Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 🌱 Nowy początek 🌱
Odpowiedz

🌱 Nowy początek 🌱

Oceń ten wątek:
  • Olcykowa Autorytet
    Postów: 2112 2160

    Wysłany: 27 maja, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati01 wrote:
    Cześć dziewczyny, nie wiem czy jeszcze mnie pamiętacie teoche się ostatnio nie odzywałam, miałam małe stresy związane z dodatnimi przeciwciałami ale na tą chwilę sytuacja opanowana.
    Wczoraj miałam pierwsze prenatalne, wszystko jest dobrze , z Feli wyszła zdrowa dziewczynka i póki co wczoraj się to potwierdziło na USG 🩷

    Niezmiennie trzymam kciuki za każdą z Was, prawdą jest że po burzy zawsze wychodzi słońce tylko czasem dłużej musimy na nie poczekać 🩷
    Trzymajcie się mocno 🩷

    Pewnie, że pamiętamy! Myślałam o Tobie ostatnio i zastanawiałam się czy jeszcze tu zaglądasz 🙂

    Mati01, Cień, Dawdler34 lubią tę wiadomość

    👩🏻 93 👦🏻 92 👶 22
    Mięśniak macicy, PCOS, Pai-1 hetero
    💉 Acard, Clexane, Cyclogest

    2026r. ⏳
    👦🏻 badanie nasienia ✅ chromatyna ✅
    👩🏻 Androgeny ❌ HOMA-IR ✅
    biocenoza/posiew 🧫 🆗
    🔜biopsja?

    22.05.2026r. ⏸️ 🌈
    29dc - bhcg 146 ✨ prog 36
    32dc - bhcg 571, prog 51,9 (148%)
    35dc - bhcg 2265, prog 48,8 (151%)
    08.06 - jest 💗
    Zostań z nami maluchu! 🍀

    preg.png

    07.2025r. - powrót do starań o rodzeństwo 🍀
    2cs- 8tc poronienie zatrzymane 6+2 💔 09.2025r.

    ✨23.08.2022r. F 🩵 🌈

    2021r. - 2x 5tc 💔
  • Daisy1 Autorytet
    Postów: 766 1470

    Wysłany: 27 maja, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati01 wrote:
    Cześć dziewczyny, nie wiem czy jeszcze mnie pamiętacie teoche się ostatnio nie odzywałam, miałam małe stresy związane z dodatnimi przeciwciałami ale na tą chwilę sytuacja opanowana.
    Wczoraj miałam pierwsze prenatalne, wszystko jest dobrze , z Feli wyszła zdrowa dziewczynka i póki co wczoraj się to potwierdziło na USG 🩷

    Niezmiennie trzymam kciuki za każdą z Was, prawdą jest że po burzy zawsze wychodzi słońce tylko czasem dłużej musimy na nie poczekać 🩷
    Trzymajcie się mocno 🩷
    @Mati01, pewnie, że pamiętamy! 🩷 Super, że dałaś znać co u Ciebie 😊 Ogromnie się cieszę, że wszystko jest dobrze i sytuacja się uspokoiła. No i córeczka potwierdzona 🩷 Dużo spokoju i rośnijcie dalej zdrowo☘️

    @Cień, powodzenia i trzymam kciuki za dobry plan 🤞

    Mati01, Cień, Claramente lubią tę wiadomość

    👧🏼 37 🧑🏼 | starania od 02.2024
    💔 11tc 02.2025 | 💔 10tc 08.2025 Duphaston
    ➡️ po 6cs mini-histeroskopia (04.2026) | CD138+ 5/10 HPF | ✂️mięśniaki + zrosty | 💊 leczenie
    ➡️ kontrolna mini-histeroskopia (05.2026) | ✅️ brak cech zapalnych
    ☘️ powrót do starań | 💊 Encorton + Accofil
    ⚠️ ANXA5 M2/N | KIR Bx (2DS2+) | HLA-C C2C2 | Allo-MLR 0% | cross-match 26.5%
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3455 6300

    Wysłany: 27 maja, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Mati01 gratulacje ☺️❤️

    Mati01, Cień, Claramente lubią tę wiadomość

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1204 1466

    Wysłany: 27 maja, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mati01 jak dobrze że się odezwałaś 💖 gratulacje i cieszymy się przeogromnie że wszystko dobrze 🎉

    Cień, Claramente lubią tę wiadomość

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 27 maja, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wyniki płci i znowu byłaby to nasza wymarzona córeczka.. to już drugi raz, kiedyś słyszałam o przypadłości, że kobieta roni dana płeć, ale ile w tym prawdy to nie wiem, niemniej jednak kolejny raz się to wydarzyło

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3455 6300

    Wysłany: 27 maja, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Właśnie odebrałam wyniki płci i znowu byłaby to nasza wymarzona córeczka.. to już drugi raz, kiedyś słyszałam o przypadłości, że kobieta roni dana płeć, ale ile w tym prawdy to nie wiem, niemniej jednak kolejny raz się to wydarzyło

    Przykro mi. 😢 czyli Malutka była zdrowa?

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 27 maja, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Przykro mi. 😢 czyli Malutka była zdrowa?

    Tego jeszcze nie wiem, narazie przyszła sama płeć, brzmi to absurdalnie, ale łatwiej by mi było gdyby jednak okazało się, że to przez wadę genetyczna..

    A jak Ty się czujesz? Kiedy kolejna wizyta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 12:39

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • aszin Autorytet
    Postów: 7437 16457

    Wysłany: 27 maja, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Tego jeszcze nie wiem, narazie przyszła sama płeć, brzmi to absurdalnie, ale łatwiej by mi było gdyby jednak okazało się, że to przez wadę genetyczna..
    To wcale nie jest absurdalne. Mam wrażenie, że mnie świadomość wady genetycznej, pozwoliła „lepiej” przeżyć tę stratę. Mogłam sobie to racjonalizować, tłumaczyć, a teraz także mieć nadzieję na to, że to był po prostu przypadek. 🫂

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1112 1956

    Wysłany: 27 maja, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja doczekałam się w końcu nowego cyklu , zaczęłam wczoraj popołudniu plamić na brązowo, dzisiaj już krew, ale bez skrzepów, trochę inaczej niż moje poprzednie miesiączki, czy można mówić o nowym cyklu?

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 27 maja, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Aszin
    Dlatego też gdzieś w głębi duszy na to liczę, żeby po prostu było mi lżej, żeby tak bardzo nie bolało, żebym mogła to sobie jakoś wytłumaczyć, tak jak mówisz, że to po prostu kolejny przykry przypadek

    @Avocado
    Wydaje mi się że tak, długo czekałaś na miesiączke?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 12:57

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 27 maja, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na kontrole po poronieniu faktycznie poszłyście po miesiączce tak jak zalecają, czy wcześniej?

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3455 6300

    Wysłany: 27 maja, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Tego jeszcze nie wiem, narazie przyszła sama płeć, brzmi to absurdalnie, ale łatwiej by mi było gdyby jednak okazało się, że to przez wadę genetyczna..

    A jak Ty się czujesz? Kiedy kolejna wizyta?

    Ja też nie widzę w tym nic absurdalnego. Myślę, że tak jest po prostu nam łatwiej, że „natura wiedziała co robi”. Ja nie badałam materiału, ale teraz też wolę myśleć, że poprzednia ciąża to była wada i ten brak rozwoju od początku z tego wynikał. 😢
    Mocno przytulam.

    Ja po poronieniu byłam przed miesiączka, kazali mi ze szpitala ze względu na jeszcze dość grube endometrium. Potem lekarz powiedział, że możemy się starać od razu po miesiączce ale jak chce to mogę jeszcze raz przyjść na kontrolę. Zapisałam się na nią, ale była tak oddalona terminem, że poszłam już na nią jako na wizytę ciążową.

    🌿Awokado jeśli się dziś utrzyma to pewnie to miesiączka. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 13:10

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7437 16457

    Wysłany: 27 maja, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Dziewczyny, na kontrole po poronieniu faktycznie poszłyście po miesiączce tak jak zalecają, czy wcześniej?
    Ja byłam po miesiączce 🙂 Nic niepokojącego się nie działo, więc czekałam cierpliwie.

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 358 288

    Wysłany: 27 maja, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Malinka, przykro mi bardzo. Ja też czuję że łatwiej by mi było gdybym wiedziała, że to wada genetyczna, ale tego się niestety nie udalo dowiedzieć.
    Co do kontroli, ja byłam wcześniej, chyba jakoś po 3-4 tyg od zabiegu. Bolało mnie podbrzusze i chciałam sprawdzić czy coś się dzieje. A potem w czasie okresu, bo przy odbiorze hist pat zaproponowali mi wizytę w Przychodni przyszpitalnej.

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 27 maja, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @niecierpliwa
    To ja właśnie w 2 ciąży, też nie dowiedziałam się co było powodem, ponieważ próbka zawierała za dużo mojego dna i nie mogli przeprowadzić badania, liczę że tym razem im się uda
    Co do wizyty, to ja niby się ładnie oczyściłam bo edno przy wypisie 7mm ale po paru dniach w domu wypadła jeszcze dość duża tkanka i zastanawiam się jak mogło jej nie widać na USG🙈 pewnie nie wytrzymam do miesiączki i udam się przed, posprawdzać czy wszystko jest okej
    Z dobry wieści, to udało mi się umówić szybciej do Dr Syndora na 10 czerwca, co prawda 150 km ode mnie, ale trudno, zwiedzimy Kraków przy okazji 😅

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Jusia92 Autorytet
    Postów: 380 699

    Wysłany: 27 maja, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Właśnie odebrałam wyniki płci i znowu byłaby to nasza wymarzona córeczka.. to już drugi raz, kiedyś słyszałam o przypadłości, że kobieta roni dana płeć, ale ile w tym prawdy to nie wiem, niemniej jednak kolejny raz się to wydarzyło

    Bardzo mi przykro 😢 w mojej rodzinie jest tak, że chłopcy nie przeżywają, mama straciła dwójkę, siostra była w ciąży tylko z dziewczynami i nie miała żadnych problemów i ja również straciłam chłopca. Być może to zwykły przypadek, a być może coś jest po naszej stronie, że ten czynnik męski się nie utrzymuje…
    Ja na wizytę kontrolną PP poszłam 4 tygodnie po zabiegu, tak miałam w zaleceniach. Byłam niecałe dwa tygodnie przed okresem.

    👩‍❤️‍👨 ‘92 & ‘89

    06/25 - 💔 poronienie zatrzymane (12tc/9tc)

    26.05.26 ⏸️
    27.05.26 bhcg 189 mIU/ml; prog 31,2 ng/ml
    29.05.26 bhcg 448 mIU/ml
    1.06.26 bhcg 2108 mIU/ml
    Szczęściu trwaj ❤️🌈

    🔸 G20210A hetero
    🔸 MTHFR C677T hetero
    🔸 PAI-1 4G/4G homo

    preg.png
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2433 4289

    Wysłany: 27 maja, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Dziewczyny, na kontrole po poronieniu faktycznie poszłyście po miesiączce tak jak zalecają, czy wcześniej?

    Ja byłam przed miesiączką bo bolał mnie jajnik, co okazało się być owulacją. W klinice chcieli mnie zobaczyć między 1 a 3 dc w ramach przygotowań do transferu zarodka w tym cyklu.

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
    06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 317 409

    Wysłany: 27 maja, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Dziewczyny, na kontrole po poronieniu faktycznie poszłyście po miesiączce tak jak zalecają, czy wcześniej?
    Ja byłam jak się okazało w ten sam dzień miesiączki ale planowałam iść przed :)

    Ta miesiączka była 'inna'. Więcej plamienia ciemnego niż takiego krwawego. Trwała 6 dni (normalnie u mnie trwa 5). Dostałam 33dni pp.

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 27 maja, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia92 wrote:
    Bardzo mi przykro 😢 w mojej rodzinie jest tak, że chłopcy nie przeżywają, mama straciła dwójkę, siostra była w ciąży tylko z dziewczynami i nie miała żadnych problemów i ja również straciłam chłopca. Być może to zwykły przypadek, a być może coś jest po naszej stronie, że ten czynnik męski się nie utrzymuje…
    Ja na wizytę kontrolną PP poszłam 4 tygodnie po zabiegu, tak miałam w zaleceniach. Byłam niecałe dwa tygodnie przed okresem.

    Dziwne to jest właśnie, u mnie też dwa razy dziewczynka i dwa razy ciąża stracona, wolałabym by był to przypadek.. ale co ja tam mogę ehh 😏

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 317 409

    Wysłany: 27 maja, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem już po owulacji. Podziałalismy z chłopem. Teraz żeby tylko nie zwariować 🤯 a już się doszukujesz znaków, a to gdzieś dopiero 3-4dpo 🤣

    Daisy1, Laurelli, Olcykowa, _Dysia_, ms.paranoya lubią tę wiadomość

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
‹‹ 242 243 244 245 246 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ