X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe
Odpowiedz

Poronienia nawykowe

Oceń ten wątek:
  • Basia-Basia Przyjaciółka
    Postów: 169 46

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Przekopałam tysiące wątków i niejednej dziewczynie beta rosła słabo, a okazywało się, że wszystko było w porządku. Lekarz powiedział mi, że bez sensu badać betę jeśli chce się dowiedzieć czy ciąża się rozwija prawidłowo - bo choćby przypadek pustego pęcherzyka może nas oszukać.
    Nigdy bym nie pomyślała, że ten problem spotka mnie dwa razy...

    Jakie masz przyrosty tej bety?
    8 maja miałam transfer 2 zarodków 2 dniowych czterokomorkowych
    21 maja hcg 41.90, 23 maja hcg 41.14, 25 maja 54.00, 29 maja 74.00. Już przeszłam 2 cp Ale tam hcg było duże i rosło prawidłowo .

    38 lat
    Niedoczynność tarczycy po jodowaniu, IO
    2015 CP,
    2017 CP,
    05.2018 IVF :(
    Histeroskopia Novum - ok
    Kariotypy - ok
    2019 start Novum
    Maj 2019 transfer 2 zarodków czterokomorkowych CB :( crio :(
    Wizyta w Katowicach Invimed.
    Kir AA masa brakujących kirów implantacyjnych
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy beta po transferze powinna rosnąć tak samo? W sensie ok. 66% co 48 h?
    Jeśli tak to rzeczywiście za małe wartości...

    j45n7fc.png
  • Basia-Basia Przyjaciółka
    Postów: 169 46

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    A czy beta po transferze powinna rosnąć tak samo? W sensie ok. 66% co 48 h?
    Jeśli tak to rzeczywiście za małe wartości...
    Hcg powinno normalnie rosnąć.

    38 lat
    Niedoczynność tarczycy po jodowaniu, IO
    2015 CP,
    2017 CP,
    05.2018 IVF :(
    Histeroskopia Novum - ok
    Kariotypy - ok
    2019 start Novum
    Maj 2019 transfer 2 zarodków czterokomorkowych CB :( crio :(
    Wizyta w Katowicach Invimed.
    Kir AA masa brakujących kirów implantacyjnych
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 29 maja 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem... Trzeba być dobrej myśli, choć sama po sobie wiem, że to okrutnie trudne...

    Ja przez ten miesiąc przeszłam katusze. Jeden ginekolog nie widząc pęcherzyka w macicy z powodu kiepskiego sprzętu stwierdził, że mam ciąże JAJNIKOWĄ! A to była mała cysta na jajniku...
    Ucieszyłam się na widok pęcherzyka w macicy, ale później już nie usłyszałam żadnej dobrej wiadomości...

    j45n7fc.png
  • ladybug Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 31 maja 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Rozumiem... Trzeba być dobrej myśli, choć sama po sobie wiem, że to okrutnie trudne...

    Ja przez ten miesiąc przeszłam katusze. Jeden ginekolog nie widząc pęcherzyka w macicy z powodu kiepskiego sprzętu stwierdził, że mam ciąże JAJNIKOWĄ! A to była mała cysta na jajniku...
    Ucieszyłam się na widok pęcherzyka w macicy, ale później już nie usłyszałam żadnej dobrej wiadomości...

    Doskonale Cie rozumiem Monika123. Teraz też przechodzę katusze. Pierwsze puste jajo po roku starań. Moj narzeczony ma słabe nasienie + ja torbiele. Jutro idę na wizytę ale to formalność przyrost w ciągu tyg beta tylko 600.. lekarz nie chciał mi tego wprost powiedzieć, bo to pierwsza ciąża... zrobilam do tej pory pakiet poporonny za 400zl na testdna.pl. musimy teraz zrobic badanie kariotypow..moze tu coś nie gra. trzeba szukać przyczyny :-(

  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 31 maja 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie zrobiłam żadnych badań po pierwszym pustym jaju płodowym - wynikało to z mojej niewiedzy i zapewnień, że na pewno więcej się nie powtórzy. W badaniu histopatologicznym wyszło, że nie ma tkanek zarodka... Lekarz podejrzewa u mnie zespół antyfosfolipidowy, więc od tego zaczynam badania...

    Ale u Ciebie nic nie jest przesądzone! Ja do końca miałam nadzieję, małą, ale miałam...

    j45n7fc.png
  • ladybug Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 31 maja 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciezko mi w to uwierzyć bo jakoś mi odchodzą wszystkie objawy. Bylam strasznie senna na początku a teraz jak ręką odjąl. Do jakiej wartości Ci maksymalnie beta urosła? I w którym tyg dostałaś informację o pustym jajeczku. Kurcze mi coś się wydaje że to sprawka słabego nasienia... to jest podawane jako główna przyczyna..

  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja OM 31.03. U mnie bety rosły prawidłowo, ostatnia robiona 13.05 wyniosła 3068.
    Lekarze od początku mówili, ze ciąża jest na pewno młodsza o jakieś 2 tyg. Nie wierzyłam w to, bo zawsze czuję owulację...
    O pustym jaju dowiedziałam się w 7 tyg. ciąży.
    Objaw ciążowy, który mi ustąpił to wrażliwość na zapachy, bolesność piersi oraz większy apetyt pozostały mimo, że ciąża się nie rozwijała...

    j45n7fc.png
  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 2 września 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No witajcie dziewczyny. Zajrzałam tu z ciekawości bo pamiętam że kiedyś tu pisałam i faktycznie są moje posty na wczesniejszych stronach... ogólnie to chciałam wam powiedzieć (pewnie zauważyliście na suwaku) udało mi się donosic 4 ciążę i co ciekawe bez żadnych problemów i powiklan. Ciąża przebiegła wzorowo. Z tym że poronienia miałam z poprzednim partnerem. Tak więc wina nie leżała po mojej stronie... niech wasi mężowie przebadaja się od stóp do głów. Trzymam za Was kciuki aby was też spotkał taki cud jak mnie :)

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, widzę że dawno tu nikogo nie było. Jestem po 3 poronieniach na wczesnym etapie. Jest tu ktoś z podobną historią, gdzie mimo wszystko był happy end i normalna donoszona ciąża?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ