X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Puste jajo?
Odpowiedz

Puste jajo?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gloria2 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #poronienie #pustejajo #ciaza pozamaciczna
    Kochane, piszę do Was z pytaniem, ponieważ pierwszy raz znalazlam się w takiej sytuacji.
    Pierwsza ciąża zakończona w 23 tc ze względu na infekcje/skracającą się szyjkę.
    W drugiej ciąży założono zapobiegawczo szew na szyjkę i dziecko urodziło się zdrowe, o czasie.
    Aktualnie ostatnia miesiączka 05.03, cykl 25 dni. Pozytywny test ciążowy. Wykonałam oznaczenia beta hcg i progesteronu:
    27.03: beta: 32,490. Progesteron: 17,42
    29.03: beta: 70.080. Progesteron: 22.79
    03.04: beta: 345.860. Progesteron: 17.77
    06.04: beta: 625.880. Progesteron: 11,36. Wizyta u ginekologa - widoczny pęcherzyk w macicy 4 mm. Nie wiem, czy można tu załączyć zdjęcie. Nie do końca rozumiem, jak przy takiej niskiej becie moze byc widoczny pęcherzyk? Gdy spytalam o to lekarza, mowil, ze za wcześnie, zeby cokolwiek mówić i ze moze to być pseudo pęcherzyk. Dostalam Duphaston w dawce 10 mg x2 dziennie.
    11.04: beta: 958.0. Progesteron: 11.50
    Przyrost bety bardzo marny. Domyślam się, że na pustym jaju płodowym się skończy, chociaż teraz już zastanawiam się, czy może to być ciąża pozamaciczna? Dzwonilam dzis do ginekologa z wynikami bety, powiedział, że mam dalej brac Duphaston i w pon przyjść na kontrole. Jeżeli bd pusty pęcherzyk, dostane prostaglandyne dopochwowo na wywołanie poronienia. Można ją podać od wyniku bety 1000.
    Nie rozumiem, dlaczego dalej mam brac Duphaston, skoro z wyników jasno wynika, że rozwój ciąży nie jest prawidłowy. Lekarz uzasadnił to tylko tym, że skoro już podjęliśmy decyzję, zeby włączyć progesteron, to zebym go brala i w pon na wizycie ewentualnie to zmienimy. Czy nie lepiej odstawić lek juz teraz i spróbować dac organizmowi szanse na samodzielne oczyszczenie? Jeżeli w macicy lekarz zobaczył pęcherzyk 4mm, to ciążę pozamaciczna można wykluczyc? Czy naprawdę trzeba podawać leki na poronienie, czy można spróbować poronić naturalnie?
    Czy któraś z Was miala podawane takie leki? Jeżeli tak, to jakie i czy odbywało się to w szpitalu? Jak długo lezalyscie na oddziale?
    Będę bardzo wdzięczna za Wasza pomoc!
    Link do zdjęcia z USG: https://files.fm/u/x64hkz6ht

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2023, 10:45

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 960 855

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta nie spada, wówczas wielu lekarzy nie chce namawiać pacjentki do odstawienia leków. Jeśli jednak lekarz mówi o tabletkach poronnych, to trochę tego nie rozumiem. Kiedy u mnie kolejne USG potwierdziło, że ciąża zatrzymała się w swoim rozwoju, kazał odstawić leki i czekać max 2 tygodnie - ja jednak zdecydowałam się na zabieg łyżeczkowabia aby badać zarodek.

    Czy jesteś pewna, że lekarz wykluczył ciążę pozamaciczna? Poniżej 1000 ciężko coś dostrzec pewnego w USG, a ciąża pozamaciczna często daje pseudo pęcherzyki w jamie macicy. Być może dlatego lekarz chce podać leki na wywołanie poronienia, żeby mieć pewność, że ciąża nie urośnie i nie będzie zagrażać Twoim jajowodom.

    Strasznie mi przykro, że musisz przez to przechodzic. Trzymam za Ciebie mocno kciuki :*

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ