Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Metotreksat
Odpowiedz

Metotreksat

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4433 3568

    Wysłany: 20 marca 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Chciałabym się spytać o doświadczenia z leczeniem metotreksatem przy ciąży pozamacicznej.
    Jak długo musiałyście wstrzymać się ze staraniami? Mi jeden lekarz powiedział że 6 miesięcy, a drugi że 2-3 miesiące. Dwa inne stanowiska🤦
    Czy przed staraniami ponownymi robiliście jakieś badania?

    preg.png
  • Agula Autorytet
    Postów: 816 715

    Wysłany: 20 marca 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówią, że zależne od ilości dawek. Niby przy 1 dawce minimum 3 miesiące. Ja po metotreksacie miałam pół roku przerwy ale dlatego, że miałam zaplanowaną laparoskopię diagnostyczną. Jedynie po ok 2 miesiącach od metotreksatu pamiętaj o przyjmowaniu większej ilości kwasu foliowego, ponieważ ten lek mocno obniża jego wysokość w organizmie.

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka z 3 doby 🤞

    7dpt - beta 12, 10dpt beta 64.30, 13dpt beta 132.60,15dpt beta 185,34
    17dpt beta 376,20 dpt beta 933.30
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    CD138 ✅ brak stanu zapalnego
    Diagnostyka immuno ✅ OK. dr.S.

    08.2024 scratching endometrium
    06.09.2024 transfer 4AB🤞❤️🍍
    11.09.2024 bhcg 🤞
    13.09.2024 bhcg 🤞
    ...

    Na Zimowisku 4BB ❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 21 marca 2022, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja po 2 dawkach czekałam 6mc

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4433 3568

    Wysłany: 21 marca 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Cześć, ja po 2 dawkach czekałam 6mc
    Też będę tyle czekać. 6 miesięcy to liczysz skończone, czyli 7 już z próbami?
    Robiłaś jakieś badania? Np. Dotyczące poziomu kwasu foliowego, albo drożność?

    preg.png
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 21 marca 2022, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Też będę tyle czekać. 6 miesięcy to liczysz skończone, czyli 7 już z próbami?
    Robiłaś jakieś badania? Np. Dotyczące poziomu kwasu foliowego, albo drożność?
    Sprawdziłam - starania zaczęłam de facto w 5 cyklu po podaniu metotreksatu. W 6 cyklu byłam już w ciąży. Gdyby patrzeć kalendarzowo 6mc, powinnam zacząć miesiąc później.
    Także dla pewności odczekaj te 6mc.
    Nie zdążyłam niczego zbadać. Drożność badałam rok przed ciążą pozamaciczną i wynik był wtedy bez zarzutu.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 nieoczywiste gadżety, które warto uwzględnić w wyprawce dla noworodka

Słów kilka o ciekawych i przydatnych gadżetach, które warto dodać komponując wyprawkę dla niemowlaka. Nie są to przedmioty oczywiste na pierwszy rzut oka, jednak po zapoznaniu się z korzyściami płynącymi z ich używania, wiele świeżo upieczonych rodziców zmienia zdanie... 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ