X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina - dziekuje ze podzieliłas się swoją wiedzą, bardzo mi pomogłas ❤️
    Od nowego cyklu biorę acard ! I mam nadzieje, że immunolog (idę do polecanej Dr która zajmuje się tymi mutacjami) wypisze mi heparyne i będę obstawiona lekami.
    U mnie wszystko to samo... wit b12 za mało ale juz miałam w połowie normy wiec jest ok, kwas foliowy tez przy górnej granicy a 2 tyg temu już w połowie normy wiec wit metylowane działają. Tez słyszałam o wit b12 i b6 w ciąży lepiej mniejsze dawki i kontrolować.
    Słyszałam, ze w UK jak i również w innych krajach dziwnie podchodzą do kobiet które starają się o dziecko jak i do tych które już są w ciąży... w Polsce jest hm lepiej.
    Ale oczywiście tez trzeba trafić na lekarzy.. ja do jednej gin trafiłam i JA jej tłumaczyłam co to ta mutacja PAI 1 ... ja rozumiem, ze nie każdy musi wiedzieć wszystko ale przecież PAI odpowiada za zagnieżdżenie się zarodka wiec hm chyba każdy gin powinien coś wiedzieć 🤔 no cóż ...

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia pytałaś czy w UK nie można iść na zwolnienie w trakcie ciąży. Teoretycznie można, zależy jaka masz umowę z pracodawca... ja za chorobowe dostałabym tyle ze nie starczyłoby nawet na opłaty :/ pracuje w polskim sklepie... wiec praca fizyczna. Siedzę głównie przy kasie, ale muszę wstać żeby komuś policzyć zakupy, zapakować... czasem się ruszyć żeby coś przynieść z magazynu... wiec mimo, ze się oszczędzam to i tak nie ma tak ze nic nie robię... idę w przyszłym tygodniu jeszcze dwa razy po 6h... jest problem bo nie ma zabardzo nowego pracownika :/ powiem Wam, ze ciężko teraz o kogoś „normalnego” jak patrzę na młodych ludzi to boje się o wychowanie własnego dziecka....
    No i z ta opieka to różnie... ciąże prowadzi położna... uważam ze z zaawansowana ciąża trochę inaczej postępują. Najgorzej jest w pierwszych tygodniach ciąży, które są w zasadzie kluczowe... ne podtrzymuja ciąży a poronienie uznają za coś normalnego, dopiero po trzech poronieniach coś robią. Nie chce mówić ogólnie ale na moim przykładzie i naszego problemu. Dostaliśmy propozycje 3 darmowych prób in vitro a w PL chyba nie ma tego za darmo? Poza tym opieka w szpitalu podobno jest lepsza... nie leżałam nigdy w szpitalu w PL, moja mama jest pielęgniarka i czasem to co opowiada to jest jakimś nieporozumieniem. Miałam tez swoje nieprzyjemne przeżycia przy pierwszym poronieniu w UK dlatego nie chce ich zachwalać... bo zostawili mnie w zasadzie sama sobie... kazali iść do domu, gdzie poroniłam i nie wiedziałam co się ze mną dzieje... w PL w tym przypadku bardziej się zajmują kobietami. Ale nie ukrywajmy, ze w PL na NFZ opieka nad ciężarna tez nie jest super... żeby mieć dobra opiekę trzeba zapłacić :/

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    Cześć 😊 obstawiona jesteś lekami to teraz musi być dobrze ! Ja dzisiaj zbadałam ANA, bo trochę chodziło mi to po głowie..
    a powiesz mi na jakiej podstawie dostałam acard i receptę na heparyne ? Czy robiłaś i wyszły Ci zle wyniki badań na krzepnięcie krwi ?
    Ja mam dylemat.. zrobiłam sporo już badań na krzepnięcie krwi i wszystkie mam w normie. Jeden nawet mam max w górnej granicy (czas trombinowy) i zasnatawiam się czy zacząć brać od tego cyklu acard - trochę się boje ale z drugiej strony widzę, ze sporo osób bierze, a nawet nie robiły badań na krzepnięcie krwi. 😬
    Baksia, ale acard w dawce 0,75 to profilaktyka, można brać, żeby wzmocnić serce i nie mieć zawału. Na kazdej ulotce jest napisane, że nie należy brać leków w ciąży. Ja zaczęłam od 0.75 a po prenatalnych lekarz zwiększył mi do 150 mg acard, bo były słabe przepływy i Dzidziuszka byłaby niedożywiona. To jest już dawka lecznicza. Ja dostałam jeszcze heparynę od genetyk, bo ona uważała, że clexane jest bezpieczniejsze niż acard a Pai jest wskazaniem do heparyny. Ginekolog mógł mi dac, ale bez refundacji.Teraz jest 28 tydzien i czuję jak moja Groszeńka się rusza, a nigdy nie dotarłam z wyjątkiem pierwszej ciąży tak daleko, więc zawdzięczam to lekom. U mnie do 3 razy sztuka nie sprawdziło się, bo to 5 ciąża, a dziecko jedno.Moja zasada to walczyć tak długo jak starczy sił i pieniędzy ( w Polsce to istotny aspekt).Wszystkim Wam życzę, żebyście spełniły marzenia o macierzyństwie.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie acard był jako profilaktyka już przy staraniach o pierwszą ciążę w dawce 75, wg mojej Ginki ułatwia zagnieżdżenie i pomaga już na samym początku. Teraz mam 150mg, cały czas z przerwą tylko na @. Także baksia myślę, że 75 możesz spokojnie brać. Heparyne dostałam ze względu na poronienia i dodatkowo ze względu na przeciwciała które mi na początku ciąży też rosną. U mnie wyniki oprócz ANA są dobre, kwas foliowy (biorę zwykły i metylowany) , b12 i homocysteina w normie. Białko C i S też ok. Ginka mówiła mi, że dobre wyniki teraz wcale nie znaczą, że będą takie w ciąży, bo krzepliwość może się wtedy zmienić. Poza tym sugerowała się tym, że mimo dobrych wyników mam początki żylaków, więc coś musi być na rzeczy. Heparynę mam włączyć w 25dc jeśli beta będzie pozytywna, wiem że ona akurat zleca heparynę po dwóch poronieniach i mnóstwo jej pacjentek na tym zestawie z acardem donosiło ciążę. Tu na różnych forach też jest mnóstwo dziewczyn, którym się dzięki temu udało. Dlatego i ja chcę jej zaufać. Niestety tak jak piszecie, refundacji nie ma.
    Jeśli to nie pomoże będziemy szli w genetykę i badanie kariotypów.
    To "do trzech razy sztuka" to tak bardziej na pocieszenie, też będę walczyć póki starczy sił.
    Co ciekawe Ginka zaproponowała mi, żeby ograniczyć cukier. Dieta niski IG i bez przetworzonej żywności, dużo warzyw ale nie restrykcyjna. Dla uspokojenia organizmu i wyciszenia różnych stanów zapalnych, że będzie mi łatwiej zajść w ciążę . I muszę powiedzieć, że dużo lepiej się czuję, może to głupie, ale może też coś w tym jest.

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia nie ma za co😘 cieszę się że moja historia mogła pomóc. W końcu nic nie dzieje się bez przyczyny. Mam nadzieję, że ten zestaw i nam pozwoli spełnić marzenia😍 Generalnie, żeby nie było, też miałam mnóstwo obaw przed braniem acardu czy zaleconej heparyny skoro wyniki wzorcowe. Jeszcze hematolożka bardzo się cieszyła, że wyniki w normie, super itd więc myślałam, że nie będę musiała się kłuć, po czym mówi myślę, że profilaktyczna dawka acardu i heparyny na początek powinna pomóc🤣 trochę zgłupiałam, ale wszystko mi dokładnie wytłumaczyła i obraz zakrwawionej kuchni z powodu drobnego skaleczenia na szczęście zniknął😉 Powiedziała mi tylko, że w ciąży będziemy robić badania i na tej podstawie dawkować heparynę i Tylko jakie to są badania nie mam pojęcia, pewnie coś z krzepliwości🤔

    AnnZ fajnie, że się odezwałaś, ostatnio przeglądałam forum cp i zastanawiałam się jak tam u Ciebie. Cieszę się, że wszystko dobrze a Maleństwo zdrowo rośnie😍 A jak radzisz sobie z zastrzykami?

    Trodde, cukier tez znam ten problem, mimo mojej dość drobnej budowy i niewielkiej wagi ciężko było mi utrzymać go w normie😏 W ciągu niecałych 3 miesięcy robiłam trzy razy krzywą cukrową i insulinową🤢 przy ostatnim skierowaniu już prawie płakałam😭 Przy pierwszej krzywej cukier w 1h wyszedł grubo powyżej normy, co oczywiście z medycznego-diabetologicznego punktu nie znaczy nic (bo liczy się na czczo i po 2h, a to jak na złość w normie, noo może na czczo w granicach 90-95, ale to jeszcze ok) więc to tylko ciążowy problem, drugi pomiar na szczęście spadł i teraz trzeci w ogóle już lux bo już tylko po 1h - 120. Ginekolog chciał mi przepisać metforminę, ale na szczęście moja diabetolożka wybiła mu to z głowy. Kazała trzymać się „diety” i uprawiać sport. Posłuchałam jej, ma duże doświadczenie przy prowadzeniu ciąż w cukrzycy i jest konsultantem woj. Więc staram się jeść 4-5 posiłków, raczej zdrowych, raczej bo lody i ciasteczka tez czasami wpadną, oraz ćwiczę 6 razy w tygodniu😳(z Chodakowską) Generalnie od tego czasu oprócz tego ze cukier spadł, lepiej wyglada ciało to czuję się rewelacyjnie. Więc na pewno coś w tym jest - warto☺️

    age.png
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie bo głupieje. Poroniłam 09.08.2019 czyli minęło dokładnie 9 dni. Poronienie wczesne całkowite w 5 tygodniu. Wszystko samo sie oczyscilo.Czy to możliwe by już teraz zbliżała sie owulacja? Śluz jak przy owu, test owulacyjny od 2 dni pozytywny.
    Pomocy

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4813 3957

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati88 oczywiście, że jest to możliwe.To była bardzo wczesna ciąża,więc szybka owulacja jest jak najbardziej możliwa.Ja poroniłam samoistnie w 8tyg.i miałam normalnie o czasie owulację,także działajcie jeśli chcecie😊

    Ależ długo nie pisałam a nie raz się za to zabierałam🙄
    Pati96 to się u Ciebie porobiło-dobrze,że jesteś obstawiona lekami-może akurat wspomogą.

    Hefe,AnnZ jak ja czekam z niecierpliwością na Wasze porody😍 Cieszę się, że już tak daleko zaszłyście .Korzystajciez tych ost.chwil wolności -choć to raczej bardziej Hefe się tyczy, bo Ty AnnZ już coś o tym wiesz 😁

    Izka2503 gratuluję 2|| niech dzidzia rośnie zdrowo 😊

    U mnie już 2x zapalenie piersi było-już bylam bliska zakończenia "drogi mlecznej " Jakimś cudem przetrwałam chyba... Dla mnie karmienie dziecka,odciąganie, mycie,wyparzanie to udręka.Jaka byłam głupia,że rozkręciłam laktację laktatorem - nie popełniajcie tego błędu-karmcie piersią,bo to o wiele prostsze.Ahh dużo by tu pisać 🙄

    Bella01 odezwij się i daj znać co u Was? Jak Twoje maluchy-dają popalić?

    Trodde,Malina witajcie :) Powodzenia w staraniach :)

    Baksiu A Wy już się starajcie,bo nie doczytałam chyba? Mam tylko jedno dziecko ale ciężko z ogarnianiem forum 😂 A marzy mi się siostra dla Zosi 😆

    Ja 28lecę z Zośką do Polski i 1wrzesnia chrzcimy 😍
    Wczoraj byłyśmy na godzinnym

    Nie cytujcie ;)




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2019, 02:07

    baksia lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior dziękuję za odpowiedź:) to działamy
    Śliczna kruszynka!!!! Zdrówka i milego urlopu:)

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior jaka ta Twoja Zosia śliczna i słodka.Same ochy i achy mogłabym napisać :)
    Wiem, wiem, ale moja Córka była wzorowym niemowlakiem i bardzo szybko przesypiała noce.Oby siostra wzięła przykład ze starszej :)
    Zresztą przy mojej wyboistej drodze w staraniach to wstawanie, przewijanie i karmienie wydają mi się być idyllą.
    Na zapalenie, ból piersi Lady kapusta, kapusta i kapusta.Sposób babć, ale mi pomagał.
    Natti to jak najbardziej możliwe, też się mi wszystko szybko zregenerowało, kiedy poroniłam w 5 tyg i miałam owulację o czasie.

    Malina, zastrzyki nie należą do najprzyjemniejszych, ale dla dobra mojej Dzidziuszki staram się znosić je dzielnie.Teraz robi mi je od 2 tygodni mąż, bo skóra jest napięta już, jak łapię fałd t o Dzidziuszka kopie i trudno mi samej zrobić. Czasem mam siniaki, czasem bardzo boli, ale dla mojej Małej zniosę te niedogodności.
    Zakrwawiona kuchnia Ci raczej nie grozi.Mi się wydaje, że ciąża pogłębia zakrzepicę, bo ja biorąc 150mg acard i o.4 clexane po zacięciu się miałam lekkie krwawienie.Zresztą moja genetyk powiedziała, że ciąża to jednak odmienny stan i trudno stwierdzić, jak wtedy zachowuję się organizm.Ja mam clexane 0.4, bo zostało to dobrane do wagi mojej.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam wizję zakrwawionej kuchni i obawy np co będzie się działo przy pobieraniu krwi, chyba każda która do tej pory nie miała styczności z heparyną trochę się boi, mam nadzieję że bez powodu. Te badania które trzeba robić to chyba oznaczanie płytek krwi (jeśli się mylę to mnie poprawcie).
    Ja mam neoparin 0,6, też dobrany do wagi. Zawsze byłam szczypiorkiem, ale po ostatnim poronieniu organizm chyba trochę zgłupiał i dopiero teraz doprowadzam się do ładu. Przytyłam w kilka miesięcy ponad 10kg, jeszcze 6 mi zostało.
    Nati88 ja po obu poronieniach miałam normalnie owulacje i wszystko bardzo szybko wracało w tej kwestii do normy, także działajcie ;)

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za info, to była pierwsza wyczekana ciąża i do końca się w tym wszystkim jeszcze orientuję. Wolałam sie upewnić:)
    AnnZ zycze wytrwałości i zdrówka!!:)

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4813 3957

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ dziękuję Ci bardzo ;) Też się nad nią rozczulam 😁 Ja mimo bardzo chcianej,wyczekiwanej ciąży miałam baby bluesa.Począki były dla mnie ciężkie.Potem jak przeszło,to dopadło mnie zapalenie jedno za drugim-gdzie już mnie deprecha łapała.Na szczęście idzie ku dobremu no a nowe życie to naprawdę kwestia przyzwyczajenia w moim przypadku.Teraz muszę (a raczej chcę) rozplanować powrót na stałe do Polski :)

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe - no właśnie ja słyszałam, ze nie zawsze chcą dać zwolnienie (różne kraje) jak nie ma zagrożenia. Gdzie dla mnie to chore. Ja tez jestem zdania, ze ciąża to nie choroba ale przecież takie zmiany następują w organizmie kobiety.. i każda kobieta inaczej to odczuwa. Moim zdaniem praca w sklepie jest ciężka..wiec faktycznie idź na zwolnienie jak masz taka możliwość i odpocznij sobie 🙂
    Z tego co wiem to w PL nie ma darmowego in vitro.. tylko można starać się o dofinansowanie gdzie podobno tez ciężko dostać. Ja raz leżałam w szpitalu po pierwszym poronieniu i było tragicznie. Oczywiście to dużo zależy od tego na jaki personel się trafi...ja zle trafiłam..

    AnnZ - ja już po tym jak z Tobą pisałam wcześniej kupiłam acard 75 i 150. Ale jestem taka pipka trochę, bo jak Malina pisze tez mam obraz przed oczami jak leje mi się krew 😂
    Ale ok nie myśle o tym i biorę acard 😃
    Cieszę się ze u Ciebie i u Twojej córeczki jest wszystko dobrze ❤️

    Malina - tez mam nadzieje, ze teraz już będzie dobrze. Obstawione lekami jesteśmy, badań mnóstwo zrobiłyśmy no nie może być inaczej ! Musi być dobrze 😊 ja jeszcze muszę prolaktyne zbadać, bo wcześniej miałam delikatnie podwyższana...

    Nati88 - oczywiście, ze to możliwe 🙂 ja 9 dni po poronieniu byłam u gin z powodu bolących jajników (przestraszyłam się, ze coś złego sie dzieje) okazało się ze zbliża się owulacja 😊 powodzenia !

    Lady_Dior ale ta Twoja Zosia jest śliczna ! Do wycalowania ❤️

    A ja wczoraj oficjalnie zaczęłam nowy cykl i zaczynamy starania ❤️

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior, ahhhhh...Zosia jest przesłodka😍 Bardzo się cieszę, że po mimo złych doświadczeń się udało. Dla nas, na początku drogi, Wasze historie z happy endem są bardzo budujące. Gratuluję😘 i wytrwałości życzę, bo zdaje sobie sprawę, że lekko nie jest😉

    AnnZ ja tez już chciałabym się „kłuć”.☺️

    Natii88 Twój organizm jest już gotowy do przyjęcia Maluszka☺️ U mnie zarówno przy poronieniu jak i po cp było dokładnie tak samo. Trzymam kciuki😊

    Baksia, powodzenia!!😘

    Ja ciągle czekam na @.. apka pokazuje 2 dni.. Mam nadzieję, że nie przyjdzie☺️☺️ Dziewczyny, jak długo się staraliście?

    age.png
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my staralismy sie 6 miesiecy, a gdy sie udalo niestety w 5 tygodniu wczesne poronienie, a wiec walczymy dalej. Poronienie 9.08 dokladnie 9 dni a od wczoraj owu testy pozytywne apka wariuje:p sprobowac nie zaszkodzi:)
    Malina trzymam kciuki zeby @nie przyszla!koniecznie daj znac

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które biorą już acard bierzecie rano czy przed snem ?? 🤔

    Malina - trzymam kciuki aby @ nie pojawiła się przez najlblizsze 9 miesięcy ✊

    O pierwsza ciąże w drugim cyklu się udało. Dosyć szybko wiec mam cicha nadzieje, ze teraz tez się szybko uda 😃

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam acard wieczorem, podobno leki przeciwzakrzepowe najlepiej brać na noc, teraz mam brać jedną tabletkę rano i jedną wieczorem, przy heparynie acard rano a zastrzyk ma być wieczorem.
    Ja o pierwszą ciążę starałam się trzy cykle, o drugą dwa. Też liczę na to, że uda się szybko i tym razem :)

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    Dziewczyny które biorą już acard bierzecie rano czy przed snem ?? 🤔

    Malina - trzymam kciuki aby @ nie pojawiła się przez najlblizsze 9 miesięcy ✊

    O pierwsza ciąże w drugim cyklu się udało. Dosyć szybko wiec mam cicha nadzieje, ze teraz tez się szybko uda 😃
    Baksia, acard wieczorem! Nawet mamaginekolog o tym napisała na blogu. Mój ginekolog powiedział, ze jest ważna praca naukowa na ten temat (nie pamiętam autora) i ginekolodzy traktują jak Biblię i acs zalecają wieczorem.Ja robię rano zastrzyk, a wieczorem biorę acard.
    Nie wiem czy Ty zauważysz różnicę po acard, ale ja miałam efekt widoczny w @.Brałam wg. zaleceń prof. Dębskiego przez cały cykl i dopiero 3@ była normalna, bez skrzepów i czarnej krwi.I po tej ostatniej @ zaciążyłam. Więc nie bądź "pipka" bierz acard i do dzieła! :)

    baksia lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Nati88 Przyjaciółka
    Postów: 111 29

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem jeszcze swiezak i tak czytam i czytam i myślę, dziewczyny na co dostajecie acard?

    08.08.2019 💔 poronienie samoistne 6 tydz
    09.07.2020💔 zabieg łyżeczkowania w 11 tyg,serduszko przestalo bić
    🇧🇪 DE
    On Orthomol, witaminy prenatalne dla meżczyzn
    Ona Lthyrohxin, Wit D, wit. prenatalne, niedoczynność tarczycy
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny u mnje to jednak zawze cos
    Macie mOze niebawem jakas wizyte u gina jak sie maja starania i ciaza do szczepienia na tęzec

    Otóż wczoraj na pikniku miejskim roCielam.do kaoci stope i mam szwy i wlasnie szczspienie na tężec

    I za miesiac mam miec ponowne i pozniej za pol roku

    Jak ja mam zajsc w ciaze to jakas maskara znow siedze i wyje a jajniki w mieszy czasie mi szaleja

    Jutro szpital z corka mam rozwalona stope i globulki wciaz na dwa dni.az sie boje pomyslec jakie beda tam lazienki

‹‹ 3064 3065 3066 3067 3068 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ