X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie kiedy na chorobowe w kolejnej ciazy po poronieniu??
Odpowiedz

kiedy na chorobowe w kolejnej ciazy po poronieniu??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • loffca Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 maja 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Miałam zabieg łyżeczkowania. Ciąża obumarła prawdopodobnie w 7 tyg, tak wyglądało z wielkości płodu na USG, ale zabieg miałam na początku 10 tyg. Byłam na kontroli u lekarza i od następnego miesiąca możemy się starać. Zastanawiam się kiedy iść na chorobowe jeżeli uda się zajść w kolejną ciąże. Pracę mam siedzącą ale trochę też muszę dźwigać. Wiem że to za wcześnie na takie rozmyślania ale nie daje mi to spokoju bo nie chce żeby sytuacja się powtórzyła

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 19 maja 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że to lekarz powinien rozstrzygnąć czy są podstawy do zwolnienia chorobowego. Jeżeli dojdzie do wniosku, że są to praktycznie od razu od stwierdzenia ciąży może wystawić L4.

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :)
    może ja się wypowiem. Poroniłam w 12 tc, w listopadzie ubiegłego roku, jednak ciąża obumarła w 8 tc. Staramy się od stycznia tego roku i postanowiłam, że jak zajdę w ciążę, to na L4 pójdę od razu po potwierdzeniu. W pracy dużo dźwigam, jestem 8 godzin na nogach, bardzo możliwe, że nie przedłużą mi umowy, jak będę na zwolnieniu, ale dla mnie nie to jest najważniejsze. Najważniejsze dla mnie to to, żeby donosić szczęśliwie ciążę, a pracę zawsze mogę znaleźć inną. :)

    Agnieszka0812, Stópka lubią tę wiadomość

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 maja 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam od razu gdy tylko wyszedł pozytywny test
    Po pierwsze mam w pracy szkodliwe warunki dla kobiet w ciąży (hałas powyżej 65db i mgła olejowa)
    Ginekolog nie chciała mi dać zwolnienia bo zrobiłam test przed planowaną datą @ był to chyba 4t3d ale sugerowala żebym sobie wzięła dwa tygodnie urlopu a potem da mi zwolnienie ale poszłam do internisty i ta dala mi L4 bez problemu bo znała wcześniejszą sytuację

    Dziewczyny życzę Wam aby jak najszybciej się udało wam zajść w ciążę:*

    Agnieszka0812, gabi544 lubią tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • pucek Autorytet
    Postów: 2398 3082

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w następnej ciąży też pójdę od razu na L4. Obawiam się, że to był błąd poprednim razem... Pracowałam po 11-13 godzin dziennie i niedosypiałam... Myślę, że to nie zostało bez wpływu na to, że ciąża obumarła w 9 tygodniu...

    3jgx3e3k4o8x3ff9.png
    Kochamy Cię maleństwo <3
    gr3nn7pysxbmhwee.png
    13.06.2015
    Kochamy i tęsknimy...
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Poroniłam w 9tc ale wg usg ciąża została zatrzymana w 7 tc. Jesśi uda mi się zajść w następną ciążę to na pierwszej wizycie poproszę o zwolnienie lekarskie. Pracę mam siedzącą, ale muszę trochę dźwigać, poza tym stres. Po prostu beęę spokojniejsza, że zrobiłam wszystko aby ciąża przebiegała prawidłowo.

    s1985 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mus.zka wrote:
    Witajcie. Poroniłam w 9tc ale wg usg ciąża została zatrzymana w 7 tc. Jesśi uda mi się zajść w następną ciążę to na pierwszej wizycie poproszę o zwolnienie lekarskie. Pracę mam siedzącą, ale muszę trochę dźwigać, poza tym stres. Po prostu beęę spokojniejsza, że zrobiłam wszystko aby ciąża przebiegała prawidłowo.
    to chyba pracujemy w podobnych warunkach, tez mam pracę siedzącą i trochę dźwigam, do tego ogromny stres, moja ciąża tez obumarła w 10 tygodniu, i też sobie przysięgłam że jak uda się zajść w kolejną to od razu pójdę na l4 przynajmniej na początku

    mus.zka lubi tę wiadomość

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Madoks Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 27 lipca 2015, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy pierwszej ciąży czułam się idealnie a lekarz twierdzi ze ciąza to nie choroba a warunki mojej pracy są w miare dobre wiec chodziłam, ciąza obumarła ok 8 tyg, dowiedziałam się w 11 .
    W drugiej ciązy podobnie, samopoczucie bardzo dobre niestety zaczełam plamić i znów straciłam w 7 tyg wg ostatniej miesiączki i 5 wg usg.
    Lekarz powiedział ze gdy wyjdzie mi znów test ciążowy pozytywny to od razu na zwolnienie i leżeć jak najwięcej.

    8p3orjjg3p2zojz4.png
    07.01.2015 [*] 12TC
    21.07.2015 [*] 6 TC
    29.06.2016 - Michaś
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 30 lipca 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy lekarze Wam zalecają jakieś badania, po poronieniu/ poronieniach?
    Rozumiem że Wasze starania odbywają się naturalnie.

    Staram się zrozumieć jak to wygląda w naszej kochanej służbie zdrowia.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Madoks Przyjaciółka
    Postów: 79 23

    Wysłany: 30 lipca 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla wrote:
    Dziewczyny czy lekarze Wam zalecają jakieś badania, po poronieniu/ poronieniach?
    Rozumiem że Wasze starania odbywają się naturalnie.

    Staram się zrozumieć jak to wygląda w naszej kochanej służbie zdrowia.


    u mnie po pierwszym lekarz nie zlecił badań poza podstawowymi jak tarczyca czy morfologia ... twierdząc ze tak sie zdarza. Przy drugim mam nadzieje ze bedzie inaczej ale tego sie dowiem przy wizycie kontrolnej, z NFZ nalezy sie badanie genetyczne ale tu dopiero bede czekac na termin.

    8p3orjjg3p2zojz4.png
    07.01.2015 [*] 12TC
    21.07.2015 [*] 6 TC
    29.06.2016 - Michaś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla wrote:
    Dziewczyny czy lekarze Wam zalecają jakieś badania, po poronieniu/ poronieniach?
    Rozumiem że Wasze starania odbywają się naturalnie.

    Staram się zrozumieć jak to wygląda w naszej kochanej służbie zdrowia.

    MI nie zlecił kompletnie żadnych. Jedynie zrobił usg żeby sprawdzić, czy wszystko się ładnie goi.
    My sami, na własną rękę się badaliśmy i wyszła niedoczynność tarczycy, niedobór wit. D3 i nie do końca jasna sytuacja z toksoplazmozą u mnie (wynik wątpliwy), u męża bakterie w nasieniu. Mnie to nawet lekarz nie chciał dać skierowania na tsh nawet jak mu powiedziałam, że w rodzinie są przypadki chorób tarczycy (mama i siostra). Teraz już wszystko "naprawiliśmy" i czekamy na Groszka :)

  • pucek Autorytet
    Postów: 2398 3082

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie robiłam żadnych badań po poronieniu, lekarz niczego mi nie zalecał, toxo i cyto w ciąży wyszly neg, nawet nie ialam styczności, tsh bylo w normie... mam nadzieję że tę ciązę donoszę

    3jgx3e3k4o8x3ff9.png
    Kochamy Cię maleństwo <3
    gr3nn7pysxbmhwee.png
    13.06.2015
    Kochamy i tęsknimy...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ