytanie do bardziej obeznanych w temacie dziewczyn - wystarczy? Czy radziłybyście jeszcze coś zrobić?
    Aaa i mam czekać 2 cykle z kolejnymi staraniami (chyba, że wyniki będą kiepskie - wtedy dłużej).

Kochana ja polecam jeszcze antykoagulant tocznia, ANA (przeciwciała przeciwjądrowe), Cytomegalia (IgG, IgM), wymaz na Chlamydiozę, FSH,LH,Progesteron,Estradiol,Testosteron,
    I podstawowe z morfologii krwi oraz CRP, APTT, Protrombina, Fibrynogen i D-dimery.

To takie podstawowe. Potem w zależności od wyników robisz albo nie inne bardziej szczegółowe badania

19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]
    Szczepienia limfocytami męża
    MRL 59,7%

OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron, toxo, CMV, helicobacter, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie
    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA
  • Anoolka Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 10:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam będę pamiętać o tych dzieciaczkach :)
    Ten Bartek to musi być naprawdę świetny facet...większość by uciekła. A o ich matce wypowiadać się nie będę.

Sam Kraśnik dobrze mi się kojarzy bo jak byłam małolatą to poznałam kilku fajnych ludzi stamtąd.To były czasy :D

inessa lubi tę wiadomość

km5scwa1sf2hjw9g.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 stycznia 2014, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka dziękuje bardzo Bartek z dziewczynkami również :)

No też podziwiam Bartka stara się jak może chociaż często widać że chłopak nie ma już sił dobrze że ma wspaniałych rodziców którzy mu pomagają w opiece nad dziewczynkami. Co do Marty matki dziewczynek to się nie wypowiadam bo nie chce się złościć po prostu przykro jest nawet myśleć że mieszka nie daleko a mijając dzieci na ulicy traktuje je jak zupełnie obce osoby :(

O ale Ty piszesz o Kraśniku z woj. Lubelskiego ? Bo ty z Olsztyna jesteś jak dobrze kojarzę :)

inessa lubi tę wiadomość

• Anoolka Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 10:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, piszę o tym Kraśniku właśnie :)
    Kiedyś do takiej małej miejscowości pod Olsztynem do znajomych przyjechało trochę ludzi na ognisko stamtąd. To była impreza 035.gif

inessa lubi tę wiadomość

km5scwa1sf2hjw9g.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 stycznia 2014, 10:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe :D no to kawałek jechali ja właśnie stamtąd pochodzę :)

Anoolka, inessa lubią tę wiadomość

• Pismak Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 11:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane idę jutro badać prolaktynę jeszcze raz i mam w związku z tym pytanie do Was mądrych głów czy jak dzisiaj polatam po sklepach i po ikei to czy to może wpłynąć na jutrzejszy wynik prolaktyny. Bo czytałam że wysiłek fizyczny może wpłynąć na wynika no ale w sumie wieczorem to ja już będę w domku na kanapie leżeć więc sama nie wiem :/

inessa lubi tę wiadomość

19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]
    Szczepienia limfocytami męża
    MRL 59,7%

OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron, toxo, CMV, helicobacter, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie
    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA
  • Frelka Ekspertka

Wysłany: 4 stycznia 2014, 12:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Kochana ja polecam jeszcze antykoagulant tocznia, ANA (przeciwciała przeciwjądrowe), Cytomegalia (IgG, IgM), wymaz na Chlamydiozę, FSH,LH,Progesteron,Estradiol,Testosteron,
    I podstawowe z morfologii krwi oraz CRP, APTT, Protrombina, Fibrynogen i D-dimery.

To takie podstawowe. Potem w zależności od wyników robisz albo nie inne bardziej szczegółowe badania

Dzięki Pismak :* Na następnej wizycie poproszę o skierowanie na te badania.

inessa lubi tę wiadomość

Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • Kasiula09 Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 12:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam bardzo poruszyła mnie ta historia ten Bartek to wspaniały facet i zdecydowałam że przekażemy mu ten 1%, bo i tak jak sie nie wybierze to ten 1% gdzieś trafia przynajniej bede wiedziała gdzie i że to jest pomoc dla tych dziewczynek, a tym bardziej mam do tego sentyment że jestesmy z tego samego województwa i postaram sie też namówić znajomych i rodzine :)

Anoolka, Miriam, inessa lubią tę wiadomość

3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 stycznia 2014, 16:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula dziękujemy bardzo <3

Kasiula09, inessa lubią tę wiadomość

• Kasiula09 Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam w ktorym cyklu po stracie zaszłaś ponownie w ciąże ? Może juz gdzieś było ale nie pamietam

inessa lubi tę wiadomość

3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 5 cyklu od zabiegu ale starania zaczęłam od razu 2 tyg po zabiegu nie czekałam tych miesięcy które lekarz zalecał ze względu na to że o poprzednią ciąże staraliśmy się 24 miesiące zakładałam z góry że znów tyle nam zejdzie chociaż liczyłam na szybsze zajście

inessa lubi tę wiadomość

• Kasiula09 Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    w 5 cyklu od zabiegu ale starania zaczęłam od razu 2 tyg po zabiegu nie czekałam tych miesięcy które lekarz zalecał ze względu na to że o poprzednią ciąże staraliśmy się 24 miesiące zakładałam z góry że znów tyle nam zejdzie chociaż liczyłam na szybsze zajście

rozumiem w sumie nie dziwie sie ze od razu zaczeliście jak wczesniej tak długo sie staraliście :/ ale fajnie że wam sie teraz szybciutko udało :)

inessa lubi tę wiadomość

3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    szybko ? mi wydawało się się to wiecznością :D czego ja nie wyprawiałam żeby szybciej się udało ziółka wiesiołki termometry sex w wybrane dni różne metody bioenergoterapeuci hipnoza psycholog tabletki z buraków masakra jak teraz o tym myśle cud że mąż mnie nie zostawił :D aż w piątym cyklu pierdzielnełam wszystko i będzie co będzie nawet kwas foliowy przestałam łykać i udało się

Tobie też życzę szybkiego zajścia w którym tyg straciaś maleństwo?

inessa lubi tę wiadomość

• Kasiula09 Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana chodziło mi że o wiele szybciej niż sie staraliście o pierwszą ciąże ale w sumie jak zaczeliscie od razu to troche upłynęło. A znam dużo przypadków ze po poronieniu zaszlo wlasnie w 5 cyklu.
    Ja straciłam w 8 tc a wg usg było 5,5 tc i własnie tak sie zastanawiam czy po najbliższej @ nie zacząc sie starać bo wątpie zeby od razu sie udało

inessa lubi tę wiadomość

3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie żałuje że zaczeliśmy odrazu a mam tu z forum kilka znajomych dziewczyn które nawet nie dostały @ po poronieniu a już tulą swoje maleństwa :)

Kasiula09, inessa lubią tę wiadomość

• Kasiula09 Autorytet

Wysłany: 4 stycznia 2014, 17:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    ja nie żałuje że zaczeliśmy odrazu a mam tu z forum kilka znajomych dziewczyn które nawet nie dostały @ po poronieniu a już tulą swoje maleństwa :)

i ja chyba tak postanowie żeby od nastepnego cyklu zacząć bo myslałam żeby jeszcze sie wstrzymać z jeden cykl ale to chyba bardzo nie ma sensu tak czekać

Miriam, inessa lubią tę wiadomość

3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego