Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomozcie jakie witamininy dla kobiet w ciazy

    Do tej pory bralam tylko kwas foliowy dwa razy dizennie a geraz mam zmienic na witaminy ale nie am juz takiech jakie bralam przy wczesniejszych ciazach
    I zgupialam musze cos jutro kupic

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panda,
    A czytałaś o niepokalanku, on ponoć obniża prolaktynę. Sama zaczekam się zastanawiać🤔 tylko boje się ze coś namieszam😏 bo czytałam w necie, że zbyt mała dawka może działać odwrotnie, zamiast obniżyć może podwyższyć. Albo że przy ciąży po jego odstawieniu można poronić😔

    Dziewczyny, bierze któraś z Was niepokalanek? Orientujecie się może?

    age.png
  • pan-da Przyjaciółka
    Postów: 88 24

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam skierowanie na prolaktynę i kortyzol z obciążeniem. Do tego bromergon i po miesiącu znowu prolaktyna do kontroli.
    Pani doktor powiedziała też, że niektórzy lekarze twierdzą, że za wysoka prolaktyna może prowadzić do poronień, ale zgłębiała ten temat i zostało to obalone - były prowadzone badania na ten temat i nie potwierdziło się.

    Malina, nie słyszałam w ogóle do tej pory o tym ziele. Ale po twoim opisie w sumie bałabym się, że coś sobie namieszam i chyba nie będę cudować... Uważam, że z ziołami trzeba ostrożnie; nie prowadzi się badań na kobietach w ciąży to nie wiadomo tak naprawdę, jak mogą wpływać na organizm kobiety w tym szczególnym czasie, nie wspominając już o dziecku. :/


    Mój kariotyp powinien być na 10 lutego, męża niedługo po tym. Endokrynolog już po raz drugi sugerowała mi immunologa. Była któraś z Was u takiego lekarza? Pomógł Wam coś, podpowiedział? Jakie badania zleca?
    Mam wrażenie, że kręcę się w kółko...

    Kraków
    FV R2_4070A-G hetero, MTHFR_1298A-C hetero
    kariotyp ok
    grudzień 2017 - ciąża biochemiczna
    lipiec 2018 - puste jajo płodowe, łyżeczkowanie
    październik 2019 - puste jajo płodowe, poronienie
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panda
    teraz Ewelina i Baksia jada do dr Malinowskiego.
    Co do ziół to właśnie tez się ich boje😬 może dziewczyny będą wiedzieć coś więcej.

    age.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9025 15189

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy ktoras z Was robila badania po poronieniu na zespol antyfosfolipidowy?

    odgrzebalam ze jeden wynik mam 11 a norma do 12, lekarze oczywiscie że jest ok

    badania robilam 6tyg po poronieniu, czy jest sens robic te badania tak o, np teraz jakbym chciala?

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowilam pierwsza wizyte odnalazalm swojabstara ginke ktora prowadzila poprzednie ciaze .niestety nie pracuje juz w szpitalu
    Do genetyka mamy sie zglosic w 11 tyg

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Dziękuję, że się odezwałaś. Wysłałam ci zaproszenie na priv, mam kilka pytań ale nie chcę tu watka zaśmiecać.

    Już akceptuje, pisz z czymkolwiek.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 21:46

    Bella01, Lady_Dior, Natikka123, agulineczka, Hefe, baksia, unicorn, joana lubią tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • pan-da Przyjaciółka
    Postów: 88 24

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle <3 Trzymam kciuki.

    Maybelle lubi tę wiadomość

    Kraków
    FV R2_4070A-G hetero, MTHFR_1298A-C hetero
    kariotyp ok
    grudzień 2017 - ciąża biochemiczna
    lipiec 2018 - puste jajo płodowe, łyżeczkowanie
    październik 2019 - puste jajo płodowe, poronienie
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle wrote:
    Wczoraj testowałam i wyszły dwie grube krechy...
    Bety nie mam możliwości zrobienia, w Irlandii po prostu się tego nie robi. Pozostaje tylko czekać i modlić się o cud.

    Super :D trzymam kciuki :)

    Maybelle lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mwybelle gratki

    Maybelle lubi tę wiadomość

  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia, mam nadzieję, że z dzidzia będzie wszystko dobrze jak u admiralki.
    Patrze, czy masz jakies wieści. Trzymaj sie dzielni i mysl pozytywnie 🤗

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pan-da tak jak napisała Malina ja z Ewelina czekamy na wizytę u Prof Malinowskiego, immunologa.
    Ja wcześniej byłam u dwóch. U pierwszej dr byłam po 2 poronieniu, nie kazała nic badać, nic brać. Jedynie jak zajdę w ciążę to zbadać Białko s (?) ale to pod kątem mutacji pai 1.
    U drugiego dr byłam po 3 poronieniu i kazal tylko zbadać komórki NK 3 miesiące po poronieniu i oczywiście nie mogę być w ciąży. Tyle. Dlatego zapisałam się do Prof Malinowskiego. On podobno robi sporo badań. I na podstawie wyników układa plan leczenia, zazwyczaj są to szczepienia limfocytami partnera albo/i dawców. Więcej opowiemy Wam z Ewelina po wizytach.

    Malina - ja w sprawie ziół nie pomogę i też tego się boję. Jedynie na poprawę śluzu miałam zamiar pić siemię lniane. Alee stwierdziłam, że ja nie mam problemu ze śluzem (dobrze i nie dobrze 🤷🏼‍♀️) więc odpuściłam.

    Zulugula - ja robiłam badanie na zespół antyfosfolipidowy. Jak dobrzr pamiętam zmieściłam się w tych 6 tyg po poronieniu. Mi jedna dr powiedziała, że jak wynik wyszedł negatywny to znaczy że nie mam i nie muszę robić. A immunolog powiedział, że mogę zbadać ale tylko tak dla spokojnej głowy ale nie muszę. Podobno czasami tak jest, że też zespół uaktywnia się dopiero w ciąży.

    Maybelle kciuki Kochana! ✊🏻❤️

    Maybelle lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • pan-da Przyjaciółka
    Postów: 88 24

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    Pan-da tak jak napisała Malina ja z Ewelina czekamy na wizytę u Prof Malinowskiego, immunologa.
    Ja wcześniej byłam u dwóch. U pierwszej dr byłam po 2 poronieniu, nie kazała nic badać, nic brać. Jedynie jak zajdę w ciążę to zbadać Białko s (?) ale to pod kątem mutacji pai 1.
    U drugiego dr byłam po 3 poronieniu i kazal tylko zbadać komórki NK 3 miesiące po poronieniu i oczywiście nie mogę być w ciąży. Tyle. Dlatego zapisałam się do Prof Malinowskiego. On podobno robi sporo badań. I na podstawie wyników układa plan leczenia, zazwyczaj są to szczepienia limfocytami partnera albo/i dawców. Więcej opowiemy Wam z Ewelina po wizytach.

    Długo się czeka na taką wizytę? Pewnie tak... Ja to już nie wiem, do jakiego lekarza mam iść, jakie badania robić. Nawet dobrego ginekologa, który by mnie pokierował, nie znalazłam do tej pory. Szczerze mówiąc ostatnio jestem w rozsypce.

    Pojawił się mój kariotyp. Co zabawne jak dzwoniłam dwa dni temu do diagnostyki to pani mi powiedziała, że będzie na 10 lutego, bo przecież dzwonili, że będą mieli opóźnienie. Ciekawe czy fart, czy mój telefon coś dał.

    Kariotyp prawidłowy.
    Niby ulga, a z drugiej strony nadal nic nie wiem.
    Kariotyp mojego męża powinien być w połowie lutego, bo robił później, niż ja.

    Kraków
    FV R2_4070A-G hetero, MTHFR_1298A-C hetero
    kariotyp ok
    grudzień 2017 - ciąża biochemiczna
    lipiec 2018 - puste jajo płodowe, łyżeczkowanie
    październik 2019 - puste jajo płodowe, poronienie
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pan-da wrote:
    Długo się czeka na taką wizytę? Pewnie tak... Ja to już nie wiem, do jakiego lekarza mam iść, jakie badania robić. Nawet dobrego ginekologa, który by mnie pokierował, nie znalazłam do tej pory. Szczerze mówiąc ostatnio jestem w rozsypce.

    Pojawił się mój kariotyp. Co zabawne jak dzwoniłam dwa dni temu do diagnostyki to pani mi powiedziała, że będzie na 10 lutego, bo przecież dzwonili, że będą mieli opóźnienie. Ciekawe czy fart, czy mój telefon coś dał.

    Kariotyp prawidłowy.
    Niby ulga, a z drugiej strony nadal nic nie wiem.
    Kariotyp mojego męża powinien być w połowie lutego, bo robił później, niż ja.

    Pan -da
    Mam podobne uczucia do tego wszystkiego:/ .Liczę że dr.Malinowski okaże się w końcu konkretny i godny zaufania .
    A na wizytę czeka się około 3 miesiące.

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pan-da wrote:
    Długo się czeka na taką wizytę? Pewnie tak...

    No do niego czeka się z ok2-3 miesięcy na wizytę.
    Kochana przypomnij mi swoją historię? Wybacz ale trochę tu osób jest i jak ktoś nie ma w stopce wpisane to ciężko mi skojarzyć kto co przeżył.
    Jeśli chodzi o kariotyp to ciesz się. Z tym nie da się nic zrobić. Oczywiście są szczęśliwe zakończenia, nawet tutaj jest Hefe. Ale tego nie da się leczyc.
    A co do dobrego ginekologa..ja również dalej szukam. Też bym chciała komuś zaufać i mieć jednego i do niego chodzić a nie co chwilę zmieniać ah.

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a skąd jesteście? Rzeczywiście jak w stopkach jest coś napisane to łatwiej się odnaleźć. Może chociaż województwo dopiszwmy w stopce?


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • pan-da Przyjaciółka
    Postów: 88 24

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    No do niego czeka się z ok2-3 miesięcy na wizytę.
    Kochana przypomnij mi swoją historię? Wybacz ale trochę tu osób jest i jak ktoś nie ma w stopce wpisane to ciężko mi skojarzyć kto co przeżył.
    Jeśli chodzi o kariotyp to ciesz się. Z tym nie da się nic zrobić. Oczywiście są szczęśliwe zakończenia, nawet tutaj jest Hefe. Ale tego nie da się leczyc.
    A co do dobrego ginekologa..ja również dalej szukam. Też bym chciała komuś zaufać i mieć jednego i do niego chodzić a nie co chwilę zmieniać ah.
    Trzy poronienia. Jedna ciąża biochemiczna, dwa puste jaja płodowe.

    Wiadomo, że kariotyp to trochę jak wyrok i nie zazdroszczę nikomu, kto ma w nim problem ani tak naprawdę nie chciałabym być postawiona w jego sytuacji, ale jak coś wyjdzie, to przynajmniej coś wiadomo. Ja nic nie wiem, jestem jak dziecko we mgle. Już zaczynam ostatnio pisać od rzeczy, ale musicie mi wybaczyć, zanim się trochę pozbieram. Umówiłam sobie wizytę na 18 lutego do ginekologa, którego mi poleciła dziewczyna z innego wątku. Powinien już być wtedy już być kariotyp mojego męża i może coś ruszymy dalej z diagnostyką.

    Vian, jestem z Krakowa. Może faktycznie coś sobie wpiszę w stopkę, bo nie sposób pamiętać wszystkich na forum.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2020, 12:10

    Kraków
    FV R2_4070A-G hetero, MTHFR_1298A-C hetero
    kariotyp ok
    grudzień 2017 - ciąża biochemiczna
    lipiec 2018 - puste jajo płodowe, łyżeczkowanie
    październik 2019 - puste jajo płodowe, poronienie
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pan-da kurcze u Ciebie dochodzi do zapłodnienia ale faktycznie na bardzo wczesnym etapie coś złego się dzieje. I może immunolog to nie jest złym pomysł. Wiele czynników w immunologi odpowiada za zagnieżdżenie, utrzymanie i,, utworzenia,, zarodka. Jak u mnie było puste jajo płodowe to od razu gin kazała zbadać kariotyp mój i partnera,bo od tego się zaczyna. A później dalsze poszukiwania przyczyny...
    Stopka to dobry pomysł, bo jest nas niestety coraz więcej i czasami głupio pytać co chwilę co się u danej osoby wydarzyło. A ja np mam słaba pamięć 🤷🏼‍♀️

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panda ja w Krakowie spędziłam 28 lat 🙂
    Ja też wpiszę w stopkę bo mam problem zapamietać wszystkich ze wszystkich wątków i do tego czat na fb ☺️ już nie wiem kto i co i dlaczego.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
‹‹ 3170 3171 3172 3173 3174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ