X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ, wiedziałam! Gratuluję! Teraz już myśl tylko pozytywnie :)

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia, dzięki że pytasz. Mała rośnie jak na drożdżach. Kończymy 14 tygodni :O Jest pociesza, dużo guga i się śmieje, nawet głośno :)
    Brzuszek już poszedł w zapomnienie. Teraz czekamy na zęby ;)
    A jak u Ciebie?
    Też mnie ciekawi jak u innych. Cóż chyba już się nie dowiemy..

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ no ja innej opcji nie brałam pod uwagę :D Cieszę się bardzo razem z Tobą jupiiii :D Teraz już z kazdym usg będzie łatwiej troszkę :) Jak wchodziłam w drugi trymestr,to czułam się totalnie bezciążowo także wiesz :) Objawy można se między bajki włożyć, bo znaczyć nie muszą nic.
    Ja wczoraj trochę na lotnisku cyrków miałam ale ostatecznie wszystko ok i jestem od wieczora w swoim pięknym,rodzinnym mieście 😍 Nocka tragiczna-prawie nic nie spałam,jestem połamana ale tak to jest w nie swoim łóżku.Zaraz idę oddać krew na badania a o 13.50 usg tarczycy. Jutro mam wizytę u ginekologa i mam nadzieję, że wszystko okaże się dobrze,bo przez tą drobną wagę dziecka i krótką kość udową-to mam schizy od 6tyg. Do tego moja waga nie drgnęła ani grama od 8tyg.,więc po cichu schizuję już jakiś czas.W Nl bylam u położnej pare dni temu-to zmierzyla brzuch od spojenia do dna centymetrem i na tej podstaeie stwierdziła,że wszystko dobrze 😂Ahhh te holenderskie podejście.No coz byle do jutra...

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    AnnZ no ja innej opcji nie brałam pod uwagę :D Cieszę się bardzo razem z Tobą jupiiii :D Teraz już z kazdym usg będzie łatwiej troszkę :) Jak wchodziłam w drugi trymestr,to czułam się totalnie bezciążowo także wiesz :) Objawy można se między bajki włożyć, bo znaczyć nie muszą nic.
    Ja wczoraj trochę na lotnisku cyrków miałam ale ostatecznie wszystko ok i jestem od wieczora w swoim pięknym,rodzinnym mieście 😍 Nocka tragiczna-prawie nic nie spałam,jestem połamana ale tak to jest w nie swoim łóżku.Zaraz idę oddać krew na badania a o 13.50 usg tarczycy. Jutro mam wizytę u ginekologa i mam nadzieję, że wszystko okaże się dobrze,bo przez tą drobną wagę dziecka i krótką kość udową-to mam schizy od 6tyg. Do tego moja waga nie drgnęła ani grama od 8tyg.,więc po cichu schizuję już jakiś czas.W Nl bylam u położnej pare dni temu-to zmierzyla brzuch od spojenia do dna centymetrem i na tej podstaeie stwierdziła,że wszystko dobrze 😂Ahhh te holenderskie podejście.No coz byle do jutra...
    Jeszcze ta wizyta za 2 tygodnie z prenatalnymi będzie dla mnie trudna, potem jeśli wszystko będzie dobrze, postaram się o pozytywne myślenie.Dzisiaj zaczęłam odczuwać piersi, więc to zadziwiające.
    Czekam dzisiaj na badania i przede mną glukoza, nowe, ale dla mojego Dzidziuszka jestem gotowa na wszelkie poświęcenia.
    Co się działo na lotnisku? To z powodu ciąży?
    Wagą się nie martw, każde usg waży inaczej.Mnie w pierwszej ciąży nastraszylj w szpitalu, że dziecko ma hipotrofię, a mój lekarz powiedział mi, że jestem drobna i dziecka kolosa nie urodzę, a każde usg może podać inny pomiar.Ostatecznie moja Córka wazyła 3190 po porodzie i było to dziecko większe niż dzieci moich gabarytowo większych koleżanek.
    Sama piszesz, że holenderska służba zdrowia robi pomiary na oko.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ nie nie-była awaria systemu bagażowego i nie dało się oddać bagażu. Musieliśmy czekać na polecenia i nigdzie się ruszyć usiąść ani nic.Tak przez godzinę wstawałam-kucałam przy walizce.

    Co do pomiarów,to miałam tu w Pl bo w Nl nawet mi nic o tej kości nie wspomnieli-oni naprawdę mówią chyba jak jest naprawdę źle.To tu w Pl się dowiaduję szczegółów.Jutro zobaczę-jakoś być musi.

    Hefe co do łożyska na przedniej ścianie,to możesz czuć ruchy później ale to jest bardzo indywidualna sprawa.Ja czułam szybko ale do dziś są to delikatne ruchy i to bardzo.Przyznam,że nie tak to sobie wyobrażałam czytając o doświadczeniach innych ciężarnych ;) Ja o prawdziwych kopniakach to mogę już sobie chyba pomarzyć.Nie wiem co to dyskoteka w brzuchu a szkoda ...

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    AnnZ nie nie-była awaria systemu bagażowego i nie dało się oddać bagażu. Musieliśmy czekać na polecenia i nigdzie się ruszyć usiąść ani nic.Tak przez godzinę wstawałam-kucałam przy walizce.

    Co do pomiarów,to miałam tu w Pl bo w Nl nawet mi nic o tej kości nie wspomnieli-oni naprawdę mówią chyba jak jest naprawdę źle.To tu w Pl się dowiaduję szczegółów.Jutro zobaczę-jakoś być musi.

    Hefe co do łożyska na przedniej ścianie,to możesz czuć ruchy później ale to jest bardzo indywidualna sprawa.Ja czułam szybko ale do dziś są to delikatne ruchy i to bardzo.Przyznam,że nie tak to sobie wyobrażałam czytając o doświadczeniach innych ciężarnych ;) Ja o prawdziwych kopniakach to mogę już sobie chyba pomarzyć.Nie wiem co to dyskoteka w brzuchu a szkoda ...
    Będzie dobrze Lady_Dior, inaczej być nie może.
    Jeszcze moz3sz mieć dyskotekę, moja Córka już po 30 tygodniu miała mało miejsca i tak kopał, że na filmie mam nagrane jak jej stópka się odznacza.

    Niecierpliwa... lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady jesteś już po wizycie?

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny-tak ja już po wizycie i na szczęście mam tylko dobre wieści 😁 Malutka nadrobiła wszystkie straty-główka jest tydzień do przodu a cała reszta idealnie zgadza się z terminem ciąży z om 😁 Szyjka twarda,długa,zamknięta 😊 Mam tylko niską hemoglobinę i dostałam żelazo ale to pikuś-najwazniejsze,że mała rośnie i waży już 1300gr. +/-100 pomyłki ale to jest idealnie na ten tydzień 😍 Łożysko wysoko na górze,mała ułożona cały czas główkowo :) Życzę każdej z Was samych takich dobrych wiadomości 😊

    Hefe, alex0806, Niecierpliwa..., aLunia, Czekając na tęcze lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior to na prawdę same dobre wiadomości :D super! Teraz to już zacznie być z górki :) zwłaszcza, ze masz spokojna głowę, ze wszystko z mała w porządku.
    A Ty jak się czujesz będąc w Polsce? :)

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe no przyznam,że czuję się super psychicznie,bo ostatni tydzień strasznie się nakręcałam.Jak widać niepotrzebnie-tylko dziecko stresowałam...Wiadomo,że wszystko się może zdarzyć ale teraz już staram się tylko pozytywnie myśleć :) Mam nadzieję,że Wy też dziewczyny szybko zaznacie spokoju ducha :)

    No a w Polsce czuję się naprawdę super.Mieszkam w niedużym mieście,do którego mam ogromny sentyment i chciałabym tu kiedyś wrócić.Nie chcę wychowywać dziecka w innym kraju :( Niestety z 2lata na pewno muszę jeszcze zostać w Nl.

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, bardzo się cieszę, że z gwiazdą wszystko w porządku :)
    Powiedz, gdzie byłoby lepiej jak nie tu w Pl :) fajnie, że wogole myślisz o powrocie.
    Odpoczywaj i relaksuj się.

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Hej dziewczyny-tak ja już po wizycie i na szczęście mam tylko dobre wieści 😁 Malutka nadrobiła wszystkie straty-główka jest tydzień do przodu a cała reszta idealnie zgadza się z terminem ciąży z om 😁 Szyjka twarda,długa,zamknięta 😊 Mam tylko niską hemoglobinę i dostałam żelazo ale to pikuś-najwazniejsze,że mała rośnie i waży już 1300gr. +/-100 pomyłki ale to jest idealnie na ten tydzień 😍 Łożysko wysoko na górze,mała ułożona cały czas główkowo :) Życzę każdej z Was samych takich dobrych wiadomości 😊
    Fantastycznie :) Już kawał baby z tej Twojej dziewczyny.Odpoczywaj sobie teraz w Polsce i ciesz ciążą bez stresu!

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja się po prostu boje testować.... Kiedy w końcu wszystko się unormowało byłam zdeterminowana do działania a teraz po prostu mam wizję kolejnej cp przed oczami. W cyklu z cp testowałam dopiero 14 dpo i był cień i wiem, że gdyby teraz też mi wyszedł to wyobraźnia poleci w wiadomym kierunku. A znowu niekontrolowanie bety wiąże się z zagrożeniem życia.
    Na wizycie lekarskiej w poniedziałek doktorek powiedział mi że jestem tyle co po owulacji, natomiast z testu ovu to juz powinnam być wtedy 7 dpo. Więc albo podwójna owulacja albo organizm dalej wariuje.
    Mialam w planie testować w przyszły piątek ale według ovu z testow będzie to 18 dpo a ovu od doktora 12 dpo.
    I nie boje się bieli, boję się takiego samego bladziocha jak ostatnio, który nie będzie zwiastował nic dobrego.
    I oczywiście każde ukucie z lewej strony ciała ( z lewego jajowodu usunieta cp) powoduje obawy....


  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa rozumiem Twoje obawy... boisz się rozczarowania, i nie chcesz przechodzić kolejny raz tej samej historii... Myśle, ze każda z nas zna to uczucie...
    Postaraj się skupić na tym co może stać się dobrego a nie złego, blada kreska na teście nie zawsze musi oznaczać coś niedobrego... wręcz przeciwnie :) a skoro boisz się testów to może odrazu zrób betę?
    Ja takich testów owulacyjnych nie używałam, wiec nie wiem jaka jest ich wiarygodność... ale wiem, ze organizm potrafi „oszukiwać” bo zanim nam się udało... to „niestaralismy się” dosyć długo bo mąż chciał poczekać do nowego roku. Ale ja jak to ja wiedziałam kiedy mam bole na dni płodne (tak samo wypadało z kalendarzyka) i nie dzieliłam się z nim ta informacja :) ale i tak sie nie udawało... Mielismy zacząć po nowym roku ale wyszło, ze w ostatnim miesiącu jak przestałam się przejmować czy mam owulacje czy nie to się udało... i wynika, ze według mojej teorii owulacji wcale jej nie było wtedy kiedy myślałam, ze jest.

    Teraz już jesteś po i nie masz wpływu na to co już się stało... wiec nie dokładaj sobie stresu :) mam nadzieje, ze będzie wszystko dobrze! Poza tym pamiętaj, ze jeśli czegoś chcemy a nie sprobujemy nic w tym kierunku zrobić to nigdy się nie dowiemy czy mogło się udać... czyli po każdej porażce jest czas na sukces.. i wierze, ze u Ciebie tak będzie :) trzymam kciuki... i nie martw się na zapas.

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dziewczyny, a ja się po prostu boje testować.... Kiedy w końcu wszystko się unormowało byłam zdeterminowana do działania a teraz po prostu mam wizję kolejnej cp przed oczami. W cyklu z cp testowałam dopiero 14 dpo i był cień i wiem, że gdyby teraz też mi wyszedł to wyobraźnia poleci w wiadomym kierunku. A znowu niekontrolowanie bety wiąże się z zagrożeniem życia.
    Na wizycie lekarskiej w poniedziałek doktorek powiedział mi że jestem tyle co po owulacji, natomiast z testu ovu to juz powinnam być wtedy 7 dpo. Więc albo podwójna owulacja albo organizm dalej wariuje.
    Mialam w planie testować w przyszły piątek ale według ovu z testow będzie to 18 dpo a ovu od doktora 12 dpo.
    I nie boje się bieli, boję się takiego samego bladziocha jak ostatnio, który nie będzie zwiastował nic dobrego.
    I oczywiście każde ukucie z lewej strony ciała ( z lewego jajowodu usunieta cp) powoduje obawy....
    Niecierpliwa, wiesz, ze ja też jestem po cp, a dwukrotnie udało mi się zajść we właściwą ciążę.Wiesz, że w przypadku cp, czas ma znaczenie, im szybciej zrobisz test i usg tym lepiej dla zdrowia i zycia. Ja teraz testowałam 3 dni po terminie @, A tydzień po niej byłam na usg.Bardzo dobrze Cię rozumiem, ale odwlekanie w czasie nic nie da.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny macie rację.
    Zatestuje jutro ( pod niby pierwszy termin owulacji) i w piątek pod ten drugi.

    Nudnych i zdrowych ciąż do samego rozwiązania Wam życzę :):):)

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dzięki dziewczyny macie rację.
    Zatestuje jutro ( pod niby pierwszy termin owulacji) i w piątek pod ten drugi.

    Nudnych i zdrowych ciąż do samego rozwiązania Wam życzę :):):)
    Niecierpliwa???

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Niecierpliwa???

    Bije się w pierś ;):) jeszcze nie zatestowałam ale dzisiaj dopiero 32 dc a doktorek stwierdził owulacje 24 dc więc biorąc ten termin pod uwagę to jest dopiero 8 dpo dzisiaj :) tej owulacji co mi testy ovu niby wykryly nie biorę jednak pod uwagę bo i starania w tym okresie były średnio wstrzelone :):)

    Ale w piątek zatestuje na pewno :)

  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Bije się w pierś ;):) jeszcze nie zatestowałam ale dzisiaj dopiero 32 dc a doktorek stwierdził owulacje 24 dc więc biorąc ten termin pod uwagę to jest dopiero 8 dpo dzisiaj :) tej owulacji co mi testy ovu niby wykryly nie biorę jednak pod uwagę bo i starania w tym okresie były średnio wstrzelone :):)

    Ale w piątek zatestuje na pewno :)

    No to czekamy :) i trzymamy kciuki :)

    Niecierpliwa... lubi tę wiadomość

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że są same dobre wieści. Oby tak dalej u wszystkich było.

    Bella no u nas troszkę ciężko, bo Wiki marudna przez katar i ząbki. Chociaż moja mama twierdzi, że jeszcze nie słyszała jak ona płacze więc co ja narzekam. Ale może faktycznie rozpuściła nas. Strajk w przedszkolu dalej ale chociaż pogoda w miarę dopisuje.

    Lady na kiedy masz dokładnie termin?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
‹‹ 3023 3024 3025 3026 3027 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ