X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwsze poronienie i co dalej 😥
Odpowiedz

Pierwsze poronienie i co dalej 😥

Oceń ten wątek:
  • Avea Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 maja, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, 6.05 (36 dzień od od ostatniej miesiączki) zobaczyłam pierwsze w swoim życiu dwie kreski.. radość trwała krótko.
    Nie wiem co teraz zrobić, czy czekać aż samo się oczyści..
    W środę 8.05 dostałam krwawienia, bez skrzepów, bez bólu. Pojechaliśmy na izbę przyjęć, tam w badaniu USG oprócz pogrubionego ciążowego endomentrium i kwi w macicy nie było nic widać. Lekarz określił, że to prawdopodobnie poronienie. Miałam wykonać badanie bety i tak:
    8.05., 38 dz.c. - 108.
    Wieczorem 8.05. mialam konsultację z lekarzem prowadzącym, macica wyglądała na pustą, zalecenie - czekać na rozwój sytuacji. Krwawienia już nie było, jedynie brązowe resztki. Endometrium 19mm.

    9.05. 39 dz. c. kolejne badanie bety - 78
    Nie mam porównania, ale spadek myślę, że duży i że to naprawdę już koniec 😭.

    Czy teraz powinnam odczekać kilka dni na rozwój sytuacji i na przyjście miesiączki? Obecnie jest to brunatna wydzielina, bez bólu itp.
    Lekarza mam umówionego znów na 16.05.
    Od dwóch dni płaczę , czuję się zagubiona i nie wiem co robić, pomóżcie proszę, poradźcie..


    To moje pierwsze starania, wiem że późno - rocznik 87, ale wcześniej nie mogłam pozwolić sobie na planowanie ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jak spada beta to nie ma szans na ciążę. Według mnie to tak wczesny etap, że samo się oczyści, jak okres przyjedzie.
    Bardzo mi przykro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja, 11:20

  • Avea Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 maja, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    Niestety jak spada beta to nie ma szans na ciążę. Według mnie to tak wczesny etap, że samo się oczyści, jak okres przyjedzie.
    Bardzo mi przykro.
    Dziękuję za odpowiedź i wsparcie ... Poczekam zatem, teraz to czekanie najgorsze.. oby wszystko było dobrze, chciałabym znow postarać się o maluszka jak najszybciej:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście takiego przypadku nie miałam, ale moja koleżanka. W kolejnym cyklu zaszła w kolejną ciążę. Gorzej by prawdopodobnie było gdyby ciąża było bardziej zaawansowana.
    Będzie dobrze:)

  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 10 maja, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avea wrote:
    Dziękuję za odpowiedź i wsparcie ... Poczekam zatem, teraz to czekanie najgorsze.. oby wszystko było dobrze, chciałabym znow postarać się o maluszka jak najszybciej:(
    Hej współczuję😕wiem jak to jest ciężkie, na takim wczesnym etapie będzie to poprostu jak zwykła miesiączka, może bardziej obfita i normalnie można się starać odrazu, moja koleżanka właśnie to przechodziła w kwietniu i odrazu zielone światło . Wiem że to żadne pocieszenie ale lepiej na tym etapie niż później , a po drugie to często niestety pierwsze ciąże tak wyglądają by potem organizm zaskoczył i druga udaje się bez problemów ✊ też mam 37 lat i staram się od roku, moja położna mówi że teraz często i 40 latki rodzą pierwsze dzieci i to nic dziwnego.
    Robiłaś przed zajściem jakieś badania ?

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 10 maja, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avea bardzo mi przykro, że Cię to spotkało 😞znam ten okropny ból 😞 niestety nie pomogę Ci w Twoich pytaniach bo u mnie był to późniejszy etap i sprawa wyglądała trochę inaczej.

  • Domidomi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 maja, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja będąc w 7 tyg. myślę, że wczoraj poroniłam.. Jutro się dowiem na USG jak rzeczy wyglądają w środku. Przykro mi jest oczywiście, ale staram się myśleć, że tak miało być i że przynajmniej wiadomo, że obydwoje jesteśmy płodni..

  • monii00 Autorytet
    Postów: 914 1249

    Wysłany: 10 maja, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wiem co czujesz 🫂 Poroniłam samoistnie 04.05, od czwartu wieczora wiedziałam już, że jest po drugiej ciąży, beta spadła. Wyłapanie takich ciąż jest ważne w ewentualnej późniejszej diagnostyce. Jeśli potrzebujesz dojść do siebie to weź sobie zwolnienie. Ja np. potrzebuje odpocząć psychicznie, poukładać sobie to wszystko w głowie i dostałam wczoraj zwolenienie na miesiąc. Każda z Nas jest inna. W karcie ze szpitala masz zalecenia lekarza, mi wpisali kontrolę za tydzień i już na niej byłam wczoraj. Masz krwawienie z ronienia ciąży i wchodzi nowy cykl. Uprzedzam, że może być trochę bolesny - tak u mnie było po 1 ciąży i teraz nadal mam bóle.. to jest normalne. Od zakończenia krwawienia i plamenia trzeba sprawdzić czy wszystko się oczyściło. Jak nie to jest to dla nas niebezpieczne. Lekarz zdecyduje czy czekasz z ewentualnym oczyszczeniem samoistnym, czy skierują Cię do szpitala na wywołanie farmakologiczne oczyszczenia macicy lub łyżeczkowanie.
    Dbaj o siebie i rób to co uważasz za słuszne, oczywiście warto pytać o wszystko lekarza.. również o to czy możecie kontynuować starania.

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • Mikea Autorytet
    Postów: 251 467

    Wysłany: 10 czerwca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    I mnie to spotkało. Rok starań, wyczekiwana kreska pod koniec maja, badałam betę 4 razy, za każdym razem przyrost prawidłowy.
    Tydzień temu zaczęłam plamić na brązowo, najpierw bardzo mało, tylko przy podcieraniu, codziennie było tego coraz więcej, aż wczoraj rano (niedziela) poszła żywa krew i to sporo. Żadnych skurczy, żadnych bóli.
    Trafiłam na IP i przyjęli mnie do szpitala z "poronieniem zagrażającym". To byłby 6tc.
    Na USG nic nie widać, ani w macicy ani w przydatkach. Ponowne badanie bety. W pt rano, gdy badałam ostatni raz na własną rękę była 760, w niedzielę wieczorem w szpitalu już 240.

    Szpital jak to szpital, nikt nie ma czasu mi wytłumaczyć co dokładnie się będzie działo.
    - czy poronienie zacznie się "na dobre" gdy beta spadnie do zera?
    - czy jeśli po spadnięciu bety do zera, wciąż będę tylko plamić zamiast krwawić to powinnam dostać jakieś leki na wywołanie?
    - od zobaczenia dwóch kresek brałam besins, nikt mi go nie kazał odstawić, ale czy jest sens jeszcze go brać?

    Starania od 07.23 (10cs)
    👩🏻 35 👨🏻34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikea, poronienie trwa. Nawet po oczyszczeniu beta nadal może być i dopóki nie spadnie to tak naprawdę organizm nie zacznie sam wracać do siebie.
    Jeśli beta spadnie to nie powinno występować krwawienie. Beta jest na niskim poziomie więc spadnie szybko.
    Według mnie powinnaś odstawić, bo nie ma czego podtrzymywać.
    Masz samoistne więc najlepsze - organizm szybciej dojdzie do siebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 13:03

  • Mikea Autorytet
    Postów: 251 467

    Wysłany: 10 czerwca, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Nopek :)

    Starania od 07.23 (10cs)
    👩🏻 35 👨🏻34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę bardzo :) jeśli chcesz możesz zbadać, jeśli zdołasz złapać. Ale jeśli nie widzieli nic w usg to obawiam się, że nie będzie czego łapać.
    https://www.testdna.pl/badanie-przyczyn-poronienia/

    Mikea lubi tę wiadomość

  • Mikea Autorytet
    Postów: 251 467

    Wysłany: 11 czerwca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jednak nie mam samoistnego.
    Przy przyjęciu do szpitala w niedzielę beta 246.
    Dzisiaj, we wtorek rano beta wynosi 253.

    Na USG nic nie widać. Krwawienie ustąpiło. Plamie jeszcze tylko na brązowo.

    Lekarz mi tylko powiedział, żebym została do jutra i znowu mi zrobią USG. Ale nikt mnie nie informuje co będzie dalej :(

    Starania od 07.23 (10cs)
    👩🏻 35 👨🏻34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby nie okazało się, że to pozamaciczna. Skoro na usg nie widać, a beta skacze to lepiej być w szpitalu. Wtedy gdzieś ta ciąża musi być.

  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 199 38

    Wysłany: 19 czerwca, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn u mnie poronienie zatrzymane w 10 +3 wg usg 6+4.

    Zabieg odsysania mialam 13.6

    Jakie badania robiłyście po?

    W waszych opisach widze tyle roznych badan.
    Ja przed staraniem po odstawieniu tabletek. Antykoncepcyjnych robilam monitoring cyklu.
    Tzn caly cykl kontrolowali mi hormony i na usg była potwierdzona owulacja lub nie.
    Ogólnie hormony ok a AMH 3,6 jak w moim opisie na dole wiec lekarka tez mowila ze ok.

    Mieszkam w Niemczech i tutaj twierdzą ze po pierwszym poronieniu nikt nie będzie szukal przyczyny mimo mojego wieku.

    Sama w pl moge wykonac badania prywatnie ale jakie?
    I czy ma to sens?

    Chce znowu zrobic monitoring cyklu.
    Ale mysle ze dopiero po 2, 3 miesiaczkach ma to sens?
    Jak myslicie. Sa tu osoby tak doswiadczone w pozytywnym i negatywnym tego slowa aspekcie moze ktos cos mi doradzi...

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • Nalax Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 czerwca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Nie sądziłam, że znajdę się w tej grupie.. Wczoraj wróciłam ze szpitala, 8tc, puste jajo płodowe, zabieg łyżeczkowania, nie potrafimy z narzeczonym się po tym pozbierać..

  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 162 215

    Wysłany: 28 czerwca, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalax wrote:
    Cześć. Nie sądziłam, że znajdę się w tej grupie.. Wczoraj wróciłam ze szpitala, 8tc, puste jajo płodowe, zabieg łyżeczkowania, nie potrafimy z narzeczonym się po tym pozbierać..

    W lutym przeszłam identyczną sytuację, więc doskonale wiem jak Ci ciężko.
    Musicie dać sobie czas, przeboleć stratę. Z czasem wszystko się ułoży. Najgorsze jest te kilka tygodni po zabiegu, człowiek myśli o wszystkim co go spotkało, przeżywa na nowo...Tylko czas i wsparcie w drugiej osobie ma moc.
    Dobrze, że trafiłaś na to forum, bo tutaj jest dużo kobiet, które okażą Ci wsparcie i zrozumienie. Każda z nas ma swoją historię, ale wierzę mocno, że ta historia skończy się szczęśliwym zakończeniem.

    Życzę Ci wszystkiego dobrego.

    Nalax lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 199 38

    Wysłany: 4 lipca, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to normalne ze beta jest 3 tyg po lyzeczkowaniu 46 ? nie mam krwawien ani plamien od tygodnia. Czy to oznacza ze @ nie pojawi sie dopoki nie bedzie 0?

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • kropeleczka Przyjaciółka
    Postów: 68 24

    Wysłany: 4 lipca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tak. Na okres trzeba czekać nawet 6tyg. W moim przypadku tak było. Poronienie samoistne bez łyżeczkowania.

    pp2018 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 300 373

    Wysłany: 4 lipca, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka14 wrote:
    Dziewczyny czy to normalne ze beta jest 3 tyg po lyzeczkowaniu 46 ? nie mam krwawien ani plamien od tygodnia. Czy to oznacza ze @ nie pojawi sie dopoki nie bedzie 0?
    A duża była jak poroniłas? Ja miałam 33 tysiące i spadało 4 tygodnie, miałam owulację, a po kolejnych 2 tygodniach dostałam okres. Te cykle są długie.

    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ