X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik007 - internetu nie ma co czytać, prędzej wybierz się do innego lekarza, który jest dobrym specjalistą, by jeszcze raz zrobił usg. Zdrowia i powodzenia!

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie Bondzik!
    Duzo dzieci ma takie torbielki i same sie wchłaniają!
    Dobrze, ze dzidzia zdrowa. Nie czytaj nic na necie :)

    Ani i Bondzik, o wyprawce jeszcze tez nie mysle, choc u mnie swieza sprawa, bo calkiem niedawno kompletowalam dla synka :)
    Jedno wiem. Wozka tradycyjnego 3w1 napewno nie kupie. Mialam takowy i szybko sie go pozbylam.
    Predzej mysle cos w stylu cosatto lub mutsy igo, zeby spacerowka sie skladala ze stelazem. Wczesniej zajmowala dużo miejsca w bagazniku i szybko trzeba bylo kupic mala spacerowke, z ktorej tez nie jestem zbytnio zadowolona.

    To takie moje OSOBISTE przemyslenia i nauka na bledach :)

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mądre główki podpowiedzcie mi coś. Biorę luteine 2x dziennie i duphaston 3xdziennie i dzisiaj już 3 dzień plamię na brązow tzn pierwsze dwa dni tak bardzoej jak kawa z mlekiem a dzisiaj już ciemniejsza ta wydzielina. Niby mój lekarz mówił że może tak sie zdarzyć, i zeby nie panikowac i nie bardzo w takiej sytuacji mam po co jechać do innego lekarza bo i tak na takie przypadłosci tylko duphaston i luteina a ja juz mam. Ale jakos tak się martwie i zastanawiam czy może jednak nie powinnam skoczyc na ip. Tym bardziej że od pon wróciła do pracy po urlopie i tak jakby to sie nasiliło, może dla tego że8 godz na nogach i czasami trzeba podniesc coś cięższego.

  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, a bierzesz jakieś leki z heparyna(zastrzyki, acard)? Przyczyn krwawienia/plamienia może być mnóstwo, od poważnych jak odklejanie kosmówki, rozpoczynające się poronienie, przez opróżnianie krwiaka, po całkiem błahe, jak pęknięte naczynko. Jeśli nie konsultowałas tego plamienia z lekarzem to ja pewnie bym się umówiła na jakąś przyspieszona konsultacje.

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko acard biorę.

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    bondzik007 - internetu nie ma co czytać, prędzej wybierz się do innego lekarza, który jest dobrym specjalistą, by jeszcze raz zrobił usg. Zdrowia i powodzenia!

    Już nie czytam! :P Do lekarza innego nie ma sensu się wybierać, bo ten jest naprawdę dobry i zajmuje się tylko badaniami prenatalnymi więc mu ufam no i sprzęt w tej klinice mają znakomity. Pozostaje nam czekać i modlić się za małego :) Dzięki Dziewczyny za dobre słowo :*

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie on może też powodować plamienia, ale to tylko hipotezy, warto by było sprawdzić obraz na USG, czy coś się nie dzieje ;)

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili90 wrote:
    Dziewczyny mądre główki podpowiedzcie mi coś. Biorę luteine 2x dziennie i duphaston 3xdziennie i dzisiaj już 3 dzień plamię na brązow tzn pierwsze dwa dni tak bardzoej jak kawa z mlekiem a dzisiaj już ciemniejsza ta wydzielina. Niby mój lekarz mówił że może tak sie zdarzyć, i zeby nie panikowac i nie bardzo w takiej sytuacji mam po co jechać do innego lekarza bo i tak na takie przypadłosci tylko duphaston i luteina a ja juz mam. Ale jakos tak się martwie i zastanawiam czy może jednak nie powinnam skoczyc na ip. Tym bardziej że od pon wróciła do pracy po urlopie i tak jakby to sie nasiliło, może dla tego że8 godz na nogach i czasami trzeba podniesc coś cięższego.

    Ja na IP nie byłam ani razu. Po prostu odpoczywałam w domu i brałam leki. W szpitalu nic więcej ze mną by nie zrobili.. mam to doświadczenie z poprzedniej ciąży. Plamienie samo ustało w okolicy 9-10tc, ale co się zamartwiałam to moje :)

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Werka2408 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja mam pytanie, ile z was zaczęło się starać o ciążę po pierwszej @ po zabiegu łyżeczkowania i czy wam się udało ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 20:29

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się starałam zaraz po łyżeczkowaniu i jak narazie się nie udało.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka ja ze dwa cykle miałam przerwę po łyżeczkowaniu, bo torbiel mi się zrobiła i hormony musiałam brać. Już ponad rok minęło i nic oprócz jednej biochemicznej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 21:12

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka2408 wrote:
    Cześć. Ja mam pytanie, ile z was zaczęło się starać o ciążę po pierwszej @ po zabiegu łyżeczkowania i czy wam się udało ?
    Ja wczoraj po 35 dniach od zabiegu dostałam @ i już zaczęłam dziś stymulacje hormonalna i jak dobrze pójdzie to pod koniec tego miesiąca będę miała transfer :-)

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, ja tez w kazdej ciazy plamilam na brazowo, co gorsza nawet w 2 trym tez mi sie przytrafilo. Swego czasau na poczatku poprzedniej ciazy, lekarz mi powiedzial, ze moge plamic, bo mam tylozgiecie macicy, ot takia diagnoza. Niemniej jednak nie mam pojecia co powodowalo moje plamienia.
    Nie chcesz isc na l4?

    Werka, ja tez zaczelam starania po pierwszej @, ale zaszlam w ciaze w 4 cs.
    Jakbym czekala zalecane 3 mce, to sadzilabym, ze pyklo od razu :)

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajlov super wykres!
    Trzymam kciuki, zeby tak zostalo!
    Jutro testujesz?

    baljov lubi tę wiadomość

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella01 wrote:
    Swego czasau na poczatku poprzedniej ciazy, lekarz mi powiedzial, ze moge plamic, bo mam tylozgiecie macicy, ot takia diagnoza.
    Ciekawa diagnoza... Ja też mam tyłozgięcie, a w ciąży, chociaż nie zakończonej szczęśliwie, wcale nie plamiłam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella01 wrote:
    Bajlov super wykres!
    Trzymam kciuki, zeby tak zostalo!
    Jutro testujesz?
    Dzięki za kciuki! :-)
    Czuję się tak bardzo okresowo, że nawet nie chce testować. Jutro ostatni dzień dupka i daję małpie czas do weekendu ale brzuch mnie już od wczoraj boli, więc myślę że @ tylko czeka żebym tego dupka skończyła... ;-)
    Poza tym piersi już wróciły wczoraj do stanu wyjściowego a ładnych wykresów mam na koncie miliony... ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 21:50

  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov wrote:
    Ciekawa diagnoza... Ja też mam tyłozgięcie, a w ciąży, chociaż nie zakończonej szczęśliwie, wcale nie plamiłam...
    Dlatego powiedział, że mogę, ale nie muszę. Może chciał mnie uspokoić, bym nie panikowala.. ;)

    Btw. Oby ten wykres jednak był wyjatkowy! :)

    baljov lubi tę wiadomość

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baljov testuj jutro, skoro masz ostatni dzien dupka. Ja w udanym cyklu raz piersi czulam, raz nie i tez myslalam, ze @'przyjdzie bo mialam we wcześniejszych cyklach duzo wiecej ciazowych objawów, ktore i tak nie zakonczyly sie zielonym finalem.

    Nie chce Ciebie nakrecac oczywiscie, bo wiadomo, ze moze byc roznie, ale 14dpo to juz cos powinno wyjsc, jak ma wyjsc. Ja trzymam kciuki!

    baljov lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella umowilam się dzisiaj po pracy do rodzinnej, może uda mi sie zwolnienie załatwic, bo moj gin jest na urlopie do poniedziałku także nie załatwie i tak wczesniej niż wtorek wizyty u niego.

  • Ani1234 Autorytet
    Postów: 324 202

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili90 wrote:
    Bella umowilam się dzisiaj po pracy do rodzinnej, może uda mi sie zwolnienie załatwic, bo moj gin jest na urlopie do poniedziałku także nie załatwie i tak wczesniej niż wtorek wizyty u niego.


    Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz zwolnienie, ja przy plamieniach nie odważyłabym się chodzić do pracy zwłaszcza że coś podnosisz.

    Dzidziuś najważniejszy :)

    5.05.2010 - mój największy Skarb
    01.2018 - Aniołek, 8 tydz. na zawsze pozostaniesz w moim sercu.
‹‹ 2951 2952 2953 2954 2955 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ