X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Starania o dziecko po poronieniu i łyżeczkowaniu
Odpowiedz

Starania o dziecko po poronieniu i łyżeczkowaniu

Oceń ten wątek:
  • Ewka24 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poronilam w zeszlym roku w pazdzierniku w 7 tc :Niby wsszystko samo sie uregulowalo tylko ze od trzech cykli mam kilkudniowe plamienia przed miesiaczka czy ktoras z was tez tak miala a jesli tak to jakie badania trzeba wykonac??

  • Ewka24 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 maja 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i mialam tez zabieg

  • Anjaa Ekspertka
    Postów: 127 137

    Wysłany: 6 maja 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak na razie nie było takich objawów wydaje mi się, że powinnaś zgłosić to swojemu gin....ja po poronieniu jestem strasznie przeczulona na różne niepokojące objawy;/

    [link=https://www.suwaczki.com/]p19udqk3640ct2sr.png[/link]


    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    Aniołek 6 tc .... 15.02.2015 roku
  • staraczka40 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 maja 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    jestem tu nowa..
    miałam zabieg w grudniu, od lutego staramy się ponownie
    w momencie zajścia w ciążę miałąm tsh 2,4 tydzien po zabiegu miałąm 3,07
    obecnie biorę eutyrox 50 pon-pt a sob-niedz 75 i spadł do 1,48

    staraczka
  • miana109 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 8 maja 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam zabieg w styczniu,puste jajo płodowe 8 tydzień, od czasu poronienia mój cykl jest 30-35 dniowy. Staramy się od marca na razie nie udaje się.

    Aniołek [*] - puste jajo płodowe 16.01.15
  • Anjaa Ekspertka
    Postów: 127 137

    Wysłany: 26 maja 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    widzę, że panuje cisza na forum... ;/ co tam u Was dziewczyny? jakieś dobre nowiny?:) jak się trzymacie?

    Pozdrawiam

    [link=https://www.suwaczki.com/]p19udqk3640ct2sr.png[/link]


    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    Aniołek 6 tc .... 15.02.2015 roku
  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Jestem tu nowa :) Ja miałam zabieg łyżeczkowania 10.04-ciążą obumarła, 11 tydzień :( wczoraj byłam u gina, 13 maja miałam pierwszą @ po zabiegu. Wszystko jest ok, mam dobre wyniki. Możemy starać się o po drugiej @
    Mam zażywać 2x400 kwasu foliowego, 1x2000 witaminy D3 oraz 500-1000 witaminy C.
    Witaminy D3i C mam zażywać cały czas do ewentualnego zajścia oraz po, aż do rozwiązania, a kwas co najmniej do zakończenia pierwszego trymestru.

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • Natala241 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Poroniłam dwa tygodnie temu w 8 tygodniu ciąży. Miałam zabieg łyżeczkowania. Przez tydzień miałam słabiutkie krwawienie, teraz drobne plamienia koloru kawa z mlekiem. Nic mnie nie boli, nie bolało, czuje się świetnie. Bardzo chciałabym już zacząć starania. Wiem, że dużo lekarzy karze odczekać te 3 miesiące :( ale nie wiem czy aż tyle dam rade. Najlepiej to już teraz bym chciała być w kolejnej ciąży. Wizyte kontrolną mam dopiero za tydzień:/ ale jutro idę do innego lekarza z którym byłam umówiona już dużo wcześniej, będąc jeszcze w ciąży. Przyczyny poronienia jeszcze nie znam. Wyniki odbieram dopiero w przyszłym tygodniu. Podejrzewam jednak, że może to być niski poziom progesteronu. Już w 7 tygodniu zaczęłam plamić, wylądowałam na oddziale i brałam luteine. Niestety nic do nie pomogło. Serduszko przestało bić praktycznie z dnia na dzień :( bo przez to plamienie USG mi robiono co 3 dni, wiec widziałam. Dodam, że cykle mam regularne, wręcz książkowe. 28 dni 14 dnia owulacja itd. Zaszłam też za pierwszym razem. Więc czy muszę czekać aż 3 miesiące??? Wiem, że wielu kobietkom udało się juz po pierwszej @. Psychicznie jestem na to gotowa. Cały czas myślę o tym. Po nocach śni mi się maleństwo w moich ramionach. A wy kiedy zaczęłyście starania??? Boje się, że mój lekarz powie 3 a może i nawet 6 miesięcy. Ale wiem, że lekarz lekarzowi nie równy i każdy mówi co innego.

  • missbum Przyjaciółka
    Postów: 105 160

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja radzę słuchać lekarza i odczekać trzy cykle. Pamiętaj że miałaś zabieg, musi się tam wszystko zagoić i odnowić.
    Może i niektóre zachodzą w ciążę od razu, ale prawdopodobnie nie miały łyżeczkowania, przy samoistnym można właściwie od razu. Lekarz lekarzowi nie równy, ale ja byłam u trzech i wszyscy kazali czekać minimum 3 cykle.
    Pewnie cię nie skierują na badania, ale sugeruję podstawowe sobie zrobić, ja dzięki temu odkryłam moje problemy z tarczycą.
    Trzymaj się cieplutko!

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Kropek [*] 21.01.2015 (8 tc)
    niedoczynność tarczycy
    vfrxd36.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natala sa tu dziewczyny, ktore nie czekaly i zaszly od razu w ciaze ale sa tez takie ktore odczekaly. Po poronieniu samoistnym organizm jest szybciej gotowy niz po zabiegu. Musisz trocheodczekac zeby macica sie odbudowala. Ja czekalam 3 cykle tak, jak zalecil gin i w pierwszym cyklu zielonego swiatlazaszlam w ciaze. Tobie tez sie uda!na wizycie zapytaj dlaczego trzeba odczekac i co jesli sie zajdzie wczesniej :)

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Natala241 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po wizycie :) i jak się okazało z tym czekaniem to różnie bywa. Pani doktor powiedziała, że to wszytko zależy od czasu kiedy błona śluzowa macicy się odbuduje. Zazwyczaj trwa to 3 miesiące i nawet jeśli dojdzie do zapłodnienia a błona nie zdążyła się jeszcze zregenerować to komórka jajowa i tak nie będzie miała gdzie się zagnieździć i skończy się to normalnym okresem. Dodam, że przepisała mi Duphaston na regeneracje i po pierwszej @ mogę dalej próbować :)

    Agnieszka0812, Wiaterek lubią tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ