X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Kariotyp
Odpowiedz

Kariotyp

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 16 lutego 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    POtrzebuje pomocy w odczytaniu wyniku mojego kariotypu czy ktoś potrafi odczytac o co w nim chodzi bo nie moge nigdzie nic wyczytac.

    to mój wynik
    witajcie czy ktos mi pomoze w interpretacjii wyniku kariotypu. nieprawidłowy karioty płci żenskiej

    we wszytskich baanych komórkach stwuerdzono wzajnemna zrównoważoną translokacje pomiedzy chromosoami 4 i 10. punkty pekniec okreslono jako 4q21.3 i 10q25.2.

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wydaje mi się, że gdzieś pisałaś że masz kariotyp mozaikowaty? Znalazłam przypadkiem coś takiwgo:

    Zespół Turnera – brak jednego z chromosomów X lub jego części u kobiety. Forma prosta, czyli kariotyp 45,X częściej diagnozowany jest u dziewczynek i towarzyszą mu widoczne zmiany fenotypowe, takie jak niski wzrost, płetwiasta szyja i zaburzenia dojrzewania płciowego. U kobiet dorosłych zmagających się z niepłodnością zdarza się rozpoznanie zespołu Turnera, choć zwykle są to jego formy mozaikowe (część komórek ma prawidłowy, a część nieprawidłowy zestaw chromosomów) lub formy z aberracjami strukturalnymi, takimi jak m.in. izochromosomy z ramion chromosomu X.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2018, 15:55

  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 27 lutego 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    minie black mój wynik jest taki

    we wszytskich baanych komórkach stwuerdzono wzajnemna zrównoważoną translokacje pomiedzy chromosoami 4 i 10. punkty pekniec okreslono jako 4q21.3 i 10q25.2.


    chyba mozaikowaty to nie mój ??? chyba ze zle cos wiem ??

    thgfcsqvu04h8c8a.png
  • Barbarossa Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 27 lutego 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie Black wrote:
    Hej, wydaje mi się, że gdzieś pisałaś że masz kariotyp mozaikowaty? Znalazłam przypadkiem coś takiwgo:

    Zespół Turnera – brak jednego z chromosomów X lub jego części u kobiety. Forma prosta, czyli kariotyp 45,X częściej diagnozowany jest u dziewczynek i towarzyszą mu widoczne zmiany fenotypowe, takie jak niski wzrost, płetwiasta szyja i zaburzenia dojrzewania płciowego. U kobiet dorosłych zmagających się z niepłodnością zdarza się rozpoznanie zespołu Turnera, choć zwykle są to jego formy mozaikowe (część komórek ma prawidłowy, a część nieprawidłowy zestaw chromosomów) lub formy z aberracjami strukturalnymi, takimi jak m.in. izochromosomy z ramion chromosomu X.
    Osobiscie nie wydaje mi się zeby ta translokacja ma coś wspólnego z chromosomem X ( czyli płci ). Ta translokacja jest miedzy chromosomami 4 i 10 tzn że doszło do pęknięcia chromosomów w określonych miejscach i 'zamieniły się' te dwa chromosomy tymi fragmentami, a dokładniej 4q21.3 tzn chromosom 4, ramię długie, rejon 2,prążek pierwszy...itd. Mozaikowatość występuje wtedy gdy chromosomy się nie rozdzielą w odpowiednim momencie. Szanse na zdrowe dziecko może ocenić tylko genetyk, tylko on wie z czym związane jest taka translokacja i jakie skutki przyniesie.

  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 27 lutego 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje

    thgfcsqvu04h8c8a.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ