X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka gratulacje!! Super wiadomość :)

    Ja dzisiaj byłam na wizycie. Anatomiczne powody plamien wykluczone - nie ma na szczęście żadnej nadzerki czy polipów. Lekarka uznała, że winne są w takim razie hormony. Dostałam duphaston od 16dc do 25. Zdarzają mi się owulacje w 17dc, myślałam, że duphaston blokuje owu, ale ponoć nie i mam brać spokojnie od 16. Mam przez 3 następne miesiące brać dupka 2x1 i zobaczyć czy nadal są plamienia. Jeśli tak to mam sie zgłosić ponownie, zbadamy wszystkie hormony i podejmiemy plan działania. No chyba, że zajdę w międzyczasie. Na prawym jajniku dominujący pęcherzyk18mm, powinien pęknąć za jakieś 2 dni.

    Mam też resztę wynikow:
    Kwas foliowy 24,8 (norma 3,89-26,8)
    Homocysteina 6,10

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Parachute90 Autorytet
    Postów: 574 451

    Wysłany: 21 listopada 2020, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 wrote:
    Natka,
    Pytałaś gina jak to jest z tą nieszczęsną heparyną i refundacją?

    W ciazy heparyna(flexiparina,clexane i neoparin) jest za darmo. Od września jest na liście leków które przysługują ciężarnym za darmo, tak samo jak np. luteina. Lekarz na recepcie powinien wpisać kod "C". Trzeba o tym przypomnieć lekarzowi, jeśli sam nie wpisze kodu, bo kurcze szkoda pieniędzy.... ja na początku ciazy tez płaciłam za heparyne, ale akurat od października mam nowa prowadząca i od razu zaczdla mi wypisywać prawidłowe recepty . Kurcze to taka ulga dla portfela, że masakra. Tym bardziej że ja juz np. na dawce 0,6 jestem, gdzie 10 zastrzyków kosztuje 160 zl 😑

    Foto80 lubi tę wiadomość

    12.19 // 6tc 💔
    04.20 // 5tc 💔
    5b09e6ydhpvcz6yd.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 21 listopada 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute90,
    Dziękuję Ci za informację 😘 niech dzidzia rośnie zdrowo!

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 21 listopada 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Już po!

    Mamy na stanie 3.8 mm człowieka z bijącym serduszkiem 🥰💓 wg USG ciąża o jeden dzień młodsza :)

    Super gratulacje 🤗😃💗

    Natka95 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 21 listopada 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka,
    Ładny pęcherzyk :) obiecujący, więc nie pozostaje nic innego jak brać się do roboty 😀🥰 trzymam mocno kciuki!

    agulineczka lubi tę wiadomość

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute90 wrote:
    W ciazy heparyna(flexiparina,clexane i neoparin) jest za darmo. Od września jest na liście leków które przysługują ciężarnym za darmo, tak samo jak np. luteina. Lekarz na recepcie powinien wpisać kod "C". Trzeba o tym przypomnieć lekarzowi, jeśli sam nie wpisze kodu, bo kurcze szkoda pieniędzy.... ja na początku ciazy tez płaciłam za heparyne, ale akurat od października mam nowa prowadząca i od razu zaczdla mi wypisywać prawidłowe recepty . Kurcze to taka ulga dla portfela, że masakra. Tym bardziej że ja juz np. na dawce 0,6 jestem, gdzie 10 zastrzyków kosztuje 160 zl 😑

    Parachute, tylko czy każdy lekarz może wystawić taką receptę z refundacją ? Gdzieś czytalam, że musi on mieć kontrakt z NFZ.. ewentualnie zaświadczenie od prywatnego gina i wtedy recepta od rodzinnego..

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny.
    Moja krótka historia: 17 msc starań o corke 2015-2017.
    2016 laparoskopia torbieli jajnika i potwierdzona endometrioza. Po 5 msc od laparo i badania drożności (monitoringi, clo, ovarin i zastrzyk z pregnylu) udało się zajść w pierwszą ciążę.

    Sierpień 2020 udało się naturalnie zajść w drugą ciążę. Niestety 3.11. 2020 poronienie. W 13tc dowiedziałam się że serce przestało bić w 9tc. 😭 Miałam zabieg łyżeczkowania z powodu poronienia niekompletnego i krwotoku którego dostałam.

    19.11 byłam na kontroli u innego lekarza i niby wszystko ok ale torbiel 1cm na prawym jajniku.

    Lekarz twierdzi że nie ma konieczności robię ją badań.
    Ja jednak chciałabym coś zrobić.

    Proszę powiedzcie mi od czego zacząć.

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Parachute90 Autorytet
    Postów: 574 451

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Parachute, tylko czy każdy lekarz może wystawić taką receptę z refundacją ? Gdzieś czytalam, że musi on mieć kontrakt z NFZ.. ewentualnie zaświadczenie od prywatnego gina i wtedy recepta od rodzinnego..

    To nie jest recepta z refundacja (wtedy placilabys kwote ze znizka). To jest recepta na leki darmowe, które po prostu przysługuja ciezarnym i już! W skali miesiąca to się na prawdę spore oszczędności robią 🙂 ja chodzę na wizyty prywatne, nawet nie wiem czy moj lekarz ma kontrakt z nfz czy nie, ale bez problemu recepte na leki darmowe dostaje.

    Natka95, Foto80 lubią tę wiadomość

    12.19 // 6tc 💔
    04.20 // 5tc 💔
    5b09e6ydhpvcz6yd.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 listopada 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka. Jeszcze raz gratuluję 🙂

    agulineczka. Ja miałam plamienie dwa dni przed @ i progesteron mi pomógł. Trzymam kciuki za Ciebie.

    Monal. Przykro mi z powodu poronienia. Ja zrobiłam tylko pakiet badań genetycznych po poronieniu z testdna.pl. Wyszły dwie mutacje, wzięłam Acard i heparynę i ciąża rozwija się prawidłowo.
    Lista badań jest jednak długa, wszystko zależy od Ciebie, które byś chciała wykonać.

    Natka95, agulineczka lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Monal. Przykro mi z powodu poronienia. Ja zrobiłam tylko pakiet badań genetycznych po poronieniu z testdna.pl. Wyszły dwie mutacje, wzięłam Acard i heparynę i ciąża rozwija się prawidłowo.
    Lista badań jest jednak długa, wszystko zależy od Ciebie, które byś chciała wykonać.[/QUOTE]


    Właśnie nie wiem od czego zacząć. A jaka jest twoja historia?
    Widzę, że dużo dziewczyn bierze ten acard ja niestety nie mogę że względu na problemy z zoladkiem. Czy to ma jakiś zamiennik?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 21 listopada 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka, kciuki ✊🏻

    Faktycznie heparyna jest za darmo. W tyg byłam wykupić leki i za heparyne oraz luteine podjęzykowa nic nie zapłaciłam 😃 Już wcześniej dostałam refundację na heparyne ale jednak dalej trochę pieniążków na to szło, a teraz za 0 zł jest dla kobiet w ciąży ❤️
    Ja dostaje receptę od Prof który przyjmuje prywatnie więc myślę, że Parachute ma rację. Na recepcie musi być kod,,C,, i dostaje się leki za darmo,przynajmniej niektóre.

    Nonal. Przykro mi z powodu tgeo co Was spotkało 😔 Badań jest dużo. Listę ma nasza Ewelina, pewnie wstawi później. Lekarze często mówią, że nie ma sensu robić badań po 1 poronieniu tym bardziej gdya się już dziecko. U mnie nawet po 3 poronieniach niektórzy lekarze machali na to ręka i kazali dalej się starać 😑. Na pewno warto zbadać hormony i ewentualnie pakiet na mutacje. A dalej zależy od Ciebie,bo tak jak już wspomniałam badań które mogą cokolwiek wykazać jest sporo. Trzymam Za Ciebie kciuki ✊🏻

    Trodde, co u Ciebie? Jak się czujesz?

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    Agulineczka, kciuki ✊🏻

    Faktycznie heparyna jest za darmo. W tyg byłam wykupić leki i za heparyne oraz luteine podjęzykowa nic nie zapłaciłam 😃 Już wcześniej dostałam refundację na heparyne ale jednak dalej trochę pieniążków na to szło, a teraz za 0 zł jest dla kobiet w ciąży ❤️
    Ja dostaje receptę od Prof który przyjmuje prywatnie więc myślę, że Parachute ma rację. Na recepcie musi być kod,,C,, i dostaje się leki za darmo,przynajmniej niektóre.

    Nonal. Przykro mi z powodu tgeo co Was spotkało 😔 Badań jest dużo. Listę ma nasza Ewelina, pewnie wstawi później. Lekarze często mówią, że nie ma sensu robić badań po 1 poronieniu tym bardziej gdya się już dziecko. U mnie nawet po 3 poronieniach niektórzy lekarze machali na to ręka i kazali dalej się starać 😑. Na pewno warto zbadać hormony i ewentualnie pakiet na mutacje. A dalej zależy od Ciebie,bo tak jak już wspomniałam badań które mogą cokolwiek wykazać jest sporo. Trzymam Za Ciebie kciuki ✊🏻

    Trodde, co u Ciebie? Jak się czujesz?

    Ewelina z tego wątku?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 21 listopada 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina z tego wątku ☺ spec od badań

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina bardzo proszę o pomoc jakie badania po poronieniu warto zrobić. Od czego zacząć?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parachute90 wrote:
    To nie jest recepta z refundacja (wtedy placilabys kwote ze znizka). To jest recepta na leki darmowe, które po prostu przysługuja ciezarnym i już! W skali miesiąca to się na prawdę spore oszczędności robią 🙂 ja chodzę na wizyty prywatne, nawet nie wiem czy moj lekarz ma kontrakt z nfz czy nie, ale bez problemu recepte na leki darmowe dostaje.

    Tak z ciekawości czy na to by mieć leki darmowe w ciąży to trzeba mieć zdiagnozowaną jakąś chorobę?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto 80 jak wygląda u ciebie teraz sytuacja?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 21 listopada 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monal wrote:
    Foto 80 jak wygląda u ciebie teraz sytuacja?

    Monal,
    W piątek mam wizytę u ginekologa, dziś jest 6+0 ciąży. Póki co biorę Encorton, Estrofem, Acard i heparynę wypisywaną na 100%. Każdy dzień to stres i obawy, że historia z marca się powtórzy i rozwój się zatrzyma. Niestety nie mam na to wpływu, co będzie, robię ile mogę.

    Polecam zrobić badania, ja żałuję, że nie zrobiłam po 1 poronieniu (zestaw po poronieniu z testdna.pl, hormony, kwas foliowy, homocysteinę, B12, glukozę i insulinę na czczo 😊).

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 wrote:
    Monal,
    W piątek mam wizytę u ginekologa, dziś jest 6+0 ciąży. Póki co biorę Encorton, Estrofem, Acard i heparynę wypisywaną na 100%. Każdy dzień to stres i obawy, że historia z marca się powtórzy i rozwój się zatrzyma. Niestety nie mam na to wpływu, co będzie, robię ile mogę.

    Polecam zrobić badania, ja żałuję, że nie zrobiłam po 1 poronieniu (zestaw po poronieniu z testdna.pl, hormony, kwas foliowy, homocysteinę, B12, glukozę i insulinę na czczo 😊).

    Dziękuję za odpowiedź. Gratuluję i bardzo się cieszę, że się udało i życzę oczywiście żebyś nie miała powodów do niepokoju.

    Od razu zaczęłaś starania czy czekałaś? Jakieś leczenie, witaminy?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monal,
    Miałam 2 zabiegi po poronieniu w ciągu 2tyg, bo zle mnie oczyścili, później 5cykli walczyłam o miesiączkę. To był czas bez starań, gdyż wymusiła to sytuacja, brałam hormony. Przysadka mózgowa nie działała prawidłowo i organizm wszedł jakby w stan menopauzy. Zaszłam w ciążę w cyklu stymulowanym clo. Brałam przy staraniach metylowany kwas foliowy, d3, inozytol, wiesiołek do ovu.

    Lekarze po łyżeczkowaniu zalecają 2-3cykle przerwy na regenerację. Są kobiety, które zachodzą w ciążę już w pierwszym cyklu i nie czekają. Polecam porobić badania, chociaż te podstawowe.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 21 listopada 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 dzięki za odp.

    Czekam, aż może się jeszcze ktoś odezwie. Zastanawia mnie tylko czas zrobienia tych badań, bo czytałam że niektóre trzeba robić do 6 tygodni po a inne po 6 tygodniach.

    3jgxpc0zh44cocy1.png
‹‹ 3326 3327 3328 3329 3330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ