X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Sinobrocha i latające plemniki :D
Odpowiedz

Sinobrocha i latające plemniki :D

Oceń ten wątek:
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 1 lipca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia gratulacje ! :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nadziejaaaaa Autorytet
    Postów: 357 226

    Wysłany: 1 lipca 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczynki ;)

    Widzę że troszkę zaświeciło słonko u Nas na forum ;)

    Asiu ogromne gratulacje!! Bardzo się cieszę Twoim małym wielkim szczęściem ;) <3

    Jacqu piękny brzuszek i jaka Ty laska jesteś ;)

    Kaczuszko ale u Ciebie suwaczek leci- super ;)

    Byłam dziś u ginki. U mnie w sumie 51 dzień cyklu - masakra.. Po usg wiem póki co że @ czai się za rogiem. Później mam od 16-25 dc włączonego dupka na ustabilizowanie cykli. W sumie podała mi parę wersji w razie "w" gdyby się z dupkiem nie udało..
    Ogólnie to mam doła jak jasna cholera... Beczeć mi się chce z tego wszystkiego...

    Asia87, Jacqueline lubią tę wiadomość

    Aniołek <3 7.10.2016. <3
    "Nienarodzone dzieci nie odchodzą.. one tylko zmieniają datę przyjścia na świat"

    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto,,Mutacje,Trombofilia... Niekończąca się opowieść...

    In vitro start kwiecień 2019
    Punkcja 15.04 pobrano 12 komórek
    Transfer 16.05
    7dpt beta 49 😍
    9dpt 151 😍
    11dpt 350 😍
    15dpt 2148 😍
    18dpt 6823 😍
    22 dpt mamy ❤️ 😍😍
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 1 lipca 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia gratulacje :-)

    Nadzieja ja mam tak od wczoraj, caly wieczor przeplakalam, a dzis nie jest lepiej. I wiecie co, chyba dostalam okres, pisze chyba bo ostatnie 2 dni plamilam a dzis krew i tak licze ze od pierwszych plamien w ciazy mija 27 dni wiec moze by sie zgadzalo i glowa boli i brzuch jak podczas @.

    Asia87 lubi tę wiadomość

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 1 lipca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałyście coś na uspokojenie po poronieniu? Wróciłam do domu i wycia nie ma końca. Zaraz się uduszę, albo porzygam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2017, 19:46

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 1 lipca 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu gratuluję! Cudne wiesci!

    Asia87 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 1 lipca 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bardzo Wam dziękuję :*

    Wrócę do Was po urlopie!

    anusia24 lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria :( tak mi przykro kochana. Przytulam najmocniej jak moge! A na uspokojenie warto o cos w aptece popytac jezeli zwykla melisa nie pomoze. Wyplacz sie. To pomaga a kiedys jeszcze zaswieci sloneczko. Wierze w to ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2017, 20:35

  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 1 lipca 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria - przytulam :-* ja tez bralam. Jak mnie zobaczyl moj lekarz to od razu mi wypisal recepte jedna z tabletkami na uspokojenie a druga z czyms na sen, silne byly bo jak wzielam to w ciagu 5 minut juz spalam.
    Wyplacz sie to pomaga, u mnie mimo ze juz 3 tyg po to sa dni takie jak wczoraj ze caly wieczor przeplakalam...

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 1 lipca 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiula jakie to były tabletki? Poproszę mojego

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 1 lipca 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nic nie brałam, dałam sobie czas na wyplakanie się i zasypialam że zmęczenia. Potrafiłam budzić się w środku nocy,wyć że dwie godziny i znów spać.

    Bez recepty są takie za 6 chyba zł. Zapomniałam nazwy ale jak mówiłam w aptece że w pudełeczku z niebieska nakrętka to w aptece wiedziały jakie.kilka naraz i potrafi wyciszyć delikatnie do tego herbatki z melisy. W prochy bym się nie pchala bo czasem ciężko odstawić a to taki etap że trzeba się wyplakac i wyrzucić żal. Często do dziś kręci mi się łza w oku w szczególności jak mówię o tym 3 późnym poronieniu czy wczesnym porodzie. Jeżdżę czasem na grób malutkiej ( jest w takim zbiorowym dzieci które zmarły z danego szpitala)
    Mi pomógł powrót do pracy i przebywanie w towarzystwie innych bo wtedy starałam się powstrzymać ale gdy wracałam to lament.
    Z czasem jest poprostu łatwiej ale mam świadomość że ta rysa w życiorysie zostanie że mną do końca i nauczyłam się z tym funkcjonować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2017, 23:34

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 2 lipca 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nic nie brałam. Jestem zdania jak Kaczuszka, od wszelkich specyfików łatwo sie uzależnić i to przeważnie gorzej od tych na receptę, choć niektórzy na prawdę ich potrzebują.

    Pomagało mi wypłakiwanie sie w domu, jak nikt nie widział kiedy już wszyscy spali, rozmowy z dziewczynami na forum tutaj.

    Czas nie leczy ran, z prochami czy bez, uczy nas z tym wszystkim żyć. Jednym przychodzi to łatwiej i szybciej, inni potrzebują więcej czasu.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 2 lipca 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria ja mam hydroxyzinium i zolpic ale wzielam tylko 3 tabletki z kazdego, bo jak pisza dziewczyny balam sie ze organizm sie za bardz przyzwyczai do nich i odstawilam 3 dnia. Byly mi potrzebne bo na prawde sobie nie radzilam i pakalam caly czas a po nich choc na chwile sie uspokajalam, jak przestawaly dzialac to 2 dawki w ciagu dnia nie bralam tylko melise pilam. Pozniej jakos sie ogarnelam i po poltora tyg. wrocilam do pracy i to byla dobra decyzja bo przynajmniej mialam sie czym zajac. W pracy tylko wiedzieli prezes i dekretarka wiec obylo sie bez pytan...

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • Ewciaa83 Autorytet
    Postów: 450 746

    Wysłany: 2 lipca 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nic nie brałam, wiadomo w głowie mamy to cały czas, ale dlatego jak mam ochotę to płaczę i to mi pomaga albo na silę coś wymyślam do roboty. Zawsze myślałam że u mnie bedzię wszystko ok, ze jakto może mnie cos takiego spotkać. Teraz jednak wiem że jest ro możliwe i strasznie trudno sie czyta że jest masa dziewczyn na ròżnych etapach i to dużo gorszych a jednak sie nie poddają i starają się dalej. Nie ma chyba nic lepszego jak uśmiech maleństwa i to wynagradza wszystkie krzywdy wiec będę na to czekać. Miłej niedzieli dziewczyny:)


    d7f2b9e95e.png
    yaw6drw.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozpaczalam tylko po pierwszym poronieniu. Teraz jestem bardziej wqrwiona niż smutna. Z tej złości przechodzę do działania. Próbujemy ostatni raz i jeśli teraz się nie uda będzie masakra i łzy. Teraz jest myślenie o tym co zrobić dalej.
    Jeszcze krwawie ale teraz to właściwie 1-2 podpaski by mi wystarczyły na cały dzień. Jutro zrobię ta betę i liczę ze ładnie spada.
    Dziś cały dzień pada ;) ale i tak siedzimy na podwórku :D

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja boję się próbować dalej Obstawiłam się lekami ziołowymi narazie Dziś mam molowy nastrój ale nie ryczę W moim przypadku musiałabym brać encorton w ciąży Bałabym się czy nie zaszkodzę dziecku Receptę mogłabym załatwić ale brałabym na własną rękę bo we wrocławiu nikt nie chce tego zapisać

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria każda z nas się boi. Tylko po jakimś czasie chęć posiadania dziecka wygrywa ze strachem.
    Jacq bierze sterydy. Większość dziewczyn po ivf bierze sterydy. Rodzą zdrowe dzieci. Przy każdym leku jest jakieś ryzyko ale w moim i być może w Twoim przypadku to wybór mniejszego zła.
    Lekarze z klinik niepłodności przepisuja encorton. We Wrocławiu też. Jeśli nie chcesz go brać sama może spróbuj w klinice. Ale to wiadomo jak odchorujesz stratę i znowu poczujesz wściekłość pustej macicy ;)

    PodwojnaMama lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria bralam encorton przed ciaza i cala ciaze z synkiem ze wzgledu na silne ataki astmy. Synek zdrow jak ryba. Bylam ciagle pod kontrola pulmonologa i oczywiscie jest to niebiezpieczny lek ale w moim przypadku ratujacy zycie. Po porodzie nie moglam ze wzgledu na leki karmic synka piersia ale i to nie bylo wazne. Wazne go mialam calego i zdrowego.

    D_basiula lubi tę wiadomość

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwójna w jakiej dawce brałaś?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria nie pamietam juz dawki bo to 8 lat temu bylo a bralam tez duzo innych lekow. Myslalam ze bede miec wpisana dawke w ksiazeczce ciazy ale tylko mam wpisana nazwe leku :/ ale na pewno byly to spore dawki leku bo pamietam ze pulmonolog chciala mi go zmniejszyc w ciazy, ale niestety ataki byly tak czeste ze bralam taka dawke jak przed ciaza.

    Ogolnie myslalam ze to lek na astme jest a tutaj na forum co chwile gdzies o nim czytam.

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 3 lipca 2017, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PodwójnaMama - przy dodatnich ANA w dość wysokim mianie lekarze bardzo często przepisują Encorton, przy toczniu, przy wysokich komórkach NK. Na multum rzeczy związanych z problemami autoimmunologicznymi matki. Pomijając choroby ogólnie które tym się leczy.

    Część dziewczyn, jak ja, bierze to bez wskazań. Znaczy hmmm co to znaczy bez wskazań. Może coś jest niezdiagnozowane na co ten czy inny lek pomaga. Tak nam poleciła genetyk, żeby przed dalsza diagnostyką spróbować na Clexane i Encortonie(niedużej dawce), że często kolejna ciąża się udaje mimo kilkukrotnych wcześniejszych niepowodzeń, co by w sumie oznaczało, że było coś niezdiagnozowane właśnie. Powiedziałam o tym lekarzowi mojemu, no i o tyle o ile pacjentki z Clexanem ma częściej, to mówi, że pacjentce w ciąży Encortonu jeszcze nie przepisywał. Ale przystał na to. Sam się cieszy, że jestem na takim etapie choć mimo wszystko to nadal jest wcześnie, ale jak 4 ciąże po kolei kończyły się do 10tc a kolejna jest w 15/16, to kto by się nie cieszył. Encortonu biorę jednak niedużą dawkę, 5mg. Genetyk mówiła coś o braniu tego do połowy ciąży jakoś i jeśli brały dziewczyny to bez wskazań jak ja, to właśnie zazwyczaj do połowy ciąży.

    Na usg wyglądało do tej pory wszystko ok, na prenatalnych co sprawdzał narządy wszystkie obecne, kończyny też, mózg i serce prawidłowe. I mam nadzieję, że tak będzie do końca ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ