X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Owulacja po poronieniu co dalej..
Odpowiedz

Owulacja po poronieniu co dalej..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 15 lipca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam wizytę u gin :) jak tylko nie zapomnę to podpytam jak z tą betą. Ale nie obiecuje bo ja zawsze jestem tak zaaferowana podczas wizyty ze jeszcze polowe swoich pytań zapominam 😂 chyba muszę zacząć chodzić z zeszycikiem jak stara babcia

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 15 lipca 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Jutro mam wizytę u gin :) jak tylko nie zapomnę to podpytam jak z tą betą. Ale nie obiecuje bo ja zawsze jestem tak zaaferowana podczas wizyty ze jeszcze polowe swoich pytań zapominam 😂 chyba muszę zacząć chodzić z zeszycikiem jak stara babcia

    Spoko, mam tak samo. Ale dobrze byłoby wiedzieć jak to jest.
    Mój lekarz na urlopie, a ja sie martwie tylko żeby spadła i żeby móc się starać 😔

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 15 lipca 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszukałam trochę w literaturze i wszędzie skazują ze owulacja wystąpi jak beta spadnie <5. Wiec jeśli u Ciebie owulacja wystąpiła to pewnie bete już masz w porządku ☺️ Nigdy nie piszą żeby te śladowe ilości bety coś przeszkadzały w zajściu w ciąże, wszędzie odnoszą się do tego ze głównie co nam beta przeszkadza to w kontekście tego ze hamuje owulacje ☺️

    A u mnie wyniki dobre, morfologia super, crp <1 a beta 16 także jeszcze troszeczkę jej zostało. Mam nadzieje ze jutro w usg będzie ładny obraz i odetchnę :)

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 15 lipca 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    T

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:58

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 15 lipca 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie czytałam ze im dalej tym beta spada wolniej ale ze może to trwać od 4-6 tygodni nawet. Tak czy siak ja się mega cieszę, wisiała nade mną wizja zabiegu, którego bardzo chciałam uniknąć, później długo trwało oczyszczanie i jeszcze beta początkowo była wysoka, a jednak spada bardzo ładnie, także myśle ze nie mam co narzekać tylko „cieszyć się” ze jednak poszło w miarę gładko, na tyle ile mogło być w tej sytuacji gładko... Jutro chce tylko do pełni szczęścia zobaczyć ładny obraz w usg i będę z niecierpliwością oczekiwać kolejnego cyklu ☺️✊

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 16 lipca 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam :) Doktor powiedziała ze ciężko przewidzieć u kogo przy jakiej wartości wystąpi owulacja, nie ma jakiejś sztywnej granicy ale wysoki poziom bhcg na pewno hamuje owulacje, a jak już jest owulacja to znaczy ze jego poziom jest wystarczająco niski żeby wszystko już poszło ok.
    U mnie w usg czysto, endometrium owulacyjne, pęcherzyk już ponad 2cm wiec jest szansa ze moze pęknie - dr powiedziała ze po poronieniu jest dużo zawirowań hormonalnych i może być tak ze jest pęcherzyk ale może nie pęknąć i ze spokojnie. Zaleciła starania po pierwszej miesiączce :) ale powiedziała ze już prowadziła ciąże z cyklu po poronieniu wiec tez decyzja zależy od nas czy staramy się już teraz :) myśle ze spobujemy, ale nie nastawiam się bo wiem ze organizm musi się zregenerować ;) jestem mega szczęśliwa ze wszystko się pięknie oczyściło ☺️

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 16 lipca 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Zapytałam :) Doktor powiedziała ze ciężko przewidzieć u kogo przy jakiej wartości wystąpi owulacja, nie ma jakiejś sztywnej granicy ale wysoki poziom bhcg na pewno hamuje owulacje, a jak już jest owulacja to znaczy ze jego poziom jest wystarczająco niski żeby wszystko już poszło ok.
    U mnie w usg czysto, endometrium owulacyjne, pęcherzyk już ponad 2cm wiec jest szansa ze moze pęknie - dr powiedziała ze po poronieniu jest dużo zawirowań hormonalnych i może być tak ze jest pęcherzyk ale może nie pęknąć i ze spokojnie. Zaleciła starania po pierwszej miesiączce :) ale powiedziała ze już prowadziła ciąże z cyklu po poronieniu wiec tez decyzja zależy od nas czy staramy się już teraz :) myśle ze spobujemy, ale nie nastawiam się bo wiem ze organizm musi się zregenerować ;) jestem mega szczęśliwa ze wszystko się pięknie oczyściło ☺️

    Dziękuję !😊
    No Kochana to super wiadomości 😁 😁Cieszę się bardzo, że wkraczasz w nowe z takimi radosnymi nowinami.
    Ja wyszłam z założenia, że będzie co ma być więc rób tak jak czujesz ❤️
    Trzymam kciuki 🤞😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:58

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 16 lipca 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisek ile jesteś dni po owulacji? ☺️✊
    Właśnie serce mi podpowiada: działaj. Myśle ze nie mamy nic do stracenia ;) cykl pewnie i tak na straty będzie ale przynajmniej nie będę mogła sobie zarzucić ze nie próbowałam :)
    Ale tez już nie mogę się doczekać okresu i rozpoczęcia nowego cyklu 🙈 pierwszy raz czekam na okres 🙈

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 16 lipca 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Lisek ile jesteś dni po owulacji? ☺️✊
    Właśnie serce mi podpowiada: działaj. Myśle ze nie mamy nic do stracenia ;) cykl pewnie i tak na straty będzie ale przynajmniej nie będę mogła sobie zarzucić ze nie próbowałam :)
    Ale tez już nie mogę się doczekać okresu i rozpoczęcia nowego cyklu 🙈 pierwszy raz czekam na okres 🙈

    9d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:57

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 16 lipca 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u mnie chwilowo lepiej. Tez mam te myśli liczenia w którym tyg bym była ale za dobrą radą dziewczyn z innego wątku od razu odsuwam te myśli na bok i nie pozwalam sobie na to. Pomaga. Myśle o tym mniej jak wiem ze mam swój zakaz.
    Dziś wychodząc od gin byłam tak szczeliwa ze nawet czekające ciężarne i kobieta z dzieckiem mnie nie wyprowadziły z równowagi 😊 Mam nadzieje ze ten stan spokoju potrwa dłużej choć nie łudzę się ze nie będzie kryzysów. Trzymam kciuki, daj znać jak zrobisz bete :)

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 17 lipca 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:57

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 17 lipca 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, beta powinna spaść do miesiączki i to jest najważniejsze ☺️ Nowy cykl będzie na świeżo, hormony się uspokoją a organizm będzie gotowy i pełen sił do działania! ✊
    U mnie dziś już brak bólu jajnika wiec albo pęcherzyk peknal albo się zaczyna wchłaniać. Nie wyłapałam testami owulacyjnymi piku lh Wiec może nie udało się trafić z testami a może go nie było. Tez się nie mogę doczekać okresu ale wiem ze to szybko zleci. I wtedy to myśle ze będę wariować w oczekiwaniu na owulacje 🙈😅 aż się boje tego kolejnego cyklu 😜😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2021, 15:18

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 17 lipca 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    T

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:58

    Karo123 lubi tę wiadomość

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 17 lipca 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisek jak będziesz chciała to pisz w każdej chwili 😁 jednak dobrze się rozmawia z kimś kto siedzi w tym samym bagnie 😅 Mam nadzieje ze niedługo los się do nas uśmiechnie ☺️

    lisek35 lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 lipca 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj @ przylazła... tak się niecierpliwilam, a tutaj jak w zegarku po 28 dniach! 💁
    Cieszę się uff

    Jak Karo u Ciebie?

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 22 lipca 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej wcześniej niż później 😅 to zaczynasz nowy piękny cykl! 😊

    U mnie coś dziwnego, owulacja w 19/20 dc, od dnia po owulacji lekkie plamienia, na początku lekko zabarwiony śluz i tak codziennie trochę mocniej, dziś 25 dc i już takie prawdziwe plamienie jakby mi się okres zaczynał... nie ogarniam 🙄 wcześniej miałam cykle 28/29 dni. W ostatnim usg wszytsko było ok wiec na razie staram się nie martwić, pewnie to po prostu zawirowania hormonalne jeszcze, to w końcu nie jest normalny cykl, ale tez wole żeby okres przyszedł szybciej niż później ;)

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 lipca 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:56

    Karo123 lubi tę wiadomość

  • Pola1234 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnWer wrote:
    Dziewczyny... Poronienie samoistne, oczyściłam się sama. U mnie cały pęcherzyk z zarodkiem wypadł od razu, na samym początku. Od września podjęliśmy decyzję o dziecku. W styczniu 2021 miałam ciążę biochemiczna - okres spóźniony dwa dni i na tym koniec ciąży. Później nic do maja gdzie wysikalam dwie kreski. Beta na początku 30pare, przyrost prawidłowy za dwa dni. Byłam świadoma w ciąży miesiąc. Miałam brązowe plamienia co tydzień. 1 czerwca rozkręciło się krwawienie z plamienia. Wypadł zarodek i tak się to czyściło. Parę mocniejszych skurczy, ale bez leków przeciwbólowych czy czegokolwiek. Krwawienie też nie było jakieś spektakularne.
    Ja piję inofem, mąż profertil brał od lutego do ciąży, a po poronieniu kupiłam mi fertimal ale to nie pobrał długo.
    Czekałam po skończeniu krwawienia na owulację i nie wylapalam jej bo miałam testy owulacyjne do kitu. Tzn wydaje mi się że wiem kiedy ona była, ale kłucia miałam już wcześniej, tylko to najprawdopodobniej jajniki pracowały, a nie pękało jajeczko. Ostatecznie owulacja chyba była 24/25.06 czyli później niż w cyklu przed (przed miałam około 14-16 dzień).
    W cyklu sobie pozwalałam dosyć % 😂 było gorąco więc przy meczach piłam piwko, a to winko z sąsiadkami...
    ❤️ Około co dwa dni, ale nie że musi być i już. Jak się nie chciało to nie, a jak się chciało częściej to proszę bardzo.
    Ale jak były cykle że codziennie to wtedy nie wychodziło, więc może u nas to jakiś sposób był akurat 🤷

    Edit: u mnie był zarodek i bijące serduszko
    Ja mam pytanie do tej Pani, wiem ze watek stary ale moze akurat. Jestem wlasnie w identycznej sytuacji. 7 tydzien poronienie, oczyscilo sie samo. Poronienie 2 tygodnie temu. Mam wysokie lh. Odkrylam to wczoraj prZez test owulacyjny, pokazuje pik LH, na dzisiejszym tescie to samo. Kiedy wykonalas test ciazowy ze wyszedl ci pozytywny? Jak dlugo po poronieniu? Wiem ze podczas ciazy lh wzrasta podczas owulacji i juz nie opada. Zastanawiam czy to moze byc dobry znak ze znowu cos sie kluje? Lub moze jakies zaburzenia hormonalne po ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 18:27

  • ania1995 Koleżanka
    Postów: 42 38

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola1234 wrote:
    Ja mam pytanie do tej Pani, wiem ze watek stary ale moze akurat. Jestem wlasnie w identycznej sytuacji. 7 tydzien poronienie, oczyscilo sie samo. Poronienie 2 tygodnie temu. Mam wysokie lh. Odkrylam to wczoraj prZez test owulacyjny, pokazuje pik LH, na dzisiejszym tescie to samo. Kiedy wykonalas test ciazowy ze wyszedl ci pozytywny? Jak dlugo po poronieniu? Wiem ze podczas ciazy lh wzrasta podczas owulacji i juz nie opada. Zastanawiam czy to moze byc dobry znak ze znowu cos sie kluje? Lub moze jakies zaburzenia hormonalne po ciazy

    Kochana kontroluj bete, beta „zaklamuje” testy owulacyjne tak samo jak ciaza, im dalej od poronienia beta hcg zwalnia ze spadkami i hamuje owulacje, natomiast jak jest objawowa owulacja- temperatura, gesty sluz przezroczysty a jestes gotowa to dzialaj, ja jestem 14 dni wlasnie dzisiaj po poronieniu i mi ginekolog powiedzial ze jak beta spadnie ponizej 5 to juz hormonalnie wszystko ok:) mimo ze przy poziomie 200 bety juz na usg mialam w 9 dobie po samoistnym wyczyszczone, powodzenia ✊🏽

  • Pola1234 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania1995 wrote:
    Kochana kontroluj bete, beta „zaklamuje” testy owulacyjne tak samo jak ciaza, im dalej od poronienia beta hcg zwalnia ze spadkami i hamuje owulacje, natomiast jak jest objawowa owulacja- temperatura, gesty sluz przezroczysty a jestes gotowa to dzialaj, ja jestem 14 dni wlasnie dzisiaj po poronieniu i mi ginekolog powiedzial ze jak beta spadnie ponizej 5 to juz hormonalnie wszystko ok:) mimo ze przy poziomie 200 bety juz na usg mialam w 9 dobie po samoistnym wyczyszczone, powodzenia ✊🏽

    U mnie po tygodniu wszystko oczyscilo sie samo. Nie mialam od tego czasu usg ale krwawienie ustalo i nic mnie nie boli wiec zakladam ze wszystko ok. Za 2 tygodnie dopiero ide na usg wiec zobaczymy co powie lekarz ale beta jesZcze wysoka bo dzisiaj zrobilam test ciazowy i ciagle pozytywny. Wiec pewnie masz racje, te testu owulacujne ciagle sfalszowane od bety

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ