X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Puste jajo płodowe - poronienie
Odpowiedz

Puste jajo płodowe - poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wyglądało u was poronienie po pustym jaju płodowym i ile trwalo?

    Ja w piątek wieczorem odstawiłam odstawiłam leki, od niedzieli miałam lekkie krwawienie a dziś w pracy mnie zalało, wydaje mi się ze na podpasce miałam to jajo, taki okrągły glut jak galareta. Dość duży. Teraz bardzo boli mnie podbrzusze. Ile to potrwa? ☹️

  • Wena123 Ekspertka
    Postów: 247 144

    Wysłany: 15 marca 2023, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy pustym jaju, niestety nic się samo nie zaczęło mimo odstawienia leków i upływie dwóch tygodni. Więc jesteś na super pozycji, jakkolwiek beznadziejnie to brzmi.

    Przy poronieniu normalnym, nie pustego jaja, trwało to u mnie jak normalny okres. Było bardziej obfite, mocno skrzepowe, ale czas trwania okresu.

    Przy pustym jaju dostałam płodowym dostałam tabletki poronne do domu i tutaj intensywnie było 6 dni + kolejne 5 plamienie. Ale to nie naturalnie dlatego myślę, że zupełnie inaczej.

  • Kasia8702 Koleżanka
    Postów: 56 100

    Wysłany: 30 marca 2023, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poroniłam w lipcu 2022. W czwartek stwierdzono puste jajo.w piątek byłam w szpitalu z silnymi bólami brzucha. W poniedziałek przyjęto mnie na oddział. Dostałam tabletki poronne koło 14 . Około 20 doszło do poronienia . 21:30 miałam łyżeczkowanie. Po łyżeczkowaniu około tygodnia plamienia i dość silny ból brzucha

    Ona 35, on 40
    5 transferów
    2 pełne procedury ivf od 2021
    4 transfer 6.2022 - w 7 tc - puste jajo płodowe
    Obecnie 3 procedura
    3 zarodki
    24.5. 6 tranasfer jak na razie beta ujemna
  • Gloria2 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #poronienie #pustejajo #ciaza pozamaciczna
    Kochane, piszę do Was z pytaniem, ponieważ pierwszy raz znalazlam się w takiej sytuacji.
    Pierwsza ciąża zakończona w 23 tc ze względu na infekcje/skracającą się szyjkę.
    W drugiej ciąży założono zapobiegawczo szew na szyjkę i dziecko urodziło się zdrowe, o czasie.
    Aktualnie ostatnia miesiączka 05.03, cykl 25 dni. Pozytywny test ciążowy. Wykonałam oznaczenia beta hcg i progesteronu:
    27.03: beta: 32,490. Progesteron: 17,42
    29.03: beta: 70.080. Progesteron: 22.79
    03.04: beta: 345.860. Progesteron: 17.77
    06.04: beta: 625.880. Progesteron: 11,36. Wizyta u ginekologa - widoczny pęcherzyk w macicy 4 mm. Nie wiem, czy można tu załączyć zdjęcie. Nie do końca rozumiem, jak przy takiej niskiej becie moze byc widoczny pęcherzyk? Gdy spytalam o to lekarza, mowil, ze za wcześnie, zeby cokolwiek mówić i ze moze to być pseudo pęcherzyk. Dostalam Duphaston w dawce 10 mg x2 dziennie.
    11.04: beta: 958.0. Progesteron: 11.50
    Przyrost bety bardzo marny. Domyślam się, że na pustym jaju płodowym się skończy, chociaż teraz już zastanawiam się, czy może to być ciąża pozamaciczna? Dzwonilam dzis do ginekologa z wynikami bety, powiedział, że mam dalej brac Duphaston i w pon przyjść na kontrole. Jeżeli bd pusty pęcherzyk, dostane prostaglandyne dopochwowo na wywołanie poronienia. Można ją podać od wyniku bety 1000.
    Nie rozumiem, dlaczego dalej mam brac Duphaston, skoro z wyników jasno wynika, że rozwój ciąży nie jest prawidłowy. Lekarz uzasadnił to tylko tym, że skoro już podjęliśmy decyzję, zeby włączyć progesteron, to zebym go brala i w pon na wizycie ewentualnie to zmienimy. Czy nie lepiej odstawić lek juz teraz i spróbować dac organizmowi szanse na samodzielne oczyszczenie? Jeżeli w macicy lekarz zobaczył pęcherzyk 4mm, to ciążę pozamaciczna można wykluczyc? Czy naprawdę trzeba podawać leki na poronienie, czy można spróbować poronić naturalnie?
    Czy któraś z Was miala podawane takie leki? Jeżeli tak, to jakie i czy odbywało się to w szpitalu? Jak długo lezalyscie na oddziale?
    Będę bardzo wdzięczna za Wasza pomoc!
    Link do zdjęcia z USG: https://files.fm/u/x64hkz6ht

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ