X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trisomia 16 chromosomu
Odpowiedz

Trisomia 16 chromosomu

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 lutego 2023, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Ja zaglądam bo wypatruje wieści na sąsiednim wątku :)

    Jenny88, Dina lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 lutego 2023, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na drugą dziewczynkę :) Mam nadzieję, że posiedzi jeszcze tydzień bo mąż jest chory i musiałabym rodzić sama.
    To była ciężka ciąża. Nigdy więcej 😉
    A jak u Was? :)

    Jenny88, Dina lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 lutego 2023, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, jak jest chęć w sercu na kolejne, to żadne cierpienia nas nie powstrzymają 😉

    Dziękuję ☺️ Mam nadzieję, że wszyscy będziemy zdrowi, bo ostatnie prawie 3 miesiące przechorowałam i rodzić w takim stanie to tragedia by była 🥺

    Ząbki i problemy z laktacją to też ciężka sprawa, niestety często się mówi w środowiskach związanych z niepłodnością o problemach "przed" a potem to już ma być takie nic, sama słodycz i cichutki płacz góra raz dziennie. A rzeczywistość jest zgoła odmienna ;)

    Jenny88 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 14 lutego 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! Zaglądam 😉
    U nas 21 tydzień od 2 tygodni leżę bo mam problemy z szyjka. Skróciła mi się do 2,2 cm i lekarz zalecił leżakowanie więc stosuje się.
    Jesteśmy po drugim badaniu prenatalnym wszystko dobrze. Będzie synuś 😉
    Leżenie nie wpływa dobrze na moje sampouczucie ale zaciskam zęby i stosuje sie do zaleceń 😉
    Jenny88 właśnie słyszałam od koleżanek że kp jest mega ciężkie tylko o tym bardzo mało się mówi.
    Babulka trzymam kciuki aby młoda jeszcze poczeka jak tata wyzdrowieje 😉❤

    Jenny88, Dina lubią tę wiadomość

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 lutego 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza nie wiedziałam, że jesteś w ciąży, gratulacje ❤️❤️❤️

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 14 lutego 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi rodzice jeszcze nie wiedzą bo tak boje sie chwalić. W pracy wiedzą bo musiałam iść na L4,tak też nie chciałam powiedzieć. A praca zdalna pomaga w ukryciu brzuszka 😁 Jestem bardzo spaczona przez poronienia
    Ja bardzo chciałabym karmić ale nie wiem co mi z tego wyjdzie 🤣

    U nas będzie Franek 😉

    Jenny88, Babulka lubią tę wiadomość

  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 14 lutego 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny88 wrote:
    Piękne imię ❤️ U mnie część najbliższej rodziny męża ( jego rodzeństwo) dowiedziało się po 30 tyg. znajomi dopiero po porodzie. Długo ukrywałam ciążę pod szerokimi bluzami.
    Ja bardzo chciałam karmić piersią, właśnie mija 7 miesiąc. Niestety muszę przyznać, że dużo wysiłku i łez mnie to kosztowało.
    A korzystalaś z położnej laktacyjnej?Bo zastanawiam się nad takim rozwiązaniem Czy sama na zasadzie prób i błędów ?
    7 miesięcy? Matko jak tan czas leci 😉❤

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 lutego 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Ala :) a u Ciebie Jenny?
    Ja przy pierwszej przeszłam gehennę z kp i teraz już nie zamierzam się tak katować. Jak będą dramaty to będę dokarmiać ;)
    Miałam też ten problem że na mnie lakrator nie działał, więc byłam uwiązana totalnie. Nigdzie nie mogłam wyjść. To był błąd z mojej strony 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2023, 20:19

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 14 lutego 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyciągnę wnioski z Waszych doświadczeń!
    Bo ja ma tysiąc myśli na minutę i jeszcze więcej obaw .

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 lutego 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pierwszego macierzyństwa wyszłam w formie śmierci na chorągwi, także rozumiem te problemy 😉 Ale coś przeczuwam, że za drugim, trzecim i kolejnym razem człowiek po prostu popełnia wciąż nowe błędy 😅 Takie życie. I jeszcze te hormony rozwalają logiczne myślenie.

    Ale na pewno najważniejsze jest właśnie nie zapominać o sobie. Dziecko bardziej potrzebuje spokojnej i stabilnej matki niż mleka z piersi :)

    Dina, Jenny88 lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Cieszę się, że jesteście juz na kolejnych etapach zmartwień. W sumie jak słucham i czytam to się zastanawiam po co to sobie robić 😉
    To ja póki co się wyżalę.
    Jesteśmy po drugiej stymulacji. Dorzuciłam jeszcze dużo suplementacji, odstawiłam potencjalnie szkodliwą chemię. Babulka pożyczyła mi książkę " It starts with the egg" i poradami z niej się kierowałam.
    Pobrali jeszcze więcej komorek niż za 1wszym razem bo aż 20, z tego 13 zapłodniono ( ostatnio 9), więc bardzo się cieszyliśmy, że są szanse. Tymczasem do etapu blastocysty dotrwał... 1 zarodek ( poprzednio 5). Jeszcze czekamy na wyniki PGS tego 1 ale nastawiam sie negatywnie. Po raz kolejny moje nadzieje urosly i się rozwiały.
    Raczej zdecydowaliśmy się na adopcję komórki. Wprawdzie nawet na grupie fejsbukowej książki do mojego posta odniosła się sama autorka książki, że ponoć to typowe objawy PCOS ale
    - nigdy nie mialam diagnozy PCOS
    - nawet jeśli są jakies pozagenetyczne przyczyny naszych niepowodzeń to staramy się już 5 lat. Jestem zmęczona. Nie mam psychicznej siły na byc moze kolejne 7 procedur , pakowania się suplami i karmienia nadzieją i mam wrażenie, że złudnym poczuciem wpływu. Jesteśmy coraz starsi, nie będzie łatwiej, chcę po prostu zostać mamą. Ta druga próba była bardziej potrzebna mojemu mężowi żeby miec pewność.
    Teraz ogarniam się z poszukiwaniem jak to wygląda z KD. I znów frustracja bo w większości krajów Europy jest całkowicie anonimowe dawstwo, a ja bym chciała miec jakies minimum wyboru,wpływu. Cechy typu kolor włosow i oczu akurat nie są dla mnie najistotniejsze, a to właściwie oprócz grupy krwi kryterium doboru.

    Zuza trzymaj się zdrowo z maleństwem, Babulka trzymam kciuki za lekki poród a Jenny za rozwiazywnie kolejnych wyzwań rozwojowych . Dzięki dziewczyny 😘♥️

    Jenny88, Babulka lubią tę wiadomość

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 21 lutego 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Hej dziewczyny,
    Cieszę się, że jesteście juz na kolejnych etapach zmartwień. W sumie jak słucham i czytam to się zastanawiam po co to sobie robić 😉
    To ja póki co się wyżalę.
    Jesteśmy po drugiej stymulacji. Dorzuciłam jeszcze dużo suplementacji, odstawiłam potencjalnie szkodliwą chemię. Babulka pożyczyła mi książkę " It starts with the egg" i poradami z niej się kierowałam.
    Pobrali jeszcze więcej komorek niż za 1wszym razem bo aż 20, z tego 13 zapłodniono ( ostatnio 9), więc bardzo się cieszyliśmy, że są szanse. Tymczasem do etapu blastocysty dotrwał... 1 zarodek ( poprzednio 5). Jeszcze czekamy na wyniki PGS tego 1 ale nastawiam sie negatywnie. Po raz kolejny moje nadzieje urosly i się rozwiały.
    Raczej zdecydowaliśmy się na adopcję komórki. Wprawdzie nawet na grupie fejsbukowej książki do mojego posta odniosła się sama autorka książki, że ponoć to typowe objawy PCOS ale
    - nigdy nie mialam diagnozy PCOS
    - nawet jeśli są jakies pozagenetyczne przyczyny naszych niepowodzeń to staramy się już 5 lat. Jestem zmęczona. Nie mam psychicznej siły na byc moze kolejne 7 procedur , pakowania się suplami i karmienia nadzieją i mam wrażenie, że złudnym poczuciem wpływu. Jesteśmy coraz starsi, nie będzie łatwiej, chcę po prostu zostać mamą. Ta druga próba była bardziej potrzebna mojemu mężowi żeby miec pewność.
    Teraz ogarniam się z poszukiwaniem jak to wygląda z KD. I znów frustracja bo w większości krajów Europy jest całkowicie anonimowe dawstwo, a ja bym chciała miec jakies minimum wyboru,wpływu. Cechy typu kolor włosow i oczu akurat nie są dla mnie najistotniejsze, a to właściwie oprócz grupy krwi kryterium doboru.

    Zuza trzymaj się zdrowo z maleństwem, Babulka trzymam kciuki za lekki poród a Jenny za rozwiazywnie kolejnych wyzwań rozwojowych . Dzięki dziewczyny 😘♥️
    Zastanawiałam się co u Ciebie, głęboko wierzę że jedyny zarodek będzie zdrowa i Wam się uda.
    Wszystko abyście byli szczęśliwy 😘
    Trzymam kciuki i mocno dopinguje!

    Dina lubi tę wiadomość

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 24 lutego 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina mam nadzieję, że ten jeden zarodek jednak rozwieje wątpliwości co dalej z kd i az a jeśli nawet nie, to że podejmiecie decyzję, której będziecie pewni i da Wam ona upragnione szczęście i spokój. 5 lat to bardzo długo, tak jak sama piszesz.

    Ja 19.02 urodziłam córeczkę 4,21 kg więc było co rodzić, jesteśmy już w domu i poznajemy się. Przekonałam się znowu jak wszystko jest kruche jak się okazało po porodzie, że miała węzeł prawdziwy na pępowinie, taki supeł po prostu... Ale ktoś nad nami czuwał i nic jej się nie stało ❤️ To już nasze ostatnie dziecko, więc z ulgą kończę przygodę ze staraniami, ciążami, porodami.

    Dina, Jenny88 lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 24 lutego 2023, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Dina mam nadzieję, że ten jeden zarodek jednak rozwieje wątpliwości co dalej z kd i az a jeśli nawet nie, to że podejmiecie decyzję, której będziecie pewni i da Wam ona upragnione szczęście i spokój. 5 lat to bardzo długo, tak jak sama piszesz.

    Ja 19.02 urodziłam córeczkę 4,21 kg więc było co rodzić, jesteśmy już w domu i poznajemy się. Przekonałam się znowu jak wszystko jest kruche jak się okazało po porodzie, że miała węzeł prawdziwy na pępowinie, taki supeł po prostu... Ale ktoś nad nami czuwał i nic jej się nie stało ❤️ To już nasze ostatnie dziecko, więc z ulgą kończę przygodę ze staraniami, ciążami, porodami.
    Bubulka gratulacje i bardzo się cieszę że poród zakończył się szczęśliwe!❤
    Dużo zdrówka dla Was! Cieszcie się sobą ❤❤❤
    Córka to konkretna kobitka 😉 niech zdrowo się chowa!

    Babulka lubi tę wiadomość

  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 24 lutego 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka gratulacje 👏Jejku, to rzeczywiście niesamowite, cieszę się , że jesteście wszystkie całe i zdrowe ♥️
    Dzięki dziewczyny, dam znać jak czegoś się dowiem 😘
    Życzę wam wszystkim dużo zdrówka

    Babulka lubi tę wiadomość

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • Jenny88 Autorytet
    Postów: 655 444

    Wysłany: 25 lutego 2023, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Dina mam nadzieję, że ten jeden zarodek jednak rozwieje wątpliwości co dalej z kd i az a jeśli nawet nie, to że podejmiecie decyzję, której będziecie pewni i da Wam ona upragnione szczęście i spokój. 5 lat to bardzo długo, tak jak sama piszesz.

    Ja 19.02 urodziłam córeczkę 4,21 kg więc było co rodzić, jesteśmy już w domu i poznajemy się. Przekonałam się znowu jak wszystko jest kruche jak się okazało po porodzie, że miała węzeł prawdziwy na pępowinie, taki supeł po prostu... Ale ktoś nad nami czuwał i nic jej się nie stało ❤️ To już nasze ostatnie dziecko, więc z ulgą kończę przygodę ze staraniami, ciążami, porodami.

    Babulka, ogromne gratulacje ♥️ Dobrze, że wszystko zakończyło się szczęśliwie 😘

    Starania od 2018

    2xIVF
    I procedura ❄️❄️❄️
    Wrzesień 2020 - 1 transfer 4.1.1 (poronienie zatrzymane 6 tydz.)
    Marzec 2021 - 2 transfer 4.2.1 (poronienie zatrzymane 7 tydz., chłopiec trisomia)
    3 zarodek 4.1.1 - nie rozmroził się

    II procedura - 5 zarodków, 2 zdrowe ❄️❄️ po PGS
    4.11.2021 - 3 transfer 5.1.2
    6 dpt - beta 71, progesteron 20.1, estradiol 3367
    9 dpt - beta 339, progesteron 20.4, estradiol 450
    15 dpt - beta 5770, progesteron 22.2
    12+2 - I prenatalne
    12+6 - Nifty pro
    16+0 - pierwsze ruchy
    21+3 - usg połówkowe 436g
    30+0 - usg III trymestru 1800g

    39+3 - 3360g, 55cm💚👶
    Mamy ❄️5.1.1
  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 3 marca 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Rzeczywiście ten jeden ❄️ zdrowy!!
    Jestem w szoku, na razie wszystkie doświadczenia spowodowały, że czuję bardziej lęk niż radość, że znów coś się nie uda. Ale może będzie więcej cudów😊
    Czyli za jakieś 2 tygodnie start cyklu przygotowującego do transferu. Tutaj jeszcze nie byłam. Macie doświadczenia jak to wygląda, porady ?

    ZuzaMaruda, Babulka, Jenny88 lubią tę wiadomość

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 3 marca 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dina wrote:
    Dziewczyny!
    Rzeczywiście ten jeden ❄️ zdrowy!!
    Jestem w szoku, na razie wszystkie doświadczenia spowodowały, że czuję bardziej lęk niż radość, że znów coś się nie uda. Ale może będzie więcej cudów😊
    Czyli za jakieś 2 tygodnie start cyklu przygotowującego do transferu. Tutaj jeszcze nie byłam. Macie doświadczenia jak to wygląda, porady ?
    Ekstra!
    Mega się cieszę że się udało teraz trzymam kciuki za powodzenie!✊✊✊✊
    Uda się, pozytywne myślenie daje siłę!
    U mnie w klinice do transferu przygotowują tylko na cyklu sztucznym, więcej leków ale większe prawdopodobieństwo że się uda. Stawiałam się w 2 dni cyklu, ocena endometrium i oznaczenie hormonów. Jeżeli wszystko jest ok to wchodza leki, co 2-3 dni miała ocene endo i jeszcze kilka razy oznaczone hormony. Po 14 dniach był transfer i po transferze miałam jeszcze wiecej leków. Udało się za pierwszym razem i u Ciebie też się uda!✊✊✊✊
    Mój lekarz zawsze mi mówił że jeżeli zarodek jest przebadany i jest zdrowy to mamy 80% szans na powodzenie!😉
    Trzymam kciuki i nie puszczam !✊✊✊😘

    Dina lubi tę wiadomość

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 marca 2023, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie!!! Trzymam kciuki! 😍😍😍

    Dina lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • ZuzaMaruda Ekspertka
    Postów: 201 157

    Wysłany: 3 marca 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plus przed transferem mialam wszystkim wymazy aby mieć pewność ze nie mamy utajonej bezobjawowej infekcji. Czesto dziewczyna mają też badanie czy endonetrium nie ma zapalenia ale u mnie Dr nie widział takiej potrzeby.
    Jeżeli będziesz potrzebowała pomocy pisz śmiało!😘

    Dina lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ