X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trombofilia i biaka c i s
Odpowiedz

Trombofilia i biaka c i s

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Justa01 Przyjaciółka
    Postów: 73 31

    Wysłany: 27 września 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    jestem po pierwszym poronieniu zatrzymanym. Chcę na własną rękę zrobić sobie pakiet na Trombofilię. Moja endokrynolog na początku wspominała o białku c i s, ale teraz zdecydowałam, że będę robić pakiet trombofili i zastanawiam się czy warto też robić te białka czy wystarczy sam pakiet z testdna. Czy białka wnoszą coś dodatkowego? Warto robić?

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 27 września 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to jest coś dodatkowego, zupełnie inna choroba niż ta z pakietu test dna. Więc warto robić jeśli się diagnozujesz :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Justa01 Przyjaciółka
    Postów: 73 31

    Wysłany: 27 września 2022, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, dziękuję! A wiesz jakie leczenie się stosuje w przypadku tych białek?

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 27 września 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heparynę i czasem acard.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 4 października 2022, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa01 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    jestem po pierwszym poronieniu zatrzymanym. Chcę na własną rękę zrobić sobie pakiet na Trombofilię. Moja endokrynolog na początku wspominała o białku c i s, ale teraz zdecydowałam, że będę robić pakiet trombofili i zastanawiam się czy warto też robić te białka czy wystarczy sam pakiet z testdna. Czy białka wnoszą coś dodatkowego? Warto robić?

    Pakiet z test DNA pokazuje czy trombofilia jest wrodzona.
    Bialko C i S pokazuje trombofilie nabyta.

    Czasem tez jest tak, ze jest jedno niepelne i drugie dodatnie, wtedy trzeba odpowiednio zastosować leczenie.
    W pakiecie z test DNA masz nie tylko badania ma trombofilie, ale również na MTHFR czy PAI, które de facto z trombofilia nie sa tozsame, wtedy podejmuje sie inne leczenie.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ