X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 23 listopada 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior jak się czujesz?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4752 3892

    Wysłany: 23 listopada 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka dziękuję, że pytasz. Ja czuję się naprawdę dobrze-psychicznie i fizycznie 🙂 Mam naprawdę powera na kolejną ciążę i pamiętam po poprzedniej cb też tak było. Chciałabym przyspieszyć owulację no ale nie da się no😂 Mi pęcherzyk pękł ostatnio w 17dc i miał (jeśli rósł 1mm na dobę) 25mm.Nie wiem, czy pęcherzyki pękają zawsze przy tej samej wielkości, czy jeden taki drugi taki 🤷🏼‍♀️
    Jak tam starania u Ciebie Agulineczka ❓ Bierzesz też acard cały cykl❓
    Od jutra wcinam morele, migdały zaraz łyknę acard i spać 😁

    agulineczka lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 23 listopada 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less bardzo współczuję straty, tym bardziej na takim etapie 😔. Wiele przeszłas,ale warto szukać, badać. Czasami trzeba się wziąć za coś samemu, bowiem nie kazdy lekarz zleci pełny pakiet badań. Mi po pierwszej stracie lekarka powiedziała, że to czysty przypadek, takie rzeczy się zdarzają, że ma z nimi często do czynienia. Dała na odczepnego skierowanie na 2-3 podstawowe badania i tyle. Kazała odczekać i.znowu się starać. Później kolejna utracona ciąża na wczesnym etapie. I co usłyszałam od niej? Dopiero po 3 poronieniach robi się badania. Ona nic mi nie zleci poza chorobami.wirusowymi, Bo.i tak.nie da rady porobić wszystkich badań. Wg niej miałam chyba czekać na trzecie nieszczęście. Postanowiłam zmienić lekarza, poszperać w Internecie. I mimo, że do tej lekarki mam blisko, już nigdy więcej do niej nie poszłam. Znalazłam ginekologa 60km od domu i już nie zmienię. Dzięki badaniom wiem co moglo zaszkodzić. Dzięki nim mam zdrową, śliczną córkę (pierwsza ciąża bezproblemowa, bez lekow, urodzony zdrowy synus - problemy zaczęły się przy staraniach o drugie). Wierzę, że i Ty doczekasz się maleństwa tu na ziemi. Dobrze, że walczysz, działasz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2020, 23:32

    Breath_less lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 23 listopada 2020, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less strasznie mi przykro, że spotkała Cię taka tragedia. Wierzę, że jak zdecydujesz się ponownie na starania wszystko będzie dobrze.
    Wykonaj jeszcze aktywność białka C i białka S, homocysteinę oraz ANA. Być może jak masz podwyższone ANA, co przy Vlediedn się zdarza, dostaniesz encorton.
    Dodatkowo często się zdarza, że osoby z trombofilią mają problemy z poczęciem, a po wdrożonym leczeniu zachodzą w ciążę naturalnie.
    Czytam Twoją stopkę i nie dowierzam, że kliniki niepłodności nie kierują na takie badanie przed in vitro :( In Vitro kosztuje masę pieniędzy, a czasem badanie za 1000 zł i dobry lekarz potrafią parę wyprowadzić bardzo szybko. Niestety często leczenie immunologiczne jest negowane przez kliniki, bo odbiera im klientów.


    Breath_less lubi tę wiadomość

  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 24 listopada 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Breath_less strasznie mi przykro, że spotkała Cię taka tragedia. Wierzę, że jak zdecydujesz się ponownie na starania wszystko będzie dobrze.
    Wykonaj jeszcze aktywność białka C i białka S, homocysteinę oraz ANA. Być może jak masz podwyższone ANA, co przy Vlediedn się zdarza, dostaniesz encorton.
    Dodatkowo często się zdarza, że osoby z trombofilią mają problemy z poczęciem, a po wdrożonym leczeniu zachodzą w ciążę naturalnie.
    Czytam Twoją stopkę i nie dowierzam, że kliniki niepłodności nie kierują na takie badanie przed in vitro :( In Vitro kosztuje masę pieniędzy, a czasem badanie za 1000 zł i dobry lekarz potrafią parę wyprowadzić bardzo szybko. Niestety często leczenie immunologiczne jest negowane przez kliniki, bo odbiera im klientów.

    No tak, dziękuje zrobię i te ANA.. niestety nikt nie skierował mnie na takie badania. Na dodatek nikt nawet nie chciał powiedzieć ze swojej wiedzy lub chyba jej braku co może być odpowiedzialne za takie zdarzenie.
    Szczególnie ze w klinice nie do końca wiedzieli z czego ta niepłodność wynika:/

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Lilly_e Autorytet
    Postów: 284 280

    Wysłany: 24 listopada 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem po poronieniu samoistnym- 5tyg.
    Hormony procz tsh mialam w normie.
    Do tego zrobiony mam kariotyp oraz mutacje cftr.
    Dziewczyny co jeszcze moge zrobic, na wlasna reke. ?


    Ps. Przygotowywalam sie do ivf, stad kariotyp i mutacje cftr.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 08:10

  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 24 listopada 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien, ty z Torunia też :) tak jak ja :)

    breath less, spojrzałam do siebie i faktycznie, ja też robiłam te ANA. U mnie w Alab mieli tylko opcję rozszerzoną, czyli ANA3, dokładnie takie coś mam na druczku:

    Profil ANA/ENA blot profil podstawowy
    p/c przeciwjądrowe ANA (wykrywanie metoda IIF + miano) (021)
    Test immunoblot (ANA/ENA BLOT)

    LadyDior, cieszę się, że lepiej ci i masz siły na dalsze starania! :) Mi na psychikę w tym miesiącu bardzo dobrze robią okłady z borowiny.. mam wrażenie, ze "coś" wymiernie robię, i nie dość , że mam relaks, to jeszcze może coś to pomoże.. takie wiecie, coś, czym można się zająć, bo wiadomo, i tak wszystko tak naprawdę poza mną.. będzie co ma być...

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 listopada 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior cieszę się, że masz power do kolejnych starań 🙂 ja jestem swiezo po owu, także teraz "tylko"czekanie. Testować powinnam w okolicach Mikołajek, ale pewnie zacznę wcześniej znając siebie.. Biorę acard 150 cały cykl, teraz zaczęłam też duphaston.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 24 listopada 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annamaria wrote:
    Breath less, o matko, ściskam cię mocno bidulko... że też tyle z nas musi doświadczać tych strat...

    Jestem świeżo po wizycie u speca od skomplikowanych ciąż i hematologa, byłam u niego z wynikami moich mutacji. Nie miałam nieprawidłowego czynnika V-leiden, ty masz i to poważniejsza sprawa. Podejrzewam, że gin cię pokieruje, ale na twoi miejscu podzwoniłabym jutro żeby załatwić sobie już termin do jakiegoś hematologa, ja byłam bardzo zadowolona ze swojej wizyty, szczegółowy wywiad i bardzo rzetelnie wszystko wyjaśnił. Robiłam też na własną rekę dopiero po poronieniu badania ze strony testdna, i tam mi wyszły 2 nieprawidłowe mutacje, hematolog powiedział, że do pełnego obrazu sytuacji powinnam jeszcze zrobić sobie antytrombinę.

    Z tego co mi mówili oboje, i gin i hematolog, jedne z najważniejszych badań po poronieniu to te na zespół antyfosfolipidowy, te związane z krzepliwością (które już zrobiłaś) i homocysteina. Tu na forum dziewczyny piszą o zbiciu homocysteiny do 5-6, ale oboje lekarze uznają za zupełnie bezpieczny i prawidłowy wynik mieszczący się w normie do 8, więc przytaczam ich opinię..

    Czyli jeśli masz możliwość, zrobiłabym w twoim przypadku te badania, jeśli twój gin uzna to za pomocne:

    badania na zespół antyfosfolipidowy:

    przeciwciała przeciw kardiolipinie IgG i to samo badanie tylko w klasie IgM,
    p/c przeciw beta2 glikoproteinie IgG (również w klasie IgM)
    antykoagulant tocznia.

    Poza tym :

    homocysteina
    poziom kwasu foliowego (sprawdzisz sobie, czy masz nadwyżkę, czy faktycznie twój organizm go nie przyswaja i robi się z niego zbyt wysoki poziom)
    białko C
    białko S
    antrytrombina

    Niestety są to spore koszta.. Za niektóre z tych badań płaciłam ok 100 zł za jedno.. Najtańszy był chyba kwas foliowy, bo tylko 50 kilka zł, a reszta badań od 100 do 180 zł za jedno..

    I pamiętaj, gin może nie widzieć potrzeby zrobienia tych wszystkich badań z powyższej listy, ale są one z kolei istotne dla hematologa, do którego i tak powinnaś trafić.


    Natka, nie pamiętam, czy to tu, czy w innym wątku zastanawiałaś się nad refundowanym lekiem na prywatnej wizycie..? Zaglądasz tu jeszcze?

    Może komuś się przyda ta wiedza..
    Byłam prywatnie u hematologa, na koniec wizyty, na której potwierdził, że w przypadku ciąży muszę brać heparynę w zastrzykach od pozytywnego testu od razu, bez zwlekania, poprosiłam o receptę na pierwsze kilka dni, bo w czasach covidowych naprawdę trudno dostać się do lekarzy.

    No i dziś wykupiłam te zastrzyki, na przyszłość, na wszelki wypadek, niech sobie leżą. Byłam przygotowana na słoną kwotę.. A on, wypisał mi receptę na 3 pudełka, za każde z nich zamiast ponad 80zł za pudełko, zapłaciłam 3,40 za kartonik!!! Kocham gościa, jaki miły gest!

    Czyli jednak się da, czyli prywatny lekarz też może tak wypisać, jeśli jest podstawa w historii choroby i masz na papierze wyniki..

    A czy mogłabyś mi napisać jaki to hematolog?
    A ten spec gin od tych ciąż? W jakim mieście ? Lub może można teleporade? Okazuje się właśnie ze heparynę na refundację może wypisać tylko hematolog.
    Zrobiłam dZis te wszystkie badania plus ana i czekamy :)

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4608 3073

    Wysłany: 24 listopada 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    A czy mogłabyś mi napisać jaki to hematolog?
    A ten spec gin od tych ciąż? W jakim mieście ? Lub może można teleporade? Okazuje się właśnie ze heparynę na refundację może wypisać tylko hematolog.
    Zrobiłam dZis te wszystkie badania plus ana i czekamy :)
    Jak już zajdziesz w ciążę to ginekolog tez wypisze na znizke a dla kobiet w ciazy jest teraz ponoc za darmo z odpowiednim kodem . Dopóki ciazy nie ma to odpłatnosc mam 100 % niestety....

    Daj znac jak wyszły ci wyniki które porobiłaś.

    Breath_less lubi tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 24 listopada 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Jak już zajdziesz w ciążę to ginekolog tez wypisze na znizke a dla kobiet w ciazy jest teraz ponoc za darmo z odpowiednim kodem . Dopóki ciazy nie ma to odpłatnosc mam 100 % niestety....

    Daj znac jak wyszły ci wyniki które porobiłaś.

    Mam już jakieś wyniki :
    Homocysteina -7,90
    Kwas foliowy - 24,60 (4,6-18,7) 😳😱
    Witamina b12- 441 (197-771)
    Reszta cała morfologia, zelazo, ferrytyna wszystko w normie
    Pozostaje czekać na antytrombine, białka, ana i na antygulant toczniowy bo jedne przeciwkardiolipinowe w klasie IgM wyszły mi dodatnie a w iGg ujemne

    Jest źle?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 19:41

    Mama8latka lubi tę wiadomość

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 listopada 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka. To czekamy razem. Kciuki 🙂

    Breath_less. Nie jest źle. B12 jednak powinna być koło górnej granicy, więc lepiej ją suplementowac w formie metylowanej. Kwas foliowy coś słyszałam, że jak jest za duży, to może świadczyć o tym, że ten syntetyczny właśnie się odkłada, więc lepiej go nie brać, tylko metylowany.


    My po połówkowych. Zdrowa księżniczka, 313g 😍 Potwierdzona dziewczynka, więc zgadza się z wynikami NIFTY 😉 6 dni starsza.
    Mąż był pierwszy raz ze mną dziś na USG, więcej go już nie wpuszczą.
    Kolejna wizyta dopiero za 2 miesiące 🙈 Dam jednak radę, bo już czuję ruchy, a to uspokajające 🙂

    Zula36, Foto80, Ślimak, Lady_Dior, Breath_less, Malina, agulineczka lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 24 listopada 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2021, 20:22

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 24 listopada 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie,
    Gratuluję zdrowej córeczki 🥰 cieszę się, że wszystko układa się pomyślnie 😊 2mc brzmi jak wieczność, ale wierzę, że dasz radę! Powiedz mi, zastrzyki z heparyny nadal robisz w brzuch? Jak się czujesz?

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 24 listopada 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj był monitoring w 13 dc i nie mam pęcherzyka dominującego, zero reakcji na letrozol 😭 cykl stracony w każdym razie.
    Jutro jadę do Łodzi na allo Mlr i KIR. Jeśli będzie ok, to w kolejnym cyklu powrót do clostilbegytu, a później przerwa do marca.

    Powoli chyba oswajam się z myślą o in Vitro.

    Annamaria, do jakich lekarzy u nas w Toruniu chodzisz, mam na myśli gin i hematologa :) bo tych dobrych jest jak na lekarstwo w naszym mieście.

    Breath_less nie jest idealnie, ale dramatu nie ma - te badania potwierdzają, że potrzebujesz heparyny i to wyższej dawki, odpowiednio wyliczonej do Twojej wagi, acardu i metyli przy staraniach oraz w ciąży . Być może steryd tez się przyda. Myślę, że te wyniki są odpowiedzią na to, czemu była strata, ale tez podpowiedzią jak uniknąć kolejnej.

    Breath_less lubi tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 listopada 2020, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie gratuluję udanej wizyty. Imię nad którym myslicie bardzo ładne. Dziękuję za kciuki, przydadzą się.

    Breath_less dziewczyny wszystko napisały
    B12 powinna być wyższa, kwas foliowy tylko w formie folianow, Homocysteina ok, podniesiezz B12 to i ona powinna lekko spaść. Acard, heparyna, może sterydy (zależy od reszty badań).

    Joanien szkoda, że nie było pęcherzyka. Strasznie wkurzajaca musi być taka swiadomość. Kciuki za badania i kolejny cykl.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 25 listopada 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien,
    Ja też słabo zareagowałam na stymulację letrozolem, lepiej na mnie clo działa. Mam nadzieję, że kolejne cykle na clo przyniosą i u Ciebie dobre rezultaty 😘 trzymaj się dzielnie, choć wiem, ze to nie łatwe.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 25 listopada 2020, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tyle się tu dzieje, że jak zwykle nie nadążam🙈 Baksia, dziekuję u mnie nic specjalnego, dziś 22dc, za tydzień 🐒 i w sumie z jednej strony chciałabym żeby się nie pojawiła, a z drugiej przyjęłam awans (choć na rozmowę jechałam, żeby odmówić, ale wszystko inaczej się potoczyło i obiecali, że pójdą na rękę) i nie chciałabym zaraz uciekać🥺 w ogóle ostatnio raz bardzo chce być już mama, a zaraz stwierdzam, że lubię moje dotychczasowe życie i po co je zmieniać🙈 Cieszę się za to, że u Was wszystko w gra i jest tak jak powinno być🙏❤️ Robiłaś już nifty🤔

    Annie,
    bardzo się cieszę, że wszystko dobrze i rośniecie zdrowo❤️ Teraz już będzie z górki😉 2 miesiące szybko zlecą i będziesz powoli odliczać dni do porodu🥰

    Trodde,
    mam nadzieje, że niedogodności szybko znikną i będziesz mogła w pełni się cieszyć urokami ciąży.
    Może, za jakiś czas organizm przyzwyczai się do antybiotyku i reakcja alergiczna zniknie🤔 bo tak na dłuższa metę to tez niedobrze😢

    Joanien,
    tak trzymałam kciuki za ten cykl😔 może jeszcze pecherzyki urosną, czy kompletnie już nie ma szans🤔 ja od następnego cyklu tez mam letrozol, przy clo było idealnie tylko endometrium mogłoby być lepsze. Ciekawe jak ja na to zareaguje🤷‍♀️

    Ewelina,
    🙈🙈 a wydawało mi się ze ovu tuż, tuż. Nie wiem co mi się ubzdurało🙈 tak czy inaczej, wiesz, że trzymam kciuki😘

    Agulineczka,
    powtarzałaś badania glukozy i insuliny🤔 kciuki zaciśnięte za ten cykl. Idealny prezent pod choinkę❤️

    Breath_less,
    Wynik są dobre, choć jeśli masz mutacje w układzie MTHFR to homocysteina powinna być niestety ciut niższa. Mi w klinice zalecają max 7. Ale spokojnie jak będziesz suplementować B12, kwas foliowy i B6 formami przyswajalnym, to szybko spadnie😉 Podobnie będzie z kwasem foliowym.

    Foto, a jak u Ciebie?

    Zula, mam nadzieje, ze plamienia ustąpiły🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2020, 10:10

    Breath_less, Zula36, Annie1981 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 25 listopada 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2021, 20:22

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 25 listopada 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zula36 wrote:
    Dzięki Malina, ze pytasz. Niestety dalej plamie na brązowo. Niewiele tego jest bo tylko przy wycieraniu. Przedwczoraj przez cały dzień nic a wczoraj znowu trochę. Cały czas jestem na duphastonue 3x1 i leze ile się tylko da. Krwiaka nie miałam a tu tak długo to trwa. Może do 7 grudnia do wizyty wytrzymam.

    A u Ciebie jak sytuacja ze staraniami?

    Zula,
    Tak myśle, a bierzesz acard czy heparynę. Bo one tez mogą powodować plamienia czy problemy z krzepnięciem🤔 Może sprawdź krzepliwość wystarczy aptt i inr, łącznie to koszt kolo 15-20 zł🤔

    Za tydzień okres😉 więc się okaże czy starania przyniosły zamierzony efekt🤷‍♀️😉

    age.png
‹‹ 3330 3331 3332 3333 3334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ