X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku
Odpowiedz

Zaczynamy- pocztakujace wracaja do staran od Nowego Roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczoła10 wrote:
    Myślę że tak. Ja użyłam tylko trzech pajacykow ze wszystkich ubrań które wzięłam, było bardzo ciepło wiec wszystkie dzieciaczki były ubrane tylko w pajac i przykryte kocykiem albo rozkiem. Bez czapeczki i niedrapek. Najlepiej przygotuj w domu kupkę z mniejszymi i większymi ciuszkami żeby mąż w razie czego mógł gotowe przywieźć. U mnie tak było bo niunia urodziła się duża :)
    dzis bylam na wizycie ale wiem tylko ze synus wazy ok 2500 i jest o tydzien do przodu :) a co do ubranek mam tylko od rozmiaru 62. Zastanawiam sie czy cos kupywac na 56...

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak wgl synio moze nie dotrwac do terminu bo mam bardzo mocno skrocona szyjke i bole miesiaczkowe dosyc czesto :)

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dużo rzeczy z ciuszka wiec miałam i rozmiar 50 i 56 i 62 bo to za grosze. Myślę że u Ciebie to 62 jest ok bo lepiej troszkę za duże niż za male :) tym bardziej ze dziecko tak szybko wyrasta. Ja te na 50 i 56 od razu popakowalam w pudło i dobrze że to było z ciucha bo bym była niezłą kasę w plecy ;) ale tak coś czułam ze Kornelia będzie długa bo na każdym usg jej kość udowa była o dwa tyg większa od reszty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 10:00

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dziś strasznie słabo spala Kornelia. Budziła się co chwila, płacz. Ostatnio tak źle spala jak była noworodkiem. Nie wiem czego. Ząbka nie ma :) mam nadzieje ze to tylko jedna taka nocka bo dzień się dopiero zaczął a ja już jestem padnieta ;)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna nadziei gratuluję wizyty. Oj rosną te dzieciaczki! :D

    U nas na stronie szpitala jest lista rzeczy, które należy zabrać i jest tam m.in.

    "dla malucha:

    W jednej torbie:
    pieluchy tetrowe 4 szt.
    2 komplety ubranek dla dziecka (dowolnie: śpiochy, kaftaniki, koszulki, body, pajacyki)
    skarpetki, rękawiczki, czapeczki po 2 szt.
    paczka pieluch jednorazowych 3-6 kg
    maść pielęgnacyjna
    kocyk

    W drugiej torbie przygotowujemy rzeczy dla Noworodka, które należy zanieść na Salę Noworodków

    Do tej torby pakujemy:
    rożek
    pieluchy tetrowe 2 szt.
    jeden komplet ubranek (koszulka, kaftanik, śpiochy/body, pajacyk)
    czapeczka
    rękawiczki
    skarpetki
    10 pampersów
    chusteczki nawilżone dla noworodków"

    więc ja spakowałam to co zalecają. Kaftaników nie brałam, ponieważ jakoś nigdy szczególnie nie uważałam ich za zbyt wygodne dla malucha. Julce się ciągle podwijały i było jej na pewno przez to niewygodnie, więc je wyrzuciłam ;) Spakowałam spiochy, body, pajacyki, czapeczki, niedrapki i rękawiczki. A z rozmiarem też mam problem. Rodzę dwa tygodnie przed terminem i nie mam pojęcia jaki ten mój synuś będzie. Jula w rozmiarze 56 wyglądała, jak w ubraniach po starszym bracie, ponieważ były za duże.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczoła może jednak ząbek będzie wychodził i dlatego Kornelia słabo spała? Ząbka może jeszcze nie widać, ale może ma rozpulchnione dziąsła i ją bolą?

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deneira bardzo mi przykro i mocno trzymam kciuki, żeby się udało :)

    Mysiu Kochana zleci zobaczysz :D A tydzień w brzuszku to faktycznie dużo dla Maluszka :D Mysiu ja też nie brałam kaftaników i w ogóle ich nie używamy :)

    Kehlana to spóźnione, ale szczere wszystkiego najlepszego! :)

    pełna_nadziei ja miałam sporo ubranek, bo bałam się że się przesikają albo coś... Przydało mi się kilka kompletów. Na raz było body+ pajacyk+ skarpetki+ czapka+ niedrapki. I leżał przykryty moim ciepłym szlafrokiem, żeby zabezpieczyć mu to ciepło, którego mu może brakować z brzuszka.

    Pszczoła a może jakaś pełnia?? Bo mi Antek śpi ładnie do ok 8:30 (z małymi przerwami na cycka), a dziś tyle ssał, że myślałam że się wścieknę!!! A na dodatek o 6 oczy jak latarnie i koniec spania!!! :( :( :( Poczekałam z godzinę i przysnął jeszcze na trochę...

    Jangwa to dobrze rozumiem, że masz dziś urodziny?? Jeżeli tak to wszystkiego najlepszego Kochana!!! <3 :)

    A Antek dziś kończy 6 miesięcy... kiedy to zleciało!!! :D Wczoraj pierwszy raz pił wodę z doidy cup a dziś jemy pierwsze jedzenie- dynię :D

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może faktycznie będzie wychodził. Dziąsła ma rozpulchnione ale to już od dwóch miesięcy ;) tylko myślę że gdyby dziś o ząbki chodziło to płakała by i przy jedzeniu a ona tylko właśnie przy cycu się uspokajala

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasienka no to u mnie identycznie. Tylko by ssala. Zasnęła po 21 i od północy pobudka co pół godziny co godzinę.

    No to daj znać jak dynia posmakowala Antkowi :) my wczoraj daliśmy pierwszy raz jablko i po prostu zjadala się tym jak nie wiem :)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczoła a co ile dajesz nową rzecz? Bo coś mi się o uszy obiło, że co 3 albo co 4 dni (nie pamiętam właśnie) :)
    Ale to musi być radość jak się patrzy jak dziecku smakuje :)
    Antek od wody krzywił się jakbym mu ocet dawała :D

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa wszystkiego co najlepsze z okazji urodzinek :D

    Dobrze, że Kasieńka przypomniała, bo ja taka rozkojarzona jestem, że ostatnio zapomniałam nawet o własnych urodzinach ;)

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje przez 4 dni nowa rzecz ;) jabłko planowałam trochę później ale niunia od tej marchewki chyba ma problem z kupka i liczę ze jabłko poratuje jej brzuszek. Może i przez ta kupkę gorzej spala. No mi to wielka radość sprawiało jak ona tak się zajadala. Gdybym mogła to bym jej więcej dala ale na początek daje jej 3-4 łyżeczki. A z wodą to Kornelia identyko. Krzywi się strasznie. Wczoraj spróbowałam dać jej troszkę herbatki rumiankowej żeby inny smak miało i żeby zaoochocila się wreszcie pić ale pociągnęła parę razy niekapek a potem tylko gryzla jak gryzak. Także teraz ani z butli ani z niekapka nie pije :(

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana Kochana czekamy na wiadomości!!

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa chyba 11 miała urodziny :) dużo zdrówka i szczęścia kochana!!! :* spóźnione ale szczere :) :)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • KkasienkaA Autorytet
    Postów: 946 622

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana czekamy czekamy i daj znać jak mąż przeżył wizytę :D

    Pszczoła, bo właśnie marchewka lubi podobno powodować zaparcia, więc myślę że dobrze zrobiłaś z jabłkiem :) Dlatego my najpierw damy dynię, a potem marchewkę właśnie :) A zwłaszcza, że dynię mam taką swojską zamrożoną, czeka na Antola :D
    My pijemy z otwartego kubka, a na wyjścia mamy bidon (tak na przyszłość) :) Może ma taki przejściowy okres właśnie przez ząbki? Dziąsełka może swędzą? My w rossmannie dostaliśmy takie szczoteczki i masowaliśmy dziąsełka. No ale gryzł wszystko co wpadło mu w rączki, łącznie z moją twarzą :)

    Nasz Aniołek jest już w niebie... Kochamy Cię bardzo! <3
    9tc 30.11.2014

    Antoś <3
    201510131762.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z otwartego kubka? Dobrze rozumiem? Jak to? ;) ;)
    O widzisz,fajnie z ta dynia zrobiłaś. Ja dynie dałam akurat ze słoika z ziemniaczkami. Fuj ;)
    Ja mam taką silikonowa szczoteczkę na palec i tez codziennie masuje jej dziaselka. Może niedługo ten ząbek wyjdzie bo ostatnio chciała nawet mój nos wziąć do buzi :)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja mam dziś urodziny :-P dziękuje dziewczyny za życzenia :-)

    Może Perełka w końcu pojawi się u Kornelci ;-) . Maja ostatnio jest trochę marudna... Myślę,że dziąsełka jej dokuczają.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • pszczoła10 Autorytet
    Postów: 648 527

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej ale mi się pomieszało. 11 miała urodziny Kehlana a dziś ma Jangwa ;) obu dziewczynom życzę wszystkiego co najlepsze i przepraszam za pomyłkę :):)

    Aniołek [*] 16.10.2014 - 10 tc
    wff2ej284uclkyvx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za rade dziewczynki :) lekarz mowil zebym sie jak najszybciej spakowala i torba niech czeka, bo uwaza ze do terminu porodu nie wytrzymam. Szyjka bardzo skrocona i do tego czeste bole miesiaczkowe :) synus jest o tydzien starszy wymiarami wiec wszystko mozliwe ze bedzie chcial sobie szybciej wyjsc hihi :) maz wczoraj do brzuszka mowil zeby jeszcze poczekal, bo chce dokonczyc remont kuchni :) no ja w sumie tez chce zeby jeszcze poczekal przynajmniej do ciazy donoszonej :)

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za życzenia! :) Ja dzisiaj miałam troszeczkę spóźniony, ale piękny prezent - na prenatalnych wszystko w porządku a jutro zaczynam drugi trymestr!!!

    Opiszę Wam jeszcze wszystko dokładnie i wrzucę fotki, ale muszę najpierw jeden raport w pracy wysłać. Trudno mi się na nim skupić, bo szaleję ze szczęścia! :)

    pszczoła10, KkasienkaA, Mysia 15 lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
‹‹ 641 642 643 644 645 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ