X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Puste jajo?
Odpowiedz

Puste jajo?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gloria2 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #poronienie #pustejajo #ciaza pozamaciczna
    Kochane, piszę do Was z pytaniem, ponieważ pierwszy raz znalazlam się w takiej sytuacji.
    Pierwsza ciąża zakończona w 23 tc ze względu na infekcje/skracającą się szyjkę.
    W drugiej ciąży założono zapobiegawczo szew na szyjkę i dziecko urodziło się zdrowe, o czasie.
    Aktualnie ostatnia miesiączka 05.03, cykl 25 dni. Pozytywny test ciążowy. Wykonałam oznaczenia beta hcg i progesteronu:
    27.03: beta: 32,490. Progesteron: 17,42
    29.03: beta: 70.080. Progesteron: 22.79
    03.04: beta: 345.860. Progesteron: 17.77
    06.04: beta: 625.880. Progesteron: 11,36. Wizyta u ginekologa - widoczny pęcherzyk w macicy 4 mm. Nie wiem, czy można tu załączyć zdjęcie. Nie do końca rozumiem, jak przy takiej niskiej becie moze byc widoczny pęcherzyk? Gdy spytalam o to lekarza, mowil, ze za wcześnie, zeby cokolwiek mówić i ze moze to być pseudo pęcherzyk. Dostalam Duphaston w dawce 10 mg x2 dziennie.
    11.04: beta: 958.0. Progesteron: 11.50
    Przyrost bety bardzo marny. Domyślam się, że na pustym jaju płodowym się skończy, chociaż teraz już zastanawiam się, czy może to być ciąża pozamaciczna? Dzwonilam dzis do ginekologa z wynikami bety, powiedział, że mam dalej brac Duphaston i w pon przyjść na kontrole. Jeżeli bd pusty pęcherzyk, dostane prostaglandyne dopochwowo na wywołanie poronienia. Można ją podać od wyniku bety 1000.
    Nie rozumiem, dlaczego dalej mam brac Duphaston, skoro z wyników jasno wynika, że rozwój ciąży nie jest prawidłowy. Lekarz uzasadnił to tylko tym, że skoro już podjęliśmy decyzję, zeby włączyć progesteron, to zebym go brala i w pon na wizycie ewentualnie to zmienimy. Czy nie lepiej odstawić lek juz teraz i spróbować dac organizmowi szanse na samodzielne oczyszczenie? Jeżeli w macicy lekarz zobaczył pęcherzyk 4mm, to ciążę pozamaciczna można wykluczyc? Czy naprawdę trzeba podawać leki na poronienie, czy można spróbować poronić naturalnie?
    Czy któraś z Was miala podawane takie leki? Jeżeli tak, to jakie i czy odbywało się to w szpitalu? Jak długo lezalyscie na oddziale?
    Będę bardzo wdzięczna za Wasza pomoc!
    Link do zdjęcia z USG: https://files.fm/u/x64hkz6ht

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2023, 10:45

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 978 875

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta nie spada, wówczas wielu lekarzy nie chce namawiać pacjentki do odstawienia leków. Jeśli jednak lekarz mówi o tabletkach poronnych, to trochę tego nie rozumiem. Kiedy u mnie kolejne USG potwierdziło, że ciąża zatrzymała się w swoim rozwoju, kazał odstawić leki i czekać max 2 tygodnie - ja jednak zdecydowałam się na zabieg łyżeczkowabia aby badać zarodek.

    Czy jesteś pewna, że lekarz wykluczył ciążę pozamaciczna? Poniżej 1000 ciężko coś dostrzec pewnego w USG, a ciąża pozamaciczna często daje pseudo pęcherzyki w jamie macicy. Być może dlatego lekarz chce podać leki na wywołanie poronienia, żeby mieć pewność, że ciąża nie urośnie i nie będzie zagrażać Twoim jajowodom.

    Strasznie mi przykro, że musisz przez to przechodzic. Trzymam za Ciebie mocno kciuki :*

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ