X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Kolejne poronienie.
Odpowiedz

Kolejne poronienie.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Nie muszę pisać jaka ogromna radość mnie wypełniania jak zrobiłam betę i okazało się, że ciąża. Fakt faktem była ona niewielka 7,46 - powtórzona po 48h 12,26. Był przyrost, była radość, od razu duphaston i cuda wianki. W piątek powtórka- spadło do 10... To już trzecie poronienie. Już sama nie wiem czy chcę "walczyć" dalej. Odstawiłam duphaston i czekałam na krwawienie. Wystąpiło, jednak tyle co kot napłakał... Dzisiaj dokucza mi okropny ból sutków (nigdy nie miałam, ani w ciążach poprzednich, ani w żadnym dniu cyklu). Czym może być on spowodowany? Kolejne pytanie. Czy przy tak niskiej becie jest sens ją powtarzać by zobaczyć czy spadła do "zera"?

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro z powodu kolejnej straty. Według mnie nie ma sensu w kolejnym badaniu bety, to tak zwana ciąża biochemiczna.

    Co do bólu sutków, to podejrzewam, że to sprawka hormonów. Jeśli chodzi o krwawienie, to wcale nie musiało być dużo, może endometrium było cienkie, stąd taka mała ilość. Jeżeli Cię to niepokoi, to warto udać się do ginekologa.

    Czy robiłaś jakieś badania w związku z poronieniami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 01:06

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy lekarz u którego byłam bagatelizował poronienia... Usłyszałam nawet "do trzech poronienień to norma". Będę na własną rękę dzwonić do poradni aby wykonać badania. Jakieś sugestie co należałoby zrobić? Jedyne co badałam to tarczyca (W rodzinie są problemy), jednak wyniki w porządku.

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badań jest dużo.Znajdź dobrego lekarza .Bo na własną rękę możesz wydać fortunę

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak, jak Kasionek napisała. Podstawą jest naprawdę dobry lekarz. Bez niego zrobisz mnóstwo badań za jeszcze więcej pieniędzy.

    Na prawdę jest dużo tych badań, tarczyca to tylko najtańsze badania z wszystkich, szczerze mówiąc. Czy oprócz tsh badałaś też ft3, ft4, anty tpo, anty tg?

    Niestety, ale 3 poronienie, to już poronienia nawykowe i bez badań oraz odpowiednich leków masz niskie szansę na donoszenie ciąży. Brutalnie to brzmi, wiem, ale taka jest prawda. Poszukaj naprawdę dobrego ginekologa, wtedy on poprowadzi Cię przez różne badania.

    Jeśli nie masz sprawdzonego gina, to poszukaj tu na forum, na pewno znajdziesz tu kogoś ze swojej okolicy :)

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz żadnych badań nie zlecał. Nawet teraz po trzecim poronieniu. W poniedziałek idę do innego ginekologa, może coś sensownego zaradzi.

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura w wątku 3 poronienia, nie pomógł nawet clexane na 2 stronie masz listę badań do wykonania. Może warto tam zajrzeć jeśli nic jeszcze nie badałaś.

    https://ovufriend.pl/forum/poronienie/trzy-nieudane-ciaze-nie-pomogl-nawet-clexane,7208,2.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 08:18

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, na pewno poczytam. Na poniedziałek mam wizytę u ginekologa zajmującego się problemami z płodnością. Mam nadzieję, że coś da się zrobić:(

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproś lekarza o skierowanie do poradni genetycznej, po 3 poronieniach masz do tego prawo. A jeśli zależy Ci na czasie to na swój koszt możesz zrobić badania DNA.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim to po trzech poronieniach masz prawo żądać skierowania do poradni leczenia niepłodności. Łaski Ci lekarz nie robi. Niestety lekarze na NFZ to w większości konowały, którym chce się prowadzić tylko zdrowe ciąże, a każda która się kończy to dla niech "tak się zdarza". A wynika to głównie ze znikomej wiedzy - niestety.
    Ale wyproś to skierowanie, jak nie będzie chciał Ci dać to napisz skargę do jego przełożonego. serio nie miej skrupułów. Badania przy niepłodności to serio sporo kasy i warto być asertywnym i nie dać się spławić.
    Powodzenia :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Laura93 Koleżanka
    Postów: 68 0

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziłam prywatnie i generalnie byłam zadowolona. Do tego trzeciego poronienia, gdy dostałam tylko odpowiedź "przykro mi". Postanowiłam więc zmienić lekarza. W poniedziałek wizyta u polecanej Pani ginekolog (kuzynka ciotki - ciotka nie miała mieć w ogóle dzieci a ma 4, więc może i mi pomoże). A powiedzcie mi jak to wygląda z badaniami męża? Bo z tego co mówił mi poprzedni lekarz ginekolog nie wystawi mu skierowania

    24.09.17 ❤[*]
    15.11.17❤[*]
    1.06.18 ❤[*]
  • oreo Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Laura, nie wiem, skąd jesteś, ale badania kariotypu możesz zrobić w każdym większym mieście na NFZ- tylko niestety czasem trzeba poczekać. W Twoim przypadku to chyba dobry pomysł- mnie moja ginekolog kazała wykonać kariotypy już po drugim poronieniu. Jeśli chodzi o skierowanie do poradni genetycznej, to musi ono być od lekarza z kontraktem na NFZ, więc najprościej wziąć oba (dla siebie i dla męża) od lekarza pierwszego kontaktu (nawet takiego, którego się wcześniej nie widziało na oczy, jak w moim przypadku). Wariant z NFZ ma też tę przewagę nad komercyjnymi testami (poza oszczędnością), że jesteś pod opieką genetyka (konsultacja przed badaniem i potem, jakby odpukać coś było nie tak, w poradni genetycznej).

  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura93 ja dostałam skierowanie od ginekologa do poradni genetycznej zarówno dla siebie i dla męża. Wiem jednak że lekarz rodzinny powinien również takie skierowanie wystawić. Nie wiem z jakiego regionu pochodzisz ale u mnie najbliżej mam koło 100km do takiej poradni w Poznaniu i niestety tam na NFZ dostaliśmy termin dopiero na 6 listopada. Z kolei w Zielonej Górze dostaliśmy termin na 18 września. Dlatego jeśli chciałabyś udać się do takiej poradni najszybciej chyba wybrać się do rodzinnego.

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • kilom Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod Lublinem jest dobra klinika leczenia niepłodności za pomocą naprotechnologii. Pary, które się tam leczą w 80% mają dziecko

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ