Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Puste jajo?
Odpowiedz

Puste jajo?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gloria2 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #poronienie #pustejajo #ciaza pozamaciczna
    Kochane, piszę do Was z pytaniem, ponieważ pierwszy raz znalazlam się w takiej sytuacji.
    Pierwsza ciąża zakończona w 23 tc ze względu na infekcje/skracającą się szyjkę.
    W drugiej ciąży założono zapobiegawczo szew na szyjkę i dziecko urodziło się zdrowe, o czasie.
    Aktualnie ostatnia miesiączka 05.03, cykl 25 dni. Pozytywny test ciążowy. Wykonałam oznaczenia beta hcg i progesteronu:
    27.03: beta: 32,490. Progesteron: 17,42
    29.03: beta: 70.080. Progesteron: 22.79
    03.04: beta: 345.860. Progesteron: 17.77
    06.04: beta: 625.880. Progesteron: 11,36. Wizyta u ginekologa - widoczny pęcherzyk w macicy 4 mm. Nie wiem, czy można tu załączyć zdjęcie. Nie do końca rozumiem, jak przy takiej niskiej becie moze byc widoczny pęcherzyk? Gdy spytalam o to lekarza, mowil, ze za wcześnie, zeby cokolwiek mówić i ze moze to być pseudo pęcherzyk. Dostalam Duphaston w dawce 10 mg x2 dziennie.
    11.04: beta: 958.0. Progesteron: 11.50
    Przyrost bety bardzo marny. Domyślam się, że na pustym jaju płodowym się skończy, chociaż teraz już zastanawiam się, czy może to być ciąża pozamaciczna? Dzwonilam dzis do ginekologa z wynikami bety, powiedział, że mam dalej brac Duphaston i w pon przyjść na kontrole. Jeżeli bd pusty pęcherzyk, dostane prostaglandyne dopochwowo na wywołanie poronienia. Można ją podać od wyniku bety 1000.
    Nie rozumiem, dlaczego dalej mam brac Duphaston, skoro z wyników jasno wynika, że rozwój ciąży nie jest prawidłowy. Lekarz uzasadnił to tylko tym, że skoro już podjęliśmy decyzję, zeby włączyć progesteron, to zebym go brala i w pon na wizycie ewentualnie to zmienimy. Czy nie lepiej odstawić lek juz teraz i spróbować dac organizmowi szanse na samodzielne oczyszczenie? Jeżeli w macicy lekarz zobaczył pęcherzyk 4mm, to ciążę pozamaciczna można wykluczyc? Czy naprawdę trzeba podawać leki na poronienie, czy można spróbować poronić naturalnie?
    Czy któraś z Was miala podawane takie leki? Jeżeli tak, to jakie i czy odbywało się to w szpitalu? Jak długo lezalyscie na oddziale?
    Będę bardzo wdzięczna za Wasza pomoc!
    Link do zdjęcia z USG: https://files.fm/u/x64hkz6ht

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2023, 10:45

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 994 880

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta nie spada, wówczas wielu lekarzy nie chce namawiać pacjentki do odstawienia leków. Jeśli jednak lekarz mówi o tabletkach poronnych, to trochę tego nie rozumiem. Kiedy u mnie kolejne USG potwierdziło, że ciąża zatrzymała się w swoim rozwoju, kazał odstawić leki i czekać max 2 tygodnie - ja jednak zdecydowałam się na zabieg łyżeczkowabia aby badać zarodek.

    Czy jesteś pewna, że lekarz wykluczył ciążę pozamaciczna? Poniżej 1000 ciężko coś dostrzec pewnego w USG, a ciąża pozamaciczna często daje pseudo pęcherzyki w jamie macicy. Być może dlatego lekarz chce podać leki na wywołanie poronienia, żeby mieć pewność, że ciąża nie urośnie i nie będzie zagrażać Twoim jajowodom.

    Strasznie mi przykro, że musisz przez to przechodzic. Trzymam za Ciebie mocno kciuki :*

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ