X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie po in vitro
Odpowiedz

Poronienie po in vitro

Oceń ten wątek:
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3682 3420

    Wysłany: 13 grudnia 2022, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Przykro mi, że musiałaś przez to przejść... 😔

    Każda z Nas, która przez to przeszła, jest na prawdę silna i dzielna i to nie są łatwe sytuacje i miłe obrazy, które zostają już z Nami na resztę życia 💔 moja siostra mi powiedziała, że ona nie wie jak ja się mogłam zgodzić na to by to przechodzić w domu, że ona by nie mogła, że tylko i wyłącznie szpital i zabieg.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Em-Mi wrote:
    Cześć, jestem po poronieniu zatrzymanym w 9tc, lekarz od razu zaproponował mi leki poronne lub łyżeczkowanie, nie było nawet mowy o możliwości poronienia naturalnego... Na zabieg czekałam praktycznie tydzień, przez ten czas nie działo się absolutnie nic...
    Mija już ponad 4 tygodnie od pobytu w szpitalu, nadal nie mam miesiączki... Wiem, że mogą to być 4, ale i 6 tygodni, ale przyznam, że bardzo chciałabym już wrócić do normalności.
    Czy mogłybyście się podzielić swoim doświadczeniem?
    I jeszcze inne pytanie: wg Waszej wiedzy, ile cykli należy odczekać przed ponowną potencjalną ciążą?
    Będę mieć transfer IVF prawdopodobnie w lutym/marcu. Czy do tego czasu powinnam się zabezpieczać? Nie mamy stwierdzonego konkretnego powodu niepłodności, więc nic nie wiadomo, a nie chciałabym jeszcze tracić czasu na jakieś komplikacje...


    bardzo Ci współczuję :-(
    ja też tego doświadczyłam, dwa dni w szpitalu podawali mi proszki ale nie obyło się bez zabiegu
    okres dostałam po 30 dniach od zabiegu- czyli prawie tak jak przy normalnym cyklu, w miedzy czasie wystąpiła u mnie owulacja. Z racji, że miałam zabieg mój lekarz zalecił mi ponowną histeroskopię- a tam znowu mikropolipy do usunięcia i jeszcze mnie doczyszczali. Dodatkowo pobrali wycinki do biopsji- czekam na wyniki. Jak będą ok to w styczniu ruszamy z krio.
    Ja bym chyba działała do czasu invitro- a nóż się uda :-)
    powodzenia :-)


  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1183 1391

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie troszkę innej natury... Jak dowiedziałam się o obumarciu ciąży odstawiłam wszystkie leki i suplementy. Jestem cały czas w trakcie poronienia, myślicie, że mogę wrócić do suplementacji czy lepiej poczekać?

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3682 3420

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o jakie suple chodzi ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1183 1391

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnez, inozytol, kwas foliowy, omega-3, wit. E, C i D.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2022, 19:33

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3682 3420

    Wysłany: 16 grudnia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym brała, tym bardziej, że w ciąży też większość z nich się bierze.

    Matleena89 lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Em-Mi Koleżanka
    Postów: 64 14

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam wszystkim za reakcje, dziewczyny!
    Nadal czekam na okres, już ponad 5 tygodni, ale chyba wreszcie się zbliża...
    W następnym cyklu na pewno będziemy robić przerwę, a potem - w zależności od terminu w klinice. Jeśli oczekiwanie będzie długie, to może skusimy się na jakieś naturalne próby ;-)

    Co do suplementacji - ja jej nie odstawiłam. Ale po poronieniu przerzuciłam się na suple nieco tańsze i z żelazem, zachowując sobie "lepsze" na czas poprzedzający kolejny transfer.

    Zastanawiam się też nad niektórymi suplementami pod względem ilości kwasu foliowego. W badaniach wyszedł mi w lipcu wysoki poziom, więc nie chciałabym go brać za dużo...

    👰38
    🤵40
    🛏💕2020
    👩‍⚕️🏥2021
    💊 💉IUI1❌
    💊 💉IUI2❌
    💊 💉IUI3 ❌
    💊 💉🔬 IN VITRO: punkcja & udany świeży transfer: 09/2022 🤰, poronienie zatrzymane 11/2022
  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1183 1391

    Wysłany: 20 grudnia 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam... Można przedawkować kwas foliowy? Jest jakaś górna granica, która może być niebezpieczna?

    Ja do transferu będę chciała podejść w kolejnym cyklu. Taka była sugestia lekarza, więc wracam do suplementacji.

    Wczoraj byłam na kontroli, niby śluzówka ładna, macica się prawie oczyściła, no ALE przy ujściu jajowodu w macicy jest widoczna zmiana, podejrzenie, że to pozostałości trofoblastu. Dziś zrobiłam betę, czekam na wynik i zobaczymy, co dalej.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ