X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annamaria wrote:
    Gela, a bierzesz ten Ovarin cały cykl? Ja od kilku dni biorę mio inozytol, taki czysty, bo mam mutacje i innych form nie przyswajam, ale widzę, że główny składnik Ovarinu to też inozytol :)

    Zdecydowałam się go brać, bo po ostatnim poronieniu rozregulował mi się ciut cykl i chyba hormony, mam miesiączkę normalnie i obficie przez 2 , 3 dni, potem jeden dzień zupełnej ciszy, ani kropelki, a potem plamienie dzień lub dwa i koniec. W google porady lekarskie mówią, że to hormony coś nie tak. A Inozytol podobno właśnie ładnie reguluje cykl, no to spróbuję....

    LadyDior, nie poradzę z tym skrzepem, myślę, że ginekolog będzie miał szersze doświadczenie i coś mądrzej od nas doradzi, jak zapytasz. Kiedy masz wizytę teraz? W tym tygodniu co teraz będzie?

    Monal, przykro mi , że i ciebie to spotkało.. :(

    Co do listy badań, ja zrobiłam mnóstwo.. mam za sobą też dwie wizyty u specjalistów, i jakiegoś hiper gina od niepłodności i u hematologa. Co ciekawe, oboje bardziej podkreślali konieczność zrobienia po poronieniu badań na zespół antyfosfolipidowy i białko C oraz biało S, jako dużo ważniejsze od mutacji w kierunku trombofilii. Ten spec gin powiedział, że najnowsze badania wykazują zbyt wiele skutków ubocznych Acardu w stosowaniu długotrwale podczas starań i on go nie zaleca, a wręcz odradza. Tylko i wyłącznie podczas ciaży i tylko jesli naprawde trzeba, zdziwiłam się..

    Sama właśnie o tych wszystkich badaniach czytałam.

    Zrobienie kariotypów u mnie i u męża i nawet gdyby wyszło że mamy jakieś mutacje to i tak jeśli by doszło do połączenia ich to i tak niczym tego wyleczyć nie można. Chyba tylko można podjąć decyzję żeby się nie starać o dziecko. Jeśli natomiast wyszło by tutaj ok to i tak może zdarzyć się tzw wada losowa.

    Badania na trombofilie to właśnie nie wiem czy ja sens bo jeśli wyjdą mutacje to trzeba brać ten kwas metylowany a i tak można go brać bo w niczym to nie przeszkadza. Wiem że tam się bada 6 mutacji.... Ktoś wie czy jeszcze coś trzeba brać jakby coś innego tutaj wyszło? Chyba ten acard... A on należy do NLP niesteroidowy lek przeciwzapalny a ja że względu na to że mam problemy ze stanami zapalnymi błony śluzowej żołądka nie mogę tych leków brać. Podobnie aspirynę.

    Ten zespół antyfosfolipidowy to tez doczytalam że warto zrobić. Tylko nie wiem czy to nie trzeba powtórzyć dwukrotnie w jakimś odstępie czasu.

    Wiem że te hormonalne to po 6 tyg od poronienia trzeba zrobić.
    Natomiast są badania które możliwe jak najszybciej trzeba zrobić. I tak się zastanawiam, które to z tej listy co zamieściła niedawno Foto80? Może ktoś pomoże?

    Gdybym miała pieniądze to zrobiłam wszystko i się nie zastanawiała. Niestety teraz trudne czasy. Zbliżają się święta.

    Do lekarzy też prywatnie wszędzie trzeba iść.

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    Właśnie co kobieta to inna opinia, mnie gin za pierwszym razem kazała brać od 15dc , ale wtedy miałam podany ovitrelle w 11dc, więc była większa pewność tej owulacji. Mysle,że często dają od 16 żeby ten cykl był jak najbardziej zbliżony do 28 dniowego cyklu

    Ja brałam przy pierwszych staraniach ovarin przez 3 msc as pe dodatkowo clo i w ostatnim udanym cyklu przez kilka dni zioła ojca sroki i zastrzyk z pregnylu. Podczas monitoringów nie miałam swoich owulacji. Pęcherzyki rosły tylko po clo. Potem robiły się z tego torbiele.

    Widziałam że teraz są jakieś nowości typu miovella i miovella nac. Tylko sporo droższe.

    Mam jeszcze ovarin i tak teraz sobie myślę czy mogę już brać brać skoro jeszcze nie dostałam okresu s jest już 3 tygodnie po. Czy lepiej zaczekać?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Ooonieee, Lady Dior, wierzyłam mocno, że to chwilowe, i wszystko się unormuje. Tak bardzo mi przykro😢 tule Cię mocno😘 ale z drugiej strony, dobrze, ze na tym etapie i bez żadnych ingerencji lekarzy i zabiegów. Myślę, że tak, tak mogło być z tym skrzepem. Miałam bardzo podobnie. Teraz już bardzo szybko powinna spaść tez beta. Trzymam mocno kciuki, aby ten cykl był owocny😘

    Agulineczka,
    tez mi lekarz mówił ze duphaston nie blokuje owulacji. Ale myśle, że jak weźmiesz dzień później, to będziesz spokojniejsza, a cykl Ci się nie powinien wydłużyć. Mam nadzieje, że pomoże i nie będą Cię już martwić plamienia😘

    Witaj Monal,
    tak bardzo mi przykro, że tak ułożyła się Wasza historia, że znalazłaś się tu u nas😔 Dziewczny tu są kochane i na pewno są dużym oparciem😉 i zawsze dobrze doradza😉 Mam nadzieję, że szybko znajdziecie przyczynę niepowodzeń i będziecie mogli w niedługim czasie cieszyć się z uroków ciąży🥰

    Kochane nasze brzuchatki, Annie, Trodde, Baksia, Foto, Natka, co u Was jak się czujecie🤔😘

    Ewelina a jak u Was? Przed ovu jesteś🤔

    Dziękuję za miłe słowa. Ostatnio nie było łatwo. Przeżyłam koszmar przez środowisko medyczne że teraz mam obawy żeby iść do kogokolwiek.

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annamaria. Ja brałam sam Inozytol przez cały cykl. 2g rano i 2g wieczorem.

    Monal. Na trombofilie rzeczywiście można brać samemu witaminy metylowane czy Acard, ale w ciąży dodatkowo bierze się zastrzyki z heparyny, a tego już nikt Ci nie przepisze bez potwierdzenia mutacji.

    Ślimak, Monal lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monal,
    Miovelia NAC wspomaga stymulację i stosuje się kilka dni jak clo, ja jednak nie widziałam różnicy u siebie. Miovelia zawiera zwykły kwas foliowy, ja ze względu na mutacje brałam Proovulin. Zawiera inozytol i metyle.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annamaria wrote:
    Gela, a bierzesz ten Ovarin cały cykl? Ja od kilku dni biorę mio inozytol, taki czysty, bo mam mutacje i innych form nie przyswajam, ale widzę, że główny składnik Ovarinu to też inozytol :)

    Zdecydowałam się go brać, bo po ostatnim poronieniu rozregulował mi się ciut cykl i chyba hormony, mam miesiączkę normalnie i obficie przez 2 , 3 dni, potem jeden dzień zupełnej ciszy, ani kropelki, a potem plamienie dzień lub dwa i koniec. W google porady lekarskie mówią, że to hormony coś nie tak. A Inozytol podobno właśnie ładnie reguluje cykl, no to spróbuję....

    Biorę cały cykl, on ma jeszcze inne witaminy z grupy B I kwas foliowy metylowany, więc nie katuje się już innymi witaminami prenatalnymi. A badalas sobie hormony?


    Monal wrote:
    Ja brałam przy pierwszych staraniach ovarin przez 3 msc as pe dodatkowo clo i w ostatnim udanym cyklu przez kilka dni zioła ojca sroki i zastrzyk z pregnylu. Podczas monitoringów nie miałam swoich owulacji. Pęcherzyki rosły tylko po clo. Potem robiły się z tego torbiele.

    Widziałam że teraz są jakieś nowości typu miovella i miovella nac. Tylko sporo droższe.

    Mam jeszcze ovarin i tak teraz sobie myślę czy mogę już brać brać skoro jeszcze nie dostałam okresu s jest już 3 tygodnie po. Czy lepiej zaczekać?

    No ja właśnie mam swoje owulacje,więc tylko biorę ten ovarin na wzmocnienie ich, do tego jeszcze koenzym q10 , bo też podobno pomaga. Miovella też ma dobre opinie, ale to jest tak,że na jedną działa ovarin, na drugą miovella a na inną inofem🤷‍♀️. Ovarin możesz brać bez względu na dzien cyklu, nie ma on wpływu na niego🤗

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monal
    Witaj ,bardzo mi przykro że i Ciebie los doświadczył 😔.
    Widzę że Foto już wstawił listę badań😊eh dużo tego wszystkiego a na tej liście nie ma jeszcze  badań immunologicznych.
    Myślę że u Ciebie narazie zrobiła bym podstawowe badania (homocysteina ,B12, wit D, kwas foliowy ,krzywa glukozową insulinową ,TSH,Ft3,Ft4 , usg tarczycy, anty-TPO,anty-TG ,hormony) :
    2-3dc
    FSH,LH,PROLAKTYNA ,TESTOSTERON
    ;21-23 dc optymalnir 7 dni po owu
    Estradiol
    Progesteron
    Prolaktyna
    Pomyśl też o suplementacji folianami, wit B w formie metylowanej ,wit D .
    Co do miovelli to w tym miesiącu postanowiłam wypróbować miovelie nac żeby postymulowac owulację .To taki mój eksperyment 😉 nad zwykłą miovelią się zastanawiam ale nie jestem pewna czy tam jest folian czy kwas foliowy . Widziałam sprzeczne informacje i na razie wolę się wstrzymać.

    Lady Dior
    Bardzo mi przykro 😥 tulę mocno .
    Mam nadzieję że już niedługo  uda Ci się zajść w szczęśliwą ciążę .A bierzesz jakieś leki po owulacji ? wydaje mi się że przy V Leiden to lepiej profilaktycznie chociaż acard brać .

    Gela
    Dzięki za info o duphastonie 🤗ostatnio sama  szukałam informacji i  zgłupiałam od tych sprzecznych informacji 🤷‍♀️.Dostałam duphaston na skrócenie cyklu od 16 dc i właśnie obawiałam się zatrzymania owulacji .Na dzień dzisiejszy i tak postanowiłam że nie będę brała go aż do wizyty u Prof bo duphaston przepisał mi inny gin a jezeli Prof postanowi że moje długie cykle (35 dniowe) są problemem to wtedy zacznę go brać.

    U mnie 1 ciąża zatrzymała się właśnie w 5t6 d i jajo płodowe było  podobnej wielkości jak u Ciebie opisany skrzep .Dlatego tak sobie myślę że może to jednak nie  był skrzep tylko jajo płodowe 🤔 .
    Malina
    Jestem przed owu i to bardzo przed 😉bo dziś dopiero 6 dc .Od 3 dc zaczęłam brać miovelie nac i jestem ciekawa czy urosną ładne jajeczka 😉 okaże się na monitoringu ale to jeszcze tyyyle czasu 🤷‍♀️

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę wspomniany proovulin (cały cykl), bo ma dwie formy inozytolu i do tego same foliany i oprócz tego osobno NAC 500mg

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto kiedy następna wizyta? We wtorek?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 22 listopada 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Ja biorę wspomniany proovulin (cały cykl), bo ma dwie formy inozytolu i do tego same foliany i oprócz tego osobno NAC 500mg

    Jakis czas temu robiłam przeglad takich preparatów i ciężko znaleźć skład który by mi odpowiadał zawsze albo 2 formy kwasu foliowego albo wit B nie metylowane 🤷‍♀️
    Wydaje mi się że w proovulin są wit B w nie metylowane ( chlorowodorek pirydoksyny, cyjanokobalamina)

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 22 listopada 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka,
    W piątek wizyta 😬

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 22 listopada 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 wrote:
    Agulineczka,
    W piątek wizyta 😬

    Trzymam kciuki ✊✊✊

    Foto80 lubi tę wiadomość

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 22 listopada 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26, a w których dniach cyklu masz owu?

    Jeżeli masz długą fazę lutealna to duphaston jest dobry dla Ciebie, bo powinnaś dostać w ciągu 10 dni po odstawieniu miesiaczke, ale zazwyczaj jest to około 4 dni po. Stosuje się go też jeżeli jest niewydolność cialka żółtego, ma to na zadaniu wyregulowac właśnie ta fazę😊

    Duphaston w małej dawce nie powoduje zahamowania owulacji, powinien być jednak podawany przy planowanej ciąży dopiero po stwierdzeniu jajeczkowania, aby nie utrudniać zapłodnienia. Ustalono jednak, że blokowanie owulacji następuje przy dawce przekraczającej 30 mg na dobę [patrz artykuł J. Tomaszewskiego i W. Baranowskiego].

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 22 listopada 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tych ostatnich cyklach stymulowanych dostawałam Duphaston po potwierdzonej owulacji i brałam 10 dni.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Monal Ekspertka
    Postów: 137 88

    Wysłany: 22 listopada 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Ja biorę wspomniany proovulin (cały cykl), bo ma dwie formy inozytolu i do tego same foliany i oprócz tego osobno NAC 500mg

    A bierzesz coś jeszcze? Czytałam trochę twoje wypowiedzi tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałam że to białko s i c to trzeba zrobić 6 tyg po stracie i potem powtórzyć ?

    3jgxpc0zh44cocy1.png
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 22 listopada 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - gratuluję serdecznie wszystkim, którym się udało 🙂obserwuje wątek i widzę, że ożył ze zdwojoną siłą 🙂 tyle tu pozytywnych wiadomości dających nadzieję....ktoś kiedyś o mnie pytał...nie mialam czasu odpisać. U mnie bez zmian. W dalszym ciągu lekarze, badania i starania.
    Stosowałam miovella nac, ovarin, inofen, symfolic - nie zauważyłam zmian , no oprócz zwiększonej ilości śluzu . Obecnie pije proovolium bądź przyjmuje pregna start. A na brudzenia przed miesiączką pomogła mi dopiero luteina dopochwowa - i oby tak zostało (doustne leki nie okazały się trafne w moim przypadku).

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 22 listopada 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    Ewelina26, a w których dniach cyklu masz owu?

    Jeżeli masz długą fazę lutealna to duphaston jest dobry dla Ciebie, bo powinnaś dostać w ciągu 10 dni po odstawieniu miesiaczke, ale zazwyczaj jest to około 4 dni po. Stosuje się go też jeżeli jest niewydolność cialka żółtego, ma to na zadaniu wyregulowac właśnie ta fazę😊

    Duphaston w małej dawce nie powoduje zahamowania owulacji, powinien być jednak podawany przy planowanej ciąży dopiero po stwierdzeniu jajeczkowania, aby nie utrudniać zapłodnienia. Ustalono jednak, że blokowanie owulacji następuje przy dawce przekraczającej 30 mg na dobę [patrz artykuł J. Tomaszewskiego i W. Baranowskiego].

    U mnie owu ostatnio w 20-21 dc a długość cyklu 34-35 dni.

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 22 listopada 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    U mnie owu ostatnio w 20-21 dc a długość cyklu 34-35 dni.

    Hmm, ciężko powiedzieć teraz, może lepiej nie bierz bo to może być nawet 5 dni pomiędzy dupkiem a owulacja. Najlepiej by było brać suplementy bądź leki na wcześniejszą owulke i wtedy zacząć brać od 16 dc, jeżeli weźmiesz np od 22 dc,zaraz po owulacji to z odstawienia I tak okres będziesz mieć około 35 dc,więc nic tym nie zmienisz. Najlepiej zapytaj swojego doktora czy te dni przed owulacja moga mieć jakiś wplyw na nia. Czytałam też,że duphaston ma wpływ na lepszą owulacje,bo ten progesteron pobudza LH...więc dlatego jest opinia lekarzy,ze nie blokuje jej🤷‍♀️

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 22 listopada 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monal suplementuję jeszcze cynk, Wit D, magnez, olej z wiesiolka (do owu) i Duphavit Pregna. U mnie jeszcze acard 150 na wieczór, ale to dopiero lekarz zasugerował po wynikach badań. W ciąży heparyna (od pozytywnego testu).

    Z tych najważniejszych badań warto zrobić panel tarczycowy (TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-Tg, Anty-TSH).
    Z podstawowych:morfologia, glukoza, insulina, Wit B12, żelazo, ferrytyna, Homocysteina, Wit D, kwas foliowy. Te możesz zrobić na początku. Po tym dobrać suplementy i ich dawkę.


    Co do badań w kierunku trombofilii to tak jak dziewczyny pisały są one dość drogie. Pakiet na trombofilię z testdna.pl ja kupowałam za 330 zł, nie wiem jakie są obecnie ceny.
    Do tego BIAŁKO C i S, ale to musi być min 6 tyg po poronieniu. Mi hematolog kazała jeszcze powtórzyć, bo u mnie białko wyszło dość mocno obniżone, żeby mieć pewnosc, że to nie hormony ciążowe spowodowały niedobór- prosiła, abym powtorzyla po 10tyg. Wynik u mnie zmienił się bardzo nieznacznie, nadal niedobór białka S. W ciąży bialko S naturalnie spada, dlatego nie zaleca się robić tego badania zbyt wcześnie, a liczy się wartość poza okresem ciąży.
    Do tego antykolagulant tocznia, badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipidowe – IgG, IgM.

    Badań jest cała masa nie wspominając o immunologii. Temat rzeka, ale ja póki co skupiłabym się póki co ma tych podstawowych, a później w miarę możliwości mutacje.

    Monal lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 22 listopada 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina masz rację, bardzo ciężko znaleźć najlepszy środek. W każdym coś nie tak. Ja postawiłam na Proovulin mimo zwykłej formy Wit B, bo wolałam po prostu nie lykac zwykłego kwasu. U mnie kwas foliowy syntetyczny szybko się kumuluje i odkłada, co wiadomo nie jest dobre. Witaminy z grupy B nie są w jakiś bardzo wysokich dawkach i mam wrażenie, że nie zrobią "krzywdy"

    Tak samo ciężko wybrać idealny zestaw witamin, boalbo skład jest fajny pod kątem WIT D, jodu i DHA tak dorzucaja kwas syntetyczny, albo są samefoliany, ale np niska dawka DHA. MOZNA nie kupować zestawów i lękać wszystko osobno, ale ja też nie chce.lykac dziennie stosu tabletek. O tak dużo tego wszystkiego. Ja szukałam jeszcze takiego z żelazem, bo mam wieczny problem z ferrytyną.

    Monal lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
‹‹ 3328 3329 3330 3331 3332 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ